+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    Nie zarejestrowany
    Guest

Burczenie, gazy, wzdęcia, ból podbrzusz

Witam. Od jakiegoś czasu mam dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Nie wiem czy w tytule dobrze wpisałem ale chodzi o to, że mam w brzuchu takie różne odgłosy niekontrolowane słyszalne przez innych w promieniu kilku metrów. Jest to bardzo niezręczne. Jest to w różnych częściach brzucha ale najczęściej poniżej pępka i po bokach. Do tego powiększa się obwód brzucha, mam częste gazy. Oprócz tego boli mi dół brzucha, tak jakby uciska. Zauważyłem że nasila się to wieczorem. Wcześniej zdarzały się takie sytuacje czasami ale teraz tak mam codziennie i aż wstyd mi przebywać z ludźmi. Czytałem trochę w internetach ale jem powoli, zdrowo się odżywiam. Nie jem fast foodów i nie piję napojów gazowanych. Ostatnio też zrezygnowałem z alkoholu i słodyczy i nic. Proszę poradźcie co mogę jeszcze zrobić i co mi wogóle dolega. Jak to nazwać jeśli w końcu zostanę zmuszony udać się z tym do lekarza.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Nie wiem jak edytować ale dodam jeszcze że często tym objawom towarzyszy takie uczucie jakby tam w brzuchu wszystko było luźne i się ruszało. Na przykład jak skaczę na skakance to po kilku podskokach właśnie wydaje mi się że wszystko w brzuchu podskakuje w swoim tempem, jest to głośne i też bolesne

Nie zarejestrowany
    Guest
    Tłuste i np. smażone jeszcze potrawy nie są zbyt dobre dla naszego układu trawiennego, który zwyczajnie męczy się, żeby to przetworzyć. Spróbuj tabletek ulgasim, mi pomagają.

Nie zarejestrowany
    Guest
    nasze ciało jest tak skonstruowane, że lepiej jeść mniej, a częściej nie zapominając o żuciu. ale są sytuacje, jak np. wesele, że te zasady nie mają zastosowania i wtedy żołądek "męczy się". powstają gazy, wzdęcia i uczucie pełności. mi na to pomagają tabletki ulgasim. możesz spróbować

bettka
    Guest

wzdecia

Jak chcecie żeby wasz wzdęty brzuch znowu był płaski to kupcie bez recepty ulgasim, u mnie zawsze efekt murowany, po 1 kapsułce wzdęcia mijają, gazów nie mam, jem na co przyjdzie mi ochota bo wiem że mi pomoże w takich sytuacjach.

Nie zarejestrowany
    Guest
    płaski to raczej u mnie po tych tabletkach nie będzie, no chyba, że ulgasim też spala tłuszczyk ale rzeczywiście na wzdęcia i gazy pomaga książkowo i w sumie o to chodzi najbardziej.

Nie zarejestrowany
    Guest
    no dokładnie, ulgasim to nie są tabletki odchudzjące. chociaż, czasem wzdęcia sprawiają, że brzuch jest jak piłka i jesli poradzisz sobie ze wzdęciami, brzuch się zmniejsza i wyglądasz na zdecydowanie chudszą niż byłaś dotychczas

Nie zarejestrowany
    Guest
    a myślicie, że mogę łykać ulgasim, kiedy np. jestem na imprezie i zjadłam za dużo, ale też wypiłam lampkę wina czy dwie?

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości