PDA

Zobacz pełną wersję : Rezonans magnetyczny kręgosłupa

Nie zarejestrowany
06-01-10, 10:40
Jak mi ktoś powie, kto mi da skierowanie na takie badanie?
Chyba że najpierw trzeba dać lekarzowi, albo prywatnie, jak się ma.

Nie zarejestrowany
12-01-10, 19:16
neurolog daje skierowanie

Nie zarejestrowany
18-01-10, 22:04
czy ktoś wie gdie można wykonać w Lodzi rezonans magnetyczny kregosłupa dziecka w wieku 14lat ?

Nie zarejestrowany
19-01-10, 19:58
Najszybciej zrobisz w szpitalu Łagiewniki

Nie zarejestrowany
07-04-10, 14:23
takie skierowanie daje lakarz hirurg długo na nie sie czeka nawet prywatnie

januszj
12-04-10, 18:36
Żaden Lekarz Ci nie da bo albo już limit się wyczerpał albo szef zakazał bo ośrodek nie ma na to kasy NFZ

Nie zarejestrowany
23-05-10, 23:31
Ale u nas to jest przepraszam za wyrazenie "burdel".Ja mam wykryte komorki nowotworowe a mieszkam w Anglii.I tutaj po stwierdzeniu,ze mam guza w ciagu kilku dni mialam zrobiony rezonans calego organizmu.Nikt mnie nie pytal czy place ubezpieczenie.Tutaj liczy sie czlowiek bez wzgledu na jego pochodzenie czy zasob portfela.To jest straszne jak w naszym kraju traktuje sie czlowieka.Czytajac komentarze i ludzkie problemy az cisnie sie na usta na co "Wy sk...." bierzecie skladki kiedy i tak jak nie masz kasy to radz sobie sam czlowieczku.A moze ktos z rodziny wezmie kredyt,prywatnie szybciej i trzeba przeciez zasilic konto lekarzy!!! A coz to za darmo sie tyle lat uczyli?

Nie zarejestrowany
12-07-10, 15:08
Może ktoś wie gdzie w mazowieckim można szybko zrobić takie badanie na NFZ, mam skierowanie.

Nie zarejestrowany
22-07-10, 15:50
Neurolog daje skierowanie na takie badanie ale to jest smieszne kolejka jest niemal ze roczna tak jak w moim przypadku !!!

Nie zarejestrowany
21-09-10, 08:38
Czy endoproteza stawu biodrowego wyklucza wykonanie rezonansu ?

Nie zarejestrowany
12-10-10, 16:40
z tego co wiem to na takie badanie czeka sie bardzo dlugo. moja mama czekala prawie pol roku na to badanie. Zapisala sie jakos w kwietniu - maju a dzis czyli w polowie pazdziernika ma wizyte. Powiem, ze to badanie jest robione w mazowieckim w warszawie na sobieskiego chyba. Jednym slowem to masakra, ze chorzy ludzie musza czekac tak dlugo na badanie, eh

Nie zarejestrowany
27-01-11, 12:19
Nie wiem jak można czekać rok za badaniem, ja czekałem 1,5 miesiąca. A co do kolejek to w dużym stopniu wina samych pacjentów którzy zapisują się w kilku miejscach, a później nie przychodzą na badanie. Taką sytuację miałem u neurochirurga - byłem zapisany jako 4 a wchodziłem jako 1, pierwsze 3 osoby sobie nie przyszły... Pewnie znaleźli gdzieś szybszy termin i tu już nie odmówili.

Nie zarejestrowany
26-05-11, 18:49
czy ktoś ma namiar na badanie rezonans kregosłupa na nfz,jestem z piotrkowa tryb.łódzkie?

Pu_blic
24-01-12, 20:39
Może ktoś wie gdzie w mazowieckim można szybko zrobić takie badanie na NFZ, mam skierowanie.

Ja mogę polecić szpital Banacha. Bardzo dobrzy specjaliści. Ja osobiście czekałem 2 tygodnie.

Nie zarejestrowany
07-02-12, 21:08
Ja w ciągu 4 dni załatwiłam sobie rezonans i to bez skierowania. Fakt, będę za to płaciła, bo na nfz, to może za pół roku i to po kawałku/odcinku, a nie od razu całość ze stawami biodrowymi. Mowa o kręgosłupie oczywiście ;)
Ps. placówka w Rumii (3miasto) Polecam!

Pu_blic
08-02-12, 14:42
To akurat bardzo dobra tendencja. Otwiera się bardzo dużo miejsc gdzie rezonans można zrobić prawie od ręki, za całkiem znośne pieniądze. Z tego co pamiętam około 400 zł. Kwestia jest tylko jakości wykonania takiego badania, ale tu nie mogę się wypowiedzieć bo nie wiem...

Nie zarejestrowany
07-06-12, 15:49
A ja polecam rezonans MAlbork,sprzet nowy i najwyzszej jakosci,troche slabo sie reklamuja,ale maja swoja strone internetowa

Robert23
30-04-13, 10:30
Rezonans magnetyczny kręgosłupa na południu Polski polecam w ośrodkach Helimed ze względu na zaangażowanie specjalistów i najnowocześniejszy sprzęt, który przyspiesza diagnostykę. Na pewno takie badanie (z NFZ czy prywatnie) można zrobić w Katowicach, Opolu, Sosnowcu. Ciągle powstają nowe miejsca, zaraz np. otwiera się w Żorach. Helimed w tej branży działa chyba najdłużej w Polsce, więc znają się na rzeczy.

EwaMednik
14-05-13, 14:06
Na szczęście nie wszędzie trzeba długo czekać. Rezonans magnetyczny czy tomografię komputerową szybko i przyjemnie robi się właśnie w Helimedzie - ja miałam MR w Sosnowcu. Ekspresowo, od ręki wyniki i poczucie, że się jest w dobrych rękach. Helimed jest świetny!

Nie zarejestrowany
20-05-13, 15:45
Ja miałem dość czekania w nieskończoność na badanie ze skierowaniem w kujawsko-pomorskim i też się wybrałem do Helimedu aż w Żorach. I 100% było warto, bo miejsce od niedawna czynne jeszcze pachnie nowością a sprzęt jest rzeczywiście kosmiczny.

Nie zarejestrowany
22-05-13, 12:02
Jeśli chodzi o informacje na temat rezonansu magnetycznego to polecam poradniki :

http://glejak.com/rezonans-magnetyczny-glowy/

http://www.zwrotnikraka.pl/rezonans_magnetyczny_mr-87

Ja np nie wiedziałem, że zaleca się przed badaniem MR wykonanie badanie laboratoryjne krwi - stężenia KREATYNINY.

Badanie to jest niezbędne, aby podać kontrast dożylny pacjentowi.

Stężenie kreatyniny to jeden z parametrów służących do oceny czynności nerek. Lekarz na jego podstawie oblicza GFR - współczynnik filtracji kłębuszkowej - wskaźnik ilości funkcjonujących nefronów. Jeżeli wartość GFR mieści się w granicach normy można bezpiecznie pacjentowi podać kontrast.
U osób dializowanych ze skrajną niewydolnością nerek po badaniu wykonuje się dializę. Jeżeli masz mieć wykonane badanie bez kontrastu warto mieć aktualne badanie kreatyniny. Podczas badania lekarz radiolog w przypadku wątpliwości, może zalecić rozszerzenie badania o podanie kontrastu dożylnego. Zaoszczędzi to czas pacjenta - nie będzie musiał powtórnie przychodzić na tzw. doróbkę z kontrastem dożylnym po zrobieniu badania kreatyniny. Aby środek kontrastowy mógł być podany niezbędna jest pisemna zgoda pacjenta przed badaniem.

Polka_Olka
20-06-13, 15:29
Forum to forum, można stamtąd się czegoś dowiedzieć, ale najskuteczniej jest po prostu poradzić się specjalistów neurologów czy przeprowadzających badania rezonansem albo tomografię - z moich doświadczeń wiem, że liczyć można na diagnostów ze śląskich oddziałów HELIMEDu. Lekarze z przychodni nie są tacy szybcy do dawania skierowań, ale w Helimedzie można zbadać się i przez NFZ i prywatnie, jeśli jakieś objawy niepokoją. Miałam robiony rezonans kręgosłupa i dzięki ich fachowemu podejściu można było szybko reagować.

Krisss
27-06-13, 09:24
Forum to forum, można stamtąd się czegoś dowiedzieć, ale najskuteczniej jest po prostu poradzić się specjalistów neurologów czy przeprowadzających badania rezonansem albo tomografię - z moich doświadczeń wiem, że liczyć można na diagnostów ze śląskich oddziałów HELIMEDu. Lekarze z przychodni nie są tacy szybcy do dawania skierowań, ale w Helimedzie można zbadać się i przez NFZ i prywatnie, jeśli jakieś objawy niepokoją. Miałam robiony rezonans kręgosłupa i dzięki ich fachowemu podejściu można było szybko reagować.

Mnie też badał Helimed, bo nie mogłem się doprosić o badanie u siebie wcześniej i całe szczęście, że do nich trafiłem. Sprzęt super i nie tylko badanie kręgosłupa, ale kompleksowo a wyniczki od ręki!

Polka_Olka
05-07-13, 15:39
Krisss, a w której placówce miałeś robiony rezonans? Bo mnie najwygodniej by było zbadać się w nowo otwartym Helimedzie w Żorach, ale tam jeszcze czekają na kontrakt z NFZ, dlatego musiałam dojechać do Katowic - jeszcze w alternatywie był Sosnowiec albo Opole, ale z Katowickiego ośrodka byłam bardzo zadowolona.

Krisss
16-07-13, 15:30
No ja miałem akurat rezonans robiony w H. w Katowicach w Centralnym szpit Klinicznym a nie spodziewałem się, że w jakiejś polskiej placówce może być taki kosmiczny sprzęt i że badanie będzie w sumie nie-nieprzyjemne

Polka_Olka
25-07-13, 13:45
Ja się obawiałam najbardziej w sumie samego badania, bo naczytałam się, że w środku jest głośno i jeśli się ma "klaustrofobiczne" zapędy, to może być trudno, ale podczas całego badania nade mną czuwali. Sprzęt serio godny polecenia - wprawdzie miałam tylko raz badanie rezonansem, ale czytałam, że w jakichś innych firmach ludzie uciekali w trakcie, bo personel ich na to nie przygotował i pracowali na jakichś przestarzałych maszynach. Helimed jest super!

Krisss
30-07-13, 08:34
Ja się obawiałam najbardziej w sumie samego badania, bo naczytałam się, że w środku jest głośno i jeśli się ma "klaustrofobiczne" zapędy, to może być trudno, ale podczas całego badania nade mną czuwali. Sprzęt serio godny polecenia - wprawdzie miałam tylko raz badanie rezonansem, ale czytałam, że w jakichś innych firmach ludzie uciekali w trakcie, bo personel ich na to nie przygotował i pracowali na jakichś przestarzałych maszynach. Helimed jest super!

Bez urazy, ale chyba tylko kobiety mają takie objawy. Trza sobie tłumaczyć że to dla twojego dobra to badanie a że warunki inne niż piknik w parku to można spokojnie przetrwać. W helimedzie to się nawet nie czuje, że jesteś w jakiejś zakniętej tubie, jest spoko.

Polka_Olka
03-09-13, 08:51
Krisss, mężczyźni też nie czują się chyba do końca komfortowo podczas różnych badań. Nie ma co się licytować, ale zwykle przed pierwszym badaniem rezonansem człowiek się czuje nieswojo, bo nie wie jak to będzie dokładnie wyglądało. Ja dużo czytałam w Internecie wcześniej, przeraziłam się opowieściami o słabo funkcjonującym sprzęcie w niektórych instytucjach, o tym, że nie mogą odczytać wyników, bo coś szwankuje etc.

animaj5
10-07-15, 11:12
Wszystko wychodzi w praktyce, ja jak miałam robiony rezonans glowy pierwszy raz bałam się okropnie, badanie trwało 40 min. Ciesze się, że nie muszę powtarzać tego badania.

Rex Medica
13-08-15, 12:48
W naszym centrum rezonansu magnetycznego używamy aparatu Siemens Magneton Symphony TIM, który zapewnia krótki czas badania i wysoką jakość obrazowania szczegółów. Technologia TIM, w którą jest wyposażony, umożliwia przebadanie, w trakcie jednego badania, dużych obszarów rozległych w obrębie całego ciała pacjenta, przy zachowaniu maksymalnej jakości obrazu.

kalina90
03-10-16, 09:58
Nie wiem czego tu się bać ;) jak dla mnie badanie przyjemne, robiłam u siebie w lux medzie, bo jak mi zaśpiewali 11 miesięcy czekania w kolejce to aż nie wiedziałam jak zareagować...

retusz
16-10-16, 22:07
Nie wiem czego tu się bać ;) jak dla mnie badanie przyjemne, robiłam u siebie w lux medzie, bo jak mi zaśpiewali 11 miesięcy czekania w kolejce to aż nie wiedziałam jak zareagować...

ja potrzebuję praktycznie na już badania! a ile czasu w luxmedzie się czeka? nie wiem gdzie iść, żeby szybko mieć to z głowy

kalina90
19-10-16, 12:19
ja potrzebuję praktycznie na już badania! a ile czasu w luxmedzie się czeka? nie wiem gdzie iść, żeby szybko mieć to z głowy

Nie więcej niż tydzień od mojej rejestracji do momentu gdy dostałam opis ;)

Witaminka
14-03-17, 15:47
Prywatnie na takie badanie czeka się znacznie krócej. Na NFZ powiedzieli mi 11 miesięcy, a prywatnie nawet w dwa tygodnie, jednakże ja potrzebuję wykonać badanie PET-CT, których cena zaczyna się od 3500 zł, gdyż rezonans nie wystarcza i trzeba bardziej profesjonalne badanie zrobić. Skąd jednak wziąć pieniądze na to badanie? Potrzebuję środki uzyskać do końca tygodnia, a mogłabym oddać dopiero na początku miesiąca. Macie jakiś pomysł?

minicredit
14-03-17, 15:50
W takim przypadku najlepiej skorzystać z pomocy firm oferujących pożyczki. Dzięki temu uzyska Pani środki nawet w 15 minut, a oddać można je nawet za miesiąc. Będzie to najkorzystniejsze rozwiązanie patrząc na Pani przypadek - zapraszamy więc do zapoznania się z ofertą naszej firmy.

Bercia
30-08-17, 10:09
Ja jak tylko dostałam skierowanie na rezonans to poszłam z nim do Rex Medica sport w Warszawie. Czekałam na badanie kilka dni i załapałam się jeszcze na taką promocję, że po zrobieniu u nich rezonansu miałam pierwszą wizytę u ich lekarza za darmo. Uważam, ze nie ma co zwlekać i czekać na badanie nie wiadomo ile a tu miałam wszystko od ręki.

gagatek
30-11-17, 22:11
ja robiłam sobie rezonans magentyczny w lux medzie, zero problemów, nie potrzebowałąm nawet skierowania bo badanie zrobili mi praktycznie od ręki.

Nie zarejestrowany
19-07-18, 18:10
Szczerze mowiąc poleciłabym z własnego doświadczenia własnie pakiet medyczny w LuxMed. Tu nie będziecie na pewno długo czekac na badania diagnostyczne.

lotta
22-07-18, 08:18
W Lux MED na rezonans czeka się maksymalnie 48h. Tylko oni chyba zapewniają tak szybkie terminy.

klostens
10-10-18, 20:01
No nie wiem, ja w Łodzi prywatnie robiłam RM w wizji V i dostałam się następnego dnia, bez kolejek, raz dwa to poszło. Badanie jakoś też stresujące nie było, miły personel mają ^^