PDA

Zobacz pełną wersję : Stawy na diecie

Nie zarejestrowany
19-11-07, 12:42
Hej! Witam wszystkich cierpiacych! Na wlasnym przykladzie moge powiedziec,ze dieta ma duze znaczenie w chorobach stawow.Kilka ostatnich lat to dla mnie zle odzywianie-posilki wysokokaloryczne,byle jak komponowane i efekty sa.Zawsze bylam osoba szczupla ale od czasu kiedy wyszlam za maz zmienil sie moj jadlospis.Gotuje glownie to co lubi maz a on uwielbia tradycyjna kuchnie mamina-czyli zawiesiste zupy,smazone mieso i inne "specjaly" Efekt jest taki ze oboje tyjemy.Ja w ciagu ostatniego 1,5 roku przytylam 9 kilogramow.Nigdy przedtem nie narzekalam na zdrowie a teraz juz wiem co to bol kregoslupa i stawow.Mysle,zeczesciowo jest to wino mojej wagi a czesciowo zywnosci ktora spozywam.Pomyslalm,ze musze polozyc temu kres bo moj organizm juz nie daje rady.Wlasnie siedze przed komputerem i szukam wiadomosci na temat zywienia w chorobach stawow.Dziekuje wiec za artykul.Duzo dobrych wiadomosci.Lece do sklepu po steamer(urzadzenie do gotowania na parze)W Polsce odzywialam sie warzywkami z pary i bylo dobrze.

Nie zarejestrowany
11-03-08, 12:05
ja czytam właśnie ten arkuł bo moja córka jest chora na chondromolacje rzepek , lekarka kazałaa jej na okrągło zarzywać glukozamine kóra buduje chrząstke stawową. powiedzcie mi ile człowiek może wchłonąć teych tabletek . Ja sama też cierpie na bóle kręgosłupa i własnie dlatego, szukałam jaiegoś artykułu co do wartości witamin i minerałow w warzywach , bo słyszałam że brokuły są bardzo wartościowe tle że trzeba eść je ż umiarem gdyż działają dość szybko na przemiane materi i niektóre osoby mogą narzekac na czyszczenie po zjedzeniu brokuły .

Nie zarejestrowany
20-04-08, 19:55
Daj sobie spokoj z samymi tabletkami i lepiej wyslij corke na operacje, wygladza jej stawy i bedzie miala spokoj na kilka lat, mowie z wlasnego doswiadczenia, 8 lat mialam fizykoterapie, diety, zastrzyki, przerozne terapie, ziolka, WSZYSTKO, jedynie operacja pomaga na dluzej, a to tylko 6 tygodni o kulach i minimalne blizny, naprawde warto, a corka bedzie mogla cieszyc sie normalnym zyciem bez ciaglego bolu

Nie zarejestrowany
27-04-09, 13:42
od jakiegoś czasu bolą mnie stawy, na razie nie mam żadnej diagnozy ( raz byłam u reumatologa, który stwierdził że nic mi nie jest, po tym jak zrobiłam przysiad!)...a stawy dokuczają mi coraz bardziej;
szukam więc jakiś porad mogących pomóc na moje bóle, a co do diety tui opisywanej to wydaje mi się trudna do zachowania, bez mleka, ryżu, ziemniaków przenicy, mięsa...; to właściwie zostają brokuły i marchew.
Czy ktoś stosuje tą dietę, czy ktoś może napisać jak to wygląda w praktyce??? a co jeśli dodatkowo trzeba stosować dietę cukrzycową?

Nie zarejestrowany
22-06-09, 14:59
Fajna strona
teraz o problemach stawowych -
Paniom powyżej polecam
a) lekturę Tombaka (w byle jakiej księgarni o takiego autora zapytać)
b) ruch!!! wiem, że boli. ALE
(przy okazji glukozamina to skladnik mazi stawowej - tez okresowo! stosuję)
stawy muszą się ruszać, bo ruch powoduję rozporowadzanie mazi stawowej. Jesli nie ruszamy się i nagle np. wstajemy to normalne, ze boli, bo nienasmarowane. Wiecej i czesciej ruszac się w takim zakresie by nie bolało, albo bolało jak najmniej.
Powyższa dieta też ma swoje uzasadanienie, ALE wg. np dr Dąbrowskiej (nieco inne podejście do medycyny naturalnej niz Tombak) stawy to ostatnie elementy ciała samonaprawiające się przy zdrowej diecie. Na efekty trzeba czekać nie mniej niż 2 lata a często dłużej. Za to są one TRWAŁE,a na pewno trwalsze niż elefty operacyjne.

Nie krytykować! Tylko zacząć od Tombaka!
Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
22-06-09, 15:10
Przy okazji - najtańsza glukozamina jest nie w aptekach oczywiście, tylko... w sklepach dla kulturystów :) Też byłem zdziwiony - choc ma to swoje uzasadnienie, ale właśnie stamtęd teraz ją kupuję.
A ha, i nie czysta glukozamina siarczan glukozaminy i dobrze by bylo by byl RAZEM z MSM - metylosiarczanmetanu - pomaga przy regenreracji chrzastki.

I po trzecie, glukozaminy nie powinno sie stosowac dluzej niz przez kilka miesiecy - ale nie wiem jeszcze dlaczego - zgaduje, ze moze przestac byc syntetyzowana przez organizm ale to takie zgaduj zgadula moje - poszukajcie sami w internecie :)

Nie zarejestrowany
11-07-09, 00:10
Od kilku lat biorę glukozaminę Artrhryl seriami przez trzy m-ce i m-c przerwy. Moja reumatolog powiedziała ,że można stosować cały czas be skutków ubocznych bo to jest naturalny składnik organizmu. ale arthryl jest drogi i na receptę, a nie wiem gdzie szukać sklepu dla kulturystów. Dietę opisaną w artykule mniej więcej stosuję od lat: biały serek, jogurt,pieczywo chrupkie, otręby, olej rzepakowy, odrobina masła, mnóstwo warzyw i owoców,ryby codziennie na śniadanie lub na obiad, a kolana jak skrzypiały tak skrzypią.

Nie zarejestrowany
30-10-09, 14:45
Ja też kiedyś stosowałem Athryl i faktycznie jest drogi. Lekarz mi przepisał, chociaż pewnie miał świadomość że są polskie odpowiedniki dużo tańsze. Jako, że byłem nieświadomy, kupiłem ale cena mnie lekko zaszokowała. Wydałem chyba wtedy za dwa opakowania jakieś 180 zł. Ale potem poszedłem po rozum do głowy, zapytałem w aptece i okazało się, że jest polski odpowiednik ODNOVIT za ok. 14 zł. I bez recepty. Polecam wszystkim potrzebującym :)))

Nie zarejestrowany
23-12-09, 10:30
bardzo ciekawe, dzieki

Nie zarejestrowany
20-05-10, 18:39
polecam glukozamine firmy olimp, 120 kapsułek kosztuje ok 30 zł na allegro. łykałam 2 kapsułki dziennie przez dwa miesiące i od razu z moimi bolącymi i chrupiącymi stawami zrobiło sie lepiej.

Nie zarejestrowany
21-07-10, 09:38
Co do mleka nie zgodze się ,gdyż jest bardzo przetworzone. To co jest w kartonach to juz nie jest mleko niestety. Duzo warzyw i owoców jak najbardziej. Wapń można też przyjmować w tabletkach ostatnio kupiłam Wapń plus wit. D w tabletkach ale bez konserwantów, cukrów, soli,skrobi z firmy SOLGAR. Aby nie obciążać stawów nalerzy wzmacniać mięśnie więc ruch jest wskazany. Polecam JOGE. Pozdrawiam

Nie zarejestrowany
02-09-10, 12:22
czy jest jakis sposob na bol barka?? tzn cala okolica barka. wczoraj strzyknelo mi przy ciagnieciu ciezkiego wozka i sa bezprzerwy momenty ostrego klucia przy lekkim ruchu, oddychaniu i mowieniu,moze cos z zebrem??reka ogolnie mopge ruszac ale to na jakisms patencie bo inaczej to ciagle promienieje bol..moze cos z zebrem sam nie wiem. ciagle boli a do pracy trzeba isc. lekarze nie stwierdzaja zazwyczaj trafnej opini wiec moze ktos mi poradzi jakiec podstawowe domowe jedzonko na mocniejsze stawy czy cos???

Nie zarejestrowany
12-09-10, 22:30
Witam serdecznie wszystkich cierpiących na stawy !!! Polska leży w klimacie dość wilgotnym, mamy huśtawkę pogodową, raz jest ciepło, innym razem chłodno. Stawy tego nie lubią, dlatego tak ważna jest dieta ocieplająca organizm. Produkty które spożywamy muszą ocieplać nasz organizm i nasze kości, a nie je wychładzać. Jeśli będziemy wychładzali nasz organizm takimi produktami jak; mleko, jogurty, mięso wieprzowe, surowe warzywa itd..będziemy zawsze narzekali na nasze kości. Nasze stawy blokujemy też węglowodanami tj: mąka pszenna/ 70% cukru/, słodycze i stąd bóle stawów. Także nadwaga i małe ilości picia wody ciepłej / detoksykacja/ , nie zimnej przyczyniają się do problemów z naszymi kościami. Codzienna półgodzinna gimnastyka z samego rana i wieczorne spacery są jak najbardziej wskazane, żeby zachować w dobrym stanie nasz organizm i kręgosłup. Bardzo ważne jest też, żeby nasz organizm nie był zakwaszony, czyli pH mocz\u powinno wynosić przynajmniej 7,0. W zakwaszonym organizmie / a większość z nas ma od 5,5 do 6,0/ nie da się wyleczyć pacjenta. Ponadto toksyny które gromadzą się w naszych kościach, chore jelita i stany zapalne w organizmie, też blokują wchłanianie się wapnia z produktów które spożywamy. Podsumowując to wszystko chce powiedzieć, żeby były zdrowe kości musimy wyprowadzić cały organizm. Nie możemy dzielić go na części, ponieważ nie da się wyleczyć tylko jednego schorzenia, ponieważ wszystko jest ze sobą powiązane. W razie problemów i pytań proszę pisać na maila bozena550@wp.pl Pozdrawiam dietetyk

Nie zarejestrowany
11-11-12, 08:54
od jakiegoś czasu bolą mnie stawy, na razie nie mam żadnej diagnozy ( raz byłam u reumatologa, który stwierdził że nic mi nie jest, po tym jak zrobiłam przysiad!)...a stawy dokuczają mi coraz bardziej;
szukam więc jakiś porad mogących pomóc na moje bóle, a co do diety tui opisywanej to wydaje mi się trudna do zachowania, bez mleka, ryżu, ziemniaków przenicy, mięsa...; to właściwie zostają brokuły i marchew.
Czy ktoś stosuje tą dietę, czy ktoś może napisać jak to wygląda w praktyce??? a co jeśli dodatkowo trzeba stosować dietę cukrzycową?

Jestem przykładem osoby, którą przez dwa lata bolały stawy, wszystkie. nie mogłam stać na stopach, bolały mnie kostki w dłoniach, kolana , biodra- ból w skali od 1-10 około 3 , ale ciągły, nieustający. Dostałam skierowanie do reumatologa, wyniki wyszyły dobre, stan zapalny mały, w dolnej normie. A stawy bolą, pani doktor poleca preparat na wzmocnienie stawów, kąpiele w solach i unikanie stresu. Szukam sama w Internecie źródła problemu. pewnego dnia na buzi pojawia sie wysypka, opuchnięte oczy, swędzące ciało. Poszłam na test alergiczne metodą Bicom, 100 alergenów, okazuje się , że mam ogromne uczulenie na pszenicę i kukurydzę, które jest składnikiem wszystkich niemalże produktów spożywczych. Eliminuję je z diety i w ciągu dwóch dni przestają mnie boleć stawy,a ja po prostu chciałam pozbyć się wysypki.Efekt natychmiastowy, ulga ogromna. minęły dwa lata, jak czasami się zapomnę i trochę pojem za dużo ciasta delikatny ból powraca, ale już wiem co mam robić. Te produkty zakwaszały mój organizm i powodowały ból stawów. Unikam też pomidorów , bo wydaje mi się , że też powodują ból u mnie. Uważam , ze warto spróbować, bo ja jestem ewidentnym przykładem na to jak jedzenie wyniszcza organizm.

Nie zarejestrowany
27-05-13, 10:25
Długo stosowałam glukozaminę i przyznaje, że do pół roku mi pomagała, potem jednak zmieniłam ją na rzecz siarki sufrin, która dodatkowo dobrze wpływa na skórę. obecnie zażywam już chyba 6te pudełko i jestem usatysfakcjonowana, ból mniej dokucza, poza tym palec który nie mogłam wyprostować, obecnie bardziej sie odchyla - ku mojemu zdziwieniu!! oby tak dalej siarka działała.
Wiesia

Nie zarejestrowany
09-01-17, 07:29
Warto dbac o swoje stawy. Mój tata długo stosował http://maximumnutrition.pl/pl/regeneracja-i-ochrona-zdrowia/595-Universal-Jointment-OS.html i powiem, zę bardzo dobrze się czuje stawy się zeregenerowały mniej go bolą a to wazne .