PDA

Zobacz pełną wersję : Gdy jelita się buntują

Nie zarejestrowany
07-02-07, 13:33
witam i prosze o odpowiedz i porade!!!!
mam czesto zaparcia i rownoczesnie ciagle wzdety brzuch, pomimo ze sa to zaparcia , to wydalam duze ilosci gazow. i jaka diete zastosowac jak sobie poradzic???

Nie zarejestrowany
02-03-07, 20:49
wiatry 8 razy dziennie.zaparcia przez 6 dni aż mnie z bólu rozrywa.a że jestę studętką pielęgniarstwa to różne diety stosowałam.a niewiem do jakiego lekarza z ty iść, bo internista od pół roku przypisuje mi tabletki które nic niedają.do jakiego lekarza sie udać?jaką diete stosować, jakie ćwiczenia? tylko pomużcie bo już tego nie zniosę to trwa 7 miesięcy

Nie zarejestrowany
28-06-07, 11:25
- dietę musisz ustalić metodą prób i błędów, przydaje się prowadzenie notatek co jesz i jakie to wywołuje efekty, w moim przypadku dobry efekt przyniosły warzywa gotowane na parze i w wodzie, i nic smażonego ani tłustego
- ćwiczenia - najlepsze sa spacery (przynajmniej w moim przypadku)
- z leków stosuje debridat i zauważyłam, że jest skuteczny
pozdrawiam

Nie zarejestrowany
12-08-07, 08:49
Witam.Ja z tą chorobą walcze już 6 lat;ale za nim została prawidłowo rozpoznana minęło 3 lata(miałam mały wrzód żołądka) .3x1 połykam Debridat i codziennie piję dotatkowo Colon C-drogi ale skuteczny przy zaparciach no i oczywiście dieta,którą ustaliłam metodą "prób i błędów",musiałam się wsłuchać w swój organizm co potrzebuje a co może.W moim przypadku ruch czy ścisła dieta nie pomogą jesli jestem poddenerwowana lub przechodzę jakieś "stresy",wtedy żywie się jak "króliczek"wcinam dużo błonnika i nic muszę się wewnętrznie wyciszyć.
Tak więc ludzie,którzy mają taką chorobę chcę im zalecić dużo spokoju,spokoju +leki +dieta.
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
12-08-07, 08:54
Dziewczyny należy udać się do dobrego fachowca-gastrolog i powiedzieć mu,że ma się takie objawy lub,że o podobnych przeczytałyście w jakimś artykule i podejrzewacie(bo nie jesteście lakarzami),ze cierpicie na zespół drażliwego jelita!!!!!!!!!!!! Gdy was skręca w brzuchu to zalecam No-spe-alę tą dużą dawkę na receptę.proszę iść do specjalisty a na pewno wszystko będzie dobrze pa.

Nie zarejestrowany
20-09-07, 17:50
pomocy , mam wielką biegunke!jaką mam prowadzić diete?co mam zrobić?

Nie zarejestrowany
21-10-07, 21:45
Z nadwrażliwocią jelita żyję już ok 15 lat. Najważniejsze w tej chorobie jest poznanie co nasila objawy choroby. Bardzo ważna jest poznanie jekie pokarmy wywołuja nasilenie objawów, bez tego nawet leki nie pomogą. Równie ważna jest uporanie się ze stresem, ktorego zwłaszcza na początku studiów jest wiele. Obecnie nie stosuję już leków, gdyż przynosza tylko nieznaczną poprawę. Pozdrawiam wszystkich walczących z IBS. Nie jesteście sami.

Nie zarejestrowany
17-11-07, 10:21
Przy ustawionej metoda prób i błędów diecie zeszłam z dawką debridatu do 1x dziennie przy głównym posiłku. Ale dieta to podstawa i z tego co wiem to każdy ma "swoją". Każdy organizm inaczej reaguje. No i zdecydowanie trzeba duzo pić, najlepiej słabe ziołowe herbatki. Mnie pomagają: dziurawiec, bratek, lipa, ale wszystkie słabe.
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
31-01-08, 19:52
od 1,5 roku mam zaparcia poczatkowo kazdy lekarz mnie zbywal i nie reagowal az doszlo do zapalenia zoladka i jelit:( zapalenie zeszlo z wagi strasznie spadlam a zaparcia zostaly dalej. Lekarz przepisal mi debridat bo inne leakrstwa nie pomagaly do tego zapecil przed spaniem tabletki rzeczyszczajace ;/ ju sie przyzwyczailam do tego problemu ale najgorsze jest to ze nikt mnie nie rozumie tylko stale mowi co mam robic:((( no i najgorsze jest w tym wszystkim to ze nie potrafie przybrac na wadze:((( jesli znacie jakis sposob bardzo chetnie skorzystam :))) pozdrawiam

Nie zarejestrowany
02-02-08, 21:11
to raczej średnio zdrowe ale zdrowsze niż środki farmakologiczne na przeczyszczenie :)
mam 2 sposoby na ranne zaparcie:
1. na czczo kawa zbożowa z mlekiem i twarde jabłko ze skórką, lub
2. na czczo kefir naturalny 0% tl z 2 łyżkami otrąb i gruszka
jeśli nie pomaga to wieczorem dobrze zjeść sałatkę z: trochę suszonych śliwek i nasion słonecznik, twarde jabłko i 2 łyżki otrąb

Nie zarejestrowany
20-06-08, 20:11
ostatnio zauważyłam,że najprawdopodobniej mam tą chorobę...objawy :niezwykle duża ilośc tzw. "wiatrów" i wzdęcia jelitowe,uczucie "pełności",ból brzucha...straszne...najgorzej jak się czymś zestresuje...i już się zaczyna;( ostatnio nawet boje się wsiąść do tramwaju czy autobusu ,bo ludzie dziwnie się na mnie patrzą;( co mam robić? do jakiego lekarza powinnam się zgłosić? prosze pomóżcie...

Nie zarejestrowany
17-08-08, 07:07
czesc mam 26 lat i nie pamiętam od kiedy cierpię tak jak ty , niestety ostatnio wszystko sie nasiliło. Czasem nie jestem w stanie isć do sklepu na zakupy bo na samą myśl chce mi sie do toalety .Wszedzie gdzie jestem ,pierwsz mysl to czy jest tu gdzieś toaleta jeśli okazuje sie ze nie ma to zaczyna sie !!!!!!!! To jest moja osobista tragedia do tego nabawiłem sie hemoroidów przypuszczalnie poprzez wymuszanie na sobie wypróznienia .Napisz na GG to pogadamy na ten temat.
Moze coś razem poradzimy .Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
17-08-08, 07:08
1242070

Nie zarejestrowany
19-08-08, 22:45
idz do gastrologa.on ci zrobi usg jamy brzusznej albo gastroskopie i bedziesz wiedziala w ktorym kierunku sie leczyc.inaczej bedziesz chodzic po lekarzach ,ktorzy niemal zawsze daja tabletki na owrzodzenie zoladka ,nie bedac nawet pewnym diagnozy postawionej przez nich samych.tak wiec idz do lekarza a na pewno powie ci co jest nie w porzadku z twoim organizmem...pozdr..

Nie zarejestrowany
19-08-08, 22:45
idz do gastrologa.on ci zrobi usg jamy brzusznej albo gastroskopie i bedziesz wiedziala w ktorym kierunku sie leczyc.inaczej bedziesz chodzic po lekarzach ,ktorzy niemal zawsze daja tabletki na owrzodzenie zoladka ,nie bedac nawet pewnym diagnozy postawionej przez nich samych.tak wiec idz do lekarza a na pewno powie ci co jest nie w porzadku z twoim organizmem...pozdr..

Nie zarejestrowany
30-08-08, 06:45
Ja wciągu 3 lat wyeliminowałam bóle juz rok nie odczuwam bóli
kiedys nie uwierzylam bym ze mogłam bycm jesc ile chce co chce
teraz to moge i po żadnym pożywieniu nie wystepuja bóle
Od kilka miesięcy nie mam zaparc wystarczy dużo pic wody przegotowanej
woda niegazowana w botelkach tak naprawde nie pomaga na zaparcia tak dobze jak woda przegotowana
wcinam dużo jabłuszek zielonych
ale pomocy czy ktos z was miał silne gazy jelitowe
ja juz wypróbowalam najróżniejsze diety jakiekolwiek były
i juz strace nadzieje te gazy ruinują mi życie:( czy komsu udało sie je wyeliminowac napszcie prosze..

Nie zarejestrowany
17-09-08, 18:56
często burczy mi w brzuchu, mam wzdęcia,przelewanie. Burczenie strasznie utrudnia mi życie, gdy tylko pomyślę o tym nasila się.Boję się przebywać w miejscach publicznych, zwłaszcza w tych gdzie panuje cisza bo zaraz burczenie nasila się. Mam wrażenie, że wszyscy je słyszą. Może ktoś zna sposób jak się tego pozbyć!!

Nie zarejestrowany
23-10-08, 13:34
Polecam wszystkim metodę (dietę) Montignac'a. Wystarczy zapamiętać kilka regół i się do tego stosować. Mnie pomogło. Mojemu mężowi też. A co do zespołu nadwrażliwego jelita - choruję na to od wielu lat. Jest strasznie. Mam dokładnie to co napisał "radziulovers" i też nie mam już sił. Moje życie towarzystkie nie istnieje... Jeżeli też na to chorujesz - wiedz jedno: nie jesteś sam.

Nie zarejestrowany
19-02-09, 20:50
ja cierpie na te chorobe odkad pamietam, ale dopiero zdiagnozowano ja 5 lat temu przy okazji cysty jajnika. tak naprawde, to za sprawa pani irydolog -w azji jest to dziedzina nauki, u nas nie jestem pewna, ale z tego co wiem, to raczej w strone medycyny naturalnej. sama diagnoza z teczowki oka i zadziwiajace pokrycie z rzeczywistoscia jednak o czyms swiadcza. odwiedzilam gastrologa, ostre dyzury, mialam gastroskopie, badania krwi, kalu, moczu, usg... moj lekarz ustrzegl mnie jedynie przed kolonoskopia. poza tym kazal duzo sie ruszac, gdyz mam "leniwe" jelita, stosowac diete bogatoblonnikowa i przepisal duspatalin. stosujac wszystko razem objawy ustapily okresowo, jak biore leki i nie mam dodatkowych stresow, to da sie zyc,ale lekow nie mozna caly czas brac,a niektorych stresow nie da sie uniknac. u mnie jest to powiazane z przewleklymi chorobami zoladka. od 2 lat nie mialam jednak silnych zatruc z wymiotami i potwornym bolem zoladka, mialam wtedy zawsze 2dni wyciete z zyciorysu

Nie zarejestrowany
19-02-09, 20:53
pewien skosnooki polecil mi proszek z drzewa akacjowego, ale jak zaszlam w ciaze, to musialam odstawic. ja mam odwrotna sytuacje, gdyz czesciej mecza mnie biegunki niz zaparcia i wzdecia. juz teraz sie przyzwyczailam i nauczylam z tym zyc. mysle, ze kazdy z was rowniez moze.

Nie zarejestrowany
04-05-09, 19:12
kasica, gdzie mozna kupic ten proszek i na ile byl skuteczny?

Nie zarejestrowany
26-08-09, 12:35
ja tez juz mam dosc.czeste biegunki strasznie mi utrudniaja zycie.poprostu mam na zawolanie.nagorzej jest po jedzeniu i rano noi jak sie zdenerwuje.ostatnio nawet mi doszly jakies leki,nawet niewiem skad sie wziely ,trudne do opanowania.przestalam sobie juz radzic.wyjscie do sklepu to dla mnie ostatnio duzy stres,poty mnie oblewja robie sie strasznie nerwowa.przestalam juz nad tym panowac.lekarz dal mi niedawno tabletki na uspokojenie,ale jak zarzylam tylko polowke,to strasznie mnie trzeslo,wic odrazu je odlorzylam.bo czulam sie gorzej.moze znacie jakas diete?moze ona pomoze;

ozdanowicz
27-08-09, 09:51
to wypróbuj ta dietę co tu jest podana, ale jeśli masz lęki to może te biegunki są na tle nerwowym i przydałaby się psychoterapia, po co sie tak męczyć.

Nie zarejestrowany
30-08-09, 10:25
jest nas chyba bardzo wielu... ja również przy byle stresie mam od razu totalne rewolucje, to wszystko źle wpływa na moje życie towarzyskie itd. sami wiecie, ciągłe burczenie w brzuchu, gazy, bieganie do toalety itd. ale pozytywne jest to, że musiałem nauczyć się opanowywać stres, uspokajać się inaczej bym chyba nie przeżył, co do diety jeszcze długa droga przede mną zanim będę wiedział co mogę a czego nie. to bardzo trudne. ktoś kto nie ma tej choroby nigdy nie zrozumie jak to jest, kiedy idziesz ulicą i nagle łapie Cię tak silny ból brzucha, ze nie możesz się ruszyć, a najlepsze jest to, że wiesz dokładnie że on się pojawi jak tylko lekko się zdenerwujesz. 3 minuty i już jest, jak w zegarku. koszmar.

Nie zarejestrowany
28-10-09, 07:21
a czy boli was brzuch tylko w sytuacjach stresowych?? czy w kale znajduje się krew? macie zaparcia czy biegunki?

Nie zarejestrowany
29-10-09, 07:04
nie wiem jak zmacaniać organizm po napadzie wykańczającej biegunki?

Nie zarejestrowany
30-10-09, 07:27
Pil jak najwięcej i idź do lekarza!!!

Nie zarejestrowany
02-11-09, 06:10
Jesli idzie o lekarza to jakiego byś polecił i na co powinna zwrócić uwagę przy wizycie? Lekarz mnie nie "wyśmieję" ,że przyszła do niego z taka sprawą?

Nie zarejestrowany
09-11-09, 07:07
ile osób w Polsce ma problemy z jelitami?

Nie zarejestrowany
16-11-09, 03:26
A ktos to w ogóle liczył?

Nie zarejestrowany
16-11-09, 03:28
W Polsce corocznie odnotowuje się 13 tysięcy przypadków zachorowań na raka jelita grubego, z czego 9 tys. kończy się śmiercią. To chyba dość spora liczba???

Nie zarejestrowany
23-11-09, 06:28
wow! nie miałem pojęcia że aż tyle, ale chyba są to głównie starsi ludzie?

magda s
30-11-09, 05:23
Choroba rozwija się najczęściej u ludzi młodych, pomiędzy 15 a 30 rokiem życia. Jest to tym bardziej istotne, że rak jelita grubego może rozwinąć się po 30 latach u co piatego, a po 40 latach u co czwartego pacjenta. Dotyka zatem ludzi młodych (40-, 50-latków).

magda s
07-12-09, 05:39
Zgadza się rak to okropna sprawa jednak przy tych zapaleniach jelita zarówno wrzodziejącego jelita grubego jak i chorobie Leśniowskiego-Crohna lekiem pierwszego wyboru jest mesalazyna (Asamax), która jest lekiem najnowszej generacji i zmniejsza częstość nawrotów choroby do 77% i wydłuża okres remisji. Co ważne – lek hamuje proces zapalny i zmniejsza ryzyko rozwoju raka jelita grubego.

Nie zarejestrowany
14-12-09, 11:12
to co pisze chriss to bardzo ciekawe skąd masz takie informację?

Nie zarejestrowany
14-12-09, 11:14
jak zbudowane są jelita że z 1 strony wytrzymują dość dużo a z drugiej potrafią pęknąć, dlaczego robią się jakieś przetoki itp.???

Nie zarejestrowany
19-12-09, 23:29
Ja mam 16 lat i też mam problemy. Rano przeważnie mam stresa przed szkołą no i póżniej biegunka i zaparcia równocześnie albo osobno. Troche to męczącie. Miałem usg i różne te badania ale nic nie wykryto. Doktorka chciała mi dać skierowanie do pedagoga albo psychologa nawet już nie pamiętam ale nie chciałem się zgodzić. Czasem udaje mi się kontrolować ten stres to wtedy nie mam problemów. Ale myślę że też troche żle się odżywiam.Mam też mało ruchu. Lubie grać na kompie w gry-konkretnie to strzelaninki. Babcia mówi że wszystkie te problemy to mam od komputera bo granie żle na mnie wpływa, ale myślę że się myli. Dziś postanowiłem że w googlach wpisze coś o swoich problemach i trafiłem na tą stronkę. I chyba dobrze zrobiłem. Niewiem czemu ale boję się że może się rozwijać rak jelita. niechciałbym umierać tak młodo. No ale to tylko życie...

Nie zarejestrowany
19-12-09, 23:34
Zapomniałem powiedzieć że z grudnia na styczeń leżałem w szpitalu ponieważ miałem krew w stolcu. Sylwester zamiast z bratem na imprezie spędziłem w szpitalu. Licze że w tym roku tak nie będzie. xD

Nie zarejestrowany
21-12-09, 08:38
nie wiem ale od kiedy zacząłem brac Asamax życie wydaje mi się piękniejsze bo już tak po po prostu nie boli i wszystko się normalizuje

Nie zarejestrowany
24-12-09, 23:02
co stosować

Nie zarejestrowany
30-12-09, 21:20
Nie mam uczucie potrzeby wyproznienia sie ,jak wypije sok jablokwy dpiero jak mam biegunke to sie wydalam.W nocy burczy mi w jelitach.Co mam zrobic ?

Nie zarejestrowany
04-01-10, 06:28
Dawid a co ostatnimi czasy jadłeś?

Nie zarejestrowany
04-01-10, 06:29
najlepiej Dawidzie pójść do lekarza

Nie zarejestrowany
11-01-10, 05:55
i co byłeś już u tego lekarza?

Nie zarejestrowany
11-01-10, 05:57
Czy ktoś jeszcze z Was brał Asamax? jakie macie zdanie na temat tego leku?

Nie zarejestrowany
18-01-10, 05:31
Asamax biorę dopiero od kilku miesięcy, z perspektywą brania do końca życia. Oprócz lekkich biegunek na początku to chyba i tak mi sie udało bo lekarz mówił że niektórzy początki znoszą gorzej. Teraz już widzę zdecydowaną poprawę, ból praktycznie nie występuje, ale to mnie najbardizje dręczyło.

magda s
18-01-10, 08:59
A jaki długo w jakich dawkach przyjmujesz ten Asmax?

magda s
18-01-10, 09:00
chyba nie ma innego lepszego leku niż Asamax na rynku?

Nie zarejestrowany
24-01-10, 22:09
Ja również bardzo sobie chwale działanie tego leku, przy recesji biore 2x2x250mg, a przy ostrzejszych stanach 500mg tabl albo czopki. Miesiecznie taka kuracja wynosi okolo 20zł.

Nie zarejestrowany
24-01-10, 22:13
Ja dostalam czopki do lekarza, ale nie iwedzialam ze jest jeszcze jakas inna forma. Czy moglabym poprosic o tabletki? Czy dzialanie jest takie samo?

Nie zarejestrowany
24-01-10, 22:21
Jak najbardziej, działanie tabletek i czopków Asamax jest podobne. Ja na co dzień stosuje tabletki, czopki przy ostrzejszych stanach lub ewentualnie zwiększam dawkę tabletek. Myślę ze ta druga forma jest mniej przyjemna, wiec zapisz sie do lekarza i popros o wypisanie tabletek, po co sie meczyc! :)

routine
25-01-10, 01:59
No to dziękuję Ci za tę sugestię, na pewno skorzystam. Narazie muszę brać dopóki nie przejdą mi krwawe biegunki, już widzę lekką poprawę. Pózniej dalszy ciąg badań. Ale z tabletkami pójdzie o wiele łatwiej, bo te czopki na buegunkę były wyjątkowe nietrafione.

Nie zarejestrowany
31-01-10, 01:34
Z tego co wyczytałem to najlepiej nic nie jeść
To co pomaga na żołądek szkodzi na jelito itd

Susannah
01-02-10, 06:27
To nie jest tak, że zupełnie nic nie wolno jeść. Należy stosować odpowiednia dietę, polegającą przede wszystkim na ograniczeniu błonnika i mleka oraz przede wszystkim starać się utrzymywać dietę, ponieważ w innym razie możesz doprowadzić do odwodnienia i niedokrwistości organizmu. Poczytaj sobie na stronce poświęconej tym chorobom www.J-elita.org.pl

routine
01-02-10, 06:32
To nie jest tak dokladnie, jest grupa produktow ktore nalezy spozywac, bo w naturalny sposob chronia przed rakiem jelita grubego. Do tego jednak nie nalezy zapominac o chemoprewencja farmakologicznej.

magda s
01-02-10, 06:40
chemoprewencja co to dokładnie takiego jest?

Susannah
01-02-10, 06:43
Chemoprewencja jest bardzo ważna, gdyż niestosowanie leków może prowadzić do raka jelita grubego, a wtedy może sie okazać , że juz za późno na leczenie. Dlatego ja dziś wybieram Asamax i chce żyć godnie i normalnie- jak zdrowy człowiek.

Nie zarejestrowany
22-02-10, 13:04
DUSPATALIN RETARG na receptę bardzo pomaga po miesiącu spokoj i odpowiednia dieta polecam ten lek mi pomóg bardzo

Nie zarejestrowany
10-03-10, 18:06
Jedzcie aktivie a bedziecie zdrowi !!!

Nie zarejestrowany
30-03-10, 11:53
troche dziwnie tam jest napisane przy temacie "jesli masz biegunki" trzeba wzbogacac diete niby np w kisle lub galaretki potem w ostatnim akapicie jest napisane co wywoluje biegunki i jest wymieniona galaretka drzemy jest równiez napisane ze trzeba unikac produktów bardzo slodkich czyli kisle pezeciesz tez sa slodkie czyli jak to mozna te kisle jesc czy nie? wogóle jadl ktos z was kisle na bóle brzucha??

Nie zarejestrowany
30-03-10, 16:26
do robit1988

Wystarczy czytać treść artykułu ze zrozumieniem, przy temacie "jeśli masz biegunki" są wymienione produkty kisiel, galaretka, co oznacza że można je stosować.

W ostatnim akapicie, jest wyjaśnione co wywołuje biegunkę, czyli sorbitol, który jest dodawany do tych produktów, które wcześniej zostały wymienione, więc jaki wniosek, kupuj te produkty pozbawione w sorbitol bądź też inne cukry w tym fruktoza, jak mleczny cukier laktoza. Czyli podsumuwując, gdy chcesz jeść kisiel, bądź galaretkę to sprawdź na opakowaniu czy nie występują te składniki, jeśli tak, szukaj innych produktów, lepiej te reklamowane jako bez dodatku cukru, bądź niskosłodzone, wtedy takie wybieraj.

Wniosek na przyszłość, czytaj artykuły ze zrozumeniem, a nie wyrywkowo, czasami treść nie musi się wykluczać, jak samemu myślałeś, lecz podane szczegółowe informacje.

"Myślenie nie boli, gdyby tak było, nadal żylibyśmy w epoce kamienia łupanego".

Nie zarejestrowany
04-04-10, 23:06
mam identyczne objawy jak w artykule i już nie raz leżałam na ostrym dyżurze z podejrzeniem wyrostka i zawsze kończy się tak samo że lekarze rozkładają ręce i nie wiedzą co mi jest chociaż opisuje im wyraźnie moje objawy... sama po przeczytaniu wielu artykułów na necie doszłam do wniosku że to może z.j.d. i za 3 miesiące/mogłam dopiero wtedy się zapisać bo nie było wcześniej miejsc/ wybieram się do gastrologa aby ewentualnie wykluczyć inne choroby jelit... ta choroba powoduje że nie moge normalnie funkcjonować a ból brzucha jest tak przyszywający i straszny że zawsze tracę przytomność i pomimo tego żaden lekarz od kilku lat nie był w stanie niczego zdiagnozować bo twierdzili że jestem za młoda że to pewnie jakiś lekki stres i nic mi nie będzie a ja prawie każde święta spędzałam na ostrym dyżurze półprzytomna z bólem nie do wytrzymania... mam po prostu dość tego wszystkiego tym bardziej że mam inne problemy chorobowe...

Nie zarejestrowany
16-04-10, 02:27
jakie leki zastosowano u Ciebie? co łykasz? może asamax?

Nie zarejestrowany
17-04-10, 12:43
ja mam od kolo roku tez jakies burczenie i potem gazy i niekiedy ranne biegunki bylem u lekarza narazie przepisal mi spasmoline i debridat narazie te burczenie jest mniejsze i bule brzucha tez

Nie zarejestrowany
22-04-10, 09:38
doradzam po każdym posiłku kminek mielony na czubek łyżeczki
działa proszę zastosować

Nie zarejestrowany
25-04-10, 09:13
Tak czytam od grona z Was cierpi na ta wstrętna chorobe '

Choruje od 4 lat , Mam tak okrutną obstrukcję Szok! Jadlam rózne leki , blonniki , sliwy Pije codziennie po 3 l, wody Wszystko nie działa , Jestem u kresu wytrzymalości Lekarze ręce rozkladają A ja opadam ze sie . Mialam 8 polipow na grubym jelicie Zostaly usuniete Badania histopatologiczna ooo !! chawala Nic nie wykazaly A ja dalej cierpie , Rece opadaja w bezradnosci , Tylko tablety przeczyszaczające , Teraz pojawilo mi sie * burczenie * w jamie brzusznej , No nie Tego sie wszystkiego nie da wyleczyć Ta wstrętna chorobę trzeba pokochac ! Tylko jak ?

Nie zarejestrowany
28-04-10, 15:15
Mam 47 lat wylądowałem na miesiac w szpitalu z podejrzeniem chorej trzustki .Wyszedłem a dolegliwosci juz trzeci rok nie ustepuja .Burczenie w brzuchu biegunka czasami z niewielką krwią ,swedzenie w okolicach odbytu niekiedy wymioty i sam sobie stym niemoge poradzic a zarzywam laremid a jak jakis dzien mi stolec wyjdzie normalny to cienki jak dżdżownica ale to juz tylko raz w miesiacu . wiedz poradzcie mi co robic bo lekarze mi nie mogą pomóc a wszpitalu trzymali mnie na prochach tylko bez jedzenia ,a wyszedłem cyganiac ze sie dobrzee czuje bo bałem sie ze mnie wykoncza taki byłem słaby a wgłowie to juz miałem metlik

Nie zarejestrowany
14-05-10, 08:53
Wszystkim tym, którzy cierpią na te dolegliwości polecam wywiad żywieniowy by dowiedzieć się co jest tak na prawdę przyczyną powstawania tych dolegliwości a potem trzeba dostosować indywidualnie dietę. Taki wywiad żywieniowy jest dostępny przez Skype bezpłatnie w ramach profilaktyki zdrowego odżywiania. Zapraszam mój skype g.beata.z (proszę zaznaczyć ze w sprawie wywiadu żywieniowego podczas dodawania do listy znajomych)

Nie zarejestrowany
20-05-10, 22:46
u mnie stwierdzono drażliwe j. w nocy niekiedy budzi mnie ogromny ból "No-spa" , Espumisam to nic nie daje - jestem już u kresu sił - stolce ołówkowate - co rano -rzadko aby był brak ich - ból jest umiejscowiony tak jakby wzdłuż zamka i tylko to jedno miejsce- KOLONOSKOPIA NIC NIE WYKAZAŁA...............PISZCIE COŚ WIĘCEJ

Nie zarejestrowany
31-05-10, 00:14
mam 21lat i mecze sie z tą chorobą juz dlugo zespol nadwrazliwego jelita minowicie bardziej mecza mnie zaparcia i wyproznianie nie pelne .odkrylam ze na mnie dziala super ,kawa sypana zwykla mielona rano do sniadania wypije i super sie czuje polecam!i duzo pomidorow jesc takze

Nie zarejestrowany
13-06-10, 20:07
jestem weteranem w chorobie jelita.chce przestrzec wszystkich,ktorym cos dolega przed lekcewazeniem dego stanu bo trafna diagnoza pozwoli nam ustrzec sie cierpienia.w moim przypadku byl to rok 1986 mialem czeste biegunki lekarze przepisali carbo,imodium gorzka herbata i to byl wlasnie blad w diagnozie trwalo to do 1994r wtedy rektoskopia pozwolila ustalic colitis ulcerosa i trwa do dnia dzisiejszego.leki,ktore stosuje to sulfasalasin EN ,Imuran,Folik Salofalk500 wlewki i najwazniejsza dieta

Nie zarejestrowany
24-06-10, 11:38
Tez mam ZESPOL JELITA WRAZLIWEGO od kilku lat, nic nie pomagalo do czasu jak zona zalatwila DEBRETIN. OD tamtego czasu mam spokoj, a bywalo naprawde ciezko.Prosze sprobowac tego leku, moze komus tez pomoze.Pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
28-06-10, 13:43
Miałam wszystkie objawy, umierałam z bólu, a lekarze konowały podejrzewały ciążę pozamaciczną :D Okazało się że to jelita. Postanowiłam nigdy więcej nie leczyć się chemią. Piję sok Tahitain NONI (ten oryginalny), dodatkowo preparaty z Wellness Style-max granate, bio lady i dieta przede wszystkim. Działa, mam spokój, nie burczy już, nie boli i żyję w pełni ciesząc się życiem, a myślałam że umrę.

Nie zarejestrowany
06-07-10, 23:10
mam 16 lat od 2-3 tygodniu kazdej nocy strasznie burczy mi w brzuchy nawet jak jestem najedzona. Co mam zrobić. Isc do lekarza zeby cos mi przepisał???

Nie zarejestrowany
10-07-10, 13:15
brak flory bakteryjnej w jelitach

Nie zarejestrowany
29-07-10, 18:36
Cześć,mam 37 lat od roku choruje na Leśniowskiego Crohna .Wszystro zaczęło się od zapalenia wyrostka.Do tej pory przeszedłem 6 operacji.Miałem liczne ropnie a nawet miałem stomie.O leczeniu biologicznym niema mowy ...nie wiem dla czego,zostałem zdyskwalifikowany ...teraz pojawiły się przetoki jelit-owo skórne .Szukam pomocy

Nie zarejestrowany
04-08-10, 09:33
Ostatnio wpadł mi w ręce artykuł o leczeniu jelita nadwrazliwego i uznana zielarka poleca napar z łacza tataraku na zimno.
1 łyżeczkę ( jak do kawy) kłącza ataraku zalać 1/4 l zimnej wody i odtawic na noc
rano delikatnie podgrzac w kąpieli wodnej
Pić 1 łyk przed posiłkiem i 1 po. Max 6 łyków dziennie. Więcej nie wolno.
Podobno ta metoda jest bardzo skuteczna ponieważ goi jelita i usuwa wszelkie dolegliwości.
Od jutra ja też ją wypróbuję.
Życzę zdrowia wszystkim!

Nie zarejestrowany
01-09-10, 22:37
Witam
od 2lat mam tą chorobę, objawia sie tym, że podczas dużego stresu dostaję ostrej biegunki i najczęściej w nocy, kiedy się kładę nic się nie dzieję, nagle zrywam sie bo śnią się takie "myślówki" jak ja to nazywam, czuję że pulsuje mi w brzuchu i do rana nie byłam w stanie usnąc bo zrywały mnie rózne myśli, całą noc sie meczyłam. lekarze przepisywali mi środki na senne które mnie otumaniały i całą masę leków. Nie mogłam jeść rzeczy odgrzewanych w mikrofalówce a już nie mówie żeby zjeść coś po 20. Chodziłam głodna spać by żołądek zdążył przestać pracować, spadłam przez to z wagi.
W koncu mój tata dał mi do picia własnorecznie robiony kit pszczeli ze spirytusem, dosłownie 6 kropel na łyżeczkę cukru i to najbardziej i w każdej chwili pomagało, polecam również do picia dziurawiec, też dobrze uspokaja, do tego stopnia że jak miałam lecieć pierwszy raz samolotem, po wypiciu 2 szkl byłam tak zrelaksowana że nawet nie miałam żadnego stresu. teraz już sobie z tym radzę i od pół roku nie miałam tego najgorszego momentu. Powracają jeszcze wzdęcia,jednodniowe biegunki ale wystarczy jedna tabletka stoperanu i spokoj na 3 dni.

Nie zarejestrowany
10-09-10, 11:59
nierealne, żeby zjeśc 50 g błonnika dziennie.

Nie zarejestrowany
12-09-10, 23:35
ja mam ten problem od 2 lat, tz gazy jelitowe i od ponad roku biegunki.... jetem po kolonoskopi i gastroskopii i nic. schudłam ponad 10 kg, ale zapewne ze stresu... to co się ze mną dzieje to koszmar, najchętniej nie wychodziłabym z domu...

Nie zarejestrowany
12-09-10, 23:36
ja mam ten problem od 2 lat, tz gazy jelitowe i od ponad roku biegunki.... jetem po kolonoskopi i gastroskopii i nic. schudłam ponad 10 kg, ale zapewne ze stresu... to co się ze mną dzieje to koszmar, najchętniej nie wychodziłabym z domu...
może macie jakąś rade?

Nie zarejestrowany
20-09-10, 20:01
witam wszystkich ja mecze sie z tym juz 15 lat czasami misialam wzywac pogotowie bo juz mdlalam z bolu czasem leki pomoga a czasem nie i kroplowka mnie pomaga hydrokzizinum na uspokojenie i spazmolina rozkurczowa teraz dostalam do domu papaweryne w zastrzyku mozna sobie samemu zrobic pozdrawiam wszystkich

Nie zarejestrowany
15-10-10, 21:48
Muszę przyznać, że chemoprewencja jest skutecznym sposobem by zapobiec tej okropnej chorobie

Nie zarejestrowany
18-10-10, 16:02
U mnie najcześciej problem powracał przy jednoczesny stosowaniu antybiotyku.Zawsze potem pojawiała sie biegunka.Jednak ostatnio lekarz polecił mi lek o nazwie Enterol,który rzeczywiście skutecznie radzi sobie z uporczywą biegunką.I nie tylko działa przy antybiotykach,podczas podrózy w tzw.biegunce podróżnych tez sie sprawdza.

Nie zarejestrowany
01-11-10, 12:40
biorę asamax o d6 miesięcy jaką dietę powinnam stosować na moją chorobę i wrażliwe jelita?

Nie zarejestrowany
01-11-10, 12:41
a w jakiej dawce bierzesz asamax? i jak zdiagnozowano u Ciebie chorobę?

Nie zarejestrowany
03-01-11, 07:40
jak długo można brać asamax bez powikłań?

Nie zarejestrowany
03-01-11, 07:42
a co do diety to czy przy CU jest inna dieta niż przy WZJ- a tu i tu bierze się asamax?!

Nie zarejestrowany
03-01-11, 07:43
dawka asamaxu jest 3x2 500

Nie zarejestrowany
29-03-11, 17:10
Witam ja mam taki problem ze nawet jak ide do sklepu kilka ulic dalej to musze sie wracac do domu bo juz cisnie :/
mam 19 lat i ten problem juz od 1 klasy podstawowki nie moge normalnie zyc juz nie mowie o wyjsciu gdzies ze znajomymi

balbina1
27-09-11, 20:32
W październikowym ZDROWIU jest artykuł o tym, co jeść, a czego unikać przy jelicie nadwrażliwym

Nie zarejestrowany
01-02-12, 17:22
Przy kłopatach z jelitami oprócz diety, sportu, unikania stresu i odpoczynku mozna też się wspomagać stosując przeróżne preparaty np. słyszałam o suplemencie diety Floradix Ochrona jelit...To preparat naturalny, bez konserwantów, zawiera takie minerały jak magnez oraz kurkumę, ekstrakt jabłkowo-śliwkowy, zioła i imbir. Wszystkie te składniki tzn. magnez i polifenole pomagają nam przywrócić funkcjonowanie jelit do porządku :)

Nie zarejestrowany
24-03-13, 17:22
nierealne, żeby zjeśc 50 g błonnika dziennie.

wystarczy jeść produkty nie przetworzone, produkty o dużej zawartośći błonnika - i 40-50 gram łatwo przyjąć.
polecam myfitnesspal.com i widzisz ile masz makro-skladnikow w posilkach oraz ilosc błonnika, zlicza calość z całego dnia oraz na dany posilek - mozna skanowac produkty android oraz iphone...powodzenia

bataty, ciemny makaron organiczny, warzywa duzo błonnika, ewentualnie ciemne pieczywo, jest tego bardzo duzo...troche wysiku.

Nie zarejestrowany
18-06-15, 00:54
Hej, dobrym sposobem na buntujące się jelita jest suplement diety: Aloe Vera & Enzymes który produkuje Avita. W Polsce jeszcze jest mało znana ta firma, jednak na zachodzi ma już grono swoich "wyznawców". Natomiast sam suplement zawiera enzymy i składniki roślinne, które wspomagają pracę jelit, dzięki czemu nie cierpimy z ich powodu.

Nie zarejestrowany
30-11-15, 11:49
Moi drodzy czytałam ostatnio, że ZJN (inaczej IBS) charakteryzuje się podobnymi objawami jak wczesna faza IBD (nieswoiste choroby zapalne jelit), które w przeciwieństwie do IBS, nieleczone lub późno rozpoznane mogą zagrażać życiu. Z resztą poczytajcie sobie sami : http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101459,19206105,zespol-jelita-drazliwego-czy-jednak-cos-powazniejszego-zrob.html

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/zespol-jelita-nadwrazliwego-drazliwego-trudna-diagnoza_35213.html?cpage=1#comment_container

Nie zarejestrowany
15-03-16, 21:53
interesujacy temat

Nie zarejestrowany
03-04-16, 17:42
Moi drodzy czytałam ostatnio, że ZJN (inaczej IBS) charakteryzuje się podobnymi objawami jak wczesna faza IBD (nieswoiste choroby zapalne jelit), które w przeciwieństwie do IBS, nieleczone lub późno rozpoznane mogą zagrażać życiu. Z resztą poczytajcie sobie sami : http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,101459,19206105,zespol-jelita-drazliwego-czy-jednak-cos-powazniejszego-zrob.html

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-pokarmowy/zespol-jelita-nadwrazliwego-drazliwego-trudna-diagnoza_35213.html?cpage=1#comment_container

Jakie tam IBS. Kandydoza! Jest przyczyną wielu chorób, a zaczyna się od jelit. Trzeba zająć się przede wszystkim leczeniem kandydozy, bo tzw. IBS jest jei skutkiem. Należy leczyć przyczyny, a nie skutki.

Nie zarejestrowany
30-04-16, 01:26
u mnie tak wyglądały początki jelita drażliwego- odpowiednia dieta ( każdy ma inne preferencje i możliwości dopasowana metodą prób i błędów) , oraz probiotyk lactoral pomogły mi wyprostować w dużym stopniu problem

Nie zarejestrowany
30-04-16, 01:28
mam podobny problem i tez słyszałam że probiotyki pomagają w takich stanach( polecono mi lactoral poniewaz nie zawiera laktozy , a w tych przypadkach to ma znaczenie)

Nie zarejestrowany
30-04-16, 01:31
nie tylko laktoza , ale tez gluten dlatego warto stosować lactoral ponieważ nie zawiera tych substancji , przez co nie naraża na kolejne incydenty trawienne

Nie zarejestrowany
31-05-16, 12:30
witam i prosze o odpowiedz i porade!!!!
mam czesto zaparcia i rownoczesnie ciagle wzdety brzuch, pomimo ze sa to zaparcia , to wydalam duze ilosci gazow. i jaka diete zastosowac jak sobie poradzic???

mnie pomogło w takiej sytuacji- termofor z ciepłą wodą na brzuch , masaż brzucha , oraz lactoral jako probiotyk na usprawnienie pracy jelit - wykluczyłam też z diety surowe i kwaśne jedzenie

Nie zarejestrowany
21-07-16, 22:56
u mnie sprawdziła się kasza jaglana , oraz probiotyk- lekarz zapisał mi lactoral bo mam uczulenie na mlekom , a ten preparat go nie zawiera i jest bezpieczny dla alergików

farenheit
26-02-17, 02:32
Też próbowałam z probiotykiem, ale niestety nie pomogło :( koleżanka mi tak zaradziła, bo u niej to zawsze dziala. Najwidoczniej mój organizm jest mniej usłuchany. Ale udało się dzięki dicopegowi 10g, piłam kilka razy dziennie roztwory przez kilka dni i w końcu minęły zaparcia ;)

anczak
07-04-17, 21:39
Też próbowałam z probiotykiem, ale niestety nie pomogło :( koleżanka mi tak zaradziła, bo u niej to zawsze dziala. Najwidoczniej mój organizm jest mniej usłuchany. Ale udało się dzięki dicopegowi 10g, piłam kilka razy dziennie roztwory przez kilka dni i w końcu minęły zaparcia ;)

mi też po kilku dniach przeszło jak stosowałam dicopeg wczesniej probowałam śliwek jabłek i dużej ilości wody-bezskutecznie nic mi nie chciało pomóc,próbowałam tez probiotyków i nic

Lilok
03-08-17, 21:59
Czasami tak bywa, że nasz organizm się buntuje. Raz to jest ból brzucha, głowy innym razem dokuczają nam jelita. Generalnie warto być przygotowanym na wszystko.Przy problemach z jelitami warto sobie wypróbować Dralitan z firmy Medarfa. Jest to produkt prozdrowotny na bazie naturalnych składników. Myślę, że warto go przetestować na sobie.

Nie zarejestrowany
20-09-17, 18:05
mi też po kilku dniach przeszło jak stosowałam dicopeg wczesniej probowałam śliwek jabłek i dużej ilości wody-bezskutecznie nic mi nie chciało pomóc,próbowałam tez probiotyków i nic

u mnie też najlepiej i najszybciej sprawdza się Dicopeg 10g

Maria5
17-10-17, 21:39
Zaparcia mogą mieć różne przyczyny i nie oznaczają od razu raka jelit. Może to być efekt złej diety. Poczytajcie o tym na: natrawienie.pl . Na pewno dobre efekty przyniesie picie dużej ilości wody, stosowanie siemienia lnianego, gotowane warzywa i unikanie ciężkostrawnych potraw.

Nie zarejestrowany
14-05-19, 12:07
No właśnie, jelita mogą cierpieć z różnych powodów, ale przy zaparciach, gazach i bólach brzucha bardzo mocno pomagają tabletki ulgasim. Nie mają w składzie cukru, co też na pewno docenią diabetycy.

Nie zarejestrowany
04-06-19, 09:51
też dołączam do ludzi, którym pomogły tabletki ulgasim. są bardzo dobre na takie żołądkowe rewolucje, a w dodatku dzięki nim pozbędziesz się gazów. warto!

Wisia
04-06-19, 18:08
Zła dieta, leki, antybiotyli. Oczywiście herbatki na trawienie są dobre, ale przy kiepskim odżwianiu również flora bakteryjna może być w opłakanym stanie, czyli dobry probiotyki. W moim przypadku sprawdził się flostrum. Zwyczajnie wzmocnił organizm i poprawił funkconowanie układu pokarmowego. Oczywiście przy okazji warto lepiej się odżywaiać.

kalinowa
10-06-19, 08:18
U mnie efekty przyniosła odpowiednia dieta ułożona przez Elżbietę Horba, dietetyka klinicznego który zna się na żywieniu idealnie i ma odpowiednie wykształcenie w tym kierunku.

Nie zarejestrowany
19-06-19, 11:15
jeśli trzymam się swojej diety, czyli nie jem za tłusto, nie za dużo w czasie jednego posiłku i unikam tłustego, to wszystko jest w porządku, ale jak jestem np. na grillu, to już nie jest wesoło. wystarczy jedna kiełbaska i juz mi jeździ w brzuchu. stosuję na to ulgasim. symentykon rozbija gazy i mój żołądek jakoś szybciej sobie radzi z problemem,.

Nie zarejestrowany
04-07-19, 18:36
U mnie podobnie. Niezbyt tłusta dieta, poza okazjonalnymi przypadkami, takimi jak grill. A i tak o jelita, czy raczej o florę bakteryjną wspomagam flostrum, bo dobry probiotyk, to podstawa, żeby cały układ pokarmowy dobrze funkcjonował.

Niewiedza kosztuje
07-07-19, 18:19
U mnie zaczely sie buntowac po antybiotyku. Nic wlasciwie oslonowo nie bralem, zaczely sie wzdecia, niemozliwa do wytrzymania zgaga no i po mleku oraz bialym serku rozwolnienia. Poszedlem do gastrologa przepisal/zalecil ranigast, nic to nie dalo. Potem znajomi opowiadali ze zrobil sobie badania pod katem jakosci flory w jelitach bo zalecil im to dietetyk u ktorego zamowili diete aby schudnac bo do tej pory jak sami sie odchudzali nic to nie dalo. Dietetyk chcial sprawdzic jak sobie radzi ich flora jelitowa np.z trawienie. I tak dopiero taka okrezna droga dowiedzialam sie ze gdybym pil przy antybiotyku probiotyk to ominety by mnie te wszystkie dolegliwosci. No w moim przypadku za niewiedze zaplacilem poczatkiem dysbiozy. Teraz pije od kilku miesiecy probiotyk taki w formie plynnej 3 razy dziennie do posiłku 15ml na szklanke wody. Dlatego gdy jelita sie buntuja to po prostu trzeba im pomoc pijac probiotyk.

Energia to podstawa
08-07-19, 11:06
Nie znam osoby która by nie skarżyła się na dolegliwości nazwijmy to jelitowo, wydalniczo, trawienne. Ja oczywiście też się do niej zaliczam, niesyty. Czytałem że probiotyki albo koncentraty probiotyczne bardzo pomagają w tym temacie. Mam zamiar spróbować bo to zaleganie w żołądku jest nawet nie tyle uciążliwe co odbierające całą parę która człowiek miał i już nic się nie chce. Więc może w ten sposób cos się zmieni i człowiek zacznie dzięki piciu probiotyków lepiej funkcjonować.

Evidence
08-07-19, 14:42
Leki + fast food + stres + przetworzona żywność + gazowane napoje + cukier + tłuszcze trans = BUNT JELIT Dysbioza.
A jak już jelita sie buntują to zaczyna wszystko siadać pogarsza sie trawienie a co za tym idzie pojawiają sie wzdęcia, refluks, zatwardzenia albo biegunki dochodzi również do rozszczelnienia jelit, alergii obniza sie odpornosc itp. itd. Można by wymieniać długo.
Najprostszym sposobem aby temu wszystkiemu zaradzić jest: zmiana diety - nawyków żywieniowych oraz profilaktyka probiotyczna czyli po prostu picie probiotyków, koncentratów probiotycznych. Probiotyki czyli prozdrowotne bakterie probiotyczne zadziałają w naszych jelitach jak najlepszy sprzymierzeniec. Pomogą im sie zregenerować bo to właśnie probiotyk wpłynie lepiej na ich uszczelnienie i zniwelowanie dysbiozy.

Nie zarejestrowany
24-07-19, 14:49
moje jelita buntują się przy zjedzeniu czegoś tłustego. dlatego nie lubiłam chodzić na grille. teraz wiem, że przecież nie muszę jeść tego, co tam dają, ale jak już mi się zdarzy, to biorę tabletki ulgasim, które też radzą sobie z niesfornymi jelitami, gazami i wzdęciami.

Nie zarejestrowany
28-08-19, 18:34
U mnie zbliżają się 4 wesela, ale bez pogrzebu ;) a przynajmniej nic o tym nie wiem. W każdym razie ulgasim mam już kupiony, bo na 100% zdarzy mi się jeść coś tłustego, a to zwykle u mnie wywołuje wzdęcia, czy gazy, z którymi te tabletki sobie radzą

Gdy jelita się buntują
30-08-19, 12:07
Gdy jelita się buntują to znaczy że brak w nich równowagi miedzy ta zła flora, która jest wtedy w przeroście, a ta dobra flora bakteryjna. I wtedy trzeba tej dobrej florze bakteryjnej pomoc sie wzmocnić!!!! A najskuteczniejszym sposobem w takim przypadku jest zwiększenie podaży błonnika w diecie oraz picie koncentratów probiotycznych np topinambur. Błonnik pomoże bakteriom probiotycznym sie mnozyc a jelita zyskają nowych sprzymierzeńców :).

Nie zarejestrowany
09-10-19, 10:30
Kiedyś czytałam, że nalewka z orzecha może pomóc na problemy żołądkowe i wzdęcia. Jednak np. w pracy trudno napić się nalewki :P Dlatego wtedy ja sięga po tabletki ulgasim, które bardzo szybko potrafią poradizć sobie z moimi wzdęciami, a co najwazinejsze gazami o nieprzyjemnym zapachu też.

Nie zarejestrowany
08-11-19, 10:13
No dokładnie! Nalewka z orzecha jest bardzo fajna, ale moja mama jeszcze robi nalewkę z owoców dzikiej róży, która też ma podobno dobre działanie na żołądek. Jednak nikt nie nosi ze sobą nalewki więc w razie problemów ze wzdęciami, to jednak ulgasim pomoże szybciej.

Nie zarejestrowany
25-11-19, 16:14
Mi również doradzono probiotyk. Brałam go przez ponad trzy tygodnie i muszę wam powiedzieć, że dolegliwości ze strony jelit minęły. Nie był to jakiś wyszukany produkt, kupiła acidolac i w zupełności mi pomógł.

Nie zarejestrowany
03-12-19, 16:33
Ja bardzo lubię flostrum i ten probiotyk biorę sobie co jakiś czas regularnie po prostu na wzmocnienie organizmu. ALe nie tylko, bo np. w czasie biegunki też go biorę i wtedy objawy nie są takie uciążliwe.

Nie zarejestrowany
13-12-19, 20:17
jak jelita się buntują to z doświadczenia Wam powiem że preparat intesta jest rewelacyjnym sposobem własnie na to, aby one pracowały lepiej, prawdę Wam mówię teraz, ja intestę stosuję już ładne kilka tygodni, a ciągłe biegunki minęły.

Nitka85
23-01-20, 21:24
Ja jak mam jakąś akcję żołądkową czy problem z jelitami np biegunkę to zawsze dodatkowo biorę sobie flostrum. Probiotyki skracają czas trwania biegunki i wzmacniają jelita. U mnie zawsze to działa bardzo skutecznie.