PDA

Zobacz pełną wersję : ''Na ratunek żołądkowi'' - kłopoty z żołądkiem

Nie zarejestrowany
01-08-06, 17:06
Czy przy wrzodach żołądka można pić alkohol? nie ma informacji o tym w artykule

Nie zarejestrowany
02-08-06, 12:47
Alkohol nie sprzyja żadnym chorobom układu pokarmowego.

Nie zarejestrowany
23-01-09, 18:34
Alkohol zdecydowanie sprzyja powstawaniu wrzodów, drażni żołądek i pozbawia go ochrony, może nie lampka wina dziennie, ale jak ktoś ostro pije wódkę to na pewno nie będzie miło... A jak już się ma wrzody, to Boże broń, dieta jest strasznie ważna w tej chorobie przecież.

Nie zarejestrowany
27-01-09, 12:15
dieta ważna, a jakże, gorzej tylko jak niektórzy z tej diety robią fetysz i myślą, że ona szczęśliwie odmieni ich życie. nie mogę patrzeć jak moja wrzodowa siostra daje się nabrać kolejnym znawcom diet i wszystko się pogarsza, ale ona twardo ładuje się w różne aloesy, makrobiotyczne diety dla wrzodowców czy co tam jeszcze jest. mówię jej, że lekarstwo to jest jednak może dobry pomysł, ale ona jest pewna, że dietą pokona całe zło świata, może nawet wojna u Palestyńczyków się uspokoi, bo ona będzie dobrze jadła. po prostu się boję, że jej się coś stanie przez to.

Nie zarejestrowany
27-01-09, 13:49
Oczywiście, nikt nie mówi, że dieta wyraźnie ma górować nad leczeniem. Konieczne jest znalezienie jakiejś wyważonej proporcji. Bo są mocniejsze leki i słabsze. Kiedy na przykład leczę się Polprazolem, a są to kuracje przeprowadzane w moim wypadku raz na jakiś czas, wiem, że mogę sobie pozwolić na więcej z ulubionych potraw czy przypraw. A kiedy sama sobie aplikowałam Ranigast na przykład, to dieta musiała być dużo bardziej restrykcyjna, bo cierpiałam po prostu na bóle. W tym sensie leki na receptę są na pewno korzystniejsze, bo realnie leczą, bo wiadomo, że stosunkowo łatwo jest przytłumić objawy.

Nie zarejestrowany
27-01-09, 15:49
toż przecież ja mówię jej to wszystko, ale to jest osoba oszalała od manipulancji wieloletnich na niej przeprowadzanych. ja nie mam wątpliwości, że dieta i leczenie mają się uzupełniać, i, że nie jest to kwestia "albo albo". ale spróbuj to wytłumaczyć pingwinowi na przykład. tak samo jest z tą kobietą.

Nie zarejestrowany
27-01-09, 15:50
w sumie to ja wyszłam trochę na wiariatkę... :) ech, trudno.

Nie zarejestrowany
12-05-09, 13:28
Witam wszystki mam pytanko wyszedlem miesiac temu ze szpitala mialem operacje zwiazana z peknieciem opuszka dwunastnicy lekarz powiedzial ze nie moge pic alkoholu ale nie okreslil dokladnie ile czasu boje sie sam sprubowac gdyz moze to zpowodowac powrot do szpitala czy ktos mogl by mi pomuc w tej sprawie ile czasu jescze mam czekac Pozdrawiam Jr

ozdanowicz
12-05-09, 15:27
Najlepiej jeśli to pytanie zostanie skierowane do eksperta. Lista specjalistów znajduje się na górze strony głównej poradnika. Pozdrawiamy

Nie zarejestrowany
13-05-09, 09:23
Witam i przepraszam że wcinam się tu ze swoim problemem - to dlatego że szukam pomocy, otóż dzisiaj myślałem ze zejdę z tego świata. Rano obudziłem się z bólem żołądka, który stopniowo narastał. Ból rósł aż w końcu stał się niemożliwy do wytrzymania. Żołądek mnie tak bolał, że nie
byłem w stanie złapać powietrza ani nic powiedzieć, czułem jakby mi ktoś kroił żołądek jednym słowem wyłem jak pies i tak około 20-30 minut. Po tym czasie ból minoł jak by ręką odjął. Może to ciepła herbata którą małymi łykami popijałem - nie wypiłem jej duzo. Problem ten powtórzył się już po raz kolejny, wcześniej miałem takie bóle i poszedłem na badanie gastrologiczne gdzie wyszły mi trzy nadżerki (Helicobakter Pyroli – nie stwierdzono). Zapisano mi leki obniżające kwasowość w żołądku, ale
to nic nie daje, bo bóle są raz mniejsze a nieraz nie do wytrzymania
tak jak dzisiaj.
Jak mogę wyleczyć moje nadżerki może bardziej naturalnymi
sprawdzonymi sposobami, bo te zalecane przez lekarzy niestety nie
dają dobrego rezultatu.
Proszę o każdą rade od osób znających się na tym i tych które z tym
walczą/walczyli…

Nie zarejestrowany
04-09-09, 18:27
Zdecydowanie nie można pić alkocholu przy wrzodach,gdyż może Ci sie okazać straszny b ól ktory moz byc nie do wytrzymania.Najlepiej odstawic go na jakiś dłuższy czas.Utrudnia on również gojenie wrzodów jak również i papierosy oraz ostre przyprawy.A co do komentarza na samej góże(nadżerki)ja mam takie same ojawy juz od ponad dwóch dni:(Ale mój lekarz stwierdził u mnie wrzody na nie nadżerki w żołądku.Biore leki zobaczymy jak to bedzie jak narazie jest tylko malutka poprawa ale jest.Jeszcze zależy co zjem.

Nie zarejestrowany
08-11-09, 15:01
tak zgadzam się z komentarzem poniżej. :]
ale mi ta dieta pasuje i wszystko zaczyna mi się poprawiać... tylko kiedy zjem coś słodkiego dopiero zaczynają się bóle. Ostatnio trochę zaczęło mnie boleć coś pod pępkiem.... :/ nie wiem co to jest ,ale napewno nie od diety ,bo wydaje mi się że jest skuteczna. :] Nie powinno się też jadać dużo mąki i cukrów czyli biszkopty i ciasto odpadają. Oczywiście raz na jakiś czas nikomu nie zaszkodzi zjeść coś takiego.:D
Pozdrawiam i wszystkim życzę zdrowia . :))

Nie zarejestrowany
16-12-09, 07:45
Badania gastroskopowe 7 grudnia wykazały
..W atrum w pobliżu odźwiernika pojedyncze niekompletne nadżerki -wycineki i H.p...
Lekarz przepisał
controloc
ulgastran
gastroval
i ustalił następną wizytę na 1 lutego 2010
Mam pytanie
Czy z tego zapisu wynika, że zostały pobrane próbki do badań laboratoryjnych, jak tak to jak długo trwają takie badania.
Lekarz po gastroskopu(7grudnia) stwierdził, ze nie jest na podstawie obecnego stanu badań nie może stwierdzić co mi jest.
Wszystkie pozostałe wyniki badań w normie.

Nie zarejestrowany
16-12-09, 20:55
Witam Wszystkich miałem badanie na początku tego tygodnia jak się okazało jest jeden na dwunastnicy i liczne nadżerki , o bólu już nie będę się rozpisywał bo chyba większość go zna :( . Mam jednak pytanie oczywiście biorę teraz leki i stosuję dietę ale może ktoś ma już ułożony własny jadłospis na konkretne dni ( pod względem wartościowym posiłków, co i kiedy ) ?? , i ile czasu może minąć aż wyleczy mi się ten zasrany wrzód ?? dodam jeszcze że HP też dodatnie . Jeżeli ma ktoś jakieś pomysły to proszę pisać na goldii27@gmail.com pozdrawiam

Nie zarejestrowany
16-12-09, 20:57
mi badanie na HP wyszło po niecałych 5 minutach , ale ogólnie dają czas do 4 h
Pozdr

Nie zarejestrowany
18-12-09, 20:12
Na żołądek, na takie problemy jak w artykule najlepszy jest buscopan. Szczególnie w czasie choroby wrzodowej nie można doprowadzać do skurczy żołądka, ani spięcia, więc dobrze działa coś rozkurczowego, na pewno nie przeciwbólowego! Bo to na wrzody zabójstwo ! ;) Polecam tez inaczej jeść.

Nie zarejestrowany
23-12-09, 20:02
Ja choruję na wrzody od kilku lat i mam spore problemy z normalnym funkcjonowaniem. Nie mogę jeść czekolady, parówek, ciastek, pizzy, makaronu z tłustym sosem... właściwie większości. Żołądek nie boli mnie tylko wtedy, jak jem same warzywka i owoce, czego mam już po dziurki w nosie. Lekarstw żadnych nie mogę jeść, jak mnie brzuch boli żadnych painkillersow. Najgorsze jest to, ze nie mogę tez brać antybiotyków ;/ Jak poważnie zachoruję to nie mogę brać niczego mocnego, bo żołądek wariuje. Piję np srebro koloidalne, bo nie szkodzi, ale przeciwgorączkowych już nie, bo większość za mocna. Co do alkoholu też kiepsko. Czasami mogę dużo, czasami wcale. Eh... życie ;]

Nie zarejestrowany
13-01-10, 16:14
moge jesc co chce ale jak sie zdenerwuje albo zmecze boli koszmarnie co robic nie moge przecie do konca zycia lezec

Nie zarejestrowany
02-02-10, 20:40
Z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec jedynie tyle, ze leki obnizajace wydzielanie kwasu zoladkowego dzialaja dobrze na poczatku. Po dluzyszm stosowaniu jest koszmarnie. Wszystkie dolegliwosci powracaja. Polecam z calego serca olejek cedrowy. Co prawda na efekty trzeba troche poczekac, ale naprawde warto sprobowac. Pozdrawiam wszystkich icerpiacych wrzodowcow ;-).

Nie zarejestrowany
24-02-10, 17:11
mam 13 lat i od kilku dni boli mnie brzuch w okolicach mostka i boje sie ze to wrzody jak zjem cos to zaraz boli ale to nie ma czegos takiego jak po pol godziny tylko odrazu po jakiejs 1 min zabardzo nie moge sie ruszac musze uwazac zeby nie biegac ani nie chodzic za duzo moze mi ktos powiedziec czy to napewno sa wrzody

Z gory dzieki

Nie zarejestrowany
10-04-10, 05:08
witam wszystkich,miałem 3 razy gastroskopie,wyszly nadzerki, mecze sie z tym juz bardzo dlugo, co do diety przy 2 metrach wzrostu diety mozna sobie wsadzic... potrzebuje ogromne ilosci energii wiec diety odpadaja, co do leków nospa to podstawa do tego omeprazol w malych dawkach polecam BIOPRAZOL mozna to kupic bez recepty i jest tani, dawki które przepisuja ci "specjalisci" po dluzszym czasie bardziej szkodza niz pomagaja, leki biore tylko te które wyzej wymienilem i staram sie brac je cyklami, odradzam wszystkie napoje gazowane oraz energetyki,jezeli chodzi o jedzenie to trzeba sie nauczyc jesc regularnie i uzywac zdrowego rozsadku tzn pikantne potrawy odpadaja, zadnych posilkow po 22ej zolodek tez musi odpoczywac,poza tym nie mozna dopuscic do skurczy miesni gladkich zoladka. ograniczylem bol do minimum,zadko mam objawy i moge jesc co mi sie podoba ale jednak...gdybym nawet zyl samym powietrzem to i tak by byly nawroty;( zycze wszystkim i sobie zeby w koncu trafil sie jakis kumaty lekarz ktory w koncu wyleczy ten cholerny zoladek;) bez dobrego specjalisty bol zawsze bedzie wracal.pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
18-04-10, 16:57
ja ostatnio bylam u gastrologa i mialam robiona gastroskopie.NIE PRZYJEMNY ZABIEG PODCZAS GDY RURA PRZECHODZI PRZEZ PRZEŁYK.LEKARZ ZABRONIL MI JESC SMAZONYCH POTRAW CZEKOLADY CO MNIE PRZERAZA HEHE I NAWET SUROWYCH JABLEK.ZAPISAL MI ANTYBIOTYKI PONIEWAZ WYKRYTO U MNIE BAKTERIE HELICOBACTER!!!!!!tEST W APTECE KOSZTUJE DOKLADNIE 50ZŁ.POLECAM ZROBIC KAZDEMU Z WAS.PAPA

Nie zarejestrowany
25-05-10, 19:49
Proszę o rzeczową odpowiedź na temat skutków ubocznych leków :Controlog i Gasec. Od 11 leczę się nimi.Lepiej toleruję Gasec 20 (9 lat).Jak długo można spożywać te leki?

Nie zarejestrowany
18-06-10, 18:26
Witam, jestem młodą osobą, od 3 miesięcy mam wykrytą nadżerkę na żoładku. Brałam IPP 20, Lanzul i Gasprid oraz stosuję dietę. Nadal nie ma poprawy, nie potrafię normalnie funkcjonować w pracy. Czy kiedy kolwiek będę zdrowa?? Czy będę mogła zajść w ciąże?? Poradzcie, co jeść by nie mieć nudności albo aby nie bolał żołądek.

Nie zarejestrowany
21-06-10, 19:30
Też jestem młody, a mam wrzoda na żołądku od kilku lat. Nigdy nie słyszałem, żeby to miało jakikolwiek wpływ na ciążę, po prostu będziesz musiała rozsądnie ułożyć jadłospis przy pomocy dietetyka. Bóle z czasem miną, pij siemie lniane przed śniadaniem i po kolacji, można z łyżeczką miodu, wtedy jest dobre. Niestety ta choroba lubi powracać, unikaj stresu i sprawdź poziom magnezu, jego brak powoduje nerwowość a nerwy zwiększają wydzielanie kwasu żołądkowego. Pozdrawiam!

Nie zarejestrowany
12-08-10, 18:32
Ja nie wiem ,ale jesli wiemy ze przeciez po danym posiłku bedziemy miec problemy z żoładkiem to po co sie mamy meczyc i jemy cos co wiemy ze i tak zaszkodzi.
Ja jednak wole zdecydowanie poskromic swój apetyt.A na mała zgage wezme ranigast,który zawsze mi pomaga.

Nie zarejestrowany
26-08-10, 23:13
przy wrzodach żołądka unikajcie potraw mącznych i nabiałowych , można jeść
tylko warzywa , owoce i chude mięsa gotowane , czasem ryby , do tego ziemniaki oraz ryż

Nie zarejestrowany
06-09-10, 19:08
Tak naprawde czasami tego typu dolegliwości pojawiaja sie po jakiś naszych dziwnych dietach. Jesli czujemy ze cos sie dzieje nie tak,to można wziąc ranigast i dolegliwosci powinny nas ominąc.

Nie zarejestrowany
15-09-10, 12:11
Nadkwasota i związana z nią zgag to istny koszmar. Przechodziłem to schorzenie, więc wiem, jak daje w kość. Praktycznie nie ma od niej odpoczynku, bo nawet w nocy potrafi człowieka obudzić. Mi pomógł dopiero ranigast max.

Wrzodowiec
05-09-12, 22:32
Czy przy wrzodach żołądka można pić alkohol? nie ma informacji o tym w artykule

Jak już musisz wypić to tylko wódkę i to czystą. Unikaj bezwzględnie piwa i kolorowych wódek typu wiśniówki, burbony etc.

Wino jest zdrowe pod warunkiem, że masz zdrowy żołądek. Dla cierpiących na nadkwasotę radził bym unikać wina.

Joanna Chudzicka
18-09-12, 16:12
Witam serdecznie,

Dieta w chorobie wrzodowej żołądka powinna być lekkostrawna i pełnowartościowa. Ważne jest unikanie substancji drażniących, czyli ostrych przypraw, gorących potraw, produktów twardych i bogatych w błonnik. Warzywa i owoce najlepiej spożywać w postaci gotowej.
Posiłki powinny być spożywane co 3-4 godziny i najlepiej 5 razy w ciągu dnia. Nie można dopuszczać do dużych przerw między kolejnymi posiłkami. Dobrze jest zjeść niewielką, lekkostrawną kolację, aby uniknąć bóli nocnych.
Bardziej szczegółowych wskazówek może udzielić dietetyk, który uwzględni indywidualne potrzeby.

Jeżeli chodzi o alkohol, jego spożywanie jest przeciwwskazane, ponieważ zaliczany jest do czynników drażniących błonę żołądka.

Nie zarejestrowany
19-04-13, 20:22
Mój tata właśnie przyjmuje olej cedrowy. On z kolei miał dosyć powazne problemy z żołądkiem. I naprawde przy regularnym przyjmowaniu wszystko wróciło do normy. A jeśli chcecie go kupić w dobrej cenie to polecam sprawdzić na kosmetolog.sklep.pl

Nie zarejestrowany
19-04-13, 21:17
Mój maż miał wrzody ,straszne boiawy np.rzygał w nocy,rano miał tez mdłośći ,a i ciągle musiałam mu gotować bez piepszu i papryki.
W koncu postanowiał mu dawać wiecej makaronu ,wiecie ,wiecej takich postaw jak spagetti albo rolada nadziewana
Fajnie to sie robi i szybko, i tez nie trzeba duzo gotować .Mam swój ogródek i gotuje mu warzywa w sezonie ,owoce tez
jakoś dajemy rade jest oki

darketernal
03-07-14, 13:54
Nie, absolutnie nie można pić alkoholu przy wrzodach. Sprawdź sobie tutaj http://gastryczne.pl/choroba-wrzodowa/dieta-chorobie-wrzodowej/ jaką dietę powinieneś obrać aby wyleczyć się z nich. Życzę zdrowienia :)

Nie zarejestrowany
08-01-15, 16:44
Alkohol bez dwóch zdań powinno się wykluczyć ze swojej diety

Nie zarejestrowany
20-01-15, 11:04
Alkohol jest absolutnie zabroniony a odpowiednia dieta jest podstawą wyleczenia! Proponuję udać się do dobrego dietetyka, który rozpisze dietę i powie co można a czego nie można jeść

karola z Gdańska
08-02-15, 22:24
dla mnie to totalna bzdura - co to ma być dieta dla chorych na żołądek? kpiny! Opowiem wam jak sie wyleczyłam a wiem co mówię- w zeszłym tygodniu miałam 5 raz gastroskopie bo oczywiście bóle żoładka ciągle wracały, były nadżerki a teraz jest super i jestem zdrowa. Zajęło mi to kilka lat, żeby dojść do tego co mi nie służyło i co mnie niszczyło a oto:
1. Totalne wyeliminowanie glutenu - kupuję chleb bezglutenowy w piekarni na zamówienie
2. NIe jem słodzyczy chyba, że herbata z cukrem albo np kopytka bezglutenowe z cukrem
3. NIe jem owoców chyba, że jagody ale żadnych bananów, jabłek, cytrusów.
4. Zero kawy- niestety ale już 1,5 roku nie piję:)
5. Przez 3 tygodnie rano i wiezcorem piłam nalewkę z zielonego orzecha- możecie sprawdzić na necie jak ją zrobić. Po 3 łyżeczki rano i wieczorem0- lekko rozcieńczone z letnią wodą. Tak jest na alkoholu ale to minimalna ilość i nie bójcie się, ja wyzrowiałam i nie słuchajcie dietetyków, którzy mają wiedzę wyssanaą z publikacji gdzie dowiecie sie, że przecież trzeba truć się tabletkami bo inaczej się nie da, akurat! Straciłam fortunę na pompy inhibiotorowe- a było coraz gorzej.
6. NIe jem gorącego i zimnego.
7. NIe jem mleka oprócz jogurtu priobiotycznego z bakterią acidophilus to bardzo ważna bakteria.
8. Wszystko gotowane nic smażonego.

Na gastroskopii wyszło, że jestetm zdrowa mam tylko blizny po nadżerkach bo to właśnie nieodpowiednia dieta sprawiła, że moja śluzówka tak cierpiała.

Jeśłi mam komuś tym wpisem pomóc to bardzo się cieszę. Pamiętajcie to czy będzieice zdrowi zalęzy od was. Nie wierzę w leki , byłam na wszystkich możliwych i objawy tylko się pogarszały, ból był nieustający a teraz jest super ale trzeba wytrzymać i trzymać się zasad. Musi być dobrze. Nie wierzcie w głupoty o pszennych bułeczkach, zupkach mlezcnych i td. Ja jem surówkę z kapusty i marchwi i tak powróciłam do zdrowia- trzeba przejść przez tą chorobą, żęby w ogóle sie na ten temat wypowiadać a nie powielać utarte szlagiery artykułowe.
Pozdrawiam Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Karola

MKoza
08-02-15, 23:45
Karola:
"w zeszłym tygodniu miałam 5 raz gastroskopie bo oczywiście bóle żoładka ciągle wracały, były nadżerki a teraz jest super i jestem zdrowa".
Kilka lat byłaś chora i po tygodniu jesteś zdrowa! Gratulacje.

Porady, typu nie jem chleba, ale jem bezglutenowy, jem kopytka, nie jem jabłek! Masakra!
Ale najlepsze, to jem jogurt priobiotyczny! Gratulacje!

Zapraszam do lektury, dobrej lektury!

Gutek
02-02-16, 23:26
Droga Pani Karolino z Gdańska,

Piszę do Pani ze Szwajcarii. Z ciekawośćią przeczytalem Pani Text. Jeżeli będzie miała pani więcej czasu, to proszę napisaś więcej na ten temat. Na mój adresse eMail.

Pozdrowiam Laurent

Caramela
04-02-16, 10:36
nie można, tak mi lekarz mówi że nie powinno bo podrażnia błonę śluzową żołądka dodatkwo

Nie zarejestrowany
07-02-16, 19:19
dla mnie to totalna bzdura - co to ma być dieta dla chorych na żołądek? kpiny! Opowiem wam jak sie wyleczyłam a wiem co mówię- w zeszłym tygodniu miałam 5 raz gastroskopie bo oczywiście bóle żoładka ciągle wracały, były nadżerki a teraz jest super i jestem zdrowa. Zajęło mi to kilka lat, żeby dojść do tego co mi nie służyło i co mnie niszczyło a oto:
1. Totalne wyeliminowanie glutenu - kupuję chleb bezglutenowy w piekarni na zamówienie
2. NIe jem słodzyczy chyba, że herbata z cukrem albo np kopytka bezglutenowe z cukrem
3. NIe jem owoców chyba, że jagody ale żadnych bananów, jabłek, cytrusów.
4. Zero kawy- niestety ale już 1,5 roku nie piję:)
5. Przez 3 tygodnie rano i wiezcorem piłam nalewkę z zielonego orzecha- możecie sprawdzić na necie jak ją zrobić. Po 3 łyżeczki rano i wieczorem0- lekko rozcieńczone z letnią wodą. Tak jest na alkoholu ale to minimalna ilość i nie bójcie się, ja wyzrowiałam i nie słuchajcie dietetyków, którzy mają wiedzę wyssanaą z publikacji gdzie dowiecie sie, że przecież trzeba truć się tabletkami bo inaczej się nie da, akurat! Straciłam fortunę na pompy inhibiotorowe- a było coraz gorzej.
6. NIe jem gorącego i zimnego.
7. NIe jem mleka oprócz jogurtu priobiotycznego z bakterią acidophilus to bardzo ważna bakteria.
8. Wszystko gotowane nic smażonego.

Na gastroskopii wyszło, że jestetm zdrowa mam tylko blizny po nadżerkach bo to właśnie nieodpowiednia dieta sprawiła, że moja śluzówka tak cierpiała.

Jeśłi mam komuś tym wpisem pomóc to bardzo się cieszę. Pamiętajcie to czy będzieice zdrowi zalęzy od was. Nie wierzę w leki , byłam na wszystkich możliwych i objawy tylko się pogarszały, ból był nieustający a teraz jest super ale trzeba wytrzymać i trzymać się zasad. Musi być dobrze. Nie wierzcie w głupoty o pszennych bułeczkach, zupkach mlezcnych i td. Ja jem surówkę z kapusty i marchwi i tak powróciłam do zdrowia- trzeba przejść przez tą chorobą, żęby w ogóle sie na ten temat wypowiadać a nie powielać utarte szlagiery artykułowe.
Pozdrawiam Was!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Karola
Jesz surówkę z kapusty ,nie dbasz o diety itp..a co z bólem? jeżeli możesz jeść te produkty to znaczy,że nie boli cię żołądek.A mnie boli...boli praktycznie po wszystkim i tak jest już od 2 miesięcy. Jem praktycznie tylko bułki z powidłami,kaszę manną , ser biały .Czasami jakieś owoce, kisiel ,miód .Mięso jeżeli to gotowane.Jak jest spokój od bóli przez kilka dni to jak zacznie boli zdwojony.Czy ty na pewno masz wrzody? Śmiem wątpić .

twistet
25-02-16, 13:03
Urszulo! Jeżeli odczuwasz nieustanne bóle żołądka, to polecam się przebadać na celiakię czyli nietolerancję glutenu, bowiem jest to jeden z jej objawów. Na tą dolegliwość najskuteczniejszym lekarstwem jest dieta bezglutenowa, ale o nią obecnie nie trudno, bo wiele jest sklepów, które oferują już gotowe produkty bez glutenu. Można się zdziwić, że są już nawet słodycze czy ciasto bezglutenowe czekoladowe (http://www.balviten.com/produkt,28,820-ciasto_czekoladowe_mix_380g_produkt_bezglutenowy.h tml), więc i dieta jest bardziej urozmaicona :)

Ja od kilku lat jestem na takiej diecie i od tego czasu nie mam problemów z żołądkiem :) Idź do lekarza!

kurkuma9
12-03-16, 20:35
Nie uważam , że picie alkoholu jest dobre w tym wypadku. Moja babcia jak byłą chora piła nutramil by szybciej wrócić do zdrowia ale o alkoholu jej lekarz nie wspominał wiec uważam , że się nie powinno.

Nie zarejestrowany
15-03-16, 21:54
alkohol to gowno!

Kindral30
15-03-16, 21:55
dokladnie!

szkolenia z pierwszej pomocy Łódź (http://medykszkolenia.pl/)

fetty
28-06-16, 15:44
od nie dawna cierpie na wrzody, nie wiedzialem czy mozna alkohol przekonalem się jak dostałem boleści że przez tydzien prawie nic nie jadłem. Alkohol wpływa na wrzody - negatywnie. Przez tydzien nie miałem nic w ustach za wyjątkiem suplementu Nutramil (Nobel dla tego kto go wymyślił), tylko po nim nie miałem okropnego bólu żołądka i dzięki niemu nie byłem niedożywiony. Masakra jakaś, za tydzień idę na dobranie leczenia.

babciabogusia
27-07-16, 12:10
Wiecie co, ja to kiedyś miałam potężne problemy z żołądkiem. Czego bym nie zjadła - ból. I to czasami po rzeczach, które raczej uchodzą za zdrowe i dobre dla naszego organizmu, typu maliny, kukurydza, sery białe. Mój lekarz podejrzewał nawet, że mogę cierpieć na wrzody żołądka, ale na szczęście udało się to wykluczyć. Chodziło po prostu o dietę, jadałam za dużo przetworzonego jedzenia no i w końcu postanowiłam to zmienić ;) Zamiast białych chlebów jem te razowe z http://asprod.com.pl/piekarnia/chleby-razowe-2, tłuste mięsa zamieniłam na rybki, a słodkości na owoce i warzywa;)

Nie zarejestrowany
14-08-16, 01:28
babciubogosiu,
pani üisze, ze jadala raczej zdrowo, a pozniej wymienia to "raczej zdrowe" jedzenie,
pani jadala bardzo niezdrowo, i nalezaloby sie pod tym podpisac.

Nie zarejestrowany
14-08-16, 01:31
Urszulo! Jeżeli odczuwasz nieustanne bóle żołądka, to polecam się przebadać na celiakię czyli nietolerancję glutenu, bowiem jest to jeden z jej objawów. Na tą dolegliwość najskuteczniejszym lekarstwem jest dieta bezglutenowa, ale o nią obecnie nie trudno, bo wiele jest sklepów, które oferują już gotowe produkty bez glutenu. Można się zdziwić, że są już nawet słodycze czy ciasto bezglutenowe czekoladowe (http://www.balviten.com/produkt,28,820-ciasto_czekoladowe_mix_380g_produkt_bezglutenowy.h tml), więc i dieta jest bardziej urozmaicona :)

Ja od kilku lat jestem na takiej diecie i od tego czasu nie mam problemów z żołądkiem :) Idź do lekarza!

Mysle, ze raczej chodzi o wtorny zespol zlego wchlaniania, bo celiakia wg mojej wiedzy jest schorzeniem wrodzonym, a wzzw nabytym, gdyby Urszula cierpiala na celiakie, dawno mialaby ja zdiagnozowana, reszta sie zgadza

pozdrawiam

Nie zarejestrowany
21-08-16, 16:42
Mysle, ze raczej chodzi o wtorny zespol zlego wchlaniania, bo celiakia wg mojej wiedzy jest schorzeniem wrodzonym, a wzzw nabytym, gdyby Urszula cierpiala na celiakie, dawno mialaby ja zdiagnozowana, reszta sie zgadza

pozdrawiam

Moje drogie Panie dietę bezglutenową należy stosować w przypadku celiakii,a na choroby żołądka wybrać dietę lekkostrawną odpowiednią na chory żołądek oraz stosować odpowiednie leki.Tak dla hecy nie spożywanie glutenu może spowodować pewne niedobory składników żywieniowych.

Nie zarejestrowany
17-02-17, 17:39
mi bardzo pomogl , zamowilem jadlospisy na 28 dni od dietetyka klinicznego ze strony Studio życia, bardzo konkretne przepisy , moze komus tez sie przydadzą , polecam , ja juz od miesiac nie mam bolow mysle ze moje wrzody sie wygoily

Nie zarejestrowany
18-08-17, 17:04
Potrafi ktoś mi doradzić który lek na wrzody? Jest ich sporo, a nie wiem który wybrać. Jest ich całkiem sporo tomipomaga.pl/choroby/choroba-wrzodowa-zoladka-i-dwunastnicy

Ktoś coś?

Dżulja
26-09-17, 16:51
Przede wszystkim musisz jeść rzeczy lekkostrawne i suche: wszelkie herbatniki, precle, mace, wafle, dobrze zrobi ciepły rosołek, BORÓWKI!. Szałwia też pomaga na żołądek. Ogranicz używki-kawę, papierosy,alkohol i stres ;)

Nie zarejestrowany
09-11-17, 09:46
Przy kłopotach z żołądkiem lepiej nie zwlekać i udać się na odpowiednie badania. Mogę polecić wam przychodnię STARMED we Wrocławiu na ulicy młodych techników 7. Mają świetny gabinet chirurgii z pracownią endoskopii, w której można wykonać między innymi gastroskopię i dowiedzieć się co dolega naszemu żołądkowi.

eloli
22-01-18, 13:31
Ja we Wrocławiu wykonywałem badania gastrologiczne w centrum medycznym Endo-Med. Zatrudniają świetnych profesjonalistów, którym można zaufać. Po za badaniami endoskopowymi oferują również badania USG.

Andzrej123
22-01-18, 17:50
Trzeba się zastanowić dlaczego mamy kłopoty i zacząć od wprowadzenia diety, np PALEO, LOGI, LCHF.
Podstawa to wyeliminowanie glutenu, skrobi z nasion i ziemniaków.
L-glutamina, witamina U, balsam kapucyński i zmiana sposobu odżywiania i obejdziemy się bez ryzykownych badań i chemii.

karolka.
13-07-18, 09:02
W moim przypadku pomogły badania na nietolerancje pokarmowe. Okazało się, że szkodzi mi gluten więc musiałam o 180 stopni przeorganizować swoje dotychczasowe żywienie. Znalazłam stronę Zakręcony Słoik i od jakiegoś czasu tylko tam się zaopatruję. Mają super wybór mąk bezglutenowych, tu podeślę link, może komuś się przyda: zakreconysloik.com.pl/ekologiczne-maki-bezglutenowe. Mają mnóstwo produktów ekologicznych, warto mieć na uwadze :)

Andzrej123
13-08-18, 22:15
Nasiona zbóż i roślin strączkowych zawierają kwas fitynowy równie szkodliwy jak przereklamowany gluten.
Zwierzęta tuczone dostają paszę z dodatkiem enzymu fitazy, która ma neutralizować szkodliwe działanie kwasu fitynowego.
Fitaza jest wytwarzana przez grzyby kropidlaki.

Nie zarejestrowany
28-10-18, 18:02
ebook dostepny na stronie dietetyki klinicznej studiozycia.pl/ebook/dietoterapia-w-chorobach-zoladka-i-dwunastnicy

marokosklep.com
13-11-18, 16:38
Stosować można takie zioła z Maroka jak:
- rozmaryn - łagodzi bóle skurczowe żołądka i jelit, a także zwiększa wydzielanie soku żołądkowego
- trawa cytrynowa - przynosi ulgę w problemach żołądkowych
- wrzos - napar z jego kwiatów podaje się w stanach nieżytowych żołądka i jelit, łagodnych biegunkach czy bezsoczności żołądka
- mięta - pomaga przy skurczach żołądka.

Nie zarejestrowany
04-06-19, 14:34
Ja mam dość delikatny żołądek, więc mieszanka trawy cytrynowej i mięty w formie naparu to u mnie chleb powszedni. Na szczęście to bardzo smaczny napar. Ale też ostatnio zdarza mi się brać tabletki ulgasim, bo przecież nie wszędzie mogę sobie zaparzyć miętę z trawą cytrynową. No i one są moim odkryciem! A odkryłam je, kiedy musiałam przygotować się do USG i rozbić gazy, na co te tabletki są dobre. Ale jeszcze lepsze są na przejedzenie, jak dla mnie ;)

Nie zarejestrowany
19-06-19, 11:15
Widzę, że trawa cytrynowa ma dość uniwersalne zastosowanie, bo ja stosuję olejek z niej na komary. Świetnie odstrasza. A co do tabletek ulgasim, to odkąd je odkryłam, nie wyjmuję ich z torebki. uwielbiam, jak szybko i skutecznie działają. choć nie mam mocnych wzdęć, to nie lubię ich mieć wcale bo przez to czuje się niekomfortowo.