PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta paleo

Chuda
24-05-11, 19:22
Hej Dziewczyny!
szukam informacji o diecie paleolitycznej. znacie?????
to dieta, podczas ktorej ma sie jesc podobnie jak w okresie paleolitu. podobno daje super efekty przy odchudzaniu, stosuja ja takze sportowce i podobno lekarze!!!!

mam do zrzucenia pare kilogramow i pomyslalm wlasnie o diecie paleo. podobno nawet 10 kilogramow miesiecznie mozna zrzucic.

czy ktoras z was juz probowala tej diety? jakie efekty?

Chuda
25-05-11, 20:30
Naprawdę nikt nic nie słyszał???????
Własnie zamówiłam książkę na temat diety paleolitycznej, bo wydaje mi się, że to coś naprawde dobrego. Zero chemii, żywnośc bez konserwantów, barwników, jakis sztucznych dodatków. Coraz więcej osób się do tego przekonuje!!!

No i poza tym, a co mnie w sumie głównie chodzi, na tej diecie naprawdę się chudnie, bo proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów są zupełnie inne niż w naszej zwyczajowe diecie, a to sprzyja chudnięciu.

Jeżeli stosujecie, to sie odezwijcie!!! Jestem niesamowicie ciekawa, jak to wygląda w praktyce
Pozdrawiam!!!!!!!!

kfffiatek
31-05-11, 00:12
Myślę, że ze znalezieniem osób na diecie paleolitycznej wcale nie będzie łatwo. Nie wiadomo dlaczego, ale u nas mało osób w ogóle o nie slyszało, podczas gdy zagranicą jest w tej chwili naprawdę modna i często stosowana. Pewnie jak wszystko inne - dieta paleo przyjdzie do nas później niż do reszty świata :P
Ja dietę tylko kojarzę, znam jej założenia i trochę czytałam o skuteczności, ale sama na niej nie jestem, więc z jadłospisami nie pomogę.

Poszukałabym na amerykańskich stronach. Jest sporo poświęconych dietom, a dieta paleo ma tam całkiem sporo zwolenników, więc powinno Ci się udać coś znaleźć.

A może dietetyk???? Tak chyba byłoby najprościej i najpewniej jednocześnie :) Popytaj o kogoś sprawdzonego, albo przejrzyj strony www dietetyków, może ktoś się w dicie paleo specjalizuje......

Chuda
31-05-11, 20:02
Kfffiatek dzieki za odpowiedź ! :-)

Hmmmmmmm, nad dietetykiem juz myślałam, ale w sumie to nie wiem, czy ktoś się w dicie paleolitycznej specjalizuje... Bo skoro to zawód medyczny, to chyba muszą stosować się do jakiś standardów leczenia dietą czy rozpisywania diet, a dieta paleo jest nowością i to chyba nie oficjalnie nie zaakceptowaną. Ale masz rację - przejrzę strony internetowe poradni dietetycznych i może coś znajdę. W końcu kto szuka, nie błądzi.

Myślisz o jakiś konkretnych amerykańskich stronach??? Jeżeli możesz to prześlij linki, gdzie szukać, ja nie za dużo znalazłam jak na razie.

kfffiatek
03-06-11, 09:15
No może masz rację z dietetykiem, to tak samo jak z lekarzami - do czegoś nowego trudno ich przekonać, jeżeli nie zoabaczą badań, że to naprawdę działa. Może to nawet i dobrze :P

Nie myślałam o żadnych konkretnych stronach. Po prostu wydaje mi się, że ze względu na to, że na Zachodzie dieta paleolityczna jest zdecydowanie bardziej znana, to będzie na obcojęzycznych stronach więcej informacji. Poszukam, jak coś znajdę to wrzucę.

Mam pytanie - jak to jest dokladnie z chlebem, makaronami, ryżem, kaszą....?????
Słyszałam, że trzeba wykluczyć produkty z mąki, no ale kasza i ryż to już sama natura, nie? Co uważasz?????

Chuda
03-06-11, 22:29
Produkty z mąki odpadają i to absolutnie. Zero chleba (nawet ciemnego!!!!), zero bułek, rogali, ciast, słodkiego, pieczywa typu Wasa czy innego chrupkiego, także kukurydzianego.

Nie wskazane jest również spożywanie produktów roślinnych, które trzeba gotować, a to są właśnie wszystkie kasze i ryż.... Pamiętajcie także o ziemniakach!!! Ich również nie wolno spożywać.

Zapomniałam napisać o makaronie - to produkt mączny więc też odpada.
Generalnie dieta paleo to TYLKO warzywa, owoce i mięso, a to naprawdę nie oznacza, że nie jest smaczna... Do wszystkiego da się przyzwyczaić :D

kropeczka
06-06-11, 20:41
Siemanko
Dieta Paleo zrobiła furorę w Stanach i Niemczech. U nas dopiero się pojawiła. "Do diety tej gatunek ludzki jest przystosowany genetycznie. To sposób odżywiania naszych przodków, którzy zajmowali się zbieractwem i łowiectwem. Sposobu odżywiania naszych przodków nie skomplikowały jeszcze wtedy rolnictwo, hodowla zwierząt, technologia i metody przetwarzania żywności. "
Do tej listy rzeczy zabronionych dodam jeszcze warzywa strączkowe oraz orzeszki ziemne. Według tej diety warzywa strączkowe podobnie jak ziemniaki i zboża. Zawierają one mnóstwo toksyn tj. blokery enzymów, lektyny i inną rodzinę toksyn, zwaną glikoalkaloidami. Te ostatnie nie są niszczone nawet przez gotowanie czy smażenie. Dlatego nie powinno się ich jeść.

Chuda
10-06-11, 21:22
kropeczka, a Ty stosujesz dietę paleo? Od jak dawna? Jakie efekty? ;)

No właśnie u nas temat diety paleolitycznej dopiero raczkuje, a szkoda bo to przede wszystkim ZDROWY sposób na odchudzanie. Słyszałam, że w Stanach niektórzy się tak wkręcili, że jedzą nawet surowe mięso!

Ja nie jestem aż tak bardzo restrykcyjna, a mimo to widzę różnicę w samopoczuciu i wadze :) Mimo, że na początku nie było wcale tak prosto, teraz w ogóle nie żałuję, że zadałam sobie trochę trudu z układaniem menu. W gruncie rzeczy wclae nie jest to takie trudne