PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta przy niedoczynności tarczycy

Nie zarejestrowany
13-09-09, 10:14
Przy niedoczynności tarczycy nie powinno się jeść orzechów ziemnych. Dużo rzeczy jest fałszywych z tym co piszesz. Niedoczynność tarczycy może być spowodowana zapchaniem gruczołu przez sam jod,co może być absurdem.

Nie zarejestrowany
23-10-09, 22:45
Mi się nie udało schudnąć ani kilograma! Tylko widzę jeden plus - nie tyje!

Nie zarejestrowany
21-12-09, 18:30
Oczywiście to o czym piszesz w tej diecie bo je już od lat stosuje większość tych zaleceń i nic a nawet lepiej przytyłam w rok cztery kilo

Nie zarejestrowany
30-05-10, 18:55
na innej stronie czytałam że powinnam unikać soli i ryb morskich a na tej że rybki jak najbardziej powinny znależć się na moim talerzu, ktoś wprowadza w bład...

Nie zarejestrowany
27-07-10, 18:24
tyle o tym wiesz co sama zjesz.

Nie zarejestrowany
29-07-10, 17:19
niedawno wykryli mi tarczycę hashimoto napiszcie coś o tej diecie bo jeszcze nic nie wiem co mogę a czego nie

Nie zarejestrowany
03-08-10, 21:45
Ale oczywiście z głową ją stosuję. Dokładnie wg reguł. Jem dużo ryb, drobiu, jajek (głównie białko), chudy nabiał do 3% tłuszczu. Schudłam wreszcie 12 kg po wielu latach męk i debilnych diet, po których szybko znowu tyłam. Tu nie napisano przy przykładach pochodzenia błonnika otrębów. Ja codziennie zjadam dwa placki otrębowe - otręby pszenne i owsiane (najlepsze są Kupca wg mnie, bo się dobrze łączą) mieszam z serkiem wiejskim, jajkiem i przyprawami i smażę na teflonie. Zamiast pieczywa - idealne. Dziękuję za ten artykuł. Wiele nowych rzeczy się dowiedziałam. Mój endokrynolog nie powiedział mi np., że mam odczekać godzinę po tyroksynie zanim zjem śniadanie. Powiedział, że mam jeść przed. Tylko tyle. Dobrze wiedzieć, że lepiej czekać godzinę.

Nie zarejestrowany
12-11-10, 22:46
Ja też schudłam na diecie białkowej 5 kg i na kopenhaskiej 3 kg a wcześniej się odchudzałam jedząc tylko mięso i warzywa. W sumie w ciągu miesięcy schudłam 20 kg i ważę już w normie ale nie mam talii i mam wielki brzuch. To od tej do kitu przemiany materii. Latem dużo łaziłam, po dwie godziny dziennie, to pewnie też pomogło, mało jadłam i dużol spacerowałam. Jak widać przy niedoczynności i bez brania leków też można schudnąć. Trzeba tylko chcieć. No i uzbroić się w cierpliwość. Nie da się, tak jak kiedyś, 15 kg w 3 miesiące zrzucić. Albo 5 kg w tydzień. Powodzenia życzę i wytrwałości. Jak ktoś ma jakąś poradę na włosy bo strasznie lecą to chętnie posłucham bo jakoś od 2 lat nie mogę się z tym problemem uporać.

Nie zarejestrowany
29-01-11, 09:14
można spożywać sól kuchenną . Fakt podobno dieta białkowa działa. mam Hasimoto na razie reguluje poziom hormonów i potem dieta... ciekawe co z tego wyjdzie... :( jakby ktos chciał pogadać gg 5408622

Nie zarejestrowany
17-04-11, 19:01
Na wypadanie włosów najlepsze jest siemię lniane. Najlepiej świeżo zmielone w młynku do kawy (zmielone i długo przechowywane traci swoje właściwości). Ważne jest, aby było zmielone, gdyż całe ziarenka po prostu przechodzą przez jelita w całości i organizm nie może z nich wyciągnąć nic dla siebie. Siemię posiada wiele zalet. Należy spożywać nie więcej niż ok. 3 łyżeczki dziennie.

Anna Ma
24-10-14, 15:50
Ukazała się fajna książka - "Żywienie w niedoczynności tarczycy", z poradami, co można a czego nie można jeść są nawet jadłospisy tygodniowe pozdrawiam