PDA

Zobacz pełną wersję : Urografia, czyli podglądanie nerek

Nie zarejestrowany
24-08-06, 14:24
ciekaw jestem reakcji po podaniu kontrastu, mam nadzieje, ze będzie spoko :)

Nie zarejestrowany
30-08-06, 15:32
nie wystapiły żadne dolegliwosci po podaniu kontrastu.Byłam troche zdziwiona bo w dzieciństwie 20 lat temu wykonywano u mnie to badanie i wystąpiły opisane wyżej uczucie goraca inudności i smak takiej chemi w gardle. Podobno teraz kontrast jest bardzo dobrej jakosci i żadko występuja takie objawy.

Nie zarejestrowany
31-10-07, 22:14
jestem juz po urografi, organizm przyjał kontrast, bdn, zero skutkow ubocznych, bez bolowo

Nie zarejestrowany
24-03-08, 20:52
Mam miec urografie 3 kwietnia 2008. Umieram ze strachu. Po - napisze jak bylo.

Nie zarejestrowany
03-12-08, 10:26
ja tez bd miala niedlugo xDxD

Nie zarejestrowany
17-02-09, 12:29
Może ktoś napisze jak przygotowują, czy robi się lewatywę. Mam mieć to badanie za miesiąc.

Nie zarejestrowany
24-02-09, 13:34
Mam urografie za tydzień, dziś dostałam rozpiskę jak sie do badania przygotowac:dzień przed badaniem dieta lekkostrawna,bez napoi gazowanych, słodyczy, owoców i warzyw "wzdymających". Użyć "ESPUMISAN" (tabletki na odgazowanie w\g ulotki). Między 16-18 użyć czopki "BISACODYL" na wypróżnienie.
W dniu badania na czczo, powodzenia.

Nie zarejestrowany
05-05-09, 18:03
Dzisiaj o 13:30 miałam to badanie. Podali kontrast dozylnie. Poczułam ciepło, ale trwało to bardzo krotko. delikatny dziwny posmak w ustach (taki jak sie czuje prowadzac auto i spryskując szyby - zapach płynu do spryskiwaczy:)) trwało to ok 15 minut. Byłam na czczo. Przed wejsciem musiałam wypic pół litra wody, ktora mi podali. Badanie bezpolesne i nie jest nieprzyjemne. Teraz czuje lekkie mdłości, jestem troche spiąca, ale to normalne. Teraz czekam na wyniki. Trzymajcie kciuki..

Nie zarejestrowany
28-05-09, 19:58
Czy aby wykonać urografię trzeba przebywać się w szpitalu? Kiedyś trzeba było a teraz?

Nie zarejestrowany
06-06-09, 10:59
Anja, nie trzeba.. ja jestem skierowana od razu z domu heh:) Badanie mam za tydzien :( I sie troche stresuje jak to bedzie.... :)

Nie zarejestrowany
03-12-09, 22:12
U nas w miejscowosci czermin kradna dzieci mlodziesz dorosłych zawoza ich do lasy lub gdzies indziej i wyciagaja z nic nerki na a potemm ich zakopója w ziemii :(
Straszne az boje sie jezdzic do pracy lub wychodzic do sklepu

Nie zarejestrowany
18-02-10, 17:18
Miałem dziś to badanie ,badanie bezbolesne ,zero skutków ubocznych .Jedyne co czułem to gorzki smak w ustach i podczas podawania kontrastu lekkie ciepło. Teraz pije dużo płynów aby wyczyścić organizm.Całkowity czas trwania badania około 1,5 godz..

Nie zarejestrowany
02-03-10, 10:39
Czy ktoś robił urografię mając nadcisnienie tętnicze ? Już 2 razy miałam przesuwany termin ,ponieważ miałam za wysokie cisnienie

Nie zarejestrowany
21-04-10, 15:48
zapisano mnie na to badanie na jutro dzisiaj pobrali krew i mam sie przygotować do badania. dzięki waszym komentarzom mniej się boję

Nie zarejestrowany
06-08-10, 16:42
no ja mialam dzisiaj urografie i bardzo zle ja znioslam.... no tak z tydzien przed badaniem jadlam same praktycznie kisielki, budynie - bardzo lekkostrawne posilki. TRZEBA PAMIETAC O TABLETKACH NA PRZECZYSZCZENIE!! I ESPUMISANIE NA WZDECIA BO NIE BEDA CHCIELI ZROBIC. po podaniu kontrastu mialam wstrzas, nudnosci, zawroty głowy, skurcz calej prawej reki... postawilam szpital na bacznosc, podawali mi caly czas cos zeby mi pomoc...
ZEBY USPOKOIC WSZYSTKICH KTORZY CZYTALI MOJ KOMENTARZ CHCE POINFORMOWAC ZE LUDZIE Z KTORYMI ROZMAWIALAM O UROGRAFII TO NIE MIELI ZADNYCH SKUTKOW UBOCZNYCH!!:) TYLKO JA JESTEM TAKA PECHOWA;P

Nie zarejestrowany
05-01-11, 20:23
....ja miałam to badanie jakiś czas temu i wcale nie brałam żądnych tabletek na przeczyszczenie ani na wzdęcia...moim zdaniem nie ma się czego bać..badanie jak badanie...po podaniu kontrastu jedyny objaw jaki miałam to uczucie ciepła na nogach...można powiedzieć,że badanie przekimałam ;) bo wracałam z nad morza a badanie miałam rano...więc prosto z drogi do szpitala...powodzenia dla tych którzy takie badanie będą mieli :)