+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa

Wszechobecne dziury w zębach u 20 latka. Co robić?

Witam, mam 20 lat i od zawsze miałem problemy z zębami. Pomimo typowego dbania o nie (mycie 2 razy dziennie) każda 'kontrolna' wizyta kończyła się zakładaniem plomby. Po skończeniu 18 lat przestałem chodzić do dentysty i tak byłyby nadal, gdyby nie złamany ząb. Dla mnie, z zewnątrz, wszystko wyglądało ok, nie bolały, są lekko żółte i mocno pokrzywione, ale fachowiec od razu powiedział że to masakra, próchnica, w każdym praktycznie jest jakaś dziurka, z czego 6 na pewno do leczenia kanałowego i nie wiadomo ile z nich zostanie. Czuję się załamany, bo dbam o sobie, ale zęby zawsze były problemem. Nie wiem co robić bo leczenie kanałowe wszystkich do spory wydatek i nie wiadomo czy przy moich słabych zębach nie będzie trzeba znowu ich leczyć. W dalszej przyszłości i tak chciałem sobie wstawić koronki tam gdzie to możliwe bo po prostu wstydzę się ich. Czuję się jak bardzo otyła osoba, która ma w głowie 'nawet jeśli schudnę to nadal będę brzydka bo zostaną mi wiszące fałdy skóry'. Nie wiem co robić. Czy leczyć je i męczyć się dalej, czy może wyrwać je i zostawić tylko te, których jeszcze nie trzeba leczyć kanałowo i są w miarę zdowe i zrobić koronkę/protezę.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Jak co robić?! Pójść do dobrego stomatologa. Dziś stomatologia się tak rozwinęła, że będą wstanie Ci skutecznie pomóc. Jeżeli szukasz jakiegoś gabinetu to może polecić Ci gabinet dentystyczny SteczkoDentysta.pl

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Mieszka w
    Gdańsk
    Ja zastanawiam sie nad wizyta u radiologa. Zalezy mi na tym,aby znalezc dobrego stomatologa z gabinetem radiologicznym,poniewaz mam problem z ósemkami,ktpore najprawsopodobniej bedzie trzeba usunac chirurgicznie.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 08-12-19 o 21:26

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości