PDA

Zobacz pełną wersję : Doppler, czyli jak szumi krew

Nie zarejestrowany
12-04-08, 10:20
czy za pomoca Dooplera mozna zmierzyc szybkosc przeplywu krwi w naczyniach włosowatych ?Jezeli nie, to czym mozna zmierzyc czas napelniania sie naczycn wlosowatych, czyli np. ze wypelnienie naczyn zajmuje 5 sekund ? Albo chociaz ze pod wplywem zimna zmniejsza sie szybkosc przeplywu.

Nie zarejestrowany
18-01-10, 18:28
wykryto u mnie torbiel pod kolanem co to oznacza dla mnie jak to się leczy ?

Nie zarejestrowany
05-05-10, 07:10
Powiedzcie mi na jak wyglada takie badanie

Nie zarejestrowany
20-05-10, 15:15
nie wiecie gdzie w krośnie można zrobić badanie dopplerowskie?? albo gdzieś w okolicach ??

Nie zarejestrowany
31-10-10, 18:07
Robert Monroe pisze w pierwszej części że słyszał jak płynie krew...

star666@onet.pl
15-01-12, 20:23
Co mi da badanie metoda Dopplera.Mam chorobe ukladu krazenia od ud do stup obu nog ?

balbina1
16-01-12, 21:29
Tu masz info o tym badaniu http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/badanie-przepywu-krwi_33827.html
A w lutowym Zdrowiu omówienie najważniejszych badan serca - polecam.

szymon34
05-03-13, 15:44
Czesc. Rowniez na stronie pulsmedu (jedna z prywatnych klinik w Lodzi) jest opisane jak wyglada to badanie i jak sie przygotowac na usg doppler zyl (http://www.pulsmed.com.pl/przychodnia.php?module=menuTree&ctgSelect=85) ale na powyzszej stronie tez bardzo dobrze opisane jest to badanie.

hegemon
11-06-13, 12:55
tak, badanie dopplera pozwala zmierzyć szybkość przepływu krwi w naczyniach krwionośnych. rok temu miałem dziwne objawy - krwotoki z nosa, drewnienie nóg i rąk, szczególnie po wysiłku fizycznym, omdlenia. lekarz rodzinny kierował mnie na badania krwi, ekg, ciśnienie, nawet do laryngologa - wszystko w normie. potem w necie przeczytałem o niewydolności żylnej i postanowiłem się zapisać na usg dopplera. Jestem z Olsztyna, na NFZ miałem czekać 2 miesiące. szukałem prywatnych gabinetów i znalazłem fajną przychodnię, w której koszt badania był o wiele niższy, niż w pozostałych gabinetach, do których dzwoniłem. przychodnia im. Rydygiera w Olsztynie jeśli ktoś potrzebuje namiarów. swoją drogą rewelacyjna placówka, dobrze wyposażona, profesjonalna i miła obsluga, a lekarz bardzo w porządku gość, fachowiec zanim zabrał się do pracy wszystko wyjaśnil - na czym polega badanie, co dzięki niemu będziemy mogli zaobserwować itp. naprawdę zadowolony jestem z wizyty, szczególnie, że zadzwoniłem, przyjęli mnie tego samego dnia. badanie wygląda tak, jak zwykłe usg, najpierw nakładają Ci żel (ja miałem na ręce i nogi) potem jeżdżą taką głowicą i na ekranie widać zaznaczone żyły i tętnice. badanie pozwala na ocenę przepływu krwi - można zbadać kierunek i szybkość przepływu. jeśli nie mieścisz się w normie to leki i dieta - tak było u mnie, jesli jest już bardzo kiepsko to pewnie zabieg. ja polecam, bo odkąd mi to wykryli i odkąd stosuję dietę i biorę leki o wiele lepiej się czuję.

Nie zarejestrowany
14-02-16, 11:11
Witam czy masz moze nr tel do tej przychodni bo ja jestem z grudziadza i musialabym najpierw sie umowic u nas dopler mozliwy jest dopiero w 2018 roku oczywiscie cena tez by mnie interesowala

Nie zarejestrowany
24-10-16, 22:33
Po naderwaniu mięśnia Achillesa po dwóch tygodniach na usg wyszło że chyba jest zakrzep. Na usg doppler wyszło "poszerzona, nie poddająca się uciskowi sondą jedna z żył śródmięśniowych łydki prawej od strony przyśrodkowej-cechy zakrzepicy zylnej". Dostałem zastrzyki dwa razy dziennie po 80 ml. Na dwa tygodnie potem już nic. Minęły cztery a następny doppler dopiero za dwa. Chciał bym iść na rehabilitację ale z zakrzepem nie można. Czy robić wcześniej dopplera i czy stosować coś jeszcze teraz bo jak poczytałem o zakrzepicy to mam jakieś lęki?

Nie zarejestrowany
18-12-17, 14:00
Jeżeli jesteście z Łodzi lub okolic to polecam wam przychodnię Ga-Med w Ozorkowie. Przechodziłam tam badania USG Dopplera, które były wzorcowo przeprowadzanie. Przychodnia jest świetnie nastawiona do pacjentów i zatrudnia świetnych specjalistów.