PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta w niedoczynności tarczycy

Nie zarejestrowany
20-05-08, 21:45
Przeczytałam wskazówkę dotyczącą odżywiania się przy niedoczynności tarczycy na pewnych stronach internetowych. Na Państwa stronie białko jest podstawą diety przy niedoczynności. Czy to więc prawda,że mleko nie zaszkodzi? Będę wdzięczna za odpowiedz. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-09-08, 14:54
Dieta ta jest niezgodna z grupa krwi,mam niedoczynnosc 20lat i wiem ze maka pszenna okropnie dziala mi na stawy,wykluczcie ja a bedzie super nie beda opuchniete stawy!!!!!!KUKULA2

Nie zarejestrowany
19-05-09, 23:01
ja dzis sie dowiedzialam ze mam niedoczynnosc a choroba nazywa sie jak japonczyk ktory ja wynalazl i pani endokrynolog zabronila mi jesc soli jodlowanej, i wszystkiego co ma w sobie jod. a tu pisze zeby to jesc dziwbe

ozdanowicz
20-05-09, 12:32
Ta choroba to choroba Hashimoto i to nie jest niedoczynność ale skoki hormonów tarczycy...

Nie zarejestrowany
29-05-09, 17:38
też mam niedoczynność tarczycy...biorę EUTHYROX i zastanawiałam sie czy mogę jeść preparaty witaminowe z dodatkiem jodu....pytałam lekarza.... mogę ale trzeba częściej kontrolować TSH....chyba tak samo jest z solą jodowaną.....jeżeli bierze się EUTHYROX.

Nie zarejestrowany
05-06-09, 21:40
mam 37 lat wczoraj lekarz postawił dagnozę niedoczynność jestem przerażona

Nie zarejestrowany
07-06-09, 12:37
choruje na tą chorobe już kilka dobrych lat.ciężo z tym żyć,ale można przyzwyczaić się.

Nie zarejestrowany
10-06-09, 00:20
Ja dowiedziałam się o mojej niedoczynności rok temu, do końca życia będę brać Eythyrox...ale to nie jest najgorsze, ochydne jest to, że tak łatwo zaczynam tyć, mam wrażenie, że tyję od wody mineralnej ;-/...ciągle kontroluje kalorie, to przytłaczające...w dodatku jestem wegetarianką w związku z czym mięso zastępowałam soją, a tu się okazuje, że jej jeść nie należy;-/

Nie zarejestrowany
15-06-09, 10:47
od roku wiem otym problemnie biorę lotrox narazie nie chudnę szukam dorego dietetyka jak macie takie możliwość to bardzo proszę dajcie namiary bardzo cierpie bo oprócz nadwgi strasznie cierpie na bół kości pozdrawiam kobietki życzę zdrówka

Nie zarejestrowany
15-06-09, 15:39
Moj 10 letni synek ma usuniętą pzysadkę mozgową i część podwzgorza z tego powodu rozpoczęła się walka z niadoczynnością tarczycy . Przez 2 miesiące przytył 10 kilo boję się bardzo co dalej . On sam się bardzo denerwuje widzi że nie je a tyje bierze eutyrox i jeszcze hydrocortisonum a to steryd od tego też się tyje . Co mam robić ???Czy coś mogę dla niego zrobić ?Jest dzielny ale też się łamie ......oj ciężko bardzo ciężko

Nie zarejestrowany
15-06-09, 20:16
m w necie wszystko,co napisano o niedoczynności.Sugerowano zwiększony dowóz białka.Zastosowałam to w diecie poskutkowało.Faktycznie nie liczyłam kalorii, lecz zawartość białka w produkcie. w ciągu 3m-cy schudłam 10 kg, ale nie jadłam chleba ,cukru i mocno ograniczyłam węglowodany. Spróbujcie, warto!

ozdanowicz
16-06-09, 09:53
Najlepiej wysłać to pytanie bezpośrednio do specjalisty. Lista ekspertów znajduje w prawym, górnym rogu strony głównej poradnika i każdej strony działowej.

Nie zarejestrowany
24-06-09, 23:38
Choruję na niedoczynność już 12 lat.Biorę Eutyrox i kontroluję TSH co 4 m-ce.Jest różnie lekarz zmienia dawkę leku w zależności od wyników. Przez ostatnie 2 lata utyłam 10 kg.W styczniu tego roku podjęłam walkę z otyłością stosując dietę proteinową i w ciągu 4 m-cy schudłam 10 kg.Często kontroluję swoją wagę i w ciągu 2 m-cy od odchudzania waga moja stoi w miejscu.Uważam że warto spróbować tej diety.Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Nie zarejestrowany
20-07-09, 19:26
Mam 22 lata o chorobie dowiedzialam sie w wieku 18 lat, biore Eutyrox...mom skoki wagi zanim zaczlam brac to wazylam 86kg spadla mi waga do 72 ale teraz to waze wiecej 90 rowne..i jak mam schudnac?przeszkadza mi to bardzo proszeo jakos dieta..ktora mi pomoze i ulatwi zycie...pozdrawiam:)

Nie zarejestrowany
21-07-09, 21:53
już ponad dwa lata biorę Eutyrox i nie mogę schudnąć ostatnio znowu tyję mam też bóle i obrzeki nóg . Czytałam tu o diecie proteinowej i bialkowej , może ktoś poradzi czego spróbować

Nie zarejestrowany
23-07-09, 07:33
witajcie, a ja biorę leki od 17 lat ( biore letrox ) i jakos nie mialam problemów z waga :na dodatek mam zdrowe dziecko ale za to w druga ciaze zajsc nie moge :(

Nie zarejestrowany
24-07-09, 21:26
Hashimoto...czy to napewno skoki hormonow.U mnie wykryto przed dwoma tygodniami te chorobe.Narazie zmierza do niedoczynnosci.
Prawie ze niedoczynnosc,ale jeszcze nie..tak jakby na granicy.Mam antyciala(czy jak to sie nazywa)ktöre powoduja te chorobe.Od dluzszego czasu szukam wskazowek odnosnie odzywiania.Nie znalazlam do tej pory odpowiedzi.Cy w tym przypadku powinnam unikac jodu czy na odwrot.Dzisiaj wzielam pierwsza tabletke.,ktora ma nie dopuscic do przekroczenia tej granicy czyli do niedoczynnosci.Thyroxin 50(bire pol tab.)
Musze dodac,ze ojawy mam jak przy niedoczynnosci od roku.tycie (12 kg w ciagu 12 mies.)-wczesciej zawsze bylam szczupla.Do tego zmeczenie i bule w stawach czasem bardzo dokuczliwe.Dzis po wzieciu tej tabletki poczulam sie lepiej wiecej checi do zycia,brak zmeczenia.Mam jednak alergie na cos nie wiem czy to nie na tabletke.Moze to tylko zbieg okolicznosci ale dostalam wysypki na klatce piersiowei i plecach.Prosze napiszcie jesli ktors z Was tez miala tego typu reakcje na tabletki na niedoczynnosc.Moze ktos w koncu mi pomoze i doradzi czego powinnam unikac a czego powinnam stosowac w diecie?Wiem tylko tyle,ze choroba hoshamito(zapalenie tarczycy) pomimo,ze tez czesto powoduje niedoczynnosc wymaga innego zywienia niz przy zwyklej niedoczynnosci
Pomozcie mi prosze...Jak to jest w ogole z ta choroba i tymi hormonami czy z niedoczynnosci moge zachorowac na nadczynnosc?.

Nie zarejestrowany
04-08-09, 21:36
poszukuję dobrych porzadnych informacji o niedoczyności gdzie takie znależć o tym czym grozi i co nasz czeka jak pożyje z tą chorobą parę lat, o diecie, o kuracjach jakie mogą przynieść poprawę, o lekarzach stosujacych najnowsze metody - jak do nich dotrzeć. Ratunku....

Nie zarejestrowany
05-08-09, 11:42
MAM NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY BIORĘ Eythyrox...OD BARDZO DAWNA HUDŁAM PRZY TYCH LEKACH ALE TRZYMAJĄC TEŻ I DIETĘ OD KIEDY PRZEPISANO MI LETROX TO ZACZEŁAM SIĘ CZUĆ OSPAŁA PRZTYŁAM STRASZNIE I NIE MOGĘ SCHUDNĄĆ .:(:(:(

Nie zarejestrowany
10-08-09, 19:45
A ja biorę euthyrox 75 od początku tego roku. Diagnoza to niedoczynność tarczycy z tym, że mam inny problem od was :P Nie mogę przytyć heheh, miałem tak odkąd pamiętam i widzę, że niedoczynność tego nie zmieniła.

Nie zarejestrowany
13-08-09, 12:37
tez mam niedoczynnosc i jeszcze dwie inne choroby autoimmunologiczne dwa lata temu stosowalam diete kopenhaska poskutkowala ale jak tylko wrocilam do normalnego jedzenia to pomalu ale wrocilam do wagi sprzed odchodzania teraz wiem ze dieta to styl zycia niewystarczy jej stosowac dwa tygodnie i juz trzeba ja stosowac caly czas

Nie zarejestrowany
22-08-09, 17:53
niedoczynność stwierdzono u mnie w pażdzierniku 2008 roku przy tsh 75 ,zawsze ważyłam dużo i chociaż w czerwcu miałam już tsh 10 ,to schudnąć nie mogę,jak mi się uda trochę stracić ,to zaraz powraca,biorę euthyrox 125 ,nastepne badanie tsh we wrześniu,pozdrawiam

Nie zarejestrowany
23-08-09, 10:24
ja brałam przepisany przez endokrynologa metformax, dodatkowo oprócz oczywiscie eutyroxu- schudłam 20kg

Nie zarejestrowany
23-08-09, 22:17
Ja od stycznia tgr dowiedziałam się o niedoczynnosci,takze szukam dobrej diety aby stracic kilogramy-jesli znacie sposob to dajcie znac jaki on jest

Nie zarejestrowany
31-08-09, 23:35
Choroba Hashimoto jest najczęstszą przyczyną zapalenia tarczycy i jedną z najczęstszych przyczyn wola . Od ponad 50 lat odsetek zachorowań wzrasta a niektórzy naukowcy twierdzą że może to mieć związek ze zwiększeniem zawartości jodu w naszej diecie . Niestety, przyczyny tej choroby są nieznane. Należy ona do obszernego "worka" schorzeń nazywanych autoimmunologicznymi.Występowanie Hashimoto jest związane z innymi chorobami autoimmunologicznymi: układowym toczniem rumieniowatym, reumatoidalnym zapaleniem stawów, niedokrwistością złośliwą czy cukrzycą.Jeśli powiększenie tarczycy jest większe albo jeśli pojawiają się objawy jej niewydolności, stosuje się terapię hormonami tarczycy. Takie leczenie jest często wymagane przez całe życie pacjenta, ponieważ choroba ma przebieg przewlekły, a zmiany są, niestety, nieodwracalne. Zaczyna się zwykle od małej dawki tyroksyny (25 do 50 mikrogramów na dzień), a potem stopniowo zwiększa się ją, osiągając przeciętne wartości 75 do 150 mikrogramów na dzień.Otrzymanymi syntetycznie hormonami tarczycy zastępujemy jedynie naturalne substancje produkowane w naszym organizmie. Dlatego tylko w nielicznych przypadkach pacjenci mogą odczuwać objawy niepożądane (uboczne) związane z tą terapią. Pojawiają się wtedy symptomy będące przeciwieństwem tych, które wiążą się z niewydolnością tarczycy. Pacjenci zauważają spadek wagi ciała (zwykle w połączeniu ze wzmożonym apetytem), nietolerancję ciepła, szybkie bicie serca, poty, bóle głowy, łatwą drażliwość i bezsenność. Należy wtedy niezwłocznie zgłosić się do lekarza.Chorobą Hashimoto mogą być dotknięte osoby różnej płci i w różnym wieku, ale najczęściej chorują kobiety (do 95% wszystkich przypadków) między 30. a 50. r.ż.Na całym świecie prowadzi się obecnie intensywne badania nad chorobami autoimmunologicznymi, do których należy także choroba Hashimoto. Mamy zatem prawo do uzasadnionej nadziei na przełom w walce z tym i innymi nieuleczalnymi do tej pory schorzeniami.
A teraz coś od siebie ...Wykryto u mnie tę chorobę 3 miesiące temu kiedy nie mogłam już żyć sama ze sobą i zgłosiłam się wreszcie do lekarza . Po urodzeniu dziecka , kiedy córka miała około 6 miesięcy zaczęłam gwałtownie tyć , w przeciągu niespełna roku przytyłam 20 kg . Do tego wieczne zmęczenie , rozdrażnienie , depresja , bóle stawów i kości a najgorszy był brak koncentracji i kompletne zapominalstwo . Przypisywałam to zmianami które zaszły w moim życiu i pewnie gdybym od razu poszła do lekarza być może szybciej wykryto by zapalenie . Z tego co dowiedziałam czego nam jeść nie wolno to kapusta , orzeszki ziemne , kalafior , rzepa , brukiew , brukselka , soja , gorczyca i ponoć na tarczycę szkodzą napoje gazowane a o coca-coli to powinnyśmy zapomnieć :)
To tyle i trzymajcie się ciepło

Nie zarejestrowany
03-09-09, 16:17
to okropne nie jem a tyję,a przy chorym kregosłupie powinno sie

Nie zarejestrowany
03-09-09, 16:32
Jem bardzo skromnie a nie chudnę,widocznie żle sie odżywiam nie lubię mięsa.Czym zastapić białko mięsne,łosoś owszem jest dobry ,ale za drogi,musze koniecznie schudnąć bo mam duże problemy z ciagle bolącym kręgosłupem ból blokuje mi ruchy rotacyjne rąk szczególnie prawej,ważę 75kg przy wzroście 164,powinnam schudnąć przynajmniej 5 kg ,a tu niestety waga się zablokowała,biorę letrox 50/dobę mam 59 lat.Będę wdzięczna za życzliwa radę co robić.Pozdrawiam wszystkich mających podobny problem.

Nie zarejestrowany
05-09-09, 17:09
kobitki ja tez mam od trzech lat niedoczynnosc i wyprubowalam duzo diet i co z tego NIC...........i tdk jestem gruba 175/85 kg tragedia bo zawsze mialam 7o-75 kg i co robic szukam dobrej diety POMOCY------------

Nie zarejestrowany
07-09-09, 21:00
spróbować? Córka znajomej( po zdiagnozowaniu hashimoto) przeszła na dietę bezglutenową i w szybkim tempie zrzuciła nadwagę; naturalnie-cały czas jest na tej diecie! i super wygląda, świetnie czuje się...ot, tak mi przyszło do głowy...

Nie zarejestrowany
13-09-09, 19:45
dzewczyny napiszcie co wiecie o ZELIXA czy te tabletki mozna brac przy niedoczynnosci

Nie zarejestrowany
13-09-09, 19:59
prosze niech ktos napisze cos wiecej o tej diecie co mozna jesc a co nie

Nie zarejestrowany
23-10-09, 20:04
O niedoczynnosci wiem jakieś 7 dni. Mówiono że jestem chora na serce ale się pomylili. Mam 16 lat ale mówią mi że moge ja wyleczyć w rok. Jak mam schódnąć?? Co jeść? W jakich ilościach?

Nie zarejestrowany
09-11-09, 23:03
sama nie jestem chora, ale moi najbliżsi. Mam wątpliwości, które wynikają z moich obserwacji leczenia niedoczynności tarczycy syntetyczna tyroksyna. Chorzy po niej tyją, pomimo faktu, ze powinni tracić na wadze w stosunku do czasu, gdy hormony tarczycy były zaniżone, przed leczeniem. Nie tak dawno była jeszcze osiągalna tyroksyna naturalna i po niej nie było żadnych komplikacji i tego rodzaju problemów. Może ktoś zna przyczyny wycofania tej naturalnej lub antidotum na niefortunne skutki tycia?

Nie zarejestrowany
12-11-09, 11:11
zelixe można brać przy niedoczynności, a z niej się nie zdrowieje. sama mam zapalenie tarczycy Hashimoto i leki do końca życia.

Nie zarejestrowany
12-11-09, 19:33
mam i to i to. Bardzo ciezko mi bylo utrzymac wage a co dopiero schudnac ale od miesiaca stosuje diete proteinowa(dr.Dukana) i musze powiedziec, ze dziala :) Schudlam 7 kg, jedzac ile chce i kiedy chce dozwolone produkty. Nadal diete stosuje, poniewaz mam jeszcze do zgubienia okolo 10 kg ale wiem, ze sie uda, bo widze, ze dziala. Wiem rowniez, ze musze zawsze jesc wiecej bialek niz weglowodanow i tluszczow oraz - podstawa - uprawiac sport! Bardzo pomaga i poprawia sylwetke!

Nie zarejestrowany
28-11-09, 14:22
Hej ! jestem zdesperowana .Od marca przytyłam 21kg -łykam eutyrox 100 od trzech miesiecy i '' tyje z powietrza''- chodze na bieznie - zadnych rezultatów! Czy ktos wie , czy mozna zrobic sobie glodowke , zeby sie oczyscic z e wszystkich toksyn i zrzucic pare kilo? czy to w ogóle ma sens?

Nie zarejestrowany
02-12-09, 13:20
Pol roku temu wycięto mi tarczyce z powodu raka tarczycy. Mialam poteżna niedoczynność. W tym czasie tyłam z powietrza. Moja lekarka powiedziala mi, że odchudzanie w niedoczynności i tak mi nic nie da. Dopiero jak zwiekszyla mi hormony do 225 mg na dzien zaczelam wychodzic z niedoczynnosci i tym samym waga zaczela leciec w dol.

Nie zarejestrowany
02-12-09, 19:52
Mam pytanie, bo chyba czegoś nie rozumiem. Tycie to jeden z objawów niedoczynności. Ale na niedoczynność bierze się leki, w ulotce jest napisane, że się po nich chudnie. To dlaczego wszyscy chorzy na niedoczynność zażywający lekarstwa zamiast chudnąć tyją? Proszę o wyjaśnienie.

Nie zarejestrowany
07-12-09, 12:35
Stosowałam wszystkie diety jakie miałam w zasięgu ręki dopiero moja znajoma dała mi linka do mojej obecnej trenerki kontroli wagi/ która jest lekarzem medycyny/ i nareszcie schudłam.
Miałam 162 cm ważyłam 112 kg choroba tarczycy znacznie się przyczyniła do tego stanu rzeczy.
Zaczęłam jeść produkty Herbalife specjalnie dobrane do mojego organizmu i choć powoli / ale to normalne przy tarczycy/ schudłam aż 32 kg , dalej stosuje produkty bo chce schudnąć do normalnej wagi...nie wyobrażam sobie dnia bez koktajlu proteinowego dał mi tyle energii i dzięki niemu schudłam, wiem ze daje mojemu schorowanemu organizmowi wszystko to co najlepsze..dziś zaoszczędzając na lekach bo dzis zamiast garści tabletek jem tylko jedną poprawiłam zdrowie, poprawiam figurę i całe moje życie bo jestem przekonana ze nie ma diety cud jest odżywianie komórkowe poparte zmianami odżywiania i stylem życia . Trzeba dac organizmowi to co potrzebuje a nasze jedzenie ma coraz mniej tego co wartościowe a coraz więcej chemii więc segmentując się osiągamy cel. Trzeba trafić na dobrego doradce to efekt zawsze będzie trwały.

Nie zarejestrowany
07-12-09, 21:18
Hej nie bierzcie przypadkiem bezmyslnie JOD u na tarczyce jesli nie wykluczylyscie choroby hashimoto przez badanie na anty tpo. Brak JODu owszem jest problemem ale raczej nie w przypadku autoimmunologicznej choroby tarczycy, wowczas zwykle jego poziom jest w normie i zrobimy sobie krzywde przyjmujac go. Niemadry artykul o tym nie wspomina niestety... :-( i jak znachorzy proponuje remedium - przyjmowanie JOD u w przypadku niedoczynnosci tarczycy..owszem! ale nie przy podwyzszonych przeciwcialach anty tpo !

Nie zarejestrowany
13-12-09, 22:13
Ja cierpię na niedoczynność od urodzenia,
katorga../
apatia..

Nie zarejestrowany
15-12-09, 21:43
U mnie niedoczynnosc tarczycy wykryto 8 miesięcy temu.Objawy są straszne kołatania serca , myśląc ze to nerwica( w tym roku umarł tato i wiele innych przeżyć ), sucha skóra szczególnie na nogach, problemyz koncentracja i matematyka w szkole, z pamięcią inne przedmioty szkolne, zaparcia , starch , lęki .Jutro ide zrobić sobie badanie TSH bo nie moge przebolec tej mysli że jestem chora.U mnie w rodzinie nikt nie miał problemów z tarczycą ;( pozdrawiam

Nie zarejestrowany
15-12-09, 21:49
proszę pisać na mojego mejla motryniecka@op.pl

Nie zarejestrowany
20-12-09, 01:28
Niedoczynność tarczycy to równa się wielkie ścisła dieta !! Wiem bo sama choruję na tą chorobę i wiele trzeba wyżeczenń aby schudnąć.uwieście ale to cięszkie wyżeczenia nie jadam chleba ,ziemiaków .tylko nabiał ryby krewetki ,warzywa ,owoce i nie wszystkie.Nie jest lekko bo w ciagu miesiaca schudłam tylko 2kg w tym cherbatki na przeczyszczenie i zielone i naprawdę duzo ruchu aby zgubić te kilogramy ..A jesli chodzi o coś słodkiego prponuje ptasie mleczko własnej roboty .mleko nie słodzone skondesowane ubić na pianę w szklance rozpuścić galaretkę lekko zciętą wymieszać z mlekiem i wsadzić do całkowitego zcięcia do lodówki mozna lekko zetrzeć czekoladę gorzka do smaku ma ona magnezu dobre na tarczycę .smacznego :):):) i powodzenia w utracie nie zbędnych kilogramów .

Nie zarejestrowany
21-12-09, 17:01
Czy jest ktos kto ma zdiagnozowane Hashimoto i ma jakies problemy z sercem i odchudzaniem? Jesli tak, chetnie pogadam na GG, moj nr 1039923.

Nie zarejestrowany
25-12-09, 20:03
Stwierdzono u mnie niewielką niedoczynność tarczycy, mam trzy guzki, a TSH wynosi 5, 3.
Dostałam eutyrox i biorę dwa razy w tygodniu dawkę 50 i pięć razy 25 od dwóch tygodni.
Jestem wegetarianką, a w ulotce do leków wyczytałam, że nie powinnam spożywać soji. Dla mnie mleko sojowe jest podstawą każdego śniadania i nie wiem, jak to teraz pogodzić. A jak biorę tabletkę na czczo, to mogę po niej jeść np. zupę mleczną, czy może nabiał też jak przy antybiotykach powoduje mniejsze wchłanianie leku? Euryrox trzeba brać na czczo, ale po jakim czasie można zjeść posiłek? Słyszałam od jednego lekarza, że po pół godziny, od drugiego, że dopiero po godzinie. No i co z tyciem po hormonach? Powiedziałam lekarce, że czytałam o tym na forach, to mnie wyśmiała i stwierdziła, że wręcz odwrotnie-powinnam schudnąć.

Nie zarejestrowany
26-12-09, 21:32
Ja mam niedoczynność tarczycy (nie haszimoto) to okropne jak się tyje! Pierwsze dwa tygodnie po zwiększonym eutyroksie waga 57, za dwa tygodnie, gdy organizm się przystosuje 61 kg!!!! z powietrza!

Nie zarejestrowany
29-12-09, 19:10
od 10 lat przyjmuję euthurox i mam stwierdzoną niedoczynność ,wagę mam taką samą 57 kg i nie mogę przytyć choć bym chciala.mogę polecić jedzenie codzienne grapejfruta ,który świetnie oczyszcza organizm i powoduje chudnięcie.

Nie zarejestrowany
04-01-10, 22:56
odnalazłam na tej stronie bardzo sprzeczne informacje, właśnie jestem po tsh i wiem, że mnie to też czeka, ale chyba każdy przypadek jest indywidualny, bo jedni piszą, że tyją inni, że nie, jedni jedzą to a tyją, inni nie jedzą tego i też tyją, trochę to przerażające, piszecie, że tyjecie od tabletek, w przypadku paru kilogramów to może być zatrzymanie wody w organiźmie, ale aż 21 kilo? szok, mam nadzieję, że odnajdę sposób na siebie, pozdrawiam wszystkich walczących

Nie zarejestrowany
05-01-10, 19:11
niestety w moim przypadku , jest niewskazane mam 54lata a tym wieku jest źle "przrabiane" przez organizm - jest produktem , który zakwasza organizm . najlepiej pić jogurty , zsiadłe mleko maślankę ...itp...jednym słowem kwaśne zamienniki . Na schorzenie tarczycy choruję od 20 lat .na początku była nadczynność z kórą walczyłam dość długo i ..no właśnie ...teraz mam , po podaniu Jodu 131 ,od 6 lat , niedoczynność tarczycy . Myślałam że to koniec kłopotów i pomyliłam się . Wypadają mi strasznie włosy , na twarzy pojawiają mi się wypryski jak u nastolatki , skóra sucha ,swędzenie rąk /od dłoni do łokci / i swędzenie nóg/od stóp do kolan/ . Tycie mam na przemian z chudnięciem -nie potrafię utrzymać stałej wagi 57-67 to moje wachania ....w 2008 r.miałam spuchnięte gardło i język -nie mogłam mówić . w badaniuTK stwierdzono guz podśliniankowy o cechach rozpadu (genohyoid) i kilka powiększonych węzłów chłonnych .... myślałam że to koniec ...Badania zrobiłam kompleksowe jakie zlecono w przypadku podejżenia choroby nowotworowej ...no i nic ...samoczynnie opuchlizna zeszła guz był duży 4x2,1x2,8 .lekarze się dziwili jak to się stało ? A ja myślę jedno - mam uczulenie na euthyrox - na dodatek biorę loristę na nadciśnienie .Lekarze nie chcą mi zmoienić leków bo mówią ,że to niemożliwe ...a jednak tak jest ..coś mi nie pasuje. Proszę mi opisać , czy wśród Państwa podobny przypadek miał miejsce ? A co do diety - to niestety każda z nas musi szukać i eksperymentować .Ale pamiętajcie nie odchudzajcie się tabletkami - w nich ukryta jest zwiększona zawartość jodu - który czyni spustoszene w naszej tarczycy . Wszyskie tabletki na odchudzanie mają pierwiastek stymulujący tarczycę do wytważania zwiększonej dawki hormonu , który powoduje chudnięcie..To nie są cudowne leki .Tabletki cud nie ma ,każda robi spustoszenie czy wcześniej czy później . Moja babcia mówiła -:każdy z nas grób sobie kopie łyżką na talerzu ". Z moich obserwacji samej siebie wynika , że nawet szkodzi nadmierne spożywanie cebuli .Owszem jest zdrowa ale niestety bardzo rozgrzewa - więc niewskazana w diecie. zapytacie więc co jeść - chyba wszystko - ale gotowane na parze i po prostu mniej .Ja zaczełamtak robić i chudnę .. Zyczę zdrowia

Nie zarejestrowany
07-01-10, 10:28
Jestem konsultantką żywieniową i mam do czynienia z przypadkami nadczynności tarczycy. Moje klientki przy odpowiednio dostosowanym programie chudną, nie tak spektakularnie bo niestety to schorzenie jest związane z metabolizmem ale chudną od 300g do 600g na tydzień. Podstawą tej diety jest pełnowartościowe białko ale nie pochodzenia zwierzęcego. Niestety trzeba się uzbroić w cierpliwość i regularnie stosować dietę a efekty są niesamowite. Najpierw trzeba uregulować metabolizm, oczyszczać się regularnie i dostarczać to co dany organizm potrzebuje. Każdy organizm jest inny i dopiero po wywiadzie można dobrać odpowiednia dietę. Moje gg 16212975 mogę w tym pomóc w ramach bezpłatnej akcji profilaktyki zdrowego odżywiania. Zapraszam.

Nie zarejestrowany
08-01-10, 19:32
czy ktoś zna jakąś dietę? Prosze piszcie to mi pomorze

Nie zarejestrowany
08-01-10, 21:37
Nie wiem czy to co tu pisze jest prawdą, ale ja przy braniu tabletek tyłam a teraz drugi rok mam taką samą wagę po odstawieniu tabletek.Jestem już zdrowa i nie musze sie faszerować i tyć.:)

Nie zarejestrowany
09-01-10, 13:29
Witam któraś z dziewczyn prosiła o diete przy niedoczynność tarczycy.Ja polecam diete Dr Pierra Dukana jest ona oparta na czystych proteinach czyli przedewszystkim białkach.No i oczywiście bardzo skuteczna o ile się ją dobrze przeprowadzi.Najlepiej polecam zakupienie książki Dr Pierra Dukana "nie potrafie schudnąć".Polecam ją, bardzo dobrze u mnie się sprawdziła i dość szybko pomogła mi unormować moje hormony.Wiadomo tabletki ciągle musze brać ale nie borykam się z nadwagą bo trzymam się zaleceń tej książki.Nie polecam informacji w internecie na różnych forach o tej diecie bo często osoby które o niej piszą nie podają dokładnych informacji albo często w prowadzają w błąd.Zanim jednak przejdziecie na diete to trzeba najpierw dokładnie przeczytać książke i po dokładnej analizie swojej osoby podjąć decyzje czy się na nią decyduje.Ja przed przejściem na tą diete skonsultowałam to jeszcze z lekarzem i on stwierdził że dieta ta w moim przypadku będzie bardzo odpowiednia.Więc jeszcze lepiej po przeczytaniu książki zasięgnijcie porady lekarza bo wiadomo każdy organizm jest inny i czegoś innego potrzebuje.Życze powodzenia...T

Nie zarejestrowany
10-01-10, 16:02
Od pół roku czułam się źle, ciężko i 'nie do życia'. Przytyłam z 63 do prawie 70 kg. Przed świętami moja babcia lekarz, patrząc na mnie stwierdziła że mogę mieć kandydozę (objawy, kłopoty skórne, gastryczne, psychiczne). Po nowym roku otrzymałam wyniki badania krwi z których jednoznacznie wynika że mam niedoczynność tarczycy THS = 5,151( w miedzy czasie w okresie 2ch tyg. od świąt, stosując się do diety mającej zagłodzić potencjalną pleśń, schudłam z prawie już 70kg do 63,200- obecna waga). To co tutaj piszecie przeraża mnie, ponieważ z wyników teraz wszyscy odczytują iż mam niedoczynność tarczycy. W wieku 23 lat jestem samotna, mam od cholery innych zmartwień, a takie coś to po prostu zwyczajny przysłowiowy 'gwóźdź do trumny'. :(((

Nie zarejestrowany
12-01-10, 02:23
probowalam juz wszystkich diet, 157 cm wzrostu i 86kg to juz katastrofa
nie jem pieczywa ziemniakow cukru,ciast ,tluszczy. na widok marchewek juz dostaje mdlosci ,a schudnac nie moge jestem ciagle zmeczona ,chce spac ,brak koncentracji ,nigdy nie bylam leniwa,w nocy spac nie moge ,a rano mam problemy ze wstawaniem ,slyszalam nieraz zarty na moj temat ,ze zaluzje podnoszone sa u mnie o 10.00 a nie jak inne porzadne panie pracowite o7.00 tylko kiedy one juz przewracaja sie na brugi bok ,po raz piaty ja nie spie jeszcze itylko wykonuje moje domowe obowiazki.a le tego juz nikt nie widzi,,jestem ciagle zmeczona ,,biore tabletki na niedoczynnosc,ale brak checi pozostal bola mnie stawy i miesnia ,Moja sasiadka ma 84 lata ja 54 ale ta starsza pani jest wiecej aktywna niz ja ,tak bardzo bym chcial byc taka jak pani Klara , pozdrawiam i zycze powodzenia w nowym roku

Nie zarejestrowany
12-01-10, 11:37
ja rowniez mam niedoczynnosc (typu hashimoto zreszta) i rowniez mam kandydoze... moglabys po krotce mi ta swoja diete opisac? bede b. wdzieczna:)

Nie zarejestrowany
13-01-10, 23:01
wlasnie sie dowiedzialam ze mam niedoczynnosc tarczycy mam 20kg nadwagi zmiany nastroju, zle samopoczucie, obrzydliwa choroba rujnuje mi zycie - brak sily !!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
14-01-10, 00:25
Choruję na niedoczynność tarczycy już 8 lat.Jestem na diecie już 20 lat z powodu żołądka.Przytyłam tylko 2 kg.ćwiczę co drugi dzień,to naprawdę pomaga.

Nie zarejestrowany
14-01-10, 20:11
Ja właśnie dowiedziałam sie ze mam niedoczynność terczycy moje TSH wyniosło 17,650 jeszcze nie byłam u lekarza ale ide 19 na samą mysl dostaje mdłośći

Nie zarejestrowany
17-01-10, 18:23
mam niedoczynność tarczycy ale nie mam nadwagi,wręcz odwrotnie jestem szczupła i często słyszę komentarze na temat swojej sylwetki. Komentarze są oczywiście złośliwe i najczęściej od osób otyłych

Nie zarejestrowany
17-01-10, 22:28
Mam te dolegliwosc od wielu lat.Trafilam na dr.ktora chciala wyslac mnie na operacje guzkow.Zmienila lekarza.Obylo sie bez operacji.Bralam Euthyrox 25mg(jest syntetyczny) a teraz mam zmieniony lwk na Eltroxin 50mg(genetyczny).I co sie okazuje? Wyczytalam ze lek genetyczny daje wiecej objawow ubocznych niz syntetyczny.Biore Elthroxin i ...przytylam ! Syntetyczny nazywa sie czasami Levothyroxine.Znowu zmienie.

Nie zarejestrowany
18-01-10, 14:09
Polecam dietę rozdzielną, polega ona na niełączeniu białka ze skrobią, czyli mięsko, ser, jajka jemy bez chleba i ziemniaków, kaszy. Ziemniaki, chleb, kasze tylko z warzywami i tłuszczem.Popijamy pół godziny po posiłku, chodzi o to aby kwasów żołądkowych nie rozcieńczać bo to wpływa na trawienie. Schudłam 3 kg w 2 tygodnie. Dieta opisana jest w książce J. Górnickiej Apteka natury - Poradnik zdrowia w księgarniach, bibliotekach lub na Chomiku w internecie. Polecam, czuję się świetnie, w końcu nie mam problemów z trawieniem.

Nie zarejestrowany
24-01-10, 14:28
racja lprawidlowo laczyc produkty to podstawa do nie tycia

Nie zarejestrowany
25-01-10, 09:11
w 2005r. przytyłam 16 kg, po zro9bieniu badan ,prześwietleniu głowy-więcej w mojej głowie produkowało sie chormonów, po tomografie komputerowym, po usg mqam niedoczynność tarczycy, biore 75 euthyrox i nie potrafie schudnąć, w ubiegłym roku przez 4 m-c nie jadłam ziemniaków,chleba, mięsa ale masę białka i schudłam az 0,5 kg. ćzytam książke Nie potrafię schudnąć - i przymierzam się do tej diety

Nie zarejestrowany
25-01-10, 09:16
jeszcze chce dodać, ze brałam zeliksę ta słabszą a potem silniejszą i nic nie schudłam

Nie zarejestrowany
25-01-10, 16:05
...walczę z tą chorobą od kilkunastu lat, miałam juz zabieg, usunięto mi guzki a wraz z nimi część tarczycy i nie pamiętam abym od 7 lat miała TSH w normie. Od jakiegoś czasu moje samopoczucie i chęci do życia są w fatalnym stanie. W grudniu 2009 TSH wynosiło 17,0 (przy zazywaniu Euthoroksu 100mg) zaś w styczniu niespełna 24 (zwiększ Euthyrox na 125mg). Jestem wciąż pod opieką lekarza - ale chyba pora go zmienić.... Ogólnie przy niedoczynności powinno się przybierać na wadze - ja wprost przeciwnie, mam niedowagę - przy wzroście 160cm waże 48-49kg i za nic nie mogę przytyć! To jest dopiero problem. Może ktoś moze mi pomóc lub doradzić...
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
28-01-10, 14:38
Polecam ci tą diete jak najbardziej mi pomogła schudnąć w 0,5 roku aż 17kg.No i co jest najfajniejsze jeżeli trzymasz się wszystkich regół to nie powraca efekt jojo.Tylko wiadomo najlepiej skonsultuj z lekarzem czy ta dieta jest dla ciebie odpowiednia bo przy niedoczynności lepiej zasięgnąć rady specjalist.Wiadomo że każdy organizm jest inny życze powodzenia...

Nie zarejestrowany
29-01-10, 07:53
Przy opuszczaniu szpitala po kompleksowych badaniach,diagnoza niedoczynność tarczycy.Euthyrox
Na pytanie o dietę"stosować ogólnie dostępne opisy,ale przede wszystkim,jeść bardzo różnie, obserwować co nie szkodzi,zwiększona częstotliwość posiłków w bardzo małych porcjach."
Jak się ma niedoczynność, to także inne funkcję nie są bez uszczerbku i stąd konieczność indywidualnych dopasowań żywieniowych.W niedzielę i święta nie jeść raz dziennie./zaczyna się jeść po wstaniu, a kończy pół godziny przed pójściem spać/.

Nie zarejestrowany
29-01-10, 23:34
a ja mam dopiero 17 lat, od kad pamietam lecze sie na tarczycze najpierw myslano ze to tylko niedoczynnosc i stwierdzono chorobe Hashimoto. ponad trzy lata temu doszedl do tego wszystkiego jeszcze rak tarczycy, mały bo mały ale jednak nowotwor. Jestem juz 3 lata po operacji, biore letrox 200, alfadiol i wapno, mam wycieta cała tarczyce. i tez mozna powiedziec ze tyje nie wiadomo skad. zazdroszcze moim szczuplym kolezanka ale stwierdzilam ze koniec tego rozczulania sie nad soba po przeczytaniu niektorych komentarzy stwierdzilam ze trzeba zabrac sie za siebie. zaczynam od zaraz! musze schudnac. bo jak nie teraz to kiedy?:)

Nie zarejestrowany
29-01-10, 23:37
a moje TSH wynosiło nawet 70 a norma jest do 4 cos. wiec nie przejmujcie sie tak swoim;)

Nie zarejestrowany
02-02-10, 19:14
Mam także niedoczynność (od 10 lat) biore eutyrox 150 i tsh jest w normie. Z nadwagą walczę tak samo długo. Stosowałam wiele diet ale zawsze wracałam do swojej nadwagi (20kg). Teraz już wiem,że trzeba się pilnować cały czas bo inaczej waga wraca szybciej niż malała (z wielkim bólem). Od paru miesięcy stosuje zasady diety białkowej - skutkuje (10kg mniej) i co najważniejsze jestem najedzona i czuje się coraz lepiej. Zasugerowałam się artykułem o tym, że tarczyca lubi białko no i u mnie zadziałało. Mam nadzieje, że Wam też moze ta sugestia pomóc.
P.S. Najważniejsze abyście uświadomili sobie, że bycie na diecie jest wpisane w tą chorobę i tego nie zmienimy, a bycie na diecię jest walką o lepsze życie. POWODZENIA!!!!!

Nie zarejestrowany
04-02-10, 11:09
Mam 59 lat i mam niedoczynność tarczycy . Mój endokrynolog zabronił mi jeść produkty zawierające jod. Słyszałam , że dieta przy niedoczynności powinna być z przewagą białka. Mam pytanie ....Czy mogę stosować dietę dr. Dukana ? Może ktoś mógłby mi odpowiedzieć. Z góry bardzo dziękuję. KRYSTYNA

Nie zarejestrowany
04-02-10, 12:09
Do wcześniejszego pytania dotyczącego diety dr. Dukana chciałabym dodać ,że nie mam woreczka żółciowego i mam podrażnioną trzustkę i wątrobę.Kłopoty z trzustką i wątrobą to zbyt póżnego usunięcia woreczka z kamieniem /duży 3 cm/.Zabieg miałam w lutym 2009r.Może ktoś jest w podobnej sytuacji i potrafiłby mi doradzić. Dziękuję .

Nie zarejestrowany
04-02-10, 19:31
jakie jest Wasze samopoczucie podczas stososwania Zelixy przy niedoczynności tarczycy?

Nie zarejestrowany
04-02-10, 19:38
Zasadnicze pytanie jednak brzmi,czy Zelixę możemy brać,gdy towarzyszy nam niedoczynność. W ulotce jest napisane,iż stanowi to przeciwwskazanie. Czy którakolwiek z osób wie coś na ten temat? Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
05-02-10, 19:42
Ja mam niedoczynność tarczycy od urodzenia,w tym roku będe miala 17lat mam 166cm i50 kg.Jak czytałam wasze komentarze ,że macie problemy żeby schudnąc to bardzo mnie to zdziwiło bo ja nie mam kłopotów z wagą. Ja już jestem przyzwyczajona do tej choroby ale strasznie mam zle przez tą chorobe w szkole.Mam złe oceny.Uczę się 2dni na kartkówke i dostaje marne 3 a często dwa.Szybko mi wchodzi do głowy ale znów szybko zapominam. Chodze na korepetycje z matematyki a i tak mam ledwo dwa.Nauczyciele rycza na mnie że się nie uczę , a ile moza słuchac tego? przecież ja się codziennie uczę i do tego chodze dwa razy w tygodniu na korepetycje ale co ja moge, nauczyciele tak wiedzą lepiej.Lekarz mi wypisywał opinie o mojej chorobie że powinnam mieć więcej czasu na napisanie kartkówi lub sprawdzianu i podniesione oceny przynajmniej o jeden stopien i ten papier jest na końcu dziennika.Mam chorobe od urodzenia a do szkoły już chodze 10 lat i zaden nauczyciel na to nie patrzy jeszcze na mnie krzyczy. Mam dużo objawów tej choroby,mam miękkie paznokcie ,bladą cere, zimne i spocone dłonie, często jestem smutna,osłabiona, strasznie siię stresuje. Pozdawiam wszystkich którzy mają tą chorobę :)

Nie zarejestrowany
07-02-10, 11:22
Mam 18 lat na niedoczynność tarczycy leczę się od urodzenia. Mam 9 kg nadwagi... nie wiem co robić, brałam jakieś leki wspomagające odchudzanie, ale nic nie pomogły, biorę euthyrox 150, proszę o jakąś poradę
co mogę zrobić

Nie zarejestrowany
07-02-10, 21:27
ani jedna wypowiedź nie poruszyła kwestii zaćmy przy niedoczynności a moją chorobę wykryła okulistka, mam dużego stracha, że jak już tak bardzo jest widoczny i odczuwalny skutek - bardzo słabo już widzę, to jakie spustoszenia muszą byś w organiźmie??Idę na badania i po okulary. Spać mogłabym cały czas, cudem przeszłam sesję na studiach, niczego nie umiem zapamiętać a na ściągi nie dowidzę. Kobitki, chodźcie częściej do lekarza a nie tylko wtedy, gdy już padacie z wyczerpania.

Nie zarejestrowany
10-02-10, 22:56
Hej! Mam na imie Daria. Mam 20 lat. Mam 172cm wzrostu i waze zaledwie 50kg i tak jak Wy, tez mam niedoczynnosc tarczycy ,ale od 16-nastego roku zycia. Miejac 2tyg bardzo silna migrene, dowiedzialam sie o mojej chorobie. W dodatku mialam co 2tyg miesiaczke. Wiecznie bylam senna, zmeczona po prostu bez checi do zycia. Moja pierwsza dawka to 50Euthyrox. Ponad rok pozniej zazywalam juz 75. W tej chwili, od wrzesnia biore 75 z 100 na zmiane. Od tego czasu bardzo schudlam (5kg w ciagu prawie 2miesiecy i to na prawde NIC NIEROBIAC!!), mam brak apetytu, moglabym spac dniami i nocami, choc ostatnio zmuszam sie do wczesnego wstawania, bo to zaczyna byc strasznie uciazliwe i wkurzajace. Jezeli chodzi o koncentracje to, od stycznia tego roku, mam lekki problem z zapamietywaniem, potrzebuje nieco wiecej czasu na nauke niz wczesniej, ale i tak szybko sie ucze w porownaniu z innymi rowiesnikami, ktorzy sa zdrowi^^ Jedna z najgorszych rzeczy, ktora mnie dopadla to jest zaparcie.Meczy mnie to od tygodnia. Na szczescie za tydz ide na badanie kontrolne. Tragiczne jest to, ze jak juz 4lata choruje na niedoczynnosc tarczycy, nadal nie mam uregulowanego hormonu od roku. Mam nadzieje, ze po zmianie dawki nie przytyje 10kg blyskawicznie. W ogole dziewczyny zmuszajcie sie do wczesniejszego wstawania, wiem ze to trudne, sama potrzebowalam duzo czasu, aby sie przestawic, ale to wazne, bo tu chodzi o NASZE ZDROWIE!! A ono jest najwazniejsze! :) DOtego musimy sie rowiez zmuszac do ruchu. Pojsc od czasu do czasu na basen, lub pobiegac albo pobawic sie w parku z psem,jak ktos ma. Lub po prostu wybrac sie w sobote lub w niedziele na dluzszy spacer. Zamiast jechac busem 2przystanki,pojsc pieszo, nie wysylac rodzenstowo do sklepu, jak sie czegos zapomnialo, tylko samemu ruszyc pupcie i powiedziec do siebie "ruch to zdrowie! Robie to dla siebie!"
Z tego co mi wiadomo, to trudno jest schudnac, jezeli problemem sa hormony, Jak komus na prawde zalezy na figurze to powinien wiedziec, ze oszukujac na cwiczeniach, gimnastyce oszukuje tak naprawde tylko i wylacznie siebie. Podstawa jest sumiennosc i systematycznosc w wykonywaniu cwiczen. Good luck GIRLS :) calym sercem z WAMI ;***

Nie zarejestrowany
12-02-10, 18:09
Witam. Mam 16lat, 165cm wzrostu, ważę 63kg. Mam wszystkie wyżej wymienione objawy. Niedoczynność tarczycy wykryto u mnie ok. 6 roku życia.
Od tamtej pory codziennie muszę zażywać eutrhyrox. Na początku bylo to 75, potem 100, aż zmniejszono do 25. W tym roku mam mieć próbę odstawienia leków. Jest pod nadzorem endokrynologa, kontrola co pół roku. Dojrzewanie przebiega normalnie, zarost się pojawił.

Moje pytania:
1. Chciałbym zdecydowanie urosnąć przynajmniej 3-5cm. Endokrynolog twierdzi, że niestety w tym on już mi nie pomoże i wzrost może się zatrzymać. Co mogę z tym zrobić? Czy istnieją jakieś sprawdzone preparaty które mogą mi pomóc?
2. Zacząłem treningi na siłowni, możliwe, że za kilka miesięcy zdecyduję się na bogatsze suplementy i inne podobne środki.
Czy euthyrox może być przeciw wskazaniem?
3. Czy niedoczynność może przeszkadzać mi w treningach?

Nie zarejestrowany
19-02-10, 11:20
witam ja mam usuniętą tarczycę wogóle od 7 lat biorę letrox 50 niezależnie od wyników badań przepisuję mi rodzinny do endo nie daje skierowania bo mówi że nie ma potrzeby bo hormony w normie ostatnie tsh 3,74 niby tak ale tyję od samego oddychania ubrania maleją mi w przeciągu dwóch tygodni od zakupu odchudzałam się już wszystkim i zelixą i meridią chudłam po miesiącu waga zaczynała spowrotem rosnąć i to podwójnie może zwiększyć letroź pomóżcie!!!

Nie zarejestrowany
23-02-10, 19:11
Witam . Lecze sie na niedoczynność od 4 lat tyłam okropnie malo jędząć. Od 26 stycznia zaczełam dietę dr. Dukana . Ważyłam 89kg przy wzrosce 158cm.Dziś ważę 82 kg. To jest dieta bialkowa naprawdę pomaga i nie chodzi się głodnym.dużo pije się wody.Szukajcie tej diety w internecie.ja tam znalazłam no i jest dobrze ale trzeba sie pilnować. Zero chleba makaronów .słodyczy, tłuszczu ale da sie wytrztmać ,do uzyskania dobrej wagi potem je sie normalnie bez efektow jojo.Moze to trwać nawet rok ale warto .

Nie zarejestrowany
24-02-10, 21:39
tak to prawda trzeba sobie kupic ksiązki i dobrze przeczytac i zrozumieć . Ja mam książki jest dokładnie opisane co i jak. Książki mozna kupić przez internet , cena okolo 20 zł. ;:Nie potrafię schudnąć\"dr Dukana.
To do pani Krtystyny lat 59 .

Nie zarejestrowany
27-02-10, 16:58
Trzy dni temu dowiedziałem się o swojej niedoczynności. Wczoraj wziąłem pierwszy EUTHYROX 12,5. Bolą mnie opuchnięte stawy stóp i kolan. Po szybkim marszu bolą mnie mięśnie nóg [pieką nie do wytrzymania ]. Czy ktoś miał takie objawy ? Czy to może cholesterol [ całkowity 280 ] ? wiek45,wzrost175,waga86

Nie zarejestrowany
03-03-10, 11:22
moje tsh 71,6 ; ft4 10,7 ; ft3 4,3 od poniedziałku wiem, ze mam tarczyce. Ide do lekarza za 2 tygodnie. Wyniki wskazuja na niedoczynnosc, a moje objawy wskazuja na nadczynnosc. Ciekawe co powie endokrynolog. Jestem szczupła, mam szybką przemianę materii, nie jestem senna, jest mi ciagle gorąco, itd, itd. Czy ktoś ma podobnie? Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mam baaaaaaardzo dużo dobrego cholesterolu, a zlego malo.

Nie zarejestrowany
04-03-10, 15:25
tez choruje na niedoczynnosc tarczycy od 6 roku zycia a mam obecnie 23- czyli juz jakies 17 lat. mam 167 i waze 51 kg. z koncentracja nie mam zadnych problemow. w szkole bylam zawsze w trójce klasowej, jedynym minusem bylo to ze podczas wysilku krecilo mi sie zawsze w glowie i mam tak do teraz. od 5 lat nie zazywam zadnych leków a t3 t4 i tsh zawsze sa w normie. wszystkim polecam pobyt raz w roku nad morzem gdzie jest duzo jodu..

Nie zarejestrowany
04-03-10, 15:30
a i jesli chodzi o stawy to tez mam problemy ze stawami głownie z kolanami- jest to bol tak jakbym miala drewniane kolana, szczela mi w nich i momentami blokuje. na szczescie jest on tylko przy zmianie pogody i przesileniach zimowych i wiosennych. dziwnie to brzmi ale podobno to od tarczycy.

Nie zarejestrowany
05-03-10, 19:20
witam wszystkich ja tez mam niedoczynnosc biore levotyroxs odzywiam sie zgodnie z grupa krwi 0 bo mam taka a osoby z ta grupa krwi podatne sa na ta chorobe i chudne i cwicze bo prowadze aerobik sport to zdrowie pomaga we wszystkich chorobach pijcie kakao ma duzo magnezu pomaga zwalczac stres i lagodzi bole stawow

Nie zarejestrowany
07-03-10, 20:43
kilka lat temu leczyłam się na niedoczynność u endokrynologa. co pół roku jeździłam na wizyty i jak lekarz powiedział że hormony się wyrównały ... przestałam brać leki, Wtedy brałam preparat JODOX (obecnie niestosowany) Teraz wiem że niepotrzebnie zatrzymałam leczenie. Mam typowe objawy niedoczynności, szybko marznę, nie mogę schudnąć mimo częstego braku apetytu, mam też nieregularną miesiączkę, trudno mi się skoncentrować... mam pytanie w związku z Euthyroxem, czy jest skuteczny?? bardzo proszę o informację na maila e_wci_a1989@op.pl

Nie zarejestrowany
08-03-10, 09:39
na czym polega dieta dla krwi 0 ? do ewy - leczenie EUTHYROXEM zacząłem kilka dni temu a czuję się jak po transfuzji - nie marznę , zeszła opuchlizna z całego ciała ,stawy zaczynają funkcjonować normalnie!

Nie zarejestrowany
12-03-10, 00:29
O niedoczynności dowiedziałam się nie dawno ale od jakichś 9 lat mam uciążliwe zaparcia, wypróbowałam już wszystkie preparaty i najbardziej pomógł mi MULTI BŁONNIK firmy HUMAVIT ( 180 tabl. - cana od 16- 22zł). Polecam wszystkim nie powoduje rozwolnienia oraz bólu brzucha, poprostu ma się ochotę wypróżnić- naprawdę pomaga!!!!

Nie zarejestrowany
24-03-10, 08:19
mam niedoczynność tarczycy. Stosowałam dietę Dukana - proteinowa. Spadłam rzeczywiscie troche z wagi, ale wyniki tarczycy po diecie byly tragiczne.
TSH przed dietą - 5,3
po diecie - 8,1
Uważajcie! Wg mnie ta dieta bardzo osłabia tarczycę - za mało węglowodanów i brak tłuszczu.

Nie zarejestrowany
25-03-10, 14:27
Witam forumowiczów!
Kochani mam 26 lat 87 kg wagi. Mam klasyczne objawy niedoczynności tarczycy. Dowiedziałem się o tym dzisiaj po konsultacji wyników krwi u lekarza. Mam podwyższony cholesterol HDL ten zly 202 norma do 200. Poza tym od dawna pewnie około roku czuję zmęczenie, ociężałość, dziwną rytmikę serca. Utyłem bardzo szybko w ciągu 8 miesięcy 12 kg( z 77 na 89). Mam suchą skórę na mrozie -20 sina :P Natomiast nie odczuwam takich rzeczy jak marzniecie łamanie się włosów i ich zły stan.
W związku z powyższym powiedzcie co mam robić. Nigdy nie chorowałem na poważniejsze choroby a ta wydaje mi sie po przeczytanych opisach za delikatna.
Czy mógłbym Was prosić o poradę pomoc w zwalczaniu tego stwora.
Jak wygląda sprawa wola bo faktycznie delikatne powiększenie czuje po prawej stronie szyi. Czy to zawsze kończy się operacją?
Proszę o odpowiedź na mojego maila skonieczny.karol@gmail.com
Dziękuję z góry

Nie zarejestrowany
26-03-10, 16:24
mam 12 lat i też choruje na niedoczynności tarczycy mam bardzo suchą skóręi ospałe powieki

Nie zarejestrowany
30-03-10, 14:54
Grubcia pisałaś o diecie dukana...ja ja tez stosowalam i nie schudłam nic..nawet deko,spowodowane to było oczywiscie tym ze przy niedoczynnosci ogolnei jest ciezko "schuśc";)
Bylam teraz u lekarza (wczoraj) i jak zobaczyl moje TSH powyzej 8..
poqwiedzial ze w tej chwili odstawic cukry i skrobie a nie skupiac sie na jakis dietach!!Dopiero jak schudne w przeciagu 2 m-cy 5 kg mozemy o czyms porozmawiac.
Dodam ze mam 172 cm wzrostu i waze 75 kg..

Nie zarejestrowany
18-04-10, 13:12
Hashimoto nie mozna miedzy innymi jesc soi i mam pytanie .Ja stosuje terapie HTZ ale źle sie czuje z tym i chcialabym zażywac np. Aktiv-Meno gdzie w jego składzie znajduje się 50mg izoflawony sojowe ,koncentrat sojowy 125mg w jednej tabletce.Jak to jest z soją w tym przypadku.

Nie zarejestrowany
20-04-10, 21:05
po zbadaniu tsh dowiedziałam się że mam niedoczynność tarczycy moje tsh to 17 ,670 a do najbliższej wizyty do endokrynologa dopiero mam na 04 .10 2010 moje objawy to uderzenia gorąca przez moment jest tak mi gorąco że czasami mam wrażenie że zemdleje oblewają mnie wtedy też poty w nocy nie wiem czy to takie się ma objawy ale lekarz mowi że to są takie objawy boję się tych leków które napewno będę brała io samopoczucie moje bo itak teraz nie mam chęci do niczego czty to tak ma być ?

Nie zarejestrowany
21-04-10, 11:56
ja też mam straszną niedoczynność tarczycy i bardzo wysoki cholesterol ale w przeciwienstwie do innych ja bardzo schudłam z 55 kg do 42 niewiem czym jest to spowodowane moze ktos mi wiecej napisze jak ma takie same objawy jak ja

Nie zarejestrowany
21-04-10, 21:21
Takie zlewne poty Aniu,to objaw nadczynności tarczycy,a nie niedoczynności.Dodam jeszcze drżenie rąk,ciągły nieokój,bóle głowy,pocenie się.Przy niedoczynności :ospałość,uczucie zimna,sucha skóra,wypadanie brwi.Przy lekach łatwo wpaść z nadczynności w niedoczynność,wiem coś o tym.Zrób sobie T3,T4,a nie ogólnie TSH.Zdrówka.

Nie zarejestrowany
21-04-10, 22:14
Ja od dłuższego czasu odczuwam zmęczenie, ospałość, brak koncentracji, nie mam checi do niczego. Pozatym mam sucha skore, troche przytylam ostatnio, opuchniete i piekace oczy, problemy z oddychaniem. Na poczatku podejrzewalam ze to moze przez przesilenie wiosenne tak zle samopoczucie bo zle reaguje na zmiany cisnienia albo ze to moze depresja ale czytajac wszelkie artykuly dochodze do wniosku ze to moze byc niedoczynnosc tarczycy. Co o tym sadzicie moga te objawy wskazywac na tarczyce???

Nie zarejestrowany
22-04-10, 14:50
Witam Wszystkich.TEZ CHORUJE NA TARCZYCE.10MSC TEMU URODZILAM DZIECKO I DO TEJ PORY WYLACZNIE TEZ Z CIAZA NI BRALAM LEKOW.BYLO WSZYSTKO WPORZADKU'PRZEZ OSTATNIE MIESIACE PRZYTYLAM 20 KG. MASAKRA...NIEDLUGO IDE DO LEKARZA MAM NADZIEJE ZE BEDZIE OK. POZDRAWIAM

Nie zarejestrowany
22-04-10, 20:18
Witam. Tydzień temu poroniłam. W związku z tym robiono mi wszystkie wyniki. Dzisiaj je odebrałam i okazało się że moje TSH - 12,411. Czy ktoś może wie jak długo będę musiała wyrównywać hormony aby bezpiecznie zajść w ciążę?

Nie zarejestrowany
22-04-10, 20:24
Zależy mi na czasie aby jak najszybciej zajść w ciążę. Wizytę u endokrynologa mam dopiero za miesiąc. Jakie powinnam zrobić badania i już chciałabym z nimi jechać do pani doktor aby nie tracić czasu. Chcę jak najszybciej zajść w ciążę.

Nie zarejestrowany
22-04-10, 23:58
Po otrzymaniu wyniku TSH niezgodnego z normą należy zgłosić się do endokrynologa a nie wypisywać głupoty o dietach co można a co nie Moja doktór zaczęła się głośno śmiać jak ją spytałam czy powinnam często wyjeżdżać nad morze.Od 6 lat mam niedoczynność tarczycy z wyników(13,5) a objawy nadczynności .Przez te 6 lat doktór kombinuje dopasować mi odpowiednią dawkę Euthyroxu .Przez ostatnie 1,5 roku brałam najwyższą 125ml a ostatnie pół roku na zmianę 125 z 100 i w końcu czuję się dobrze .I wiem że z Euthyroxem nie rozstanę się do końca życia .Współczuję wszystkim okropnego samopoczucia przy chorej tarczycy i radzę iść do dobrego lekarza który wszystko wytłumaczy i dobrze pokieruje.Pierwsze moje 2 wizyty były w przychodni i zrezygnowałam bo nie było to leczenie a odpychanie od siebie ,Chodzę prywatnie do Pani profesor teraz wizyty raz w roku.Koszt tego jest niewspółmierny z samopoczuciem i ujarzmioną tarczycą.Życzę zdrowia

Nie zarejestrowany
25-04-10, 11:33
Ja tez choruje na niedoczynosc tarczycy obiawy sa naprawde czasem uciazliwe ,ale niestety takie to zycie . Po pierwsze najwazniejsze aby lekarz dopasowal odpowiednia dawke . U mnie to zajmuje juz ponad rok czasu .Ale wszystko idzie osiagnac jesli sie bardzo chce . Osobiscie zajmuje sie zawodowo sportem i ciezko mi jest dosc do formy ,ale bedac wytrwalym i na diecie to tez mozna osiagnoc cel . Wiadomo ze trwa to duzej niz u zdrowej osoby . I dlatego warto podniesc glowe do göry i isc po rade do dobrego lekarza i wszystko dobrze bedzie . Zycze wszytskim duzo zdrowia .

Nie zarejestrowany
28-04-10, 19:02
lecze sie 5 lat w końcu jeden płat z guzkiem usunięto przedtem była jazda i teraz też po operacji brałem Letroks ale się zle, czułem zmieniono na Euthyrox który brałem od 12,5 do 50 TSH rosło az do 5 w pewnym momencie czułem się tak żle , że odstawiłem i co dalej TSH zaczęło spadać ipo 6 miesiacach nie brania spadło na 2,9 ale po miesiącu czyli w 7 miesiacu nie brania TSH wiechało na 6,9 i znowu jest jazda. Tak więc to TSH zależy od diety , słońca, wysiłku fizycznego , leków, stresu i sexu

Nie zarejestrowany
03-05-10, 09:31
5 lat temu miałam wyciętą tarczycę, po eutyroxie wszystko unormowało się. Kilka mc temu zaczęłam brać preparaty sojowe zamiast HTZ, wpadłam w znaczną niedoczynność- czuję się fatalnie:wszystkie klasyczne objawy i jeszcze więcej. Nie wiem na pewno, czy jest to związane z soją, ale przerwałam jej branie. Miesiąc biorę podwyższoną dawkę eutyroxu. Endokrynolog powiedziała, że należy brać 8 tyg. aby były jakieś efekty.

Nie zarejestrowany
11-05-10, 13:11
mam 19 lat i mam niedoczynność i nadczynność tarczycy lecze sie od 9 lat i nic nie pomaga a teraz wykryli u mnie chorobę Hashimoto więc rozumiem co to znach choroba....:( co mam robić?

Nie zarejestrowany
12-05-10, 04:32
Witam,
Dzis odebralam wynik
T3 123
T3uptake 28
T4 1.1
T4 Thyroxine T9.8

T4(index)T7 2.7
TSH 3rd generation 6.19 H

O co tu chodzi ???????
Prosze o pomoc !!!

Nie zarejestrowany
15-05-10, 22:48
Witam wszystkich z niedoczynością tarczycy,ja też należę do waszej grupy od 2 lat.Mam 57 lat,zażywam Eutirox 75,i wracam do życia,ostatnio odkryłam że pijąc herbaty ziolowe diuretyczne,ulatwia się oddawanie moczu,i co za tym idzie spadanie z wagi...do tego dieta rozdzielna,(obiad -węglowodany i jarzyny surowe ,wieczorem bialko i jarzyny gotowane ) popijąć 1/2 godz. po posiłku herbatę ziolową i widze ze funkcjonuje.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
18-05-10, 19:16
Witam! Ja od 2 lat leczę się na niedoczynność tarczycy. Jest cieżko. A mam pytanie co tarczyca ma wspólnego z słońcem i seksem?

Nie zarejestrowany
19-05-10, 17:04
Siwa 28 - co do słońca to nie wiem, ale z seksem ma wspólnego tyle, że problemy z tarczycą mogą mieć wpływ na ciążę, trzeba wtedy szczególnie uważać.

Nie zarejestrowany
21-05-10, 15:08
Witam ja od lat lecze sie na niedoczynność i zapalenie tarczycy hashimoto. Nie mam problemów z wagą ale staram się rozwaznie dobierac produkty. Jesli sól to oczywiscie jodowana.

Nie zarejestrowany
25-05-10, 21:41
Znalazłam doskonałą wodę z jodem, magnezem i wpniem. Lekarz powiedział że można nią uzupełniąć jod i inne pierwiastki. Można ją znaleść na stronie www.magica.pl Napiszcie czy Wam smakuje. Mnie
bardzo. Helena mamapoczta@wp.pl :)

Nie zarejestrowany
04-06-10, 18:14
mam 30 lat i od roku 2006 leczę się na niedoczynność tarczycy. Chcę powiedzieć, że przy schorzeniu takim własnie jak Hashimoto nie jest wskazane zażywanie jakiegokolwiek wspomagacza przy od chudzaniu np Merida bądź inne. Rozmawiałam o tym z lekarzem i kazano mi się zgłosić do lekarza który zrobi wszystkie badania hormonów np nadnerczy itd. Wtedy to możemy znaleźć wynik naszego tycia. Pozdrawiam :))

Nie zarejestrowany
04-07-10, 17:28
chcialabym zwrocic uwage wszystkich kobiet chorych na niedoczynnosc tarczycy, ze istnieje zwiazek miedzy ta choroba a zbyt wysokim poziomem estrogenow. brak balansu miedzy estrogenami a progesteronem na korzysc estrogenow powoduje zablokowanie tarczycy i doprowadza do pozornej niedoczynnosci tego organu. po urgulowaniu poziomu tych hormonow ( zazwyczaj przez podniesienie progesteronu i modyfikacje diety w celu zmniejszenia poziomu estrogenow) dochodzi czesto do samoczynnego "uzdrowienia" tarczycy. Jest to teoria, ktora sama na sobie sprawdzilam.

Nie zarejestrowany
08-07-10, 18:17
A ja polecam picie wody z dodatkiem jodu, świetnie smakuje i uzupełnia niedobór jodu w organizmie. www.jodowana.pl

Nie zarejestrowany
12-07-10, 13:44
Zgadzam sie z teorią o estrogenach - ja i moje znajome (kilka osób)zanotowałyśmy problemy z tarczycą dopiero po długotrwałym "braniu" tabletek antykoncepcyjnych (estrogeny i drospirenon). Niestety, wolę zdrowie niż pewną antykoncepcję, tak więc od kiedy wykryto mi podwyższony poziom TSH 3 generacja, pigułom mówię NIE.

Nie zarejestrowany
19-07-10, 10:31
Iwonko jakie badania miałaś wykonane? i o jakiej diecie piszesz? Moje wyniki TSH 4.1 czyli nie duże- ale tak jest od 2 lat ,biore coraz większą dawkę leku a wynik-bez zmian?! 4.1 4.14 4.1

Nie zarejestrowany
21-07-10, 22:22
4.1? chcialabym tyle miec ja mam 0.025, kreci mi sie w glowie 24 godziny na dobe jest mi slabo, niedobrze i boli mnie brzuch. Przez 7 lat chodziłam do gastrologow bo jednym objawem choroby były bóle brzucha, dopiero dzisiaj po 7 latach okazalo sie ze to niedoczynnosc tarczycy. A do endokrynologa mam dopiero za kilka tygodni wizytę. Ale bardzo sie ciesze ze nareszcie wiem co mi jest.

Nie zarejestrowany
28-07-10, 21:48
Od wielu lat mam problemy z tarczycą(operacja, jod), zauważyłam że trzeba spożywać pokarmy bogatowitaminowe i minerały, a szczególnie selen. Dziewczyny nie odchudzajcie się , nie stosujcie głupich tabletek czy herbatek. Dużo warzyw, owoców i białka ale bardziej roślinnego. Zyczę zdrówka.

Nie zarejestrowany
29-07-10, 18:12
Mam 29 lat o niedoczynności tarczycy dowiedziałam sie w listopadzie 2009 moje tsh było 28,3 dowiedziałam sie ze mam Hashimoto.
Ważyłam 65 teraz waze 82kg przy tarczycy.Chodze do endrykologa co 2-3 mc i powiem wam ze jestem zadowolona bo odebrałam wyniki bo ide na wizyte w kwietniu moje tsh spadło juz na8,14 teraz dochodze juz do normy i mam 4,32. Biore EUTHYROX50 ale zaczynałam stopniowo brac .2Tygodnie temu zaczełam stosowac diete jadłam same mieso warzywa a z nabiału jogurty naturalne z otrebami i jajka w róznych postaciach wykluczyłam wszelkie makarony,kasze,ziemniaki,pieczywo i schudłam przez 9 dni bez żadnego głodzenia sie 5 kg.
sprubujcie diety dr dukana naprawde super i warto.Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
29-07-10, 22:07
Mam 16 lat i od jakiegoś roku leczę się na niedoczynność tarczycy. Stopniowo zwiększając dawkę euthyroxu, zatrzymała się ona na 25. Wszystko było dobrze, ale jakieś 3 tygodnie temu zaczęłam się dziwnie czuć. Normalnie zawsze miesiączkowałam co 40-43 dni (jeszcze nie stwierdzono dlaczego), a teraz miesiączka pojawiła się po 17 dniach. Do tego zaczęły mi drżeć dłonie (objaw nadczynności tarczycy). Po konsultacji z endokrynologiem w poniedziałek (26.07) odstawiłam leki do listopada, ale dłonie nadal drżą. Nie jestem pewna, czy przypadkiem nie drżą słabiej, natomiast martwi mnie fakt, że nie przestały drżeć w ogóle. Czy powinnam coś z tym zrobić, czy nadal czekać?

Nie zarejestrowany
05-08-10, 03:51
mam 15 lat i na niedoczynność tarczycy choruję od 6 roku życia... . Mam problem z wagą i wzrostem. Ważę 50kg przy wzroście 150cm. Staram się ograniczać jedzenie, jem ryby, białko, nie jem brukselek, rzepy i itp.Od kiedy pamiętam zawsze mam "brzuszek", Mój endokrynolog przepisywał mi cały czas eutyrox, stopniowo zwiększał dawkę aż do 100 na dzień, moje TSH wynosiło 2,.... . Zaczęłam coraz bardziej tyć. Po pewnym czasie przepisał mi jodit. Zaczęłam go stosować i przez pewien czas byłam zadowolona, zaczęłam chudnąć, Zrobiłam badania TSH i wyszło 6,... . Lekarz kazał mi z powrotem wrócić do eutyroxu, Brałam go, ale po pewnym czasie znowu zaczęłam tyć, więc z własnej woli przerzuciłam się na jodit, ale po pewnym czasie i on mi nic nie pomaga. Czy istnieje taka opcja, że przy niedoczynności tarczycy można schudnąć? Bardzo bym prosiła o odpowiedź...

Nie zarejestrowany
05-08-10, 16:46
ja też choruję na niedoczynność, nie wiem od kiedy, zawsze byłam trochę otyła. stwierdzono niedoczynność 5 lat temu. w tym czasie wielokrotnie schudłam ale opierało się to na ogromnej ilości ćwiczeń, a nie diecie. oczywiście unikałam słodkiego ale też nie odmawiałam sobie porządnego jedzenia. Jeżeli nie chcesz ćwiczyć to polecam ci bardzo dietę białkową z ksiażki "nie potrafię schudnąć". Byłam na tej diecie i schudłam 3 kilogramy, mimo że nie przeprowadziłam jej tak jak jest w ksiażce. Mimo wszystko polecam tą dietę, ale pamiętaj żeby ją przeprowadzic w rozsądny sposób. Czyli przede wszystkim pić dużo wody, lub dietetyczną colę ( ogólnie coli w dużej ilości nie polecam gdyż aspartam w niej zwarty może powodowac raka) gdy już będzie ci cieżko. życze powodzenia.

Nie zarejestrowany
05-08-10, 16:55
najtrudniejsze zawsze dla mnie było przyjmowanie leku pół godziny przed śniadaniem. wstawałam o 4 rano żeby nie zapominać. jednak jak się okazało leki, aby działać muszą być przyjmowane pomiędzy 6:30 a 8:00 ( szkoda że pani doktór od razu mnie o tym nie poinformowała, tylko po 3 latach). Gdy tak robię, to faktycznie lepsze mam wyniki. Jedne z gorszych dla mnie jest nie tyle drżenie rąk, co problemy z sercem. Mimo że w objawach jest spowolniona praca serca to u mnie jest wręcz przeciwnie. Jak się budzę mam już puls grubo ponad 90, a w krytycznych sytuacjach dochodziło do 150. to mnie załamuje. lekarz mi ciągle powtarza że to nie ma związku ale ja nie wierzę, gdyż po euthyroksie mam ustabilizowane, ale i tak pojawiają się takie ataki jak 150. Kolejna rzecz która mnie dobija to wolne myślenie. Środowisko ludzi z którymi żyję często tego nie rozumie i bardzo cierpię z tego powodu. Nawet nie wspominam już o tarczycy bo jestem wyśmiewana i wmawia mi się że przesadzam.

Nie zarejestrowany
05-08-10, 19:50
HEj ja od dwoch lat choruje na niedoczynnosc tarczycy i tez mam podwyzszone tetno musze brac leki na jego obnizenie ale lekarz mi od razu powiedzial ze to od tarczycy

Nie zarejestrowany
06-08-10, 23:45
Choruję na niedoczynność, moje TSH-6,2, endokrynolog przepisała mi jakiś hormon{nie wiem jaki bo od razu wyrzuciłam receptę}. Kupiłam spirulinę, i trochę lepiej się czuję.Czy ktoś ma jakieś doświadczenie w przyjmowaniu tego suplementu, to proszę o kontakt na email grazynan@op.pl

Nie zarejestrowany
10-08-10, 16:20
Kochani,ja tez mam niedoczynność tarczycy a dokładnie przytarczczek bo płaty tarczycy mam całkowicie usunięte biore euthyrox w dawce 200 i czuję sie dobrze, hormon ten trzeba brac bo gdy sie go nie bierze rośnie TSH co powoduje drżenie rąk,kołatanie serca itp. objawy, ja jestem po dwóch operacjach tarczycy, po licznych badaniach i dobrze radze,żeby słuchać sie lekarzy bo oni wiedzą co robią i co przepisują

Nie zarejestrowany
11-08-10, 18:54
Prosze o inf. Czego nie mozna jesc .a co jes wskazane .czy tyje sie po lekach czy zanim podejmie sie leczenie?bardzo prosze o odp.

Nie zarejestrowany
13-08-10, 11:32
Mam niedoczyność tarczycy i nie przytyłam, przeciwnie schudłam ;) Mój lekarz powiedział mi że to zależy od organizmu a nie od hormonów tarczycy. Nie masz się czego bać też się bałam gdy czytałam w internecie że sie strasznie tyje i tak dalej... Ale lekarz mi powiedział "te stare zajadaczki w internecie lubią straszyć młode dziewczyny". Nie masz się czego bać!:)

Nie zarejestrowany
13-08-10, 12:37
mam prosbe prosze mi powiedziec co moze jesc moja córka przy niedoczynosci tarczycy mam 10 lat.

Nie zarejestrowany
17-08-10, 20:39
witam.dzisiaj dowiedziałam się że mam niedoczynność i się załamałam.za tydzień mam piewszą wizytę u endokrynologa.to co czytam w necie mnie przeraża ale też podosi na duchu to że inni mają podobne doświadczenia.mam też astmę oskrzelową co pewnie utrudni leczenie.DOLINA

Nie zarejestrowany
18-08-10, 22:01
witaj dolina ,nie przejcmuj sie ta tarczycą,ja też mam niedoczynność tarczycy jak pierwszy raz usłyszałam diagnozę to się przestraszyłam,u endokrynologa dowiedziałam się że mam guzek,miałam biopsję robioną która nić nie boli,guzek jest zimny czyli nie ma komórek rakowych,żyję sobie z tą tarczyą już 5 lat jem tabletki,przy niedoczynność powinnam być gruba,jestem szczupła i nie myślę o niej w cale,na to się nie umiera głowa do góry i nie myśl do przodu bo szkoda nerwówa a tak na prawdę to wszystko zależy od psychiki jak sobie wkręcisz za dużo to będziesz funkcjonować na własne życzenie,a nie myślę i wcale nie czuję abym była chora,tylko muszę pamiętać o tabletkach,życzę powodzenia i głowa do góry

Agnieszka77
21-08-10, 15:27
Witam ,mam pytanie czy przy tej chorobie mozna sie starac o zasilek pielegnacyjny dla corki.Bardzo prosze o odpowiedz jak wiecie cos.

Nie zarejestrowany
21-08-10, 17:08
Witam wszystkich:) niedoczynność tarczycy mam stwierdzoną od 3 lat. Doszłam do tego sama jak szukałam przyczyny podwyższenia mojej wagi o jedyny 13 kg w ciągu pól roku... czułam się jak pączek w maśle... tragedia! jedyny plus tego wszystkiego to to że mam 170cm wzrostu i te 65kg to nie jest az taka tragedia chociaż w porownaniu z wcześniejszą wagą to nie czuje się dobrze i odczuwam dyskomfort głownie psychiczny- zresztą sami wiecie jak to fajnie jest tłumaczyć komuś, że wcale się nie je dużo tylko ma się niedoczynnośc a na twarzy drugiej osoby pojawia sie wtedy ten magiczny i ironiczny usmiech :) heheh :) ale do czego zmierzam.. walczylam z kg na różne sposoby: dieta dukana stosowana rygorystycznie przez miesiac, po miesiacu weszlam na wage i ani drgnela. 2. bralam przez miesiac meridie i faktycznie schudlam az 6 kg ale ze wzgledu na bezsennosc w nocy odstawilam w wyniku czego mimo tego iz bardzo sie pilnowalam waga wrócila po 2 TYGODNIACH!! Do tego wszytskiego mam straszne zaparcia. potrafie nawet przez 3-4 dni się nie załatwiać...w zasadzie oprocz tego ze przytylam i mam problem z wyproznianiem nie odczuwam az tak "bolesnie" innych objawow, wiadomo ze ciagle mi sie zimno i chce mi sie spac ale to akurat nie jest dla mnie tak uciazliwe... teraz w poniedzialek ide do dietetyka i zobacze czy mi cos madrego powie i jakos pomoze. jezeli tak to na pewno sie podziele "swoja" wiedzą :) pozdrawiam wszystkie lekko puszyste panie nie z wyboru ;)

Nie zarejestrowany
26-08-10, 17:02
U mnie stwierdzono niedoczynność pół roku temu i wynik TSH miałam wtedy 28,4 . Prawie wszystkie objawy występuja , prócz tycia, wręcz przeciwnie jak na wakacjach przytylam i po powrocie szybko spadam z wagi. Lekarz mi przepisal Letrox 50 i od tamtej pory wynik TSH spadł do normalnego poziomu. Jednak bardziej mnie zastanawia czy czasem nie mam nadczynności a pierwszy wynik poprostu był zły...

Nie zarejestrowany
28-08-10, 11:10
Moja tarczyca dawała znaki już w wakacje poprzedniego roku. włosy wypadały mi garściami, miałam strasznie suchą skórę, więc wybrałam się do dermatologa. Żadne kuracje nie pomagały, więc zaprzestałam leczenia. w maju tego roku miałam okropne bóle głowy, w pracy gdzie była temperatura okolo 28 stopni ja siedziałam w swetrze i było mi zimno noi oczywiście ten okropny wzrost wagi z 48kg na 57 kg w 10 miesięcy. w końcu zrobiłam wszystkie badania okazało się że to tarczyca. leczę się już od maja, widoczne efekty jak narazie to lepszy stan włosów, nie pęka mi już skóra z przesuszenia, ale waga niestety rośnie śrenio 1 kg na miesiąc. Stosowałam również DIETĘ DUKANA po 5 dniach męki ani 1 kg nie schudłam. Jednak z tego co się dowiedziałam białka są jak najbardziej wymagane w diecie przy niedoczynności tarczycy a dieta dukana opiera się głównie na proteinach. Będę próbowała jeszcze raz tej diety, jeżeli finał będzie zadawalający, napewno się pochwalę.;)

Nie zarejestrowany
01-09-10, 20:25
Chociaż przy niedoczynności tarczycy jest wskazana zwiększona ilość spożywanego białka, jednak trzeba z tym uważać! Dłuższe stosowanie tej diety powoduje duże obciążenie nerek i wątroby, prowadzi do osteoporozy! Proponuję wizytę u dietetyka, który nauczy jak poprawnie się odżywiać, ułoży dietę bogatą we wszystkie potrzebne witaminy i mikroelementy. Białka w diecie najwyżej może być 15% dziennych kalorii. Dla własnego dobra, wiem, bo sama chodziłam do dietetyka schudłam 20kg, choć nie mam chorej tarczycy, lecz inne problemy hormonalne. Teraz świetnie się czuję. Radzę wszystkim, idźcie do specjalisty.

Nie zarejestrowany
05-09-10, 20:11
Moje Drogie Dziewczyny, wszystkie te, które wyrzucacie recepty lub żyjecie w stresie pt." Co to będzie mam chora tarczycę i nie będę sie leczyć"
- Powiem tak: nie wpadłabym na to, nigdy w życiu, że mam niedoczynność, gdyby nie badanie laboratoryjne TSH FT3 i FT4 .
Czułam się bardzo źle i słabłam z każdym sniem, dodatkowo moja arytmia uaktywniła się nadwyraz w ostatnim czasie.
Teraz biorę już leki na niedoczynność i wiem, że żyję bo przedtem mogłam tylko spać. Nie bójcie się, dbajcie o siebie, bo nic nie jest ważne tak jak Wasze zdrowie. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
07-09-10, 19:23
Kochane kobiety chciałam poinformować Was jeszcze o jednym badaniu, który Nam mówi, skąd bierze się ta nadwaga. Trzeba endokrynologa zapytać o badanie hormonu nadnercza, to On jest bardzo często odpowiedzialny za Nasze tycie. Warto popytać, życzę zdrówka!!!

Nie zarejestrowany
07-09-10, 19:58
ktos napisal ze w 10 miesiecy przytyl ok 10 kg.
naprawde nie macie powodow do zmarwtien, ja przytylam 12 kg w jeden miesiac, a teraz czeka mnie bezsilne kilkumiesieczne czekanie na wizyte u endokrynologa. a pozniej? zrzucenie jakichs 50kg, bo nie mam pojecia ile jescze moge przytyc...

Nie zarejestrowany
07-09-10, 20:28
tarczyca

Nie zarejestrowany
07-09-10, 20:39
choruje 4 lata na niedoczynnosc,najgorsze jest to,ze mam stale dusznosci i boli mnie serce mam stale scisniete serce,cisnie mnie i dretwieje mi serce,nie moge spac po nocach ,choruje tez na nadcisnienie ,ale mysle ze to wszystko od niedoczynnosci tarczycy mam te objawy, tsh nieraz mam 8. 9 a inny raz mam 0.o2. biore euthyrox 75.zawroty w glowie mam ciagle,lekarz nie moze mi dobrac dawki ,pozdrawiam,

Nie zarejestrowany
07-09-10, 22:00
witam.3 tyg temu dowiedziałam się ze mam niedoczynność tarczycy. był to dla mnie ogromny szok bo nie miałam żadnych objawów i tu nagle -tarczyca. co dla mnie najważniejsze.chciałabym dziecko w najbliższym czasie ale lekarz odradził mi tej decyzji. czy jest może ktoś kto z niedoczynnością tarczycy przechodził ciąże albo ja planuje?

Nie zarejestrowany
08-09-10, 09:16
wITAM SERDECZNIE JA MAM NIEDOCZYNOŚĆ TARCZYCY OD ROKU NABAWIŁAM SIĘ JEJ PO URODZENIU DZIECKA ZDJAGNOZOWALAM JA DOPIERO PO 9 MIESIACACH PO PORODZIE A POZNIEJ OKAZALO SIĘ ZE JESTEM W CIAZY PO RAZ DRUGI JEZELI CHODZI O MNE CIAZA PRZEBIEGALA BEZ ZADNYCH KOMPLIKACJI MUSIALAM TYLKO CZESTO KONTROLOWAC POZIOM TSH I PO ZATYM NIC

Nie zarejestrowany
08-09-10, 13:23
Dziewczyno, zapisz się do endokrynologa prywatnie. Wiem, że ten kraj ma chore podejście do pacjentów ale przy takiej niedoczynności nie można czekać! Ja zrobiłam sobie TSH prywatnie (za jakieś 20zł), za lekarza płacę 65zł a chodzę raz na pół roku. No i tabletki - Letrox 7,50 za 50tabl. dziewczyno, nie czekaj!!!!

Nie zarejestrowany
13-09-10, 20:33
witam nie martw sie ja też choruje na niedczynność od 2 lat i o dziecko starałam się jak to można nazwać starniem 3 tyg. miałam tarczyce i ją nadal mam a ciąża mi ją podleczyła, Wybierz się do innego lekarza bo ja nigdy nie słyszłam żeby nie zachodzic w ciąze jak się ma tarczycę lekarz mówił mi tylko że cięzko bedzie mi zajść w ciąze ale jak juz pisłam wczesnije strałam się 3 tygpozdrawiam

Nie zarejestrowany
14-09-10, 11:30
Lekarz CI odradził narazie zajscie w ciąże ponieważ masz podyższony poziom tsh np 5 a przy Ciąży powinno byc około 1 dla dobra swojego i dziecka, zapewne lekarz Ci narazie odradził ponieważ Twoje TSH jest wysokie. ja również mam tarczyce.

Nie zarejestrowany
22-09-10, 15:35
Od 4 lat leczę się na niedoczynność tarczycy .Ze względu na zmianę miejsca
zamieszkania udałam się do innego endokrynologa i jakie było moje zdziwienie kiedy usłyszałam że nie powinnam mieszkać nad bałtykiem ponieważ jod nie jest wskazany przy mojej chorobie.Niedoczynność to brak czy nadmiar jodu ????

Nie zarejestrowany
30-09-10, 12:26
ja schudłam 8 kg w jeden miesiąc i wyniki pokazały niedoczynność tarczycy,żaden lekarz nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego schudłam, bo to przecież nietypowe

Nie zarejestrowany
02-10-10, 01:08
Kochani...
Hashimoto jest choroba autoimmunologiczna, więc nalezy przede wszystkim wzmocnic swój system odpornosciowy! Najpiew sie oczyscic, detox z metali ciezkich, toksyn po antybiotykach i lekach chemicznych, po szczepionkach, z drozdzakow, plesni, pasozytow... Nastepnie odbudowac naturalny system odpornosciowy, tj. jesc surowe owoce, soki owocowe (najlepiej do godziny 12.00), na obiad weglowodany z warzywami i tłuszczami tloczonymi na zimno z pierwszego tłoczenia (czyli skobia: ziemniaki, ziarna bez glutenu, kukurydza, kasze, soczewica i cukier nierafinowany, czyli nie sztuczny, nie sacharoza), na kolacje proteiny z warzywami i tłuszczemi (straczkowe, orzechy i migdały, produkty pochodzenia zwierzecego nienafaszerownych antybiotykami, lekami, pasza z GMO) do godz.max 20.00. Pic tylko wodę (bez chemii jak w kanowkach, butelkowanych kupnych wodach) lub herbaty ziolowe, ograniczac czarna, zielona, kawe... Do tego duzo odpoczynku, snu wystarczajacego, swiezego powietrza i ruchu...i pozytywnego myslenia, czyli zero TV. Obejrzyjcie sobie film na You Tube "Jedzenie ma znaczenie", "Terapia Gersona", wyklady Paula Niesona, i stosujcie to w zyciu. Lekarze zajmuja sie objawami a nie przyczynami chorob, lekarze monituruja choroby, i testuja na ludziach leki farmaceutyczne! Kazda chrobe mozna wyleczyc, pod warunkiem ze zyje sie zgodnie z prawami natury! Oczywiscie lekow nie odstawiamy tak nagle, ale po poprawie zwiazanej ze zmiana naszego chorego cywilizacyjnegi zycia.

Nie zarejestrowany
15-10-10, 00:17
Tarczycy konieczny jest między innymi jod do prawidłowego funkcjonowania. Jest on antyseptykiem. Jeśli tarczyca nie ma jodu, są otwarte wrota dla wirusów, bakterii, grzybów. Brak dodatkowo innych składników witaminowo -mineralnych powoduje, że organizm nie może się ani oczyszczać ani należycie pracować, stąd wszelkie zaburzenia i nasilające się dolegliwości. Źle funkcjonująca tarczyca pociąga za sobą występowanie innych poważnych schorzeń z rakiem włącznie. Często nie zdajemy sobie z tego sprawy i leczymy każdą dolegliwość oddzielnie, co nie przynosi pożądanych efektów, a tylko pogłębia problem.

Nie zarejestrowany
06-11-10, 15:40
jestem hashimotką od 10 lat z wyrównanym poziomem hormonów, chociaż wiedziałam, że dieta Dukana nie jest wskazana przy niedoczynności zdecydowałam się na nią, schudłam w ciągu 4 miesięcy 14 kg, wczoraj odebrałam wynik z laboratorium TSH 9, 927 niestety nie jest to dieta dla nas, figurka piękna ale czy warto? zastanawiam się czy powiedziec lekarzowi o diecie

Nie zarejestrowany
01-12-10, 18:36
dziękuję za artykuł i wasze wypowiedzi. zdrowia :)

Nie zarejestrowany
13-02-11, 12:44
mimo, ze od 5 lat lecze niedoczynnosc tarczycy moja waga nie zmienia sie. Ciagle waze 50 kg.

Nie zarejestrowany
15-02-11, 08:40
:shock: Dlaczego po uzyciu tabletek z jodem boli mnie tarczyca?Czy to zle czy dobrze,?mam podejrzenie niedoczynnosci tarczycy .

Nie zarejestrowany
16-02-11, 10:33
ja jestem po zabiegu mialam wole usuniete w wieku osiemnastu lat a te dziadostwo odroslo po osmiu latach teraz mam niedoczynnosc i duzo guzkow znow biore letrox 100 i waze 53kg a mam 168wz :? l

Nie zarejestrowany
23-02-11, 22:03
a co ja mam powiedzieć,od kilku dni biorę ENTHYROX rano na czczo ,zaczęłam od dawki 25 a nie wiem na jakiej skończę...TSH 126,78 i co, A wyglądam jak upasiony wieprzek...Pytałam lekarza,czy mogę brać inne leki / zapisane przez innego lekarza - neurologa / nic nie odpowiedział,...I właśnie szukam dobrego endokrynologa, ...Na terenie woj. wielkoposkiego może ktoś mi poleci,ponieważ mam inne schorzenia również..Pozdrawim

Nie zarejestrowany
24-02-11, 22:40
zazwyczaj jesli istnieje taka koniecznosc nie ma problemu z przyjmowaniem innych leków ale trzeba pamietac o godzinach przyjmowania i odstepach czasu. niekore leki trzeba przyjmowac przed jedzeniem tak samo jak eutyrox.
jesli trafilas na konowala poki nie znajdziesz lepszeg lekarza spojrz w ulotke lekow.
ale to tez niekoniecznie musi byc prawda ja np biore lucetam (na ktorym pisze ze moze dawac skutki uboczne w polaczeniu z hormonami tarczycy) i nie odczuwam jakichs strasznych doleglowosci. ale staram sie chociaz 2 godz po tym na tarczyce go lykac. tak dla spokojnosci wlasnej.

Nie zarejestrowany
24-02-11, 23:42
czy ktoras z was miala rozpoznana niedoczynnosc w takim przypadku jak ja?

mianowicie mialam jedynie podwyzszony poziom fT3
fT4 bylo w normie, TSH rowniez (3.8)
Mam objawy mieszane (od dobrych 2-3 lat nasilone), głownie osłabienie, sennośc zaburzenia koncentracji, pamieci, bole kostno stawowe. po wywiadzie, badaniu fizykalnym i usg (zapalenie tarczycy) oraz wyniku fT3 endokrynolog rozpoznal niedoczynnosc i przepisal letrox.
czy ktoras z was tez tak ma? bo to chyba raczej dosyc nietypowe. chodzi mi o wyniki krwi.

Nie zarejestrowany
15-03-11, 15:33
Ja polecam doktor darie blaszyk przyjmuje na ul. Gajowa3
też mam niedoczynność tarczycy bardzo mila pani doktor

Nie zarejestrowany
16-03-11, 11:04
Cześć dziewczyny ja leczę się na tarczycę od 12 lat. Najrw balam Letrox 25 a teraz Letrox 100. Na początku tej choroby byłam otyła, ale z czasem się to wmiare unormowało ważę teraz 60kg i mam 174 wzrostu moim zdaniem za dużo waże ale lekarz mówi że wcale nie. Widze że koleżanka pod nickiem "gość" ma fatalne TSH jestem przerażona ja mam 0,385, chociaż teraz mi sie podniosło i mam 3,65. Tabletkę Letroxu zazwyczaj biore 5 min przed jedzeniem- wiem że tak nie powinno być bo ona sie wtedy dobrze nie wchłania itujest mój błąd że |TSH się tak podniosło. Ale powiem Wam zrcccccato niejst taka uciążliwa choroba mi nic nie dolega, co prawda szybciej się męczę ale to wszystko i już się chyba do niej przyzwyczaiłamm. Jak narazie dalej biorę tabletki i juz powoli trace nadzieje że kiedyś zaprzestanę. POzdrawiam wszystkich

Nie zarejestrowany
29-03-11, 14:06
gdy poszlam do lekarza on myslal ze mam nadczynosc wszystko na to wskazywalo ale gdy zrobilam dokladne badania diagnoza byla odwrotna okazalo sie ze mam bardza duza nie doczynnosc ponizej normy ,mam problem stracic troche kilo a gdy mi sie uda znowu dostaje kilogramy ciagel spada mi odpornosc ciagale choruje pomocy!!!teraz w sierpniu ide do endykrynologa ciekawe co mi dokladnie powie:( :cry:

Nie zarejestrowany
29-04-11, 20:40
witam.od tygodnia wiem ,że mam niedoczynność tarczycy czekam na wizytę u endokrynologa!!!oczywiście prywatnie bo nasz NFZ jest daremny!!! przyjmuję hormony i nie wiem czy mogę w tym czasie zajść w ciążę?każdy mówi inaczej!!!co mam robić???

Nie zarejestrowany
09-11-12, 14:14
Jak to ktoś zgrabnie ujął, problem jest, był i będzie, a endokrynologów trudno traktować jako wyrocznię, bo często sami nie bardzo wiedzą co robić, jeśli jeszcze do tego nie kładą nacisku na konieczność zmian w diecie to ja nie rozumiem jak tacy lekarze mogą funkcjonować i leczyć, wg mnie dieta ma pierwszorzędne znaczenie, odkąd jem więcej białka funkcjonuję znacznie lepiej, za zgodą a wręcz namową lekarza biorę też selen, jod (kelp) i thyromine.pl, no i chyba w końcu wychodze na jako taką prostą, żonglowanie samymi lekami jest trudne i często przez lata nie udaje się osiągnąć pożądanych efektów

Nie zarejestrowanyElcia
17-01-13, 13:36
choruje na tą chorobe już kilka dobrych lat.ciężo z tym żyć,ale można przyzwyczaić się.

Hej mieszkam za granica wiec leki maja troszeczke inna nazwe moje to : L-Thyrox HEXAL nie mam pewnosci czy mam niedoczynnosc ale tyje z dnia na dzien wiecej nie umiem sobie z tym poradzic robie diety ale bez skutecznie . Pisalas ze masz do czynienia z ta choroba od wielu lat wiec moze opanowalas w jakis sposob co jesc aby sie dobrze czuc i nie tyc a nawet co jesc aby chudnac prosze pomocy mam 34 lat i 3 dzieci zawsze potrafilam poradzic sobie w odchudzaniu a teraz nie , prosze o odpowiedz na ten temat ...

Pati_bird
29-01-13, 15:11
Hej mieszkam za granica wiec leki maja troszeczke inna nazwe moje to : L-Thyrox HEXAL nie mam pewnosci czy mam niedoczynnosc ale tyje z dnia na dzien wiecej nie umiem sobie z tym poradzic robie diety ale bez skutecznie . Pisalas ze masz do czynienia z ta choroba od wielu lat wiec moze opanowalas w jakis sposob co jesc aby sie dobrze czuc i nie tyc a nawet co jesc aby chudnac prosze pomocy mam 34 lat i 3 dzieci zawsze potrafilam poradzic sobie w odchudzaniu a teraz nie , prosze o odpowiedz na ten temat ...

Zbadaj sobie poziom hormonu tarczycy, wtedy będziesz miała pewność

Redakcja
26-02-13, 09:06
Przykładowe jadłospisy przy niedoczynności tarczycy znajdziecie tutaj: http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/dieta-w-chorobie/dieta-w-niedoczynnosci-tarczycy_35610.html

ergan
04-03-13, 09:07
Ciekawe te jadłospisy :) Nabrałam ochoty na rybę po grecku :P

Anna Ma
24-10-14, 15:46
Witaj, jest fajna książeczka "Żywienie w niedoczynności tarczycy" wszystko ładnie opisane co można jeść, czego nie itp..sa też jadłospisy tygodniowe, pozdrawiam

Nie zarejestrowany
30-10-14, 09:11
zmagam się z tym problemem - trochę to trwało zanim lekarze postawili diagnozę. Po konsultacji z lekarzem postawiłam najpierw na naturalne pokarmy i składniki diety. Biorę jod organiczny - Kelp, zmieniłam dietę na bardziej białkową ograniczyłam węglowodany i musiałam zrezygnować z ulubionych sałat, innych kapustnych -jednym słowem produktów ograniczających wchłanianie jodu.
Zanim lekarze postawili diagnozę to przytyłam w krótkim czasie do 120 kg - najpierw podejrzewali że to wina hormonów, ale okazało się ze to niedobór jodu i wynikająca z tego niedoczynność tarczycy. Schudłam już bez specjalnego wysiłku do 90 kg w ciągu 8 miesięcy. Stosując tylko odpowiednia dietę i ograniczając poruszanie się autem - tylko w miarę możliwości - pieszo!
Czuję się znacznie lepiej i nabrałam znów ochoty do życia!

Nie zarejestrowany
26-05-15, 21:00
Czytałem ostatnio o wodach na woda-lecznicza.pl i oni tam mają niby takie co wspomagają organizm przy niedoczynności tarczycyc. Ktoś to próbował i moze podzielic sie spostrzezeniami, jakies skutki to miało?

Bartek
02-06-15, 14:36
Ta woda z jodem musi być*niezła 4,7 to dość*spory współczynnik. Nie widziałem czegoś*takiego. Dzięki za link.

PS: testowałeś to?

sabo
18-11-15, 07:38
:DMoi drodzy. Mnie faktycznie interesują schorzenia kręgosłupa.
Odnosnie niedoczynności tarczycy----- zbadajcie TSH ale nie tylko. Musi do tego być zrobione FT4 i FT3///////
Na podstawie tych wyników lekarz da lekarstwo i obniży się WAM na pewno TSH. Dieta bardzo ważna też jest.

Wiecie, że norma jest do 4, ale jak ktos pragnie miećdziecko- powinien mieć TSH mniejsze od 2
Życzę zdrowia. Kto chce- niech poczyta o bólach kręgosłupa.

www.cyriax.pl/bol-plecow.htm

tokiii32
03-03-16, 13:08
Z tego co się orientuję bardzo dobry wpływ na tarczycę ma zróżnicowana dieta z użyciem wodorostów, zresztą tu można poczytać więcej:
http://www.bio-zycie.pl/zdrowie/wodorosty-morskie-bogactwo-glebin

Anna89
28-04-16, 12:17
Ja z tego co pamiętam to nie powinno się jeść kapusty - nie wiem czemu ale moja znajoma ma właśnie niedoczynność tarczycy i lekarza jej tak powiedział, że nie powinna jeść.

Nie zarejestrowany
07-02-17, 23:23
Jód jest odpowiedzialny za wydalanie toksyn. Obecne zanieczyszczenia środowiska oraz dieta bardzo uboga w jód sprawia, że coraz więcej osób cierpi na choroby związane z tarczycą(składa się ona w 70-80% z jodu). Zmiana diety często nie jest w stanie zaspokoić całego naszego zapotrzebowania. Na airvitai.pl możecie kupić urządzenie które oczyści powietrze z toksyn oraz sprawi że będziecie mogli inhalować jód bez przerwy aż do całkowitego przejścia choroby.

Nie zarejestrowany
14-03-17, 19:56
Czy robienie badań po nocnej zmianie może dać nieprawidłowy wynik ?

jolandaa
23-04-17, 22:27
Jeśli masz niedoczynność tarczycy powinnaś iść do specjalisty a nie sama sobie ukłądać dietę. Ja co prawda cierpię na inne schorzenie ale mogę polecić klinikę bodycareclinic.pl gdzie ustalają dietę na podstawie wielu badań i stanu zdrowia klienta.

Dietomani.pl
24-04-17, 17:04
Ja z tego co pamiętam to nie powinno się jeść kapusty - nie wiem czemu ale moja znajoma ma właśnie niedoczynność tarczycy i lekarza jej tak powiedział, że nie powinna jeść.

Powinno ograniczyć się spożywanie kapusty, brokułów, brukselki, kalarepy, kaszy jaglanej ze względu na zawartość goitrogenów czyli substancji które utrudniają konwersję T4 (czyli hormonu który przyjmujemy z lekiem- forma nieaktywna) w T3 (czyli aktywną formę hormonu tarczycy). Ilość goitrogenów częściowo redukuje obróbka termiczna a zwłaszcza gotowanie bez przykrycia. Spożycie takich produktów powinno się ograniczyć (1-2 razy w tygodniu) lecz nie ma konieczności całkowitego wykluczania z diety

lilia
09-08-17, 10:33
Prawidłowa dieta ważna jest w zasadzie w każdym przebiegu leczenia. Sama doświadczyłam różnych problemów zdrowotnych i odkąd zaczęłam ściśle przestrzegać określonych zasad, naprawdę mój stan zdrowia znacznie się poprawił. Ze sprawdzonych dietetyków polecam Wam Panią Angelika Tyliszczak-Kłeczek, która prowadzi swoją praktykę w Krakowie. http://naturalne.wikpol.krakow.pl

Nie zarejestrowany
18-08-17, 17:22
od roku wiem o tym problemie biorę lotrox narazie nie chudnę szukam dorego dietetyka jak macie takie możliwość to bardzo proszę dajcie namiary bardzo cierpie bo oprócz nadwgi strasznie cierpie na bół kości pozdrawiam kobietki życzę zdrówka

Przy niedoczynności tarczycy się tyje , a nie chudnie. Wiem, bo mam to od 18 lat i bezskutecznie walczę ze zbędnymi kilogramami.

Nie zarejestrowany
28-08-17, 13:44
Proponuje poczytać o diecie paleo ,choruje od kilku lat,niedawno zaczęłam stosować paleo i widzę efekty.polecam

Pacjentka007
30-08-17, 20:35
Zdecydowanie nie ma co czytać opinii z internetu i sugerować się dietami, które zostały przygotowane dla znajomych. Ja w KRK z ręką na sercu mogę polecić Ci Panią Edytę Sekułę. przyjmuje w Intima Clinic przy Grzegórzeckim. Ja mam cukrzycę i ustalenie zdrowej diety dla mnie i jednocześnie takiej, która pozwoli zrzucić zbędne kilogramy nie było łatwe. Udało się z jej pomocą :).

Nie zarejestrowany
13-09-17, 16:47
Problem w tym że internet pęka w szwach od sprzecznych informacji a blogi nie zawsze są dobrym źródłem do zbierania dieetyczno-medycznych informacji. Najlepiej dowiadywac się ze źródłą czyli od dietetyków. Znalazłam fajną stronę gdzie można zadać pytanie (nie trzeba się rejestrować ufffff) nazywa sie zapytaj dietetyka. Tam dietetycy odpowiadaja na zamiszczone pytania.kcalmar.com/zapytaj-dietetyka/

kamilla19
29-09-17, 20:41
Tu dziewczyny dobrze Ci podpowiadają. W przypadku choroby nie ma co nawet wygłupiać się z działaniem na własną rękę. Ja też mam kłopot z tarczycą i rozpisanie odpowiedniej diety wcale nie było takie łatwe. Też jestem z Krakowa i mocno podpisuję się pod Panią Sekułą. Przyjmuje w klinice przy rondzie grzegórzeckim.

Aleksandla
28-01-18, 19:09
Polecam naturalne witaminy w okresie grypy i przeziębienia, ale i nie tylko. O zdrowie należy dbać systematycznie. Polecam naturalne suplementy diety, które zdobyły wiele nagród w świecie zdrowia ale i nie tylko. Zapraszam do zapoznania się z produktami na stronie softmarketing.pl zakładka produkty lub sklep. Jeżeli ktoś jest dodatkowo zainteresowany zdrowiem i możliwością zarabiania pieniędzy, zapraszam do rejestracji, będziecie mieli możliwość korzystać z produktów w cenie tańszej niż cena w sklepie i dodatkowo daje to możliwości zarabiania pieniędzy dla Państwa. Serdecznie zapraszam do kontaktu na wszelkie pytania z przyjemnością odpowiem. Pozdrawiam Aleksandra

Warka11
29-01-18, 12:17
Wielu produktów nie można nadużywać jak się ma chorą tarczycę np kurczaka bo jest szprycowany hormonami.Lekarz odpowie na wszystkie pytania i nie będzie wątpliwości

amberus
07-03-18, 17:46
Do leczenia każdej choroby, rozwiązania problemu zdrowotnego, obecnie możemy wykorzystać olej konopny CBD. W internecie codziennie dochodzą nowe informacje mówiące o różnych nie tylko wyleczeniach ale i badaniach które pokazują nowe możliwości oleju. Można z niego korzystać bez żadnego ryzyka. Więcej tu olejkonopny.pl.tl

Nie zarejestrowany
22-05-18, 10:32
Najlepiej będzie jak pójdziesz do do dobrego specjalisty endokrynologa :) powie ci jakie produkty może jeść a czego musisz unikać alby się dobrze czuć :) Możesz tutaj poszukać ranking.abczdrowie.pl

kawal16
25-10-18, 13:21
dzięki za ten temat, wiele się dowiedzialam

Nie zarejestrowany
08-11-18, 12:22
Mam limfatyczne zapalenie tarczycy jest to uciążliwe ale daję rade dieta i witaminy które stosuję i polecam każdemu z firmy molecular project mają bardzo dobry skład i odpowiednio dobrane , robią swoję i nie przejmuje si ze raz wyglądam jak balonik a raz jak modelka

Nie zarejestrowany
13-11-18, 10:53
też stosuję firmy molecular project witaminy i jestem bardzo zadowolona

Nie zarejestrowany
22-11-18, 09:03
też polecam suplementy firmy Molecular Project

Nie zarejestrowany
23-12-19, 12:58
przede wszystkim najpierw zrobić badania jeżeli chodzi o niedoczynność, ja robiłam w diagnostyce, potem udać sie z wynikami do lekarza, moj przepisał od razu leki i powiedział, ze obrze by było zastosować odpowiednią dietę, i trenować 3 razy w tygodniu i bedzie dobrze. Wtedy moja waga sie utrzyma i bede się dobrze czuła.

karolka.
29-12-19, 21:06
Witam,ciezko mi przejsc na diete. Niedawno wykryto u mnie problemy z tarczyca i nie wiem za bardzo jak sie zabrac za swoje odchudzanie. Myslalam nad tym,aby skorzystac z pomocy dietetyka,ale i rowniez psychologa...Co o tym sądzicie?

Nie zarejestrowany
31-12-19, 00:31
Raczej udać się do endokrynologa z dodatkową specjalizacją dietetyka, takich specjalistów znajdziesz w PsychoMedic, klinika znajduje się w Warszawie