PDA

Zobacz pełną wersję : Co wzmocni męską płodność?

Nie zarejestrowany
08-02-09, 13:50
Pewnie wiekszosc mysli ze przeciez zyje na luzie i odzywia sie w miare zdrowo. Sam stwierdzilem po tym artykule ze jescze jest cos co mozna dla siebie o czym wczesniej nie pomyslalem. Innymi slowy temat godny polecenia

Nie zarejestrowany
27-08-09, 09:18
guzik prawda ja tego przestrzegam i tak mm slaba sperme

Nie zarejestrowany
10-11-09, 18:21
Znam wiele osob ktore nie przestrzegaja tych zasad, a co najlepsze to pala od 15lat i pija alkohol, a dzieci maja, jak to wytlumacza?? W artykule jest mowa o nie przegrzewaniu jader, niby jak maja sie nie przegzewac skoro zalecana jest jazda rowerem?? Nawet lekarze mowia ze jazda rowerem zle wplywa na plemniki? Wedlug mnie to wszystko lipa!!! I kazdy ma inny organizm! Nawet alkoholicy maja dzieci, problem zaczyna sie wtedy kiedy facet sie bada i okazuje sie ze ma ponizej 10mln plemnikow, a tak naprawde to jest wiele tysiecy osob ktore maja duzo mnie, a dzieci maja! Nie wierze w zadne z tych slow

Nie zarejestrowany
02-06-10, 02:04
tez tak mysle

Nie zarejestrowany
02-06-10, 02:13
panowie ja probuje z moja kobieta rok i nic a znam takich co wcale sie tym nie przejmowali a maja zdrowe dzieci i wcale nie czekali i nie mieli problemów tak ze niezupelnie tu o to chodz???!!!!

Nie zarejestrowany
25-08-10, 08:44
Wydaje mi się, że jazda na rowerze nie przegrzewa, tylko powoduje ucisk. Ale nigdzie nie widziałam kompetentnej odpowiedzi na temat wpływu roweru na płodność. Poza tym dzieci nałogowców są mniejsze i słabiej się rozwijają niż dbających o siebie. Przy bezpłodności potrzebne jest leczenie, zdrowy tryb życia wszystkiego nie rozwiążę. Ale ja tu nie widzę zdania, że jak będziesz przestrzegał zasad, to na 100% będziesz miał dziecko. Chodzi po prostu o jakość materiału genetycznego, która będzie lepsza, jeśli odpowiedzialnie podejdziesz do sprawy

Nie zarejestrowany
04-08-11, 00:02
regularne picie i palenie tytoniu (nawet marihuany ;( ) oraz zażywanie narkotyków nie musi od razu skutkować bezpłodnością. dziecko może się urodzić zdrowe jednak problemy mogą się pojawić w dalszych etapach rozwojowych, np problemy z koncenctracją, zwiększona zapadalność na różnego typu choroby etc. niezdrowy tryb życia może również skutkować występowaniem już od urodzenia licznych wad w ich fizycznej budowie - małomózgowie lub jego brak, głębokie deformacje ciała w tym głowy, ślepota, brak gałek ocznych, niekopletne narządy płciowe, zwiększone ryzyko występowania chorób o podłożu chromosomowym - zespół Downa, Turnera, Retta, miauczącego kota itp. Dzieci mogą mieć bujne owłosienie na całym ciele, często występuje niepełnosprawność intelektualna głębszego stopnia. Myślę, że warto popracować nad sobą, zanim zdecydujemy się na dziecko. Możemy oczywiście cierpieć z własnego wyboru, jednak nie obarczajmy dzieci naszymi błędami już na samym początku.

Nie zarejestrowany
29-11-11, 18:19
nie ma co gdybać, trzeba zrobić badania...

Nie zarejestrowany
19-01-12, 09:33
Panowie - przede wszystkim badania. Trzeba je zrobić! Ważna też jest tzw. higiena życia. Nie - godziny spędzane przed tv z pilotem w dłoni, tylko trochę ruchu - jakiś sport? Nie zaraz wyczynowy, ale taki dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Polecam. Zapisałem się na granie w kosza, treningi mamy 2 razy w tygodniu. Czuję się jak młody bóg. A TE sprawy od czasu gdy trenuję - nabrały zupełnie innej jakości.

L_enka
28-08-12, 17:04
Z tego co słyszę i obserwuję to problem z płodnością stał się bardzo powszechny. Ostatnie doniesienia badaczy to ORZECHY, wzmacniają panowie jakość spermy. Poczytajcie też o cynku, potentmelu i macy (czy jakoś tak). Ale bez higienicznego trybu życie nie będzie efektów.

Galen-Evita_pl
21-11-12, 14:44
Zgadzam się z powyższym postem: podstawowa kwestią będą tutaj badania,bez tego ani rusz. Tym bardziej jeśli staramy się o dziecko i nie wychodzi nam to od dłuższego czasu.

mmartka85
17-07-13, 22:20
Hej Forumowicze :)
Potrzebuje opinii na temat leku Profertil.Staramy sie z mężem o bobaska ale niestety nie wychodzi :(moj lekarz ginekolog po zrobieniu badania nasienia zalecił mężowi stosowanie tego leku 2razy dziennie po 1 kapsulce a kolejne badanie za 3 miesiące.
Myślicie ze to pomoże??

mmartka85
08-08-13, 11:06
Raz jeszcze ponawiam prośbę o pomoc w sprawie Profertilu :( bardzo mi zależy na Waszych opiniach,bo to co lekarze mówią nie zawsze pokrywa sie z prawda:( chociaz lekarka,która nam zleciła PROFERTIL była bardzo przekonana o jego skuteczności,na tyle ze kupiliśmy i mąż go stosuje! a moze coś innego jest skuteczne?? Jesli ktos tu zagląda,to proszę o odpowiedz :)

Pozdrawiam cieplutko ;)

magia
26-11-13, 14:58
~mmartka85, słyszałam dobre opinie o ProFertilu oraz Fertilman, jego tańszym odpowiedniku. Mojemu kupiłam na razie ten drugi. Jak nie zadzała to spróbujemy z tym droższym.

karmelka
17-02-14, 23:31
A czy dajecie przyszłym tatusiom kwas foliowy? Słyszałam że przy staraniach o dziecko też warto by brali

ania_inofolic
18-02-14, 11:51
Dla przyszłych tatusiów najważniejsza jest zdrowa dieta, aktywność fizyczna i przede wszystkim odstawienie wszelkich używek. Co do kwasu foliowego, nie dowiedziono jeszcze jego pozytywnego wpływu na nasienie. Natomiast pewne jest, że to niezbędny składnik diety przyszłej mamy. Suplementację kwasem należy rozpocząć najpóźniej na 6 tygodni przed planowanym poczęciem. Tylko wtedy kobiety mają pewność, że zrobiły wszystko w trosce o zdrowie dziecka.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl

karmelka
21-02-14, 22:54
Ale chyba nie zaszkodzi jak będą brali razem z przyszłą mamą?

A są jakieś substancje pozytywnie wpływające na szybkość zajścia w ciążę?

ania_inofolic
22-02-14, 12:50
Na pewno nie zaszkodzi, jednak efektów z jego przyjmowania też nie będzie. Jeśli chodzi o szybkość zajścia w ciążę to wszystko uwarunkowane jest cyklem owulacyjnym, jeśli jest on nierówny można przyjmować inozytol. Wpływa on na regulację gospodarki hormonalnej i zwiększa szanse na zajście w ciążę.

karmelka
23-02-14, 20:05
Nie będzie? Ale przecież zdrowie przyszłego tatusia też jest ważne?

A w czym można znaleźć inozytol?

Wandzia88
24-02-14, 14:27
Inofolic, ma w sobie Inozytol, to ten, który w nicku ma Ania, to suplement

Nie zarejestrowany
24-02-14, 19:01
ale czy w postaci spożywczej też występuje?

ania_inofolic
24-02-14, 20:35
Zgadza się, inozytol można znaleźć w Inofolicu. W czystej postaci również występuje, m. in. w cytrusach (z wyjątkiem cytryn), orzechach, ziarnach zbóż, fasoli, soczewicy, mleku, wątrobie cielęcej a także wieprzowinie.

Zdrowie ojca jest bardzo ważne, jednak w ich przypadku należy zacząć od zmiany trybu życia. Najważniejsze aby zrezygnowali z używek, dbali o zdrową dietę i zapewniali organizmowi aktywność fizyczną. To te czynniki mają największy wpływ na ich płodność i jakość przekazywanego materiału.

Nie zarejestrowany
26-02-14, 21:08
Zgadza się, inozytol można znaleźć w Inofolicu. W czystej postaci również występuje, m. in. w cytrusach (z wyjątkiem cytryn), orzechach, ziarnach zbóż, fasoli, soczewicy, mleku, wątrobie cielęcej a także wieprzowinie.

Zdrowie ojca jest bardzo ważne, jednak w ich przypadku należy zacząć od zmiany trybu życia. Najważniejsze aby zrezygnowali z używek, dbali o zdrową dietę i zapewniali organizmowi aktywność fizyczną. To te czynniki mają największy wpływ na ich płodność i jakość przekazywanego materiału.

Pozdrawiam.
Ania,
doradca online Inofolic.
www.inofolic.pl
Czy jego ilość zawarta w jedzeniu wystarczy?

ania_inofolic
27-02-14, 22:53
U ludzi, u których nie stwierdza się niedoborów powinno wystarczyć. Jednak u kobiet, które mają problem z płodnością często podejrzewa się niedobór inozytolu. Wtedy suplementacja jest konieczna.

Nie zarejestrowany
01-03-14, 21:54
czyli w sumie jak ze wszystkim jest w jedzeniu ale jak ktoś ma niedobory to powinien się wspomagać

ania_inofolic
04-03-14, 16:41
Zgadza się. Dotyczy to również innych składników, takich jak magnez, cynk czy witaminy. Na tym właśnie polega suplementacja.

Wrzutek
23-06-14, 21:30
Moja żona już dawno kupiła nam kwas foliowy i bierzemy obydwoje. Oczywiście po konsultacji z lekarzem.

Nie zarejestrowany
26-06-14, 20:42
trzeba wcześniej o takich rzeczach myśleć

Ginna
26-06-14, 22:46
Jasne, że tak. Nie tylko kobieta powinna dbać o swoje zdrowie kiedy o dziecko staramy się wspólnie. Lepiej iść do dobrego lekarza po poradę.

Nie zarejestrowany
30-06-14, 20:57
racja. facet też może coś zrobić

Alretka
30-06-14, 21:23
Ja byłam i jestem zdania, że skoro wspólnie chcemy mieć dziecko to mamy się o nie wspólnie starać pod każdym względem. Mój mąż też brał kwas foliowy jak staraliśmy się o dziecko i nie widział w tym problemu, bo to tak samo jego starania jak i moje.

Apsik
18-08-14, 23:20
Ja byłam i jestem zdania, że skoro wspólnie chcemy mieć dziecko to mamy się o nie wspólnie starać pod każdym względem. Mój mąż też brał kwas foliowy jak staraliśmy się o dziecko i nie widział w tym problemu, bo to tak samo jego starania jak i moje.

Kwas foliowy na pewno poprawi jakość nasienia i wpłynie dobrze na samopoczucie mężczyzny. Mój przyjmował razem ze mną i również nie widział w tym żadnego problemu.

Redakcja
09-02-15, 12:05
''Jeśli zdecydowaliście się na powiększenie rodziny, pamiętaj, że dla waszego przyszłego potomka ważne jest zarówno zdrowie i dobra forma twojej partnerki, jak i twoje. Badania naukowe wykazały, że wraz z postępem cywilizacyjnym płodność mężczyzn się obniża. Jakości męskiej spermy od dziesięcioleci coraz bardziej szkodzi zanieczyszczenie środowiska, niezdrowy tryb życia, palenie, stres. Co możesz zrobić, by wzmocnić własną płodność?''

Link do artykułu: Męska płodność - co może ją wzmocnić? (http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/meska-plodnosc-co-moze-ja-wzmocnic_36039.html)

Nie zarejestrowanymarcin
11-03-16, 07:10
Na poczontku zaznaczam rze pisze z fona bez polskich znakuw jenzykowych a wienc Moje pytani a wrencz szukanie odpowiedzi dotyczy takiego tematu czy dzieciaty facet z dnia na dzien morze zostac besplodny bez przechodzenia rzednego wypatku czy terz uszczerbku na zdrowie zaznaczamrze nie pije nie pale mamy 3 letnio curke mojo curke i mojej rzony jest to nasze drugie dziecko pierwsze rzona niestety poronila zaruwno jaki o jednojag i drugie staralismy sie okolo 7 miechuw zaznaczam rze w rodzinie moje rzony dochodzilo jurz do poronien u jejmatki siostry ibabki wedlug mnie ma to cos wspulnego z genami teraz od jakis 3,4 miechuw staramysie o kolejne dziecko i nic fakt rze tyb pracykturo wykonujemy jest cienszki i stresujoncy ale ludzie terz majo gosze prace fakt terz rze rzona wczesniej brala tabletki okolo 3m co bym jeszcze chcial dodac rzona ma cykle nieregularne i coraz czensciej zaczyna mi inynuowac rze morze to moja wina rze z tym dzieckiem to przezemnie tak podgure ja bynajmniej nigdy nie slyszalem rzeby jakis facet z dnia na dzien stal sie besplodnym. Kobiety to jusz inna sprawa

Nie zarejestrowanymarcin
11-03-16, 07:17
[QUOTE=Apsik;138217]Kwas foliowy na pewno poprawi jakość nasienia i wpłynie dobrze na samopoczucie mężczyzn z kont wiecie rze kwas foliowy poprawia jakosc nasienia

Nie zarejestrowanymarcin
11-03-16, 07:24
Wiem czujes jak pomysle o dziecku co stracilismy i ile staralismy sie o kolejne i teraz terz sie staramy ju 4 m i nic a inni bes staran bes kwasu foljowego bes staran chlejo palo i zdrowe dzieci z renkawa wyciongajo i gdzie tu jest bug sprawiedliwosc

malwi
06-08-16, 20:09
W staraniach o dziecko mój mąż wspomagał się Permenem Repro - suplementem diety, który poprawia płodność i dodaje sił witalnych. Warto było sprawdzić jego działanie - czekamy na narodziny córeczki :)

gagatek
19-10-16, 16:39
ja jak starałam się o maluszka to dawałam mojemu mężowi folik, tak żeby wzmocnić ruchliwość jego plemników :)

Klaraaa
19-07-19, 21:01
Mój mąż miał plemniki słabej jakości, ale znajomi polecili nam prefert dopochwowy żel wspomagający żywotność plemników. Jest to skuteczne, sprawdziliśmy i to była udana próba :) zdecydowanie.

Nie zarejestrowany
19-07-19, 21:03
Mój mąż miał plemniki słabej jakości, ale znajomi polecili nam prefert dopochwowy żel wspomagający żywotność plemników. Jest to skuteczne, sprawdziliśmy i to była udana próba :) zdecydowanie.

w sklepie naturalnej-plodnosci.pl można zamówić :)

telika
28-10-19, 08:56
Polecam na początku wykonanie badania nasienia. Badanie takie nie jest skomplikowane i nie jest również drogie. Ze swojej strony polecam wybrać sie na przykład do przychodni Salve Medica https://salvemedica.pl/leczenie-nieplodnosci-badania-nasienia ( jest to przychodnia która zajmuje sie konkretnie leczeniem niepłodności). Warto się do badania odpowiednio przygotować i nie uprawiać seksu przez 3 dni. Na wynik badania negatywnie mogą wpłynąć przemęczenie, picie alkoholu, przebyte choroby, antybiotykoterapia oraz zbyt krótka lub zbyt długa wstrzemięźliwość seksualna. W przypadku kuracji antybiotykowej wskazane jest odczekanie około 2. tygodni do wykonania ponownego badania nasienia.

Dzięki temu będzie mozna wprowadzić działania mające na celu poprawę płodności.

Nie zarejestrowany
16-01-20, 09:58
Mi ginekolog powiedział, że dobrze, że przyjmuję mama dha premium, bo tam oprócz kwasu foliowego jest witamina D, która może poprawiać płodność, więc może to i u mężczyzny zadziała? W sensie przyjmowanie witaminy D?