+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
    WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja

WYGRAJ książkę: KUCHNIA DLA BIEGACZY. SIŁA Z ROŚLIN

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE!

Mamy dla was 10 książek "Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin" autorstwa Violetty Domaradzkiej, Damiana Parola i Roberta Zakrzewskiego!

Książka "Kuchnia dla biegaczy. Siła z roślin" zaciekawi wszystkich, którzy od dawna myśleli o przejściu na dietę roślinną, ale nie wiedzieli jak "ugryźć" temat. W książce znajduje się mnóstwo praktycznych wskazówek, jak zacząć, co kupować, w jakim tempie wprowadzać zmiany w kuchni i w życiu. I aż 140 przepisów na śniadania, drugie śniadania, zupy, dania główne, sałatki, dodatki do chleba, koktajle, napoje i słodycze, w tym specjalne przepisy na dania, które warto włączyć do diety w czasie treningów i zawodów sportowych. Wszystkie dania są proste w przygotowaniu, a przepisy sprawdzone przez autorów w działaniu i opatrzone zdjęciami rozbudzającymi apetyt. Więcej o książce przeczytasz w artykule.

Jeśli chcesz wygrać jedną z nich zaloguj się na forum i pod tym postem dodaj swoją odpowiedź na pytanie konkursowe.

Zadanie konkursowe:

Jakiej przyprawy używasz najczęściej w twojej kuchni i dlaczego?

REGULAMIN KONKURSU

Na Wasze odpowiedzi czekamy od 12 do 26 października 2015 roku (włącznie).
    Spośród wszystkich osób, które zalogują się na forum i odpowiedzą na pytanie konkursowe, Komisja Konkursowa wskaże 10 użytkowników, którzy otrzymają nagrody.

Lista laureatów Konkursu (zawierająca nick użytkownika forum) zostanie opublikowana 27 października 2015 roku na forum portalu Poradnikzdrowie.pl w wątku konkursowym. O wygranej i sposobie przekazania nagród organizator konkursu poinformuje zwycięzców drogą mailową, na adres podany podczas rejestracji na forum.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 26-10-15 o 10:27

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    "Gdy Salim opuścił kawiarnię, uderzył go zapach z targu korzennego. Kminek, kardamon, kolendra triumfowały wyraźnie nad wszystkimi przyprawami, a tymianek z gór Syrii wciąż z ewidentnym uporem dawał znać o sobie głębokim głosem. Cynamon szeptał słodko i uwodzicielsko, korzystając z chwili nieuwagi właścicieli przypraw. Tylko kwiaty szafranu w milczeniu zdały się jedynie na pokusę swej jaskrawożółtej barwy." Rafik Schami – Opowiadacze nocy

Ten piękny poetycki cytat wyraża moje uczucia do wszelkich przypraw. Doprawiam wiele i wciąż. I trudno mi wybrać moją ulubioną przyprawę. Decyduję się jednak specjalnie dla Państwa na kolendrę. To moja ulubiona przyprawa na jesień. Dodaję ją do zupy krem z pieczonej dyni hokkaido. Dodaję do farszu mięsnego, którym napełniam cukinię, dynię, papryki i bakłażany i inne jesienne warzywa i również je zapiekam. Dodaję do mojego ulubionego dania na bakłażana po arabsku. Nie tylko zapach ale i smak poprawia mi humor.

Smile

Ja uwielbiam zioła prowansalskie - gotowe mieszanki, lub takie skomponowane przeze mnie. Dodaję je do wszystkiego co przyrządzam, ponieważ świetnie dopełniają smak potraw a niekiedy takie eksperymenty kończą się czymś nowym i zaskakującym.

katiigiie
    Guest

Red face Curry

Zdecydowanie przyprawą, której najczęściej używam w kuchni jest curry, czyli bogactwo przypraw Nie dość, że nadaje potrawom fantastyczny złocisto - żółty kolor i niesamowity aromat, to dodatkowo ma ogrom prozdrowotnych właściwości: pobudza metabolizm, pomaga w problemach z niestrawnością oraz jest idealna w walce z przeziębieniem. Dodaję ją do mięs, do sosów i zup, a także łyżeczkę podczas gotowania ryżu i mamy ciekawy wizualny efekt na talerzu.

rysiek100
    Guest

Red face

Ja kocham rozmaryn ale tylko ten świeży. Moja przygoda z tym afrodyzjakiem zaczęła się we Włoszech. Tam ta roślina rośnie jak trawa w ogrodzie i można w niej leżeć A w połączeniu z mlekiem i np mięsem, hmmm - o matko - odpływam.

Mieszka w
    Warszawa

Zioła toskańskie

Najczęściej używam ziół toskańskich - płatki pomidorów, sól jodowana, bazylia, czosnek, oregano, cebula i pietruszka. Idealne do moich sałatek. Dzięki tej przyprawie sałatka nie jest mdła. Fantastycznie smakuje z mozzarellą lub wędzonym łososiem. W pracy znajomi pytają mnie czym doprawiam sałatkę, że tak fantastycznie pachnie. Odpowiadam, że ziołami toskańskimi i faktycznie świetnie pachnie ale jeszcze lepiej smakuje.

Nie zarejestrowany
    Guest

sto miolonow

ja kocham koperek! jest obłędny

Mieszka w
    Jastrowie
    Przyprawą którą najczęściej ostatnio używam jest oregano, dodaje wyrazistego smaku i pachnącego aromatu.

Mieszka w
    Klewki

Moc w ziołach

Najczęściej przeze mnie są używane,
    Bazylia,Tymianek wraz z Oreganem,
    Kolendre również używam w pichceniu,
    Muszą być świeże w moim jedzeniu,
    Ostatnimi czasy dużo trenuje,
    Pietruszka w mej kuchni wtedy króluje,
    Żródło żelaza,moc daje i kopa,
    Po niej biegam jak antylopa,
    A gdy choroba mnie chwyta z nienacka,
    Czosnku w kuchni jest cała tacka,
    Nie zapomne również o Mięcie,
    Świeża w Mohito jest jak zaklęcie,
    Które zamienia kopciuszka w królewne,
    Dodaje smaku bardziej niż pewne,
    I to już koniec tej rymowanki,
    Moc ziół jest pewniejsza niż polskie banki

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    fajny wierszyk hehe ja przy dzieciach nauczyłam się mniej używać soli, pieprzu, vegety, zastępuję je natomiast selerem, natką pietruszki, kurkumą- ponoć bardzo zdrowa i działa anty nowotworowo! i dlatego Hindusi nie chorują na raka warto z nich brać przykład

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości