PDA

Zobacz pełną wersję : Rezonans magnetyczny

Nie zarejestrowany
06-10-07, 16:56
jestem zainteresowana zeskanowaniem calego ciala jednak jaka jest cena takiego zabiegu a jaka pojedynczych partii ciala np.samej czaszki glowy?jak rowniez gdzie w polsce mozna dokonac takiego zabiegu prywatnie?

Nie zarejestrowany
09-10-07, 23:16
Pytasz gdzie - w np. Kaliszu w Wielkopolskim Centrum Medycznym , które miesci sie przy szpitalu na ul Poznańskiej- prywatnie nie ma kolejki a ile kosztuje RM całego ciała nie wiem.

Nie zarejestrowany
05-11-07, 18:56
Jak technicznie wygląda to badanie u najmłodszych dzieci,bo przecież one się ciągle krecą?

Nie zarejestrowany
11-02-08, 19:28
Gdzie w Łodzi najlepiej iść z 8 latkiem?Nie wyobrażam sobie żeby mój syn wyleżał tyle bez ruchu? I do tegobędzie napewno siępanicznie bał!!!Możektoś z Was ma doświadczenie i poleci dobry i przede wsztstkim miłi i z dobrym podejściem do dzieci gabinet w Łodzi ??/Synek będzie miał MR głowy.

Nie zarejestrowany
24-05-09, 22:05
Czy jest przeciwskazaniem do wykonania rezonansu 2 milimetrowy kawałek wkładu korzeniowego pozostawiony przez stomatologa w kanale zęba ,dalej jest pełnoceramiczna korona na cerkonie ?

Nie zarejestrowany
23-07-09, 19:51
jedunie protezka..najlepiej ją wyjmować

Nie zarejestrowany
22-08-09, 14:05
czy mozna wykonac u mnie badanie MR(rezonans)? i gdzie je moge zrobic w krakowie lub tarnowie?

Nie zarejestrowany
14-09-09, 11:26
przecież to jakaś bzdura!
gdyby był bezpieczny nie musiałabym podpisywać oświadczenia przed podaniem kontrasu, iż mam świadomość, że może on uszkodzić mi: serce, nerki, wątrobę i tak tu mogłabym wymieniać.

Nie zarejestrowany
25-01-10, 08:19
kontrasty sa bezpieczne glupoty czytacie na necie bzdury
jak kupujecie leki to tez pisze
antybiotyki-
aspiryna
leki na astme
wszedzie pisze ze moze dawac dzialania niepozadane
KONTRAST W TOMOGRAFII I REZONANSIE JEST BEZPIECZNY
czasem cieplo sie czuje
a oswiadczenie dzis wszedzie sie podpisuje

Nie zarejestrowany
20-08-10, 10:10
najmlodsze dzieciaki i takie o ktorych wiadomo ze nie dadza rady lezec bez ruchu sa zasypiane przed rezonansem

Nie zarejestrowany
23-08-10, 13:41
Czy mając założony aparat ortodontyczny mogę miec robiony rezonans głowy? Chodzi konkretnie o okolice stawów skroniowo-żuchwowych? Czy muszę czekać na zdjęcie aparatu? Wtedy jednak będę miał tzw. retainer czyli metalowy drut zapobiegający powrotowi zębów na poprzednie pozycje. Co wtedy? Na czas badania będzie musiał on być zdjęty? Będę o tym rozmawiał z moją ortodontką ale to dopiero na nastepnej wizycie.

Nie zarejestrowany
18-01-11, 15:50
Jeśli mówimy o kontraście do rezonansu to trzeba pamiętać, że jest on inny od kontrastu używanego w tomografii do badania kontrastowego. Zgadzam się z tym, że w ulotce są informacje niepokojące dla pacjenta, ale trzeba o nich wspomnieć jeśli podczas testów sporadycznie, ale się zdarzyły. Ogólnie mówiąc są to środki bezpieczne także dla alergików. W większej ilości przy częstym podawaniu może dość do zwłóknienia nerek.

lotta
22-07-18, 08:26
Najszybsze terminy na rezonans są w Lux Med. Badanie wykonywane jest praktycznie od ręki, czeka się max.48h.

Bloch
30-12-18, 21:06
@lotta no powiem Ci że Wizji V u nas w Pabianicach też elegancko z terminami. osobiście czekałam zaledwie dzień, gdzie na opis 3 dni, więc jak dla mnie spoko. szybciej chyba już się nie da