PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta dobra dla wątroby

Nie zarejestrowany
11-11-07, 14:46
a jak jesc po usunieciu woreczka,od czego zacząc w jakich ilosciach?

Nie zarejestrowany
26-08-08, 13:04
wino mozna pic, ale tylko w malych ilosciach! to jest jedyny alkohol ktory mozna pic, aby nie zaszkodzic watrobie

Nie zarejestrowany
23-05-09, 22:30
Prosze o pomoc przy znalezieniu diety lub odpowiednich ziół, herbat dla osoby po chemioterpii....Moja mama ostatnoi ja przechodzi, to zle wplywa na jej watrobe...Probowalam szukac na innych stronach ciekawych i dobrych "patentow" lecz nie pozwole aby moja mama stala sie "krolikeim doswiadczalnym" lub aby czyjes bledy (takie jak powyzej opisane) wplynely zle na jej i tak nadszarpniete zdrowie... Jesli ktos zna dobre sposoby na pozbycie sie lub zlagodzenie problemu z watroba, prosze o pomoc i z gory dziekuje:)

Nie zarejestrowany
13-06-09, 23:19
dzis wypilem pare piwek i kuje mnie w prawym nad brzuszu co robic

ozdanowicz
15-06-09, 10:11
Nie pić alkoholu. Mam to samo i niestety musiałam odstawić alko zupełnie, a lubię wypić:(

Nie zarejestrowany
30-06-09, 12:07
ja moge wypic ale tylko piwko lekarki sie pytalem ale 1 lub2 w tygodniu bo w tej ilosci nie zaszkodzi jak masz to samo mi podala lekarka hepatil

Nie zarejestrowany
18-07-09, 18:10
Wyglada na to, ze medykamenty ktore polecano mi na wrzodzejace jelito grube odcisnely swe pietno na mojej watrobie. Nie pale, nie pije, zdrowo sie odzywiam a jednak cos siedzi mi na watrobie????? Czy ktos mial podobne doswiadczenie i moglby udzielic mi rady???

ozdanowicz
23-07-09, 16:04
Cóż pozostaje dietka dopóki nie będzie lepiej i jakieś leki regenerujące wątrobę.

Nie zarejestrowany
18-09-09, 17:40
najlepszym lekiem jest esentiale forte i dieta

Nie zarejestrowany
21-10-09, 18:41
Tak mysle jakie mozna pic wino biale czy czerwone i to tez niedoprzesady

Nie zarejestrowany
26-10-09, 17:03
Jak długo powinna trwać taka dieta żeby była pełna regeneracja?Proszę o odpowiedź i z góry dzięki.

natulinka
10-11-09, 12:40
Najlepiej pic kawkę niskodrązniącą Astrę bo jest lekka dla żołądka i wątroby, nie powoduje podrażnień i wzdęć.

Nie zarejestrowany
16-11-09, 09:45
wróciłam z USG-uszkodzona wątroba-a ja nie piję wódki- nie jestem gruba- i co szok,od miesiąca boli mnie w podzebrzu prawym--nie wiem co teraz robić ,gdzie się udać?????

Nie zarejestrowany
20-11-09, 00:05
2 dni temu po zjedzeniu chałki złapał mnie straszliwy ból pod prawym żebrem, nie mogłam się schylać, ruszać prawą ręką i oddychać. Pomyślałam, że to jest kolka i zaraz minie. A tu ból nie minął. Ból promieniuje do prawej łopatki i przy głębokim oddechu nasila się. Nie mogę też spać na lewym boku, bo wtedy ból jest największy. Najmniej bolesny moment jest wtedy, gdy naciskam na wątrobę. Co to może być??

Nie zarejestrowany
02-12-09, 14:14
Proszę o informację,czy jest możliwe, aby wątroba uległa zatruciu przez związki chemiczne wydzielane do wody gotowanej w plastikowym czajniku elektrycznym? Kupiłem taki czajnik, piłem herbatę z wody w nim zagotowanej. Wcześniej oczywiście wyparzony kilka razy. Fakt wodę z czajnika czuć było tworzywem sztucznym. Po kilku tygodniach na badaniach krwi okazało się, że mam podwyższone alaty 107 aspaty 56. Nie spożywałem alkoholu od 3 miesięcy i brałem leki na odbudowę wątroby, ponieważ wcześniej wyniki były podwyższone, ale nie tak bardzo alaty 86 aspaty 43.
Męczy jeszcze mnie myśl, czy są w Polsce przepisy, które dopuszczają taki sprzęt do użytku publicznego. Jeśli tak to kto i gdzie?

Nie zarejestrowany
04-12-09, 07:21
ale ja myślę ze w pewnym wieku to juz kazdego cisnie , nie ma co tak bardzo być przewrażliwionym , trochę ograniczyc ale bez przesady :)pozdrawiam wszystkich

Nie zarejestrowany
06-01-10, 19:36
tez nie pije a mam chora watrobe prosze o dobra diete

Nie zarejestrowany
13-01-10, 16:17
Witam czy od wódki moge miec popsuta watrobe, ale ja pije zaledwie 0.7 l na tydzień i to z miodem? proszę o pomoc

Nie zarejestrowany
18-01-10, 19:09
jak zaczniesz pić 0,7l dziennie to dopiero wtedy nalezalo by sie martwic i prosic o pomoc, poki co przy dobrym odzywaniu nie powinno nic grozic. pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
20-01-10, 11:27
spróbuj nakłonić mamę aby zaczęła stosować dietę zgodną z grupą krwi. Dietę znajdziesz w necie.

Nie zarejestrowany
21-01-10, 11:42
Witajcie.
Prowadzę hulaszczy tryb życia. Generalnie od jakiś kilku lat nie odmawiam sobie piwa co weekend, wypijam od 3 do 5 zdarza się też, że wypije również w tyg.
Wczoraj dołożyłam jeszcze fast food'a. Po dwóch godzinach zwijałam się z bólu.

Od wczoraj boli mnie wątróbka :(
Czy to oznacza koniec mojego imprezowego życia ??? :( :)

Nie zarejestrowany
29-01-10, 08:15
ja dużo piłem wódki(przez 2 lata).Teraz mam tak zniszczoną wątrobe,że nie moge dać sobie z nią rady,nawet w tak młodym wieku.Najlepiej nie pić wcale.

Nie zarejestrowany
30-01-10, 20:45
Już dawno dowiedziono, że nasycone tłuszcze zwierzęce, takie jak słonina,łój wołowy,sadło,smalec nie są trawione przez wątrobę tylko ja omijają. Jeśli już omijać tłuszcze to te o krótkich łańcuchach wiązań -mleko,śmietana i masło.Poza tym nadmiar węglowodanów,który wątroba zawsze musi przerobić.A przerabia je na tłuszcz i cholesterol.Co do błonnika to przy odpowiednim żywieniu nie jest on praktycznie potrzebny.Jeśli by był to tak jakby wołać kominiarza mając piecyk gazowy lub wodorowy.Czy ktoś go woła?

Nie zarejestrowany
30-01-10, 20:48
Najlepsza dieta moja pani to tylko Dieta optymalna dr Jana Kwaśniewskiego. Nie ma nic równie taniego,smacznego,bezpiecznego i skutecznego co potwierdzają miliony wyleczonych ludzi na całym świcie.Jak również ja i wielu moich znajomych.

Nie zarejestrowany
31-01-10, 12:44
choruję od 10 lat z różnymi skutkami raz dobrze raz w miarę jestem pod opieka naprawdę wspaniałych lekarzy wątroba się regeneruje ale potrzeba wyrzeczeń i czasu. Pani minister powinna popatrzeć tęż na ludzi z ta chorobą przecież leki są drogie a niemożna sobie odpisać. Życzę dużo zdrowia

Nie zarejestrowany
05-02-10, 11:49
Trzy lata temu źle się poczułem (bolała mnie wątroba, choć na co drugim forum jest napisane, że wątroba nie boli) wykonałem więc szereg badań w tym wątrobowe i usg. Okazało, się, że mam stłuszczoną wątrobę...(ldl, hdl znacznie przekroczone, cholesterol 198, trójglicerydy 315)no cóż to nic takiego powiedział lekarz, ma pan 36 lat, nie ma pan nadwagi szybko pan z tego wyjdzie i zapisał mi heparegen i zalecił dietę. Odstawiłem całkowicie alkohol, przestałem palić zacząłem dwa trzy razy w tygodniu uprawiać sport oraz oczywiście zmieniłem tryb odżywiania. Po pół roku ból nie ustępował wykonałem więc ponownie badania +usg + gastroskopię. Wynik cholestrol 230, trójglicerydy 522, wątroba nadal stłuszczona, gastroskopia OK. Nie będę się dalej rozpisywał ale na dziś (02.2010) po prawie trzech latach leczenia(setkach zjedzonych tabletek), dietach, dwóch sanatoryjnych kuracjach oczyszczających wątrobę, wizytach u bioenergoterapeuty, piciu ziół mam przekroczony ldl i hdl, cholesterol 298, trójglicerydy 895:))) O ironio dwóch lekarzy hepatologów, którzy mnie leczą twierdzą, że leki typu hepatil, heparegen po prostu nie działają, jedyny w miarę skuteczny jest sylimaron lub jego pochodne. Zapisywany przez lekarzy lipanthyl, który ma pomóc w walce z trójglicerydami i cholesterolem o ironio niszczy wątrobę... a wiadomo, że wysokie stężenie trójglicerydów we krwi wynika ze złej pracy wątroby. Więc jaki ma sens "niszczenie" trójglicerydów we krwi skoro faktycznie dobijamy przy okazji chorą wątrobę? Ja na przykład po zjedzeniu lipanthylu czuje mocne kłucie w boku. Skończyłem studia humanistyczne i nie rozumiem, że "zaawansowana" dziś nauka medyczna jaką jak sadziłem jest hepatologia nie ma czym leczyć:) jak tak dalej pójdzie znajdę się pod opieką transplantologa. Jakaś ściema z tą hepatologią... 6 lat studiów, specjalizacja, tysiące moich złotych wydanych na leczenie i wszystko ch...:) Jak mawiał mój tata... każdy lekarz ma swój prywatny cmentarzyk:D Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
10-02-10, 22:21
nazywam sie kasia mam 23 lata i mam juz cholesterol ,jestem sporowa kobieta i jem bardzo dzuzo warzyw ,niejem nic smarzonego nawet swinskiego miesa tylko ryby i jak to mozliwe ze mam wysoki cholesterol

Nie zarejestrowany
11-02-10, 09:21
Kika - to niestety, może być sprawka genetyki. Czy któreś z twoich rodziców też ma wysoki cholesterol?

Nie zarejestrowany
19-02-10, 01:35
Ella - Ja również choruje na wrzodziejące zapalenie jelita grubego, od wielu lat przyjmuje SULFASALAZYNE i mam ten sam problem z wątrobą, przy każdym badaniu USG chirurg mnie pyta czy ostro daje w szyję (a jestem nie pijący).

Nie zarejestrowany
19-02-10, 18:45
piłem 2 lata niemal codziennie o.7 no i odbiło to sie na mojej watrobie okazało sie że jest stłuszczona do tej pory nic się niedziało niepolecam wódy choc sam lubie

Nie zarejestrowany
26-02-10, 23:59
Witam. Mam teraz kłucie w prawym pozrzebrzu.Nie jest duże ale czuje taki ucisk.Pije piwo od 3 lat 4-5 dziennie.Jestem szczupły mam 67kg wagi a w pasie 90cm.Teraz w ostatnim roku dostałem takiego brzucha po peknięciu żebra.Co może być przyczyną?

Nie zarejestrowany
02-03-10, 20:52
mieleonkę rano jem z surowymi jajami i miodem plus oleje , do obiadu mielonkę z ostropestu i kozieradki z winem , i na wieczór jeszcze raz wino z mielonym ostropestem i kozieradką :))

Nie zarejestrowany
09-03-10, 11:40
od kilkunastu lat boli mnie pod prawym łukiem żebrowym, zaczęło mnie boleć i promieniować do prawej łopatki, lekarze nie byli w stanie określić co to boli, póżniej cały brzuch, byłam leczona na jelito drażliwe co powodowało jeszcze wiekszy bol, ąż wątroba ostatnio powiekszona ze zmianami ogniskowymi, krew w stolcu, a ja dalej walcze z lekarzami jak z wiatrakami bo ich diagnoza to jelito drażliwe. Ludzie kto szkoli tekich medyków?????!!!!!!!

Nie zarejestrowany
15-03-10, 20:12
najprawdo podobniej kamica wątrobowa, przerabialam to;p

Nie zarejestrowany
19-03-10, 15:34
A potem zaczął się swoją chorą wątrobą przejmować..Ej dobra niesłuchajcie go chodźcie na Browar ! :-)

Nie zarejestrowany
19-03-10, 15:39
Wątroba to też osoba.

Nie zarejestrowany
27-03-10, 19:41
prawie od roku mam problem z woreczkim zolc.albo watroba.ale najgorsze w tym lekarka powiedziala co ja wymyslam...ale mialam 2 rozne badanie usg .na jednem nic mnie niema a na drugim jestem bardzo chora[bylo robione zagranica]

Nie zarejestrowany
31-03-10, 16:55
jedz ostropest

Nie zarejestrowany
31-03-10, 16:58
ostropest jem 3 lata mam hcv essentile i mniszek lekarski wyniki sa w normie

Nie zarejestrowany
31-03-10, 17:45
olu zrob sobie badania na watrobe tj alt i asp bilirubine calkowita i wtedy zobaczysz czy to watroba wieczorem pij grejfuta sok z oliwa poczytaj troche i kup sobie ostropest jest rewelacyjny ja mam hcv jestem po terapi odwagi

Nie zarejestrowany
05-04-10, 00:50
proszę o radę lepiej jeść te ziola czy pić ? ja sobie parze ale nie wiem czy to ma taki sam efekt jak jedzenie? dzieki za odp.

Nie zarejestrowany
08-04-10, 16:31
proszę oradę może ktoś miał podobny problem OD 2 miesięcy boli mnie a dokładnie syga w prawej stronie pod żebrami dodatkowo kiedy spozywam posiłek i nieważne czy jest to obiad czy cos delikatnego samo jedzenie sprawia mi ból brzucha MoZe ktoś ma podobny problem?

Nie zarejestrowany
18-04-10, 22:07
Witam ! wiek 43 nagle bol kolan ortopeda na operacje lekotki internista tak samo irydolog chora watroba usg faktycznie powiekszona krew nornalna zastosowalem TCM tradycyjna medycyna chinska ziola itp. leczylem watrobe i kolana jak nowe !!! polecam sa drogie ale dzialaja pozdrawiam

Nie zarejestrowany
27-04-10, 23:11
Witam, wczoraj miałam atak wątroby, zimno, dreszcze, ból głowy, ziewanie... a od kilku dni - ból z prawej strony. Co radzę wszystkim? i sobie? Przeczytaj książeczkę dr Ewy Dąbrowskiej "Ciało i ducha leczyć żywieniem". Po zastosowaniu zalecanej kuracji (kiedyś) - na usg: wątroba odtłuszczona, wyniki krwi rewelacyjne.
A co do kolana - to odczuwam ból w lewym. Kiedyś bolało mnie prawe i miałam guza na lewej nerce. Pozdrawiam i... leczmy się sami.

Nie zarejestrowany
18-05-10, 21:51
najlepiej skręcić

Nie zarejestrowany
04-06-10, 21:31
Jak dobrać dietę do wciąż bolącej wątroby? Kiedyś miałam żółtaczkę mechaniczną

Nie zarejestrowany
10-06-10, 18:13
mam zatluszczona watrobe dieti nie pomaga i hepatil

Nie zarejestrowany
10-06-10, 19:38
Dlaczego ludzie nie potrafią pisać komentarzy po polsku?

Nie zarejestrowany
12-06-10, 22:12
od kilku lat mam niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby,podwyzszone próby wątrobowe,,stosuje dietę i essenciale forte.Ale niewiele to wszystko pomaga,nie wiem skąd ta choroba się wzieła.Nie pije nie pale,nie mam cukrzycy.Może ktoś był w podobnej sytuacji

Nie zarejestrowany
19-06-10, 23:16
mojemu koledze pomogła terapia za pomocą pijawek - można spróbować, widziałem wyniki są rewelacyjne a wcześniej nie było dobrze

Nie zarejestrowany
24-07-10, 22:35
Tam znajdziecie mnóstwo porad nt. różnych schorzeń, porad nt. diety itp. -polecam

Nie zarejestrowany
29-07-10, 10:26
Wyrzuccie z domu wszelkie margaryny i nie smazcie na olejach. Oliwa z oliwek, olej lniany lub rzepakowy - uzywajcie tylko na zimno, do salatek.

Nie zarejestrowany
30-07-10, 23:27
witam mam 33 lata mam marskosc watroby od 1993 r,stosuje ESSENTIALE FORTE,nie stosuje zadnej diety,jem wszystko,mam dobra opieke gastrologiczna.Wyniki sa zadowalajace.Pozdrawiam Slawek

Nie zarejestrowany
31-07-10, 15:30
okazalo sie ze watroba jest nieco stluszczala,proby watrobowe przekroczone 3,4 krotnie,po rocznym leczeniu przez hepatologa niewielkie zmiany,ktos polecil mi ostropest plamisty,kiedy zapytalem o to p. doktor powiedziala MI ZE NIE ZASZKODZI ANI NIE POMOZE ,KTO MA JAKIES DOSWIADCZENE Z TYM SPECYFIKIEM TO PROSZE O INFO NA MAILA czak.55@interia.eu,z gory dziekuje

Nie zarejestrowany
12-08-10, 12:43
olej arganowy,esseliv i liv 52 na przemian,dieta i jeszcze raz dieta.gotowane duszone ,zero tluszczy zwierzecych,zero alku i innych uzywek,ruch,pogodne podejscie do zycia i powinno sie udac;)

Nie zarejestrowany
05-09-10, 17:32
Jestem szczupła, nie nadużywam alkoholu, jem w miarę zdrowo, a stwierdzono u mnie stłuszczenie wątroby. Lekarz polecił silimaron i wysokobiałkową dietę. Skąd ta choroba?

Nie zarejestrowany
08-09-10, 15:30
Stłuszczenie nie bierze się samo z siebie. Oprócz niezdrowego trybu życia jest jeszcze cicha choroba jak wirus HCV. Otrzymany przez branie środków narkotycznych dożylnie oraz od niezbyt sterylnych oddziałów szpitalnych. Mnie poczęstowano choróbskiem podczas zabiegu naprawy połamanego kręgosłupa. Prawdopodobnie 25 lat temu przetoczono mi krew zarażoną. Leczyłem chorobę dostępnymi lekami. Przeszedłem 2 kuracje interferonem i niestety zakończone niepowodzeniem. Teraz zaczęło mi się stłuszczenie a 3 raz jest niemożliwe leczenie posiadanymi lekami. Wiem że pokazał się nowy lek niedostępny w naszym kraju telaprevir. Była w naszym kraju leczona nim grupa pacjentów z dobrymi skutkami (ok. 70% skuteczności), ale niestety już zamknięte jest leczenie. Teraz należy czekać na wprowadzenie leku w naszym kraju. Ale czy niektórzy dożyją?

Nie zarejestrowany
10-09-10, 19:01
Oliwa z oliwek /z pierwszego tloczenia/ odtluszcza watrobe !!!

Nie zarejestrowany
15-09-10, 13:36
Witam!
Właśnie dziś dopadł mnie silny ból po prawej stronie i szukam informacji co to może być. Może to być kamień? Jem prawie wszystko, lubię fast-foody i nigdy nic na mnie nie działa. Dzisiaj na śniadanie zjadłem bułkę z serem i.. kiszonym ogórkiem-może to być powód? Zaznaczę że ok 2 lata temu również miałem tak silny ból ale po lewej stronie i pamiętam że wtedy na śniadanie zjadłem hot-doga również z kiszonym ogórkiem-można to powiązać? Czy to po prostu przypadek? Wziąłem 2 nospy i nic nie pomaga, do ubikacji również nie muszę iść. POMOCY!!!

Nie zarejestrowany
24-12-10, 16:55
witajcie wątrobowcy :D wielu ludzi ma problemy z wątrobą nawet ja od ostatnich paru dni po badaniach,okazało się że uszkodziłem ją przez zażywanie antybiotyku,alepowodów są setki,min: ALKOHOL,TYTOŃ,LEKI PRZECIWBULOWE,ANTYBIOTYKI,CHIPSY,ZUPKI CHIŃSKIE,WSZYSTKIE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE KONSERWANTY,ODŻYWKI DLA SPORTOWCÓW,ZBYT DUŻA ILOŚĆ CYTRYNY W HERBACIE,FAST FOOD A NAWET MODYFIKOWANE GENETYCZNIE ROŚLINY STRĄCZKOWE,CZY WRZYWA I OWOCE KTÓRYCH JEST CORAZ WIĘCEJ NA RYNKU A O KTÓRYCH NIKT NAS NIE INFORMUJE,a sklepy ze zdrową żywnościa nie są na każdej ulicy.Na wątrobe polecam odpowiednie odżywianie 5 małych posiłków w ciągu dnia,niskotłuszczowych z zachowaniem równowagi kwasowo-zasadowej oraz zwiększoną ilocią białka,produkty zawierające cynk,witaminę C oraz inne witaminy ale w ilośćiach nie przekraczających GDA(dziennego zapotrzebowania) musimy też pamiętać o napojach mniszek lekarski,zielona herbata,pokrzywa i już mi sie nie chce pisać ;]

Nie zarejestrowany
03-01-11, 07:47
czy taką dietę można polecić osobą stosującym chemoprewencję?

Nie zarejestrowany
14-04-11, 14:49
nie jem jakoś szczególnie nie zdrowo a mam podniesiony enzym i cholesterol
fakt faktem pije alkohol i palę fajki, nie dawno brałam leki i znów zamierzam je brać
ale kurcze mam 22 lata :/ czy deita wustarczy

Nie zarejestrowany
14-07-11, 15:24
Trzy lata temu źle się poczułem (bolała mnie wątroba, choć na co drugim forum jest napisane, że wątroba nie boli) wykonałem więc szereg badań w tym wątrobowe i usg. Okazało, się, że mam stłuszczoną wątrobę...(ldl, hdl znacznie przekroczone, cholesterol 198, trójglicerydy 315)no cóż to nic takiego powiedział lekarz, ma pan 36 lat, nie ma pan nadwagi szybko pan z tego wyjdzie i zapisał mi heparegen i zalecił dietę. Odstawiłem całkowicie alkohol, przestałem palić zacząłem dwa trzy razy w tygodniu uprawiać sport oraz oczywiście zmieniłem tryb odżywiania. Po pół roku ból nie ustępował wykonałem więc ponownie badania +usg + gastroskopię. Wynik cholestrol 230, trójglicerydy 522, wątroba nadal stłuszczona, gastroskopia OK. Nie będę się dalej rozpisywał ale na dziś (02.2010) po prawie trzech latach leczenia(setkach zjedzonych tabletek), dietach, dwóch sanatoryjnych kuracjach oczyszczających wątrobę, wizytach u bioenergoterapeuty, piciu ziół mam przekroczony ldl i hdl, cholesterol 298, trójglicerydy 895:))) O ironio dwóch lekarzy hepatologów, którzy mnie leczą twierdzą, że leki typu hepatil, heparegen po prostu nie działają, jedyny w miarę skuteczny jest sylimaron lub jego pochodne. Zapisywany przez lekarzy lipanthyl, który ma pomóc w walce z trójglicerydami i cholesterolem o ironio niszczy wątrobę... a wiadomo, że wysokie stężenie trójglicerydów we krwi wynika ze złej pracy wątroby. Więc jaki ma sens "niszczenie" trójglicerydów we krwi skoro faktycznie dobijamy przy okazji chorą wątrobę? Ja na przykład po zjedzeniu lipanthylu czuje mocne kłucie w boku. Skończyłem studia humanistyczne i nie rozumiem, że "zaawansowana" dziś nauka medyczna jaką jak sadziłem jest hepatologia nie ma czym leczyć:) jak tak dalej pójdzie znajdę się pod opieką transplantologa. Jakaś ściema z tą hepatologią... 6 lat studiów, specjalizacja, tysiące moich złotych wydanych na leczenie i wszystko ch...:) Jak mawiał mój tata... każdy lekarz ma swój prywatny cmentarzyk:D Pozdrawiam

Też mam problem z wątrobą od 3 lat, dzisiaj odebrałam wyniki i aż usiadłam GGTP 704-wcześniej 200, 340, 500, 360, 260 i teraz 704. Nie wie co dalej, lekarz tez załamuje rece, co mam dalej robić,kto pomoze?

EwaNie zarejestrowany
09-03-12, 19:22
Też mam problem z wątrobą od 3 lat, dzisiaj odebrałam wyniki i aż usiadłam GGTP 704-wcześniej 200, 340, 500, 360, 260 i teraz 704. Nie wie co dalej, lekarz tez załamuje rece, co mam dalej robić,kto pomoze?

Miałam tragiczne wyniki, przez 3 lata jeździłam do poradni chorób wątroby, leżałam w szpitalu, a oni tylko badania, badania i esencjale forte. Poszłam do dobrego specjalisty, zrobili mi laparoskopie wątroby i stwierdzili stłuszczenie wątroby i tyle w tym czasie akurat wyniki miałam prawie dobre. Żadnego leczenia przedtem jeździłam raz w m-cu do poradni,potem raz na 3, teraz raz na pół roku. No i właśnie niedawno zrobiłam wyniki i znów jest bardzo źle.Nie pijam kawy, żadnego alkoholu od lat, ale palę fajki - ograniczyłam niedawno do 5- 8 sztuk. Jestem pewna, że piwo szkodzi, bo lekarz mnie pytał czy pijam - nigdy nie miałam piwa w ustach, ale lubiłam czasami lampkę, dwie wina się napić przed 20 laty- wiem że szkodzi więc nie biorę do ust.Od 15 lat nie używam śmietany, smalcu, masła, Nie jadam tłustych mięs i wędlin, myślę więc że to papierosy są przyczyną i mnie zabiją.

L_enka
13-03-12, 09:49
No to teraz zmartwiłaś mnie tym piwkiem. Czyli konsekwencje mogą wyjść po latach.

balbina1
14-03-12, 20:28
Lekarze uważaja, że piwo jest wyjątkowo szkodliwe dla organizmu, niektórzy, że nawet bardziej niż mocne alkohole (wódka). Zalecają wino, najlepiej czerwone, wytrawne.

Nie zarejestrowany
29-05-12, 20:27
Hej, mam pytanie , macie jakieś skuteczne sposoby na regeneracje po udanej imprezie?
coś sprawdzonego na poranny "dyskomfort" heh,
ps. dalsze picie piwa odpada,

chodzi mi o poprawe zdrowia przy zachowaniu towarzyskiego trybu życia ;D
coby poprawić swój stan organizmu,

nutraxx
18-07-12, 13:21
Żyjemy w kraju pijaków i "rozrywkowców", którzy balują do rana. Więc osobom, które nie umieją się "zregenerować" do następnej imprezki proponuję najpierw udanie się do psychiatry albo od razu do AA. Vide: mój wujek przestał pić 1989 roku - wtedy też umarł, na marskość wątroby oczywiście!

L_enka
28-08-12, 16:42
Niestety ale duży procent twojej wypowiedzi to prawda. Alkohol i tłuste przetworzone jedzenie nie służy wątrobie.

SławekFall
30-09-12, 15:01
Miałam tragiczne wyniki, przez 3 lata jeździłam do poradni chorób wątroby, leżałam w szpitalu, a oni tylko badania, badania i esencjale forte. Poszłam do dobrego specjalisty, zrobili mi laparoskopie wątroby i stwierdzili stłuszczenie wątroby i tyle w tym czasie akurat wyniki miałam prawie dobre. Żadnego leczenia przedtem jeździłam raz w m-cu do poradni,potem raz na 3, teraz raz na pół roku. No i właśnie niedawno zrobiłam wyniki i znów jest bardzo źle.Nie pijam kawy, żadnego alkoholu od lat, ale palę fajki - ograniczyłam niedawno do 5- 8 sztuk. Jestem pewna, że piwo szkodzi, bo lekarz mnie pytał czy pijam - nigdy nie miałam piwa w ustach, ale lubiłam czasami lampkę, dwie wina się napić przed 20 laty- wiem że szkodzi więc nie biorę do ust.Od 15 lat nie używam śmietany, smalcu, masła, Nie jadam tłustych mięs i wędlin, myślę więc że to papierosy są przyczyną i mnie zabiją.

Po rocznej specjalnej diecie, oraz oczyszczaniu wątroby, USG nie wykazuje stłuszczenia, a trójglicerydy, cholesterol HDL , LDL, oraz całkowity są w normie. Jak to zrobić piszcie, pomogę każdemu.

Nie zarejestrowany
08-10-12, 11:25
Po rocznej specjalnej diecie, oraz oczyszczaniu wątroby, USG nie wykazuje stłuszczenia, a trójglicerydy, cholesterol HDL , LDL, oraz całkowity są w normie. Jak to zrobić piszcie, pomogę każdemu.

Miałam dzisiaj robione USG i lekarz robiący stwierdził, że moja wątroba to masakra, tak stłuszczona. Choruję na cukrzycę (ale nie mam tak wysokiego cukru, biorę tabletki), mam wysoki poziom chlosterolu całkowitego i złego oraz wysokie trójglicerydy. Nie jem dużo, uzywam oliwę do jedzenia, masła prawie wcale, nie piję alkoholu, słodzę picie słodzikiem. Mało co jem słodyczy. Waga stoi w miiejscu. Proszę o pomoc. Janina

MichałE
10-11-14, 13:24
Aby pomóc trzeba się skontaktować. Nikt Ci nie pomoże nie mając do Ciebie kontaktu.

zdrow
13-11-14, 13:22
Przy schorzeniach wątroby nie wolno pić alkoholu wogóle. To toksyna, z którą przeciążona wątroba musi sobie poradzić. Bardzo ważna jest dieta. W sklepie możesz też kupić ekologiczny ostropest plamisty oraz herbatę ziołową spomagającą pracę wątroby. Ostropestem posypujesz jedzenie - ok. łyżka dziennie. Spokojnie, on ma neutralny smak a bardzo regenruje wątrobę.

asiak
08-12-14, 14:53
Należy uważam na tłuszcz - produkty smażone w głębokim oleju.

Bart
10-05-15, 14:57
dokładnie trzeba na tłuszcz uważać, a najlepiej oleje zamienić na oliwę i wprowadzić do diety zielone warzywa typu brokuły, karczochy itp

Nie zarejestrowany
18-06-15, 21:07
Dieta dietą, jednak ja wspomagam swoją wątrobę suplementacją. Używam Livered produkowany przez Avitę. Ten naturalny suplement szybko przyniósł ulgę mojej wątrobie.

Kolrowa
23-07-15, 13:31
Miałam niesamowite problemy z wątrobą, woreczkiem. odpowiednia dieta i ziółka spowodowały, że wątroba pięknie się zregenerowała. Kamień w woreczku przestał przeszkadzać. Udało mi się uniknąć operacji.

wladocand
28-07-15, 23:37
Miałam niesamowite problemy z wątrobą, woreczkiem. odpowiednia dieta i ziółka spowodowały, że wątroba pięknie się zregenerowała. Kamień w woreczku przestał przeszkadzać. Udało mi się uniknąć operacji.

Jakie zioła na woreczek i wątrobę Szanowana Pani stosowała, jeśli można prosić nazwy i w jakich proporcjach?

Nie zarejestrowany
29-07-15, 00:26
Miałam dzisiaj robione USG i lekarz robiący stwierdził, że moja wątroba to masakra, tak stłuszczona. Choruję na cukrzycę (ale nie mam tak wysokiego cukru, biorę tabletki), mam wysoki poziom chlosterolu całkowitego i złego oraz wysokie trójglicerydy. Nie jem dużo, uzywam oliwę do jedzenia, masła prawie wcale, nie piję alkoholu, słodzę picie słodzikiem. Mało co jem słodyczy. Waga stoi w miiejscu. Proszę o pomoc. Janina
Mniej chleba z każdej mąki (prawie wcale), a ogólnie jak najmniej węglowodanów...Dużo surowych warzyw filtrujących chorą otłuszczoną wątrobę..Chyba , że mąka migdałowa to okey. Dużo ruchu...

[ Też cukrzyk z otłuszczoną wątrobą, wagą opadającą...].

Nie zarejestrowany
30-07-15, 13:41
na wątrobę i jej regenerację najlepszy jest ostropest plamisty. Ziarna mieli się w młynku do kawy i dodaje do jedzenia - 1 łyżka dziennie. Efekty widać bardzo szybko a same nasiona są mega tanie

krystyna.prost
03-03-16, 09:00
Nie zawsze unikanie niektórych potraw sprawi, że stan naszej wątroby się poprawi. Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że produkty, które lubimy jeść mogą wchodzić w interakcję z innymi i mogą nam szkodzić. Czasami są to też złe przyzwyczajenia dlatego uważam, że najlepiej byłoby skontaktować się z dietetyczką, która pomoże nam zrobić porządek w kuchni ;) Mi jadłospis układała Pani Maja Łowińska, dietetyk z wieloletnim doświadczeniem.

Nie zarejestrowany
19-04-16, 17:28
Może , możesz napic się od czasu do czasu nutramilu ? Bardzo fajny napój , dużo witamin , minerałów . Nawet jak nie masz ochoty gotować sobie obiadu to taka szklanka nutri może Ci go w zupełności zastąpić.

Nie zarejestrowany
31-05-16, 12:35
suplementy są dobre na krótką chwilę , ale nie jako substytut diety , dlatego zupy jarzynowej z łyżką oliwy nic nie zastąpi , a do tego lactoral na poprawę pracy jelit i wchłaniania - u mnie to działa

Nie zarejestrowany
07-08-16, 10:22
A mnie szkodzi olej, wszystko robię na smalcu.

FitQueen
09-09-16, 10:23
na trawienie i odciążenie mi pomogły koci pazur tabletki, brałam dwa opakowania i można poczuć różnicę, polecam

steniafiedler@Gmail.Com
22-09-16, 11:56
Może , możesz napic się od czasu do czasu nutramilu ? Bardzo fajny napój , dużo witamin , minerałów . Nawet jak nie masz ochoty gotować sobie obiadu to taka szklanka nutri może Ci go w zupełności zastąpić.

i co dalej ?

Nie zarejestrowany
13-01-18, 13:31
Myślę ze powinniście zajrzeć równiez tutaj szczesliwawatroba.pl/500-funkcji-watroby.html
To idealne miejsce aby móc dowiedzieć się jeszcze wiecej rzeczy na temat wątroby.

Nie zarejestrowany
17-04-19, 08:52
ja ostatnio jak robiłam badania w laboratorium diagnostyce, pobrałam bon właśnie w ramach kampanii droga do zdrowia,gdzie własnie jest pakiet 15 tu badań, kiepsko mi wyszły próby wątrobowe więc i lekarz zalecił dodatkowo dla mnie dietę, bez tłuszczu i alkoholu.

aniemelka
01-12-19, 21:06
Dziadek przy problemach z wątrobach stosuje nutridrinki Fresubin hepa, 2 butelki dziennie, jako uzupełnienie diety. Ale z tego, co się orientuję to można je też stosować jako żywienie całkowite