+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM

Masaż na bolący kręgosłup

witam, od dłuższego czasu boli mnie kręgosłup, robiłam sobie badania, nic nie wykazały, prawdopodobnie wina tutaj leży w trybie mojej pracy - przeważnie stoję lub chodzę. Chciałabym wiedzieć jak to jest z masazami przy takich bólach. Czasem mąż mnie rozmasuje, to mi przechodzi na chwile, ale nie wiem, czy moge sobie urządzać takie masaże. Myslałam, żeby iść na taki profesjonalny, może pomógłby mi na dłużej, ale boję się, że sobie coś bardziej uszkodzę i jeszcze bardziej zaszkodzę. Wiecie jak to jest z takimi masażami?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Masaż pleców i biustu

Link do artykułu - http://www.poradnikzdrowie.pl/uroda/...stu_37861.html

moja ciocia chodziła na jakieś specjalistyczne masaże do fizjoterapeuty i jej pomagaly. nie radziłabym dawać sie masowac mężowi który sie na tym nie zna, już prędzej on ci cos uszkodzi, ale jak pójdziesz na profesjonalny i powiesz co i jak to będa wiedziec gdzie i jak dotykać

Mieszka w
    Kraków
    Przy niektórych schorzeniach nieodpowiednio wykonany masaż może zaszkodzić, ale twierdzisz, że badania nie wykazały u Ciebie żadnych zmian chorobowych. W takim wypadku najlepszy będzie masaż klasyczny, którego celem jest relaksacja i ukojenie bólu. Między innymi takie masaże wykonujemy w Podgórskim Domu Urody w Krakowie. Naszym klientom zapewniamy przyjazną, kameralną atmosferę oraz profesjonalizm doświadczonych masażystów. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze dobrze skonsultować się z lekarzem prowadzącym, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania do masażu.

Ja raz byłam na takim masazu bo mi ktoś polecił że jest dobry na bóle lędźwiowe to potem sie ruszyć nie mogłam, dużo bardziej bolało po niż przed, dziekuje bardzo

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Przy bólach kręgosłupa trzeba zmienić dietę. Obowiązkowo należy zrezygnować z napychania się kartoflami i innymi roślinami psiankowatymi typu pomidory, papryka i reklamowane jako super zdrowe owoce goji. Rezygnujemy również dla naszego dobra z glutenu czyli produktów zbożowych.
    Dobra jest dieta LCHF czyli jemy zakazane mięso. Mięso trzeba umieć przygotować aby było lekko strawne i przyswajalne. Społeczeństwo nasze przejęło nawyki zywieniowe od biedoty i trudno to wyeliminować. Modne się stało okapcanie mięsa. Laicy stawiają grillowędzarnie i kopcą na balkonach i ogródkach a mięso trzeba podać procesowi MATURACJI. Po miesiącu takiej diety odczujemy ulgę w stawach i kręgosłupie i wtedy musimy zacząć ćwiczyć. Najlepsze jest pływanie na plecach i kraulem można też chodzić na siłownię ale tu trzeba wiedzieć jakie wykonywać ćwiczenia. Co pół roku bierzemy suplementy na stawy np LITOZIN, Animal Flex i inne sprawdzone. W starszym wieku prowadzimy profilaktykę przeciw miażdżycową. Niestety musimy sami poznać skuteczne metody bo lekarze nie są szkoleni w tej materii.

Mieszka w
    Kraków
    To prawda, że jeden zabieg nie przyniesie oczekiwanych rezultatów i czasem zamiast uśmierzenia bólu może spowodować jego nasilenie. Aby skutecznie pozbyć się dolegliwości, warto zdecydować się na przynajmniej 10 zabiegów i dopiero po nich ocenić efekty. Więcej na temat masażu w kontekście bólu kręgosłupa można przeczytać na naszym blogu: http://www.podgorskidomurody.pl/masaz-pomaga-bol-kregoslupa/, zapraszam i służę poradą w razie dodatkowych pytań.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; Dzisiaj o 09:43 Powód: spam - reklama

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości