PDA

Zobacz pełną wersję : Tomografia komputerowa jamy brzusznej

Nie zarejestrowany
12-01-10, 16:41
jakie są te powikłania po tym badaniu i jak często można wykonywać te badania

Nie zarejestrowany
11-03-10, 09:47
co mam zrobić.po badaniu tomografem odkryłam że jestem w ciąży

Nie zarejestrowany
11-06-10, 00:14
Czy badanie tomografii komputerowej wykrywa obecność ciąży
????? prosze odpiszcie

Nie zarejestrowany
21-06-10, 21:21
Jesli chodzi o ciaże - musiałaś być już w miesiącu w którym plód jest dosc dobrze rozwiniety, wiec TK nie jest metoda "odkrywania" ze jest sie w ciazy :)
Jako takich po badaniu TK nie ma powikłań, natomias po podaniu srodka kontrastowego wykorzystywanego w badaniu moga być powikłania takie jak np. wymioty, nudności, zaburzenia oddychania, utrata przytomnosci a w skrajnych przypadkach moze dojsc do zatrzymania krazenia.
Badanie to nalezy wykonywac jak najrzadziej ze wzgledu na duze dawki promnieniowania RTG.

Nie zarejestrowany
29-06-10, 19:25
Czy ktoś coś wie na temat hydrokolonografii jako badania jelita grubego ??

Nie zarejestrowany
01-09-10, 08:40
Przy badaniu USG. stwierdono na lewej nerce, ognisko heoechogeniczne, czy to coś powasznego.

Nie zarejestrowany
21-06-12, 12:29
Sluchajcie, piszę dziewczyny, żebyscie się nie baly. Ja nie wiedzialam, że jestem w ciazy - zrobilam 20 negatywnych testow, krew ( na granicy blędu) i mialam zrobiona tomografię brzucha w 9 tc (z kontrastem). Cala ciążę się balam i modlilam. Moj syn urodzil się w 38 tc przez cc (bo mam corkę 2l). Jest zdrowy i slodki, nic jemu i mi się nie stalo. Nie bójcie się jak juz przeszlyscie to badanie w nieswiadomosci. Jakby to bylo takie grozne to by nas na skrobanki po tym kierowali oraz przed tomografią kazali okazac zaswiadczenie od ginekologa, ze nie jestesmy w ciazy z badaniem z krwi, a tego nie ma- tylko nasza deklaracja. Bylam pod opieka najlepszych lekarz w Wawie, bo tak się balam. Dr Roszkowski, jajlepszy od wykrywania wad na USG powiedzial, że nie zna jednej kobiety, ktora po RTG lub tomografii urodzilaby chore dziecko. Nie panikujcie, wszystko bedzie dobrze. Ja naczytalam się na forach i malo nie umarlam ze strachu w koncu wzielam to na logikę i zaufalam Bogu i lakarzą. Wnioski jw. Naprawdę stalo się i nie ma co teraz sobie pluc i się obwiniac. Bedzie dobrze!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
10-02-15, 00:23
Od duszego czasu czuje,mrowienie,kucie.uczucie pelnosci, wody i uczucie przelewania sie w jelitach ,burczenie bywa bardzo glosne,problemy z wypruznianiem,olówkowy kał. Czy badanie tomografi jamy brzusznej pomorze mi dowiedziec sie co to morze byc ?

Mojra
27-09-16, 15:59
Można zawsze wykonać badanie z krwi jak sie moze podejrzewać ciąże przecież. Miałam tomografie w Luxmedzie i lekarz, ktory mnie kierował pytał czy nie jestem w ciąży i czy nie podejrzewam, bo wtedy skierowalby na badanie z krwi.

klaudyna
03-10-16, 10:04
a ile w lux medzie czekałaś na tę tomografię ?

cameliova
16-10-16, 21:45
jak ja miałam to badanie w luxmedzie robione to w zasadzie można powiedzieć, że z dnia na dzień było. już się bałam, że będę musiała czekać miesiącami państwowo, ale szczęśliwie się udało wcześniej. na zdrowiu nie ma co oszczędzać

klaudyna
19-10-16, 13:39
ja już umówiona ;) termin na dwa dni do przodu, czyli różnica gigantyczna :) dzięki wielkie, miło jak na końcu słuchawki ktoś w końcu nie robi wielkiej łaski że zapisze na badanie ;)

cameliova
25-10-16, 22:54
faktycznie, tak to u nas wygląda, że z reguły dopiero jak się dzwoni do prywatnej przychodni to traktują jak człowieka. niestety prawdziwa zalezność :) z luxmedem mam pozytywne doświadczenia

klaudyna
27-10-16, 14:45
no teraz mam też i ja :) opis już trzymam w ręku, wszystko bardzo sprawnie poszło :) ja szczęście i wynik pozytywny, ufff

cameliova
06-11-16, 15:14
no to bardzo szybko Ci to wszystko poszło, ale też z reguły mam takie ekspresowe terminy tam. jakies badania to zwykle od ręki, potem jedynie można poczekać kilka dni jesli potrzebny jakiś opis czy coś

Marika23
03-12-17, 18:39
Na tomografię zatok próbowałam umówić się na nfz i terminy z kosmosu. Nie mogłam czekać, więc skorzystałam z Lux Medu. W Szpitalu na Puławskiej w Warszawie termin praktycznie od ręki, wyniki z opisem następnego dnia.

lotta
22-07-18, 08:22
Lux MED ma moim zdaniem najkrótsze terminy oczekiwania na badania diagnostyczne. Zarówno na tomografię jak i rezonans czeka się maksymalnie 48h. To duża różnica w porównaniu do NFZ no i badania wykonywane są na nowoczesnym sprzęcie.

Nie zarejestrowany
30-12-18, 20:41
nie mamy tej placówki w Pabianicach... :/

gresoo
02-01-19, 20:08
a w Pabianicach to przecież jest Wizja V i tam jest rezonans magnetyczny. polecam, bardzo dobra pracownia i szybko przyjmują - kwestia dnia lub dwóch