PDA

Zobacz pełną wersję : Cukier pod specjalnym nadzorem

Nie zarejestrowany
10-10-08, 19:47
Warto byłoby zwrócić uwagę pacjentów na indeks (IG) oraz ładunek glikemiczny (ŁG) produktów i potraw węglowodanowych. Im wyższy IG i ŁG, tym większe ryzyko rozwoju cukrzycy typu 2, gorsze wyrównanie metabolizmu oraz większe ryzyko rozwoju chorób układu sercowo-naczyniowego. Szybka absorpcja węglowodanów po posiłku o wysokim IG prowadzi do zwiększenia stężenia insuliny w stosunku do glukagonu we krwi tworząc silny, anaboliczny bodziec, który inicjuje nasilenie magazynowania składników energetycznych, stymuluje glikogenezę i lipogenezę, a hamuje glukoneogenezę i lipolizę. Diety z przewagą produktów o niskim IG działają normalizująco na poposiłkowe stężenie glukozy i insuliny we krwi, mogą również działać hipolipemicznie poprzez obniżenie stężenia cholesterolu całkowitego oraz triglicerydów i zwiększenie stężenia cholesterolu HDL we krwi. Diety o niskim IG mogą więc zmniejszać ryzyko, bądź też łagodzić objawy cukrzycy i powikłań miażdżycy.

Nie zarejestrowany
15-10-08, 12:58
mam cukrzyce i co? juz cale zycie musze trzymac diete?

Nie zarejestrowany
05-01-09, 11:25
Niestety tak, cukrzyca to choroba przewlekła i póki co niewyleczalna

Nie zarejestrowany
08-04-09, 12:39
Pytam poważnie, nie kpię, nie żartuję, nie kokietuję. Nie potrafię w swoim łakomstwie myśleć racjonalnie.

Nie zarejestrowany
06-07-09, 15:40
No cóż niektórzy musza tak żyć...

Nie zarejestrowany
29-12-09, 14:35
Wole umrzec z glodu niz tak sie żywic ! Dla kogo te przepisy na obiadki i sniadanka ? - chyba dla zdeklarowanych anorektyczek ! Zaden facet nie da rady podobnym :"daniom ". Wybieram smierc - cukrzyk II .Wroclaw

Nie zarejestrowany
24-01-10, 22:02
Sorki ludzie ale nie wiecie o czym mówicie jeśli chodzi o niemożność lub niemożliwość takiego żywienia. Jeśli jesz jak jest tu podane czyli "zdrowo" masz większą jasność umysłu wzrok ci się poprawia, masz więcej energii i czujesz się 20 lat młodziej. Mówię z własnego doświadczenia, ale cóż każdy jest kowalem swojego życia więc żyj jak chcesz. Pozdro.

Nie zarejestrowany
25-01-10, 09:41
dlaczego nie ma podanych przepisow jak zrobic to leczo czy inne dania obiadowe?Maz ma cukrzyce i musze sie sporo namęczyc zeby zrobic jakies danie dietetyczna a przepisów jak na lekarstwo!!!

Nie zarejestrowany
24-05-10, 13:29
te 1500 kcal to strasznie mało. czy tyle je też sportowiec taki jak Michał Jeliński(wioślarz) czytałem że bierze on udział w akcji MAM PASJĘ(jak prowadzić normalne życie będąc chorym na cukrzycę) a jest to chłop jak dąb i nie wierze ze je tylko 1500 kcal

BlankaQUAID
24-02-11, 21:20
PRZY CUKRZYCY WAŻNYM JEST, ABY DOSTOSOWAĆ ODŻYWIANIE DO TABEL Z TZW. NISKIMI WĘGLOWODANAMI:
Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają trzustki. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych TOKSYN, energetyczne węglowodany wyłącznie NIE przekraczające po spożyciu DOZWOLONEJ granicy; czyli 26% wzrostu. Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

CHORUJĄC NA CUKRZYCĘ POWINNIŚMY ZATEM, REALIZOWAĆ DIETĘ:
Wg tzw. NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki POWODUJĄ we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki WW węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają JAKOŚCI !!

Nie zarejestrowany
10-11-12, 13:52
Witam Forumowiczów

mam nadzieję, że ktoś mi bedzie mógł udzielić konkretnych informacji. Mianowicie ja cukrzycy nie mam, ale mój tato często ma podwyższony cukier. Strasznie nie lubi chodzic na badania krwi itp. Czy testy domowego użytku takie jak Glukoza Test mogą być substytutem takich badań? Jaki jest poziom "prawdziwości" otrzymywanych z tego testu wyników? Co trzeba wiedziec wykonując taki test?

zinner
12-11-12, 11:48
możesz zrobić taki test apteczny - glukoza test - robisz go z kropli krwi, szybko, łatwo i jest w miarę tani, możesz potem sprawdzić poziom cukru, ale jeśli coś będzie nie tak to trzeba iść do lekarza, test jest OK bo sam kiedyś robiłem ale profilaktycznie, jeśli wynik jest zły to trzeba się konsultować z lekarzem

Nie zarejestrowany
12-11-12, 21:48
hehehe Zinner przeczytaj dokładnie mojego postac:). Ja właśnie pytałem o ten Glukoza Test:))))). I wiem, że taki jest ale bardziej interesują mnie odpowiedzi na zadane pytania niz utwierdzenie mnie w przekonaniu ze ten test jest:). Można go kupić w niejednej aptece:)

Nie zarejestrowany
15-11-12, 12:57
Widziałam gdzieś ten Glukoza Test ale tak szczerze to nie miałam z nim osobiście styczności. Czy osoby, które wyżej o tym piszą robiły taki test? Czy wskazania są poprawne?

zinner
16-11-12, 11:23
Fakt, tak z rozpędu jakoś, ale własnie o ten test mi chodziło. Sam robiłem i jest w porządku, skala jest prosta i bardzo czytelna więc nie ma problemu z poprawnym odczytaniem wskazania.

Nie zarejestrowany
16-11-12, 21:34
No robiłam go raz. Wyniki wyszły wszystkie w normie. Jak dla mnie takie testy są mądrym rozwiązaniem bo każdy raz na pół roku można go sobie zrobić i na bieżąco weryfikować poziom cukru.

zinner
17-11-12, 09:41
dokładnie, prosto, szybko, we własnym domu, oczywiście pamiętając, że jak coś wyjdzie poza normą no to do lekarza trzeba się udać, to w końcu są testy profilaktyczne