PDA

Zobacz pełną wersję : A może adopcja?

Redakcja
10-08-11, 15:41
Długo staracie się o dziecko i rozważacie możliwość adopcji?

W najnowszym numerze Zdrowia poruszamy ten temat w tekście: Adopcja bez tajemnic. Dowiesz się, jak wyglądają procedury adopcyjne i ile trwają; jakie wymagania musicie spełnić, aby móc adoptować dziecko; i jakie szkolenia przejść; co to jest przysposobienie konwencjonalne czyli przez ośrodek adopcyjno-opiekuńczy, a co budzące kontrowersje przysposobienie bezpośrednie (adopcja ze wskazaniem)?.

Chcecie adoptować malucha i macie jakieś pytania?
A może jesteście już rodzicami adopcyjnymi? Podzielcie się z internautami swoim doświadczeniem i wiedzą!

jeszczeniemama
12-08-11, 10:47
Nie mam dzieci i naturalnie nie uda mi się ich mieć (wielokrotne próby, jedna ciąża pozamaciczna, usunięcie jajnika, dwa razy in vitro itd). Jesteśmy na etapie rozmów z mężem o adopcji i coraz bliżej podjęcia decyzji. Byliśmy już nawet w ośrodku adopcyjno-opiekuńczym. Chętnie poczytam, co mają do powiedzenia rodzice, którzy przez to przeszli...
Ja powiem tylko, że już tęsknie za tym dzieckiem, które gdzieś na nas czeka!

Nie zarejestrowany
17-10-11, 16:09
ja tez o tym myślę, ale mąż chce mieć własne dzieci - boi się, że adoptowanego dziecka nie będzie umiał pokochać:( cóż może trzeba trochę czasu...

Nie mam dzieci i naturalnie nie uda mi się ich mieć (wielokrotne próby, jedna ciąża pozamaciczna, usunięcie jajnika, dwa razy in vitro itd). Jesteśmy na etapie rozmów z mężem o adopcji i coraz bliżej podjęcia decyzji. Byliśmy już nawet w ośrodku adopcyjno-opiekuńczym. Chętnie poczytam, co mają do powiedzenia rodzice, którzy przez to przeszli...
Ja powiem tylko, że już tęsknie za tym dzieckiem, które gdzieś na nas czeka!

Redakcja
13-12-11, 17:01
uda się, trzymam kciuki!

ja tez o tym myślę, ale mąż chce mieć własne dzieci - boi się, że adoptowanego dziecka nie będzie umiał pokochać:( cóż może trzeba trochę czasu...

Redakcja
09-02-15, 12:18
''Kochająca rodzina stwarza dziecku najkorzystniejsze warunki do jego rozwoju. Jeśli jednak biologiczni rodzice nie chcą albo nie potrafią sprostać obowiązkom, wtedy najlepszym rozwiązaniem jest adopcja.''

Link do artykułu: ADOPCJA bez tajemnic (http://www.poradnikzdrowie.pl/psychologia/dusza/adopcja-bez-tajemnic_39111.html)