+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja

KONKURS! Do wygrania międzynarodowy bestseller "Historia wewnętrzna" Giulii Enders

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Mamy dla Was 5 bestsellerów Giulii Enders pt. "Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała", ufundowanych przez wydawnictwo Feeria.

"Historia wewnętrzna. Jelita - najbardziej fascynujący organ naszego ciała" Giulii Enders (Wydawnictwo Feeria) to napisany bardzo dowcipnie przewodnik po układzie trawiennym człowieka. Autorka - niemiecka lekarka - obrazowo omawia budowę i działanie przełyku, żołądka, jelita cienkiego i grubego oraz transport pokarmu przez wszystkie te miejsca i towarzyszące mu dolegliwości. Kolejna część książki jest poświęcona bakteriom jelitowym i ich wpływowi na funkcjonowanie innych części organizmu.

"Jestem pełen uznania dla autorki i tego, w jak przezabawny oraz prosty sposób przedstawiła działanie misternej maszyny, jaką jest nasz układ trawienny. Dr Giulia Enders dokonała czegoś niesamowitego - dzięki humorystycznej konwencji przełamała tabu trawienia i dotarła z rzetelną wiedzą medyczną pod strzechy. Oby więcej takich książek popularyzujących tematykę medyczną" - napisał prof. dr hab. n. med. Adam Dziki, założyciel Towarzystwa Chirurgii Jelit.

Książka jest bestsellerem w Niemczech, sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy. Poradnikzdrowie.pl jest jej patronem medialnym. Polecamy! Zobacz więcej informacji na temat zawartości książki "Historia wewnętrzna" Giulii Enders.

KONKURS:

Jeśli chcesz wygrać jeden z 5 egzemplarzy "Historii wewnętrznej" zaloguj się na forum i pod tym postem dodaj swoją odpowiedź na zadanie konkursowe.

Zadanie konkursowe:
    Opisz 3 własne pomysły na ciekawe posiłki, które można zabrać do pracy. Nie podawaj przepisów, wystarczą propozycje połączeń zdrowych składników (lekkostrawnych, dodających energii i nie powodujących zaparć) i dodaj uzasadnienie swoich wyborów.

REGULAMIN KONKURSU

Na Wasze odpowiedzi czekamy od 10 do 24 marca 2015 roku (włącznie).
    Spośród wszystkich osób, które zalogują się na forum i dodadzą swoje propozycje zdrowych posiłków do pracy Komisja Konkursowa wskaże 5 użytkowników, którzy otrzymają nagrody.

Lista laureatów Konkursu (zawierająca nick użytkownika forum) zostanie opublikowana 26 marca 2015 roku na forum portalu Poradnikzdrowie.pl w wątku konkursowym. O wygranej i sposobie przekazania nagród organizator konkursu poinformuje zwycięzców drogą mailową, na adres podany podczas rejestracji na forum.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Oświęcim
    Witam

Oto moja propozycja posiłków, które mozna by było zabrać do pracy.
    1 Śniadanie
    - sałatka z pomidorów, ogórków, cebuli przyprawiona solą i piperzem. Dobra na stresujący początek dnia i nie "osiadająca " nam ciężko na żołądku
    2. Lunch
    - pożywna zupa z dyni wcześniej prrzygotowana w domu, szczelnie zapakowana do plastikowego pojemnika. Jak wiadomo zupy są dobre na wszystko , a na pewno dodają energii i zdrowia.
    - filety z łososia również wczesniej przygotowane plus sypki ryż z dodatkiem słodkiego musu z jabłek.
    3. Podwieczorek
    -ciasto murzynek upieczone w domu (szybkie przygotowanie) plus kubek pysznej gorącej czekolady najlepiej na bazie mleka.
    Smacznego!

Mieszka w
    Sopot

Zadanie konkursowe

Oto moje propozycje konkursowe. Wszystkie wypróbowane :-)

1. Sałatka na zimno z kaszą jaglaną, pomidorami koktajlowymi, czarnymi oliwkami i natką pietruszki.
    Lekkostrawna, odżywcza, idealna na krótką przerwę w pracy.

2. Hummus z ciecierzycy z dodatkiem suszonych pomidorów oraz surowe warzywa (marchew, ogórek, seler naciowy) pokrojone w słupki.
    Świetna przekąska, która pozostawia uczucie sytości do kolejnego posiłku. Surowe warzywa i ciecierzyca są doskonałym źródłem błonnika.

3. Kanapka z chleba z ziaren bez dodatku mąki z pieczonym indykiem i burakiem, rukolą i pesto bazyliowym.
    Ziarna dostarczają niezbędnych mikroelementów, a cała kompozycja jest niezwykle smaczna!

niestety problem wrażliwych jelit znam od dawna.. Nie mogę na wiele rzeczy sobie pozwolić, ponieważ to moje jelita decydują o tym co "powinnam" lubić i jeść...
    moja lista potraw:
    1. jogurt naturalny , płatki owsiane, płatki muesli, ziarna :słonecznik, siemię lniane.
    Jest to lekkie danie, bardzo pożywne we względu na błonnik oraz nasiona bogate w witaminy.
    2. gotowane warzywa na parze ( papryka,brokuły marchew, ziemniaki, cebula) z kurczakiem: Jest to porcja, która na wiele godzin zapewnia sytość. A warzywa- bomba witaminowa; kocham i jem codziennie.
    3. tortilla z kurczakiem i warzywami bez sosów,które są za ciężkie dla mnie. Tortilla oczywiście domowej roboty, ponieważ tzw "sklepowa" ma za długi skład chemiczny. Świeże warzywa, które moj brzuch uwielbia , kurczak który jest bogactwem białka.

dorciap
    Guest

konkurs

Dużą rolę odgrywa tu również tryb życia, jaki prowadzimy, czyli rodzaj wykonywanej pracy i rodzaj czynności, które wykonujemy w ciągu dnia.
    Na przykład, człowiek ciężko pracujący fizycznie przez wiele godzin potrzebuje dużo więcej kalorii, by pokryć dzienne zapotrzebowanie, niż człowiek prowadzący siedzący tryb życia, pracujący przy komputerze i nie uprawiający żadnych sportów.Wiec ważna jest jakośc,kaloryczność,ilosć,odpowiednie połączenie produktów(aby organizm mógł je przyswoić całkowice)myślę, że odpowiednie łączenie pokarmów na ogromne znaczenie dla naszego zdrowia i nie można tego tematu bagatelizować.Większość nie zdaje sobie sprawy, że nieprawidłowe łączenie pokarmów w dłuższej perspektywie może doprowadzić do raka jelita grubego, raka żołądka.
    Podam przykłąd nie łązcenia produktów: nie możemy łączyć białek z warzywami skrobiowymi i cukrami. To najgorsze z możliwych połączeń.chleb z mięsem; chleb z serem; ryby lub mięso z ziemniakami, makaronem lub kaszami.Jeśli jecie mięso, to powinniście je jeść z samymi warzywami bez ziemniaków, ryżu i innych węglowodanów. Warzywa należą do produktów lekko strawnych, w przeciwieństwie do mięsa i ziemniaków wymagających w dodatku innych warunków do strawienia. Każdy powinien zdawać sobie sprawę, że jedzenie mięsa (oraz ryby) z ziemniakami mocno obciąża układ trawienny i w dłuższej perspektywie może doprowadzić do jego choroby.
    Skoro jestem na diecie bezglutenowej zawsze muszę coś mieć ze soba w pracy,są to najczęsciej mufinki(kasza jaglana)z dodatkiem banana(który zawiera dużo wartosci odżywczych, daje to poczucie sytości i ogranicza spożycie przeze mnie innych, bardziej tuczących pokarmów są również źródłem cukrów prostych, zapewniających szybki zastrzyk energii.kasza jaglana niedoceniana ale bardzo zdrowa,jabłka(wzmacniają i chronią przed zaparciami).wszystko bez cukru(uwierzcie,da się(można dodać owoce suszone,jak bardzo ktos nie moze bez cukru)
    następnym pomysłem moim jest sałatka,sałata..Kombinuję i wymyślam. Rzadko korzystam z gotowych przepisów, czasem odtwarzam w domu to, co gdzieś mi smakowało. Nie boję się eksperymentować – raz wyjdzie lepiej, raz gorzej, ale dzięki temu nigdy nie znudzisz się monotonną dietą i być może odkryjesz przepis, za który pokochają Cię znajomi.Rukolę, liście szpinaku, liście sałaty, roszponkę( źródło witamin, minerałów, antyoksydantów i błonnika.)Żeby sałata była pełnowartościowa nie powinno zabraknąć białka. Owszem, znajdziesz je w dodatkach takich jak warzywa, orzechy, nasiona, jednak jeśli sałata ma pełnić funkcje również regeneracyjne, dodaj coś więcej: twaróg chude mięso, ryby, tofu, fasola, ciecierzyca.
    Zrezygnuj z gotowych rozwiązań, które mają mnóstwo cukru, soli, barwników i innych dodatków(chodzi o gotowe sosy sklepowe) Ja osobiście ostatnio nawet nie przygotowuję sosów, tylko polewam sałatę olejem z pestek dyni lub olejem z orzecha włoskiego. Mają smak, aromat i nie odczuwam potrzeby dodawania czegokolwiek. Przygotowuję jednak czasem sosy. Można je robić na bazie jogurtu naturalnego, gdy chcesz otrzymać kremową konsystencję, świetnie też smakują proste rozwiązania jak: oliwa plus ocet balsamiczny do tego zioła i sok z cytryny.W zależności od tego, czy chcesz, by sałata była bardziej treściwa lub mniej, dodaj węglowodany złożone: kaszę, razowy makaron(u mnie bezglutenowy).
    Dodaj do sałaty odrobinę pestek dyni, słonecznika lub orzechów: nerkowca (mają świetny słodkawy smak), migdałów, orzechów włoskich. Prażone pestki dyni albo jeszcze lepiej: moje ukochane płatki migdałowe, smakują cudownie!To idealne źródło kwasów tłuszczowych nienasyconych ale też witamin i minerałów.
    kolejnym pomysłem energetycznym ale zdrowym,bezglutenowym są batoniki ,które zawierają migdały(łatwo przyswajalne białko oraz wapń)siemie lniane(działa osłaniająco i regenerująco na błone przew,pokarmowego)orzechy(źródło manganu, miedzi oraz minerałów, które są odpowiedzialne za antyoksydacyjną obronę organizmu)amarantus ekspandowany(błonnik, antyoksydanty, w tym wyjątkowo cenny skwalen oraz minerały, w tym wapń, którego jest więcej niż w mleku)suszone owoce(dostarczają witamin,skł,mineralnych,błonnika)polecam daktyle-przede wszystkim dlatego, że są bardzo słodkie i stanowią zdrowszą alternatywę dla czekoladek czy batonów, a po drugie - wspomagają perystaltykę jelit. -(zaminnik zdrowy krówek cukierków).

wszystko to co przedstawiłam jest moją częścią w pracy.wszystko to jest zdrowe,odpowiednio energetyczne,lekkie,nie zapierające jelit co do do wykonywanej przeze mnie pracy.

Warto zwracać uwagę na to co, jak i kiedy jadamy i traktować nasze ciała jak najwspanialsze świątynie. Jest to w końcu nasz pojazd na tym świecie, którego nie można wymienić i ma nam służyć przez całe nasze życie.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Izabelcia
    Mieszka w
    Kielce
    Posiłek nr 1.
    Kasza jaglana na chudym mleku z bananem i wiórkami kokosowymi.
    Posiłek nr. 2
    Mus dyniowo-jabłkowy z białym ryżem i szczyptą cynamonu
    Posiłek nr.3
    Kasza manna na chudym mleku z musem z owoców leśnych-jagód malin i poziomek.

Czemu akurat te 3 posiłki? Otóż są lekkostrawne, nie powodujące zaparć i bardzo pożywne. Szybkie w przygotowaniu, bardzo smaczne i idealne do pracy. Do ich przetransportowania idealnie nada się nie tylko pojemnik termiczny ale i zwykły słoiczek- gdyż nawet na zimno nie tracą swojego smaku i uroku

Mieszka w
    Warszawa
    Dzień Dobry,
    Oto moje propozycje .

Danie Nr 1. Grillowana pierś z kurczaka podana na miksie sałat z pomidorkami suszonymi i orzechami włoskimi.
    Całość doprawiona sokiem z cytryny i olejem lnianym.

Danie Nr 2. Dwa pieczone jabłuszka z farszem z chudego twarogu, cynamonu, żurawiny i miodu.

Danie Nr 3. Makaron pełnoziarnisty z duszonymi na oliwie cukinią, pomidorami, cebulą i czosnkiem.

Dania numer 2 i 3 smaczniejsze są po podgrzaniu. Dlaczego akurat te posiłki ? Wszystkie pełne są wartościowych minerałów , białek, węglowodanów i błonnika niezbędnych dla zdrowego funkcjonowania naszych jelit. Potrawy te zawierają usprawniające trawienie przyprawy. Są lekkostrawne i łagodne dla układu pokarmowego.
    Dodają energii do pracy i przede wszystkim są pyszne Łatwo przetransportować je plastikowych pudełeczkach i odgrzać.

Chciałabym zwrócić uwagę na kilka zaproponowanych przeze mnie składników, mających niezwykle korzystne działanie na jelita.

- Jabłka.
    Zacytuję tu słynne powiedzenie "jabłko dziennie – trzyma z dala od lekarza”. Jabłka pełne są wspomagającego oczyszczanie jelit błonnika i kwasu jabłkowego, który rozpuszcza toksyny.Jabłka zdecydowanie są przyjaciółmi naszych jelit i dobrze, że często goszczą na naszych stołach.
    - Olej lniany tłoczony na zimno.
    Moim zdaniem to nasz polski skarb. Pełen jest wielonienasyconych kwasów tłuszczowych obniżajacych "zły"cholesterol. Pamiętajmy, że kwasy te mają duże znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania przewodu pokarmowego - w tym oczywiście jelit. Olej lniany doskonale podkreśla smak potraw - pamiętajmy tylko, że stosuje się go tylko na zimno.
    -Cukinia.
    Łagodna w smaku i lekkostrawna. Jej atutem jest też niska kaloryczność - ok 15 kcal/ 100 g. Odkwasza organizm, więc warto włączyć ją do menu, jeśli często jemy mięso i słodycze. Korzystnie wpływa na proces trawienia i perystaltykę jelit.
    Polecana jest osobom cierpiącym na zespół jelita drażliwego oraz dzieciom.

Polecam wszystkim

Mieszka w
    Wola Rzędzińska
    Moje propozycje są następujące:

Tarta z „nadzieniem” z marchewki, cukinii, jogurtu i twarogu- do pracy można wziąć kawałek a drugą część zjeść w domu na obiad

Zielony koktajl ze szpinakiem, gruszką, pomarańczą i zieloną herbatą- idealna alternatywa jako posiłek na II śniadanie oraz zamiennik codziennej kawy

Placuszki z kaszy jaglanej z kurkumą, serkiem Bieluch i pokrojoną w paski papryką- kasza jaglana poza tym, że jest lekkostrawna posiada dodatkowo właściwości alkalizujące

Wszystkie posiłki są lekkostrawne i odpowiednio zbilansowane, nie zawierają również warzyw i owoców o właściwościach zapierających jak np. banany, dynia; dobrze smakują na zimno, więc nie ma konieczności ich podgrzewania

Nie zarejestrowany
    Guest

odpowiedź na pytanie konkursowe

Propozycje na posiłki do pracy:
    1. na początek pracowitego dnia w pracy proponuję: gotowaną kawę mieloną z dodatkiem ziół i przypraw np. koprem włoskim, kurkumą, kminkiem i miodem - przygotowaną w domu do zabrania w termosie do pracy - wzmacnia pracę jelita grubego, nie powoduje nagłego wzrostu ciśnienia ani jego spadku, nie wypłukuje magnezu ani innych związków z organizmu wręcz przeciwnie dodaje energii, może być pita przez osoby z wysokim i niskim ciśnieniem; proponuję też do niej pyszne ciasteczka domowej roboty antystresowe i dodające energii umysłowej potrzebnej szczególnie do pracy umysłowej z mąki orkiszowej z dodatkiem migdałów i zmielonych przypraw: goździków, cynamonu, gałki muszkatołowej.
    2. gotowana kasza gryczana z gotowanymi warzywami: pietruszka, marchewka, seler, kalafior, buraczek z przyprawami z dodatkiem krojonego np. pomidora zapiekana w piekarniku - szybki lekki nie obciążający posiłek dodający mózgowi odpowiednich składników do pracy;
    3. sałatka z soczewicy zielonej lub czarnej do wyboru - gotowana soczewica z dodatkiem pokrojonego pomidora, szczypiorku, oleju lnianego i przypraw do smaku najlepsze świeże zioła bazylia, majeranek, tymianek - mało pracochłonna, prosta a zawierająca witaminy i mikroelementy, które pozwalają na efektywną pracę twórczą; soczewica posiada właściwości zdrowotne, m.in. kwas foliowy szczególnie dla kobiet, potas dla serca, białko, wapń, żelazo i wiele innych.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców!

Książki ''Historia wewnętrzna'' Gulii Enders otrzymują:

user500, Konstelacja, Kinga91, dorciap, fram_boise.

Gratulujemy i prosimy o sprawdzenie skrzynki mailowej

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości