+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Gazy

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Gazy

Witam wszystkich

Od długiego czasu męczą mnie uporczywe gazy. Problem stał się bardziej uciążliwy po moim wyjeździe za granicę, w Polsce nie potrafiłem dojść do wniosku co może być przyczyną wstydliwych dolegliwości przez zróżnicowaną dietę. Obecnie moja dieta jest uszczuplona o wiele produktów, dzięki czemu wydaje mi się że znalazłem głównego "podejrzanego", którym jest mleko. Podejrzewam nietolerancję laktozy, odstawiłem mleko i produkty zawierające laktozę. Jedynie na co sobie pozwalam to płatki zbożowe z jogurtem (wyczytałem, że w jogurcie laktoza jest już częściowo sfermentowana i jest w nim laktaza, która trawi cukier mleczny). Po odstawieniu mleka problem stał się częściowo lżejszy, aczkolwiek nadal zdarza mi się mieć natarczywe gazy. Nie wiem w czym jeszcze szukać winowajcy, odstawiłem również alkohol - wieczorami lubiłem strzelić sobie dwa, trzy piwka, obecnie pozwalam sobie na małą lampkę wina. Najciekawsze jest to, że w weekendy czyli dla mnie dni wolne od pracy problemu nie ma bądź praktycznie znika. Czy gazy mogą pojawiać się w nadmiernych ilościach przez zmęczenie i pracę fizyczną ? Dodam, że odżywiam się dość zdrowo, nie piję żadnych gazowanych, słodkich napojów, nie jem żadnych gotowych produktów czy fastfoodów, nie przejadam się, staram się skupiać na jedzeniu i jak jest zalecane dokładnie przeżuwać pokarm i jeść powoli, jem 4-5 razy dziennie. Niedługo wracam do Polski i mam zamiar iść do alergologa w celu badania na nietolerancję laktozy, jeśli okaże się, że problem nie tkwi w mleku, to gdzie powinienem się udać ? pozdrawiam was i proszę o pomoc!

Nie zarejestrowany
    Guest
    gazy pojawiają się u mnie przy zaparciach. Mam wtedy wydęty brzuch, wzdęcia i zaparcia. Muszę wtedy sięgnąć po leki, ostatnio pomaga mi ekspresowo dicopeg i problem się gazów się kończy. Co ciekawe, moja dieta bogata jest wiele warzyw, owoców i zdrowych pokarmów, a mimo to czasem problem się ten pojawia i muszę ratować się lekiem.

Nie zarejestrowany
    Guest
    u mnie też przy zaparciach się pojawiają. Wróciłam z Grecji niedawno i własnie z zaparciami. wzięlam na nie dicopeg 10g właśnie i bardzo mi pomógł. WIdać to greckie jedzonko mi nie służyło ;D

Nie zarejestrowany
    Guest
    Na co dzień nie mam żadnych gazów ani niczego takiego, ale idąc na większą imprezę z jedzeniem, czyli jakiś ślub lub komunię, to koniecznie biorę ze sobą ulgasim, bo inaczej gazy gwarantowane.

Nie zarejestrowany
    Guest

to działa

mi na imprezach też towarzyszy ulgasim. nie ma co sie męczyć z gazami czy innymi wzdęciami, tylko szybko sobie poradzić z problemem. na imprezie nie zawsze jesteśmy w stanie kontrolować, co i w jakiej ilości zjemy, więc warto być przygotowanym na różne opcje

Nie zarejestrowany
    Guest
    Hm... Dobry pomysł z tym ulgasimem Muszę sobie kupić opakowanko, bo we wrześniu mam 4 wesela, więc żołądek na pewno dostanie nieźle w kość, a skoro to działa, to chętnie spróbuję.

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości