+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Szczecin

Kosmetyki dla marudnej cery ;)

Siemka! Mam bardzo problematyczną cerę. Jest mieszana - w strefie T świeci się jakby była posmarowana olejem a na polikach i przy ustach jest przesuszona.
    Nie wiem jakich kosmetyków używać. Do mycia używam teraz tylko delikatny płyn do higieny intymnej (zwykłe żele do twarzy mi ją przesuszały). Później smaruję kremem do skóry odwodnionej (co skutkuje tym, że strefa T się świeci a poliki i okolice ust nie są przesuszone).
    Czy znacie jakieś niedrogie ale dobre kosmetyki do pielęgnacji takiej twarzy? Dodam, że bardzo łatwo zapychają mi się pory i wychodzą wypryski, więc ciężkie kremy odpadają.
    Chciałabym się tez zacząć malować, ale z powodu bardzo tłustej strefy T jest to chyba na razie niemożliwe

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Polecam maseczkę z glinki wulkanicznej firmy Lerosett Natur Medicin. Kupisz na allegro, ja akurat ją nabyłam w gabinecie kosmetycznym. Jest dość droga, bo kosztuje ok. 60 zł za 70 ml (mała tubka) ale starcza naprawdę na długo. Ma kolor ciemnego brązu i jak zasycha twarz twardnieje jakbyś nałożyła błotko (ale tak ma być). Nakładasz na miejsca, które chcesz oczyścić (czyli jak u Ciebie miejsca wyprysków, czoło). Po ok. 10-15 minut zmywasz wodą i dobrze jest uzupełnić z tej samej firmy Acne gel, nakładasz trochę płynu na płatek kosmetyczny i przecierasz twarz (po tej maseczce). Mi kosmetyczka mówiła, że jest to uzupełnienie kuracji. Takie oczyszczanie wystarczy zrobić 1 w tygodniu. Superowa poprawa kondycji skóry

Nie zarejestrowany
    Guest
    Polecam ksiązki , poradniki jak nakładać podkład/fluid tego jest wiele ostatnio w matrasie. Nawet sławne blogerki wystawiają w papier swoje doświadczenie. .. To że masz ciężką cere to nic nie znaczy , tak jak mówię to kwestia dobrego dobrania makijażu.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Mieszka w
    Warszawa
    jak macie problem z cerą to warto wypróbować korektor Vichy dermabkend 3D, korektor naprawdę bardzo dobrze kryje niedoskonałości, mi też się wysypują krostki a korektor je niweluje że prawie nie widać.

LUBIĘ FORUM
    Cytat Napisał gagatek Zobacz post
    jak macie problem z cerą to warto wypróbować korektor Vichy dermabkend 3D, korektor naprawdę bardzo dobrze kryje niedoskonałości, mi też się wysypują krostki a korektor je niweluje że prawie nie widać.
    Zgadzam się! Polecam też podkład tej serii, czyli Vichy Dermablend 3d. Ładnie kryje, nie tworzy efektu maski a dzięki właściwościom pielęgnującym wspiera walkę z problematyczną cerą.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Mieszka w
    Warszawa
    no tak bo to podkład apteczny więc nie obciąża dodatkowo skóry i nie zatyka poró, skóra swobodnie oddycha i się nie zatyka co jest powodem powstawania krostek.

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja na co dzień używam dobrego kremu nawilżającego do twarzy, do tego nakładam bazę pod makijaż, mam taką z bielendy, Make-up akademie, poprawiającą koloryt cery, na dopiero nakładam podkład. Mam cerę suchą, naczynkową, dlatego używam podkładu Bourjois healthy mix, on nie zapycha, jest dość lekki i ładnie kryje, do tego nie wysuszając

DOMOWNIK FORUM Avatar syluch
    Mieszka w
    Gniezno
    Ja do mycia twarzy używam żel Biolaven organic sprawdza się znakomicie. Polecam.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Wrocław
    podstawowe kosmetyki do makijaży jak uważacie?

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości