PDA

Zobacz pełną wersję : Ważna cytologia

Nie zarejestrowany
29-11-06, 16:34
od dwoch lat mam rozpoznana nadzerake ale niestety lekarz w przychodni odmowil mi wykonania cytologii bo stwierdzil, ze jestem moloda (27lat) i wystarczy tylko obserwowoac bez koniecznosci zrobienia badan. Prosila ale to nic nie dalo. zmienilam lekarza i nowa pani doktor od razu wykonala mi cytologie i nawet podjela leczenie. Zastanawiam sie ile kobiet w Polsce(ciemnogrodzie) umiera na raka lub cierpi tylko dlatego, ze trafily do takiego ginekologa jak ja. Czesto pacjetki nie maja wyboru bo w przychodni przyjmuje tylko jeden lekarz a prywatna wizyta jest zbyt droga. Napisalam skarge na tego lekarza do NFZ ale czy to cos da????? Dodam, ze ten lekarz na zamiast cytologii skierowal mnie do siebie prywatnie na USG brzucha, za co musialam zaplacic. Ala jak sie ma nadzerke to badanie cytologiczne jest podstawa a nie USG?

Nie zarejestrowany
03-09-07, 19:59
Odebrałam wynik badania cytologicznego i nie ma tam jaką mam grupę...To skąd mam wiedzieć jaką mam?

Nie zarejestrowany
26-02-08, 21:07
znaczy pobieraja material do badania nim przystapia do badania palpacyjnego pacjentki.Dobrze ze poprzedniczka zmienila lekarza.Najbardziej narazona grupa kobiet to 25-35 lat i w tej wlasnie grupie wystepuje najwiecej rozpoznan raka szyjki macicy.Cytologie wykonuje ze wedlug zalecen PTG co rok,tu gdzie mieszkam-co pol roku.

Nie zarejestrowany
06-05-08, 13:52
mój lekarz ginekolog za każdym razem jak mi robił badanie cytologiczne to wychodził wynik3 ale zawsze to bagatelizował mówiąc że niema wskazań żeby podjąć jakieś leczenie mówiąc że jestem młoda i nie ma takiej potrzeby to samo było z nadżerką a ja mu głupia tak naiwnie wierzyłam teraz zrobił mi badanie cyt.i wyszedł wynik 4a mało tego ,nie podjoł żadnych działań po za tym że przepisał mi czopki dopochwowe clotrimazolum500mg 2szt.jedną kazał mi zażyć teraz a drugą za miesiąc po miesiączce i dopiero wtedy mam się zgłosić do niego na wizytę ale dziś właśnie ide do innego lekarza mam nadzieje że ten podejmie jakieś działania mam dwoje małych dzieci mam dla kogo żyć i musze podjąć jakieś leczenie mam dopiero 25lat i nie mam zamiaru tak łatwo się poddać choć jest to dla mnie bardzo trudne dziewczyny mam tylko ogromną prożbe nie bądcie tak naiwne jak ja, trzymajcie za mnie kciuki

Nie zarejestrowany
07-01-09, 16:03
skuteczne sa irygacje duza glowkA CZOSNKU obrac i cienko pokroic zalac 2 szklankami wody i gotowac 20min, a potem letnim plynem wykonac irygacje i tak przez 2 tygodnie juz nadzerka nie wraca, moze powiedzie ze to bzdura , ale ja wyprobowalam na sobie i dlatego polecam innym a czosnek to naturalny antybiotyk, lekarz na nadzerke zapisal antybiotyk

Nie zarejestrowany
29-01-09, 15:18
Kiedy ja poszlam pierwszy rraz do ginekologa mialam 20 lat.Zazwyczaj przy pierwszej wizycie lekarz robi cytologie a mi dal tylko tabletki (a trafilam do niego z problemami)i powiedzial ze nie widzi potrzeby...Poszlam wiec do innego i okazalo sie ze potrzeba byla i to duza...

Nie zarejestrowany
07-04-09, 17:10
i właśnie odebrałam wyniki badań, grupa I. ciesze się bardzo i już wiem, że będą ją powtarzać do roku przed swoimi urodzinami. Dobrze wiedzieć, że wszystko ok :)

Nie zarejestrowany
08-09-09, 15:23
wczoraj zadzwoniła do mnie lekko spanikowana moja Pani ginekolog z informacją, że mój wynik cytologii się jej nie podoba mianowicie wyszła mi grupa III i może nie było by to dla mnie tak niepokojące gdyby nie fakt, że rak w mojej rodzinie jest wszechobecny zarówno ze strony ojca do której fizycznie jestem bardziej podobna jak i u matki mam dopiero 20 lat i za bardzo nie jest mi do śmiechu w tej sytuacji wiem , że pewnie przesadzam ale już sama nie wiem co mam z sobą zrobić po jutrze ide ponownie do lekarza...

Nie zarejestrowany
30-09-09, 17:08
Ja mam nadzerke juz od kilku lat w wieku chyba 19 lat miałam ją zamrazaną ale to nic nie dało i ja mialam dalej w wieku 22 urodziłam córke i nadzerke mam dalej w trakcie ciazy nie znikła teraz mam prawie 24 lata mam dalej nadzerke ale lekarz mi nic nie robi chciałam zeby wykonał mi cytologie to mi odmowil ze moj wiek kwalifikuje sie dopiero w 2012 r. chyba ze odpłatnie mi zrobi ja na miejscu wiec wkurzyłam sie i pujde do innego lekarza bo do tego juz straciłam jakiekolwiek zaufanie i szacunek

Nie zarejestrowany
15-10-09, 16:17
mam 18 lat Własnie sie dowiedziałam dziś ze mi wyszła w badaniu cytologicznym grupa2 , mowili mi u ginekologa ze to ok wynik ale wykryto mi zapalenie komórek i jakies mam bakterie czy to cos poważnego ??! prosze odpiszcie

Nie zarejestrowany
06-11-09, 12:36
dzisiaj zadzwoniła do mnie położna i oznajmiła mi,że mój wynik z cytologii to trójka i szybko muszę zgłosić się do lekarza. mam 24 lata, rok temu urodziłam bliżniaki.Muszę przyznać,że bardzo zaniepokoił mnie ten wynik być może jest to jakaś bakteria albo powrót nadżerki, jeszcze tak to sobie tłumacze bo wyniki po porodzie miałam rewelacyjne.Zobaczymy...Badajcie się!!!

Nie zarejestrowany
20-11-09, 18:37
robilam usg tv i pani doktor od razu zrobila mi cytologie mam 26 lat i robilam pierwszy raz... na wyniki czekam jeszcze 2 tyg..ale robcie - wiele kobiet w moim wieku i nawet mlodszych ma te "gorsze" grupy :/
niestety..

ja tez mialam problemy i niestety dalej mam przez co czekalam jak na iglach na usg ale na szczescie wyszlo w miare pozytywne!
to badanie polecam mozna je robic jednoczesnie z cytologia a wyniki sa istotne

Nie zarejestrowany
23-11-09, 20:00
to jest straszne jacy lekarze leczą w tym kraju. ja na szczęście mam bardzo dobrego i wnikliwego lekarza. mam 25 lat i od pięciu lat co roku wykonuje cytologię a mój lekarz zawsze robi mi wszystkie badania łącznie z USG abym miała pewność że jestem w 100% zdrowa. WSZYSTKIE TE BADANIA MAM ROBIONE NA KASĘ CHORYCH

Nie zarejestrowany
27-12-09, 23:10
mam cytologie 4a i czekam na zabieg zwany konizacja,nastepnie histopatologia i czekanie na wyniki,wirus HPV wysokiego ryzyka 16 i 18 i nie wiem czy to juz rak czy stan przedrakowy,mam 2 dzieci z tym 1 100% niesprawne.błagam napiszcie cos o tym

Nie zarejestrowany
06-01-10, 21:40
Rok temu otrzymalam nieprawidlowy wynik cytologi,a mianowicie iii. Wystraszylam sie okropnie myslac ja mam dopiero 29 lat,. Ale strach nic nie dal, wzielam sie za siebie i na dzien dzisiejszy jestem zdrowa. Apeluje do wszystkich kobiet badajcie sie.....

Nie zarejestrowany
12-01-10, 18:48
wlasnie dzis dostalam wynik cytologia z 3:( jestem zalamana boje sie , mialam opory ic do lekarza bo to byla moja pierwsza wizyta (mam 21lat) .
Ale mialam szczescie ze pokonalam wstyd bo moze byloby za pozno..
mam tylko nadzieje ze lekarz mi pomoze i ta 3 nie zamieni sie na 4 lub 5:( dziewczny badajcie sie bo nie musi was nic bolec , wszystko moze wydawac sie ok a potem tak jak u mnie sa tylko lzy...jestem przerazona

Nie zarejestrowany
25-01-10, 22:30
hej ,dostałam dzis takie wyniki badan ,co oznaczaja?

A1 rozmaz odpowiedni do oceny cytologicznej.

b2 obraz cytologiczny jest: nieprawidłowy
c 2a1a liczne zmiany zapalne na tle grzyb, Liczne erytrocyty .Kontrola po leczeniu p?grzyb,

Nie zarejestrowany
07-02-10, 17:01
prosze o interpretacje wyników cytologii
15:53:27
Materiał odpowiedni do oceny. Rozmaz nieprawidłowy. Lutealna reakcja nabłonka. (21 dc)
15:54:27
Zmiany odczynowe średnio nasilone., charakterystyczne dla infekcji bakteryjnej (flora mieszana) Leukocyty liczne. Cytoliza zaznaczona
15:55:36
Obecne komórki warstw głębszych nabłonka płaskiego. Obecne komórki endocerwikalne i zmienione zapalnie.

Nie zarejestrowany
10-02-10, 14:45
witam , proszę o podpowiedż wyszedł mi 3 stopień cytologi,i nie wiem czy daradę go wyleczyć,może dlatego że go zrobiłam zaraz po mieśiące,mówiono mi że to duży stan zapalny?

Nie zarejestrowany
19-02-10, 14:58
O1 czerwca wyszła mi iii grupa a 17 lipca miałam już ii. Dziś odebrałam znowu iii. Czekam na badanie kolposkopi. Czy to juz rak?

Nie zarejestrowany
26-02-10, 12:29
Witam mam pytanie , jestem w 28 tygodniu ciąży i właśnie odebrałam wyniki cytologi i wyszedł mi wynik BII a wizytę mam u swojego lekarza 15 marca.i nie wiem czy jest naprawdę czym sie martwic i iść od razu do swojego lekarza czy to nic groźnego.

Nie zarejestrowany
09-06-10, 21:27
mam w wyniku wpisane zmiany flory bakteryjnej i że nie stwierdzono zmian śródnabłonkowych i procesu złośliwego czy to są dobre wyniki?

Nie zarejestrowany
03-02-11, 21:52
moja cytologa(z tamtego roku luty 2010r) to I .Dodam,że kilka miesięcy wczesniej miałam nadżerkę którą mój lek.ginek.leczył mi ją jakims preparatem(nazwy nie pamietam).Zakupiłam to lekarstwo sama w aptece (ok 110zł) Wystarczyło na całe leczenie nadżerki.Cieszyło mnie ze nie muszę iść na jakieś wypalanie.Niby ta metoda którą miałam leczoną nadżerkę jest skuteczniejsza od laseru.Już mija rok i znów będe umawiała się na kontrolne badanie.Drogie Panie powinnyśmy badać się systematycznie dla dobra nas samych.Pozdrawiam serdecznie:)

Nie zarejestrowany
28-10-12, 21:59
Mam 38 lat i jestem matką 3 dzieci.W mojej rodzinie jest rak szyjki macicy(moja mama) a siostra o rok młodsza ma już usunięty jajnik i jajowód.W lipcu br robiłam cytologię i wyszło pap II,ale lekarzowi nie spodobały się wyniki i powtórzył badanie.W sierpniu wyniki wyszły pap III
Oto szczegółowy opis:
Komórki nabłonka płaskiego:HSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2,CIN3\CIS(dysplazja średniego i dużego stopnia).Dostałam na cito skierowanie do szpitala na kolposkopię.W poniedziałek 29.10.2012 mam zgłosić się na oddział w celu pobrania wycinków,ale mój lekarz tak mnie nastraszył bo powiedział że w moim przypadku powinnam sie zgodzić na wycięcie macicy i przydatków jak najszybciej.
Dodam jeszcze że mam mięśniaki na przedniej ścianie macicy 2x1,5 cm.Czy mam się bać .Proszę o szybką odpowiedź

Nie zarejestrowany
29-10-12, 08:54
[QUOTE=Nie zarejestrowany;128359]Mam 38 lat i jestem matką 3 dzieci.W mojej rodzinie jest rak szyjki macicy(moja mama) a siostra o rok młodsza ma już usunięty jajnik i jajowód.W lipcu br robiłam cytologię i wyszło pap II,ale lekarzowi nie spodobały się wyniki i powtórzył badanie.W sierpniu wyniki wyszły pap III
Oto szczegółowy opis:
Komórki nabłonka płaskiego:HSIL-zmiany śródnabłonkowe stopnia wysokiego mogące odpowiadać CIN2,CIN3\CIS(dysplazja średniego i dużego stopnia).Dostałam na cito skierowanie do szpitala na kolposkopię.W poniedziałek 29.10.2012 mam zgłosić się na oddział w celu pobrania wycinków,ale mój lekarz tak mnie nastraszył bo powiedział że w moim przypadku powinnam sie zgodzić na wycięcie macicy i przydatków jak najszybciej.
Dodam jeszcze że mam mięśniaki na przedniej ścianie macicy 2x1,5 cm.Czy mam się bać .Proszę o szybką odpowiedź[/QUOTE
guzik z pętelka cofnęli mnie z oddziału bo nie chcą brać wycinków w ciemno najpierw kolposkopia a potem wycinki.Kurcze nie mogli tak na początku zrobić.Człowiek wolne robi sobie w pracy bo kazali a tu nici ze wszystkiego. Teraz czekaj do 15.11.2012

Nie zarejestrowany
29-11-13, 17:15
od dwoch lat mam rozpoznana nadzerake ale niestety lekarz w przychodni odmowil mi wykonania cytologii bo stwierdzil, ze jestem moloda (27lat) i wystarczy tylko obserwowoac bez koniecznosci zrobienia badan. Prosila ale to nic nie dalo. zmienilam lekarza i nowa pani doktor od razu wykonala mi cytologie i nawet podjela leczenie. Zastanawiam sie ile kobiet w Polsce(ciemnogrodzie) umiera na raka lub cierpi tylko dlatego, ze trafily do takiego ginekologa jak ja. Czesto pacjetki nie maja wyboru bo w przychodni przyjmuje tylko jeden lekarz a prywatna wizyta jest zbyt droga. Napisalam skarge na tego lekarza do NFZ ale czy to cos da????? Dodam, ze ten lekarz na zamiast cytologii skierowal mnie do siebie prywatnie na USG brzucha, za co musialam zaplacic. Ala jak sie ma nadzerke to badanie cytologiczne jest podstawa a nie USG?

a co on myslal ze ma mikroskop w oczach? zacofaniec jeden!
usg brzucha? niby jakie wskazanie bylo? jako ginekolog moze zrobic usg przezpochwowe narzadu rodnego ale brzucha? smieszne..
bardzo dobrze ze zmienilas lekarza...

Nie zarejestrowany
04-04-14, 11:05
Wiem, wpis stary, ale temat aktualny.
Pamiętajcie Panie!
Jeżeli lekarz stwierdzi u Was nadżerkę - sprawdźcie dokładnie czy to jest naprawdę nadżerka. Ponieważ wielu lekarzy mówi "nadżerka" na stany normalne, fizjologiczne, z którymi nie należy NIC ROBIĆ! Niestety, panie są przewrażliwione, a co lekarzowi szkodzi wypalić, wyciąć, czy wymrozić. Jeszcze za to dodatkowa kasa wpadnie. Kobiecie natomiast szkodzi (ciąża, HPV, itp). Doświadczony ginekolog spotyka się z nadżerką kilka razy w ciągu całego życia zawodowego.

Nie zarejestrowany
24-05-14, 20:18
Z okazji Dnia Matki, każda mama może zrobić bezpłatnie cytologię w Przychodni Prosen (Waszawa -Wola), więce info na stronie: prosen.pl lub https://www.facebook.com/Prosen.Przychodnia.Specjalistyczna?ref=hl

Nie zarejestrowany
26-09-14, 19:49
Witam. Byłam na badaniu kontrolnym, nie mam żadnych objawów, upławów itp. a tu niestety wyniki mam złe. Cytologia ocena LSIL, reakcja cytohormonalna : późna lutealna, biocenoza pochwy : Lactobacillus.
Kolposkopia : tarcza pokryta śluzem, ujście zewnętrzne lekko szparowate po EC, granica nabłonkowa : TZ1, po wtórnym zabieleniu: leukoplakia bryłowa, po płynie Lugola: jod ujemny o ostrych granicach.
Wspomnę,że jestem jeszcze przeziębiona i osłabiona, bo przechodziłam na początku tygodnia grypę, czy mój stan zdrowia może mieć wpływ na te wyniki?
Rok temu miałam robioną cytologię wyszła grupa II bez zmian nabłonkowych i miałam wymrazaną nadżerkę.
Proszę o wytłumaczenie mi tych wyników, bo powiem szczerze,że lekarz za dużo mi nic nie powiedział, tylko kazał się zgłosić na badanie DNA hpv.
Z góry dziękuje

Nie zarejestrowany
07-11-14, 19:22
IV grupa to rak szyjki przedinwazyjny - trzeba się szybko leczyć, ale podobno rokowanie są dobre

Znafca
09-06-15, 10:17
"

IV grupa to rak szyjki przedinwazyjny - trzeba się szybko leczyć, ale podobno rokowanie są dobre

"
Jak się stosuje odpowiednie metody-czyli zgodnie z zaleceniami z przesłania z filmu"daleko od noszy".W szpitalu do kostuchy.Tu więcej: http://www.faceci.com.pl/r_rak_metody_konwencjonalne.html

Nie zarejestrowany
12-11-19, 12:13
lepiej do tego nie dopuszczać i częściej się badać

stalowa
30-11-19, 14:00
Też tak uważam, u mnie jak wcześnie były wykryte zmiany i cytologia LSIL to ginekolog kazał stosować papilocare i po pół roku znowu było dobrze, obyło się bez inwazyjnej konizacji