PDA

Zobacz pełną wersję : Scyntygrafia - izotop prawdę ci powie

Nie zarejestrowany
10-07-07, 19:50
Po przeczytaniu opisu badania,jestem pod wrazeniem.czyli wg.opisu można wykryc dzięki temu izotopowi prawie wszystkie dolegliwosci narzadow czlowieka.Nie podane jest tylko,jaki lekarz moze skierowac na to badaniei , co musi byc przyczyna skierowania i ewentualnie jaki jest koszt takiego badania.Bo jezeli dzieki temu badaniu mozna wykryc wszystkie stany zapalne i ogniska chorobowe w organizmie,i jest podobno bezpieczne,to dlaczego nie jest ono ogolnie stosowane w medycynie?I dlaczego nie jest stosowane u pacjentow,u ktorych nie mozna postawic bezposredniej diagnozy ,tylko sa odsylani od lekarza do lekarza(gdzie terminy sa nawet i polroczne)
U mnie lekarze stwierdzili klopoty z tarczyca,watroba,sercem,ale zaden nie postawil wprost diagnozy odsylajac mnie do nastepnegoi nastepnego.I tak mija dlugi czas,a ja czuje sie coraz gorzej.Moze ktos wyjasni jak sie skontaktowac z odpowiednim lekarzem,ktory moglby zlecic takie badnie?Prosze o odpowiedz!

Nie zarejestrowany
11-07-07, 18:41
Mam 26 lat i 3 tygodnie temu miałam robioną scyntygrafię przytarczyc. Wynik pokazał 2 ogniska o zwiększonym wydzielaniu izotopu. W opisie badania napisano, że to gruczolak, jednak endokrynolog wyjaśnił mi, że gruczolaka można zdiagnozować dopiero po wycięciu i obserwacji pod mikroskopem. Tak więc na jesień zaplanowano u mnie operację wycięcia przytarczyc. Badanie wykonywałam ze skierowania od nefrologa, może je również wydać chirurg, endokrynolog, kardiolog i na pewno jeszcze kilku specjalistów. Było to badanie prywatne w Zakładzie Medycyny Nuklearnej w Opolu i zapłaciłam 300 zł.

Nie zarejestrowany
14-09-07, 11:34
Prawda jest taka że lekarzy nie interesuje co sie bedzie działo z pacjentami.jeśli ktoś choruje na raka a nie ma świadomości swoich praw to czeka tylko na pewną śmierć a lekarzy nie interesuje tak naprwade że ktoś ma prawo do dostępu do wszelkich możliwych badań które pozwolą w jalki kolwiek sposób dalej diagnozować stan zdrowia pacjenta!nie ma czegoś takiego jak nieuzasadnienie wydania skierowania na dalsze badania. Apeluje do wszystkich żeby uświadamiali przeciętnych ludzi.i tych zdrowych i chorych żę są takie badania,że trzeba dusić lekarzy żeby kirowali na badania typu scentograf,pet/ct,gammakamery.ludzie często nawet nie zdają sobie sprawy że istnieją takie badania,a zwłaszcza ludzie którzy nie mają kontaktu z internetem.takich ludzi trzeba uświadamiać.badanie pet/ct generalnie jest batrdzo drogie i nie każdego na nie stać ale prawda jest taka że im więcej ludzi miałoby wykonywane takie badanie tym tańsze ono bedzie w przyszłości.jest popyt to jest podaż

Nie zarejestrowany
14-09-07, 11:49
Pacjenci są ogłupiani jakimiś diagnozami w języku łacińskim,zbywani pustą gadką że nie może pan dostać skierowania ponieważ w pana przypaku jest to nieuzasadnione.Aż w końcu będzie za póżno i nici z dalszego leczenia bo już jest za póżno.Błagam ludzie nie dajcie się omamić łapiduchom.Nie szkaluję nikogo ale proszę lekarzy aby mniej schematycznie podchodzili do pacjentów,skoro jeszcze jest jakakolwiek szansa aby robić cokolwiek to róbmy to,nie czekajmy na śmierć.Tu chodzi o życie naszych matek,ojców,często dzieci.A na Ich miejscu może być każdy z nas-i doktorzy też-- nie oszukujmy się.Taka prawda.Pozdrawiam wszystkich którzy nie dostali skierowania na badania PET I tego typu

Nie zarejestrowany
14-10-10, 01:54
koszt badania jest stosunkowo niewielki nieco drozszy od USG jednak zdecydowanie tanszy niz MRI czy TK. problemem niskiej powszechnosci tego badania jest koniecznosc posiadania przez osrodek wykonujacy badanie specjalnej aparatury (akceleratorow atomowych) do wytwarzania radioaktywnego izotopou wykorzystywanego w trakcie procedury a to niestety wiaze sie z nie lada kosztami. badanie to mozna wykonac glownie w zakladach medycyny nuklearnej, ktorych w polsce jest niewiele. niska popularnosc tego badania wynika z niewielkiej swiadomosci jego zalet wsrod lekarzy

Nie zarejestrowany
07-01-16, 17:20
Ja mialam scynografie diagnoza malignom na zebrze z rozproszeniem czekam na mrt potwierdzenie.mam bole prawie dwa lata prawej lopatki.w lipcu wykryto polineuropatie z nieznanej przyczyny .badania plynu moz,rdzeniowy wykazalo 23 komorki wiecej plyn byl mentny i zolty.lekarzy nie interesuje bol bo ich niej boli.nie wiem co mnie czeka czy niej za pozno .jakie leczenie.okaze sie za tydzien .pozdrawiam was wszystkich zycze duzo zdrowia,