PDA

Zobacz pełną wersję : Kolposkopia - wziernikowanie macicy

Nie zarejestrowany
30-04-09, 09:38
czy robi sie go w znieczuleniu oraz czy po tym zabiegu występuje krwawienie i jak długo

Nie zarejestrowany
12-09-09, 20:47
po jakim czasie po zbiegu można współżyć?

Nie zarejestrowany
29-10-09, 16:06
po jakim czasie po radioterapi mozna wspolzyc

Nie zarejestrowany
02-09-10, 21:19
robiono mi go wczoraj nic nie czujesz

Nie zarejestrowany
14-11-10, 23:47
Miałam kolposkopię w zeszłym tygodniu. Nie powiem, żeby nie bolało. Boli, zwłaszcza, jak lekarz pobiera wycinki i jak łyżeczkuje dno macicy. Mi dodawał znieczulenie dwa razy. A po badaniu brzuch boli jak w pierwszym dniu okresu. Plamiłam przez 3 dni, niezbyt obficie, wkładka starczyła, ale wymieniałam ją dwa razy w ciągu dnia. Jednak da się wytrzymać... w każdym razie zdrowie ważniejsze!

Nie zarejestrowany
12-03-11, 12:02
Ja miałam robioną kolposkopię w szpitalu. Najpierw lekarz obejrzał moja szyjkę, i stwierdził,że musi pobrac wycinek do badania histopatologicznego. Do tej czynności dostałam narkoze, więc w kwestii wycinania nic nie bolało :) Natomiast w trakcie badania jeszcze przed podaniem narkozy, to czułam ból, jednak jest on do zniesienia. Po wybudzeniu sie z narkozy, bolała mnie dolna część brzucha, tak jak podczas okresu, ale ból ten trwał kilka minu, ach i oczywiście przez kilka dni delikatne krwawienie :cry:

Nie zarejestrowany
11-01-13, 10:57
czy robi sie go w znieczuleniu oraz czy po tym zabiegu występuje krwawienie i jak długo

Ja mialam robione bez znieczulenia, powiem ze sam zabieg nie bolał , tylko takie nie przyjemne uczucie, ale po zabiegu brzuch bolał jakbym okres dostała...!!!! ja miałam robione przed wczoraj i nadal plamie,ale tylko delikatnie myśle ze jutro nie bedzie juz plamień

Nie zarejestrowany
02-09-16, 08:40
Miałam wczoraj. Z pobieraniem wycinków. Gdyby nie pielęgniarka trzymająca mnie mocno za rękę to bym stamtąd uciekła. Robili mi bez żadnego znieczulenia,na żywca,zapewniając,że to nie boli. A mnie bolało bardzo,szczególnie pod koniec kiedy lekarz wycinał to wszystko. Ohyda. Po zabiegu chwilę leżałam i do domu. Dziś ból w pobdrzuszu jak przy okresie i nie tyle krew czy plamienie co właśnie rozowo-sine gluty. Dziewczyny,walczcie o znieczulenie. Co o bólu może wiedzieć facet?!

Nie zarejestrowany
20-12-16, 18:33
Miałam badanie cytologiczne i w zaleceniach mam badanie kolposkopię a lekarz zamiast na to badanie to wysłał mnie do szpitala na wycinkę jak kobieta zobaczyła że mam 24 lata to pyta dlaczego mnie najpierw na badania nie wyśle już nie wiem co robić

Lunka92
25-10-17, 12:09
Moja mama robiła kolanoskopie w Łodzi w Szpitala Bonifratrów, bo teraz mają specjalna akcję, że osoby obciążone genetycznie po 40 roku życia i pozostałe po 55 mogą wykonać ją za darmo. A właśnie w rodzinie mieliśmy przypadek raka jelita, więc lepiej dmuchać na zimne. Na szczęści badanie wyszło ok. Ale opieka medyczna na bardzo duży plus.

Nie zarejestrowany
08-07-19, 12:19
i ja muszę zrobić to może też tam pójdę

filena
08-07-19, 13:42
Koniecznie zrób bo to bardzo potrzebne badanie. Ja z tym akurat nie mam problemu ale koleżanka miała już wdoczne zmiany i pomógł jej żel dopochwowy papilocare, wielu ginekologów go teraz zaleca w przypadku zakażenia wirusem hpv