PDA

Zobacz pełną wersję : Termolazja - metoda na ból

Nie zarejestrowany
07-11-06, 11:49
Jest mi bardzo przykro ,że tylko w krakowie i warszawie wykonuje się te zabiegi .

Nie zarejestrowany
04-01-07, 13:03
W2003r mialam operacje zatok po ktorych zostala stwierdzona parestezja, kt. nie mozna leczyc lekami poniewaz jestem chora na ziarniniaka Wegenera.Elektrostymulacja nie pomogla, takye zastrzyki y lignocainy.Czy jest szansa, ze termolezja pomoze.
.

Nie zarejestrowany
22-03-07, 21:42
Te badanie wykancza ludzi, Moj Dziadzius poszedl ta ten zabieg zapłacił ciężkie pieniadze i zmarl po 2 tygodnich. Napewno przez to badanie dostal bardzo rozleglego krwotoku wewnetrznego i nie dalo sie uratowac. Niech nikt nie poddaje sie temu badaniu !!!!

Nie zarejestrowany
28-05-08, 11:43
Słyszałem od znajomych, że w Szzecinie też jest wykonywana termolezja. Myślę, że trzeba poszukać. I może się okazać, że więcej, a nie tylko dwa ośrodki w Polsce wykonują termolezję.

Nie zarejestrowany
12-09-08, 11:38
Termolezja czasowo pomaga w takich przypadkach jak neurazja nerwu trójdzielnego, rozmawiałem z chorymi osobiście jednemu pomogło wyeliminować ból na 3 lata, drugiemu na 11 miesięcy, jeszcze innemu dopiero po którymś razie zabiegu. Jest to indywidualna kwestia. Jednak termolezja NIE POMAGA w przypadku migreny - innego zdania jest dr Pernak de Gast która namówiła moją żonę na zabieg. Obustronna termolezja wraz z blokadami diagnostycznymi kosztowała 5000 zł. Zaniepokiił nas fakt, że ataki migreny nie zmniejszyły swojej częstotliwości ani natężenia. Pewnie do dziś nie wiedzielibyśmy, że zabiegi te są nieskuteczne gdyby nie autorytet w dziedzinie neurologii prof. Domżał. Z przykrością stwierdzam na podstawie tego co mówił prof., że zostaliśmy oszukani przez osobę "nawiedzoną ,która po jakimś czasie wierzy w to co sobie wymyśli". Niestety człowiek cierpiący chwyta się każdej nadziei tracąc czasami czujność. pozdrawiam

Nie zarejestrowany
05-01-09, 19:24
także w Opolu wykonuje się te zabiegi

Nie zarejestrowany
18-03-09, 12:36
Po około 8 latach walki z neuralgią (zapalenie nerwu trójdzielnego)bliska mi osoba,pokierowana została do Pani dr Pernak.Jest jej wdzieczna za to ze termolezja działa juz około 1,5 roku,ból ustapił nie ma na razie nawrotów tej bolesnej choroby w leczeniu której uzywała wielu silnych lekow praktycznie bez efektu.Najgorsze były te dni i tygodnie kiedy mogła napic sie tylko odrobine płynu i to tylko przez cienka słomke nie było mowy o jedzenu czy połykaniu.

Nie zarejestrowany
02-06-09, 18:53
Zna ktoś dokładny adres kliniki w warszawie która wykonuje termolezję?będę wdzięczny

Nie zarejestrowany
04-06-09, 20:49
wykonuja ten zabieg w warszawia na broniewskiego 89 carolina center. prof. ząbek.

Nie zarejestrowany
03-09-09, 15:10
Z przykrością muszę stwierdzić , że przygotowanie do zabiegu w gabinecie u P.doktor Pernak de Gast daleko odbiega od stosowanych zasad.Już na pierwszej wizycie jest on wykonywany a badania które powinny poprzedzić zabieg to teoria.Miałam wątplwą przyjemność trafić w ręce Pani doktor.Mimo , że moje objawy nijak nie pasowały do0 neuralgii nerwu trójdzielnego ( co zostało potwierdzone później badaniem PET Pani dokotor przeprowadziła " rzeżniczy " zabieg " pod kątem neuralgii.Takich totrur nie wymyślili nawet gestapowcy.Oczywiście nie było żadnego zniesienia bólu nawet na tydzień a do dziś mam sparaliżowaną dolną prawą część ust.Ta przyjemność kosztowała mnie 1500 zł.Profesor neurolog ten sposób wykonania zabiegu określił w następujący sposób : " co za rzeźnik to Pani robił".Gdy moja córka zadzwoniła ,chcąc zapytać dlaczego nie ma poprawy w odpowiedzi usłyszała , że mama ma przyjść na czczo.Grunt to produkcja pieniędzy nawet bez wstępnej diagnozy.

Nie zarejestrowany
09-10-09, 21:24
termolezja była wykonana w Lodzi,zabieg pomógł na 1,5 roku,teraz znowu ból,czekamy na nastepny termin zabiegu,po amizepinie jest totalne zakolowanie

Nie zarejestrowany
22-10-09, 10:50
w klinice leczyłam się na migrenę i jedyne co oni tam potrafia to ladować coraz silniejsze leki antydepresyjne oraz antypadaczkowe.Nikt nie kazał mi zrobic zadnych dodatkowych badań,tylko od razu prochy w dużej ilości.Dopiero przez przypadek wyszło że pomimo młodego wieku mam bardzo wysokie ciśnienie i z tego powodu te migreny-ale nikt w klinice nawet nie pomyślał o tym żeby zmierzyć mi ciśnienie!!!

Nie zarejestrowany
02-12-09, 14:51
Proszę o podanie adresu lub telefonu gdzie wykonują w Łodzi termolezję. Moja mama cierpi na zapalenie nerwu trójdzielnego i chciałaby spróbować tej metody. Od 3 lat bierze Tegretol 400 3 razy dziennie, ale ból jest już tak silny, że są dni kiedy tylko pije przez słomkę bo o jedzeniu nie mam mowy. BARDZO PROSZĘ O NAMIARY !!! Dziękuję.

Nie zarejestrowany
10-02-10, 01:13
chciałam się coś więcej dowiedzieć na temat termolezji.moja mama jest po trzeciej operacji kręgosłupa na odcinku lędźwiowowo krzyżowym.mimo tego ciągle ma straszne bóle, nie musze wyjsc z domu,nawet na spacer,chciałam się dowiedzieć coś o klinice w krakowie,pomóżcie,(

Nie zarejestrowany
19-03-10, 10:08
prosze sie leczyc pijawkami pomaga na 200%

Nie zarejestrowany
31-03-10, 10:55
cieszę się, że tu zajrzałam, cierpię na neuralgię nerwu trójdzielnego ponad 10 lat, lekarka dała mi tel.chyba do dr Pernak?

Nie zarejestrowany
22-01-11, 16:26
:to cudowna metoda wmoim przypadku to ostatni ratunek leczylam sie 5 lat lekarze rozkladali rece choruje na skrzywienie kregoslupa ledzwiowego i spastycznosc miesni od pasa w dol . Bol byl straszny ja jestem wytrzymala na bol ale to juz stawlo sie uciazliwe obecnie poruszam sie bez kuli i odzyskalam lepsza radosc zycia .Dzieki p. janinie pernak de gast i tej cudownej metodzie odzyskalam lepszy komfort zycia

Nie zarejestrowany
22-02-11, 11:36
Szanowni Państwo

Zabieg termolezji to nowoczesna metoda, która poprzez kontrolowane uszkodzenie struktur nerwowych skutecznie umożliwia pozbycie się chronicznego bólu. Zabieg ten jest zalecany w przypadku leczenia długotrwałego, jednostajnego bólu pochodzącego z kręgosłupa, nerwów czaszkowych, korzeni nerwowych lub układu współczulnego. Pomaga również w przypadku bólu spowodowanego niektórymi chorobami onkologicznymi, zwłaszcza rakiem trzustki, żołądka macicy i pęcherza moczowego. W trakcie tej kuracji można zlikwidować, bez trwałego uszkodzenia tkanki nerwowej, dolegliwości wynikające również z chorób naczyniowych.
Długotrwałe przyjmowanie leków przeciwbólowych, wiąże się z wystąpieniem skutków ubocznych, dlatego termolezja to doskonałe rozwiązanie przeznaczone dla osób, które chronicznie odczuwają ból. Istotą termolezji jest uszkodzenie struktur nerwowych poprzez kontrolowane działanie temperatury. W Poradni Przeciwbólowej w Med Polonii zabieg termolezji przeprowadzany jest w mało inwazyjny sposób. Nie wymaga znieczulenia ogólnego, więc jest obarczony minimalnym ryzykiem. Przeprowadza się go w trybie tzw. chirurgii dnia jednego. Oznacza to, że pacjent opuszcza szpital już 2-3 godziny po zabiegu.
Zespół Szpitala Med Polonia