PDA

Zobacz pełną wersję : Manuka na żołądek

Nie zarejestrowany
22-08-11, 21:03
Wiele czytałam o miodzie Manuka, podobno jest dobry w diecie wrzodowców. W sieci jest wiele opinii osób, którym właśnie ten miód pomógł w pozbyciu się np. bakterii helikobater. Czy ktoś z was stosował go? Zastanawiam się nad kupnem, pewnie bym go już dawno kupiła jeśli cena byłaby niższa. Nie lubię być testerem nowych produktów.

balbina1
23-08-11, 00:10
Najlepszym sposobem na pozbycie się helicobacter pylori jest kuracja antybiotykowa - krótka i skuteczna. Na stronie poświęconej temu produktowi są opublikowane listy dziękczynne osób, którym ten miód pomógł. Czy autentyczne - nie mam pojęcia. Ale lista chorób, które -jak tam wyliczają - można wyleczyć tym miodem jest długa - m.in. półpasiec, rana cukrzycowa, miażdżyca, gronkowiec, opryszczka, nie mówiąc o zwykłym zapaleniu gardła.

Nie zarejestrowany
30-09-11, 16:08
Dziękuję za odpowiedź. Tak czytałam informacje na stronie i artykuły poświęcone badaniom. I opinie są jednak różne, osoby związane z medycyną klasyczną raczej sceptycznie podchodzą do takiej formy leczenia. Podobno produkt który zawiera cukry nie jest odpowiedni przy leczeniu wrzodów. Z drugiej strony osoby związane z medycyną naturalną pozytywnie oceniają. Zapytałam jeszcze bezpośrednio na forum miodów manuka, może uzyskam dodatkowe informacje.

kamilaba
28-03-12, 10:58
Ja czytałam, że miody są dobre na nasz układ pokarmowy. Teraz mogę się mylić ale chyba rzepakowy jest polecany osobom, które mają problem z wątrobą. Na pewno dieta przy wrzodach czy też innych problemach musi być ściśle określona, ilość spożywanego miodu również. Daj znać czy zdecydowałaś się na wsparcie leczenia manuką. Jestem zainteresowana tematem.

Nie zarejestrowany
29-03-12, 09:32
Najlepszym sposobem na pozbycie się helicobacter pylori jest kuracja antybiotykowa - krótka i skuteczna. Na stronie poświęconej temu produktowi są opublikowane listy dziękczynne osób, którym ten miód pomógł. Czy autentyczne - nie mam pojęcia. Ale lista chorób, które -jak tam wyliczają - można wyleczyć tym miodem jest długa - m.in. półpasiec, rana cukrzycowa, miażdżyca, gronkowiec, opryszczka, nie mówiąc o zwykłym zapaleniu gardła.

Dziekuję bardzo, antybiotyki i antybiotyki a wątroba siada... Lepszy manuka bo raz że ma ten metylogoloksal, to jeszcze nie szkodzi zdrowiu! ja na helicobacter jem manuke, tylko że przy każdym pojawieniu się pieczenia i działa, za controloc nie działający już podziekowałam.

Savoy
02-04-12, 20:55
Przesada z tym "cudownym miodem", może nie szkodzi zdrowiu, ale kieszeni tak - cena tego produktu spożywczego jest wzięta z sufitu.

Nie zarejestrowany
03-04-12, 11:01
Przesada z tym "cudownym miodem", może nie szkodzi zdrowiu, ale kieszeni tak - cena tego produktu spożywczego jest wzięta z sufitu.

ale to nie jest polski miodek z kazdego możliwego kwiata...
polskie miody nie mają tak wysokiego metylogloksalu, a co do ceny to znam jeszcze droższe miody ;)

dominikaW
27-04-12, 11:28
Nie z sufitu tylko z zagranicy. :) A raczej z kalkulacji poczynionych przez importera. W cudowność wierzyć nie musisz ale możesz poczytać wyniki badań. Tutaj odsyłam najlepiej do zagranicznych artykułów oraz programów, które możesz znaleźć na youtube. Jeśli ktoś chce zainwestować w swoje zdrowie to nie widzę problemów, na szczęście to tylko suplement a nie lek na pełnopłatną receptę.

Nie zarejestrowany
19-07-12, 21:34
Po jakim okresie stosowania miodu mogę liczyć na poprawę? Jaki rodzaj miodu stosować przy chorobie wrzodowej, czy miód mogę przyjmować równocześnie z lekami, czy raczej nie?

Jurek.T
24-07-12, 13:35
Pomaga może na zgagę?

Nie zarejestrowany
24-07-12, 15:09
tak

emilek
01-08-12, 13:18
Stosowałeś? Który z miodów? W jaki sposób stosowałeś? Znalazłem stronę gdzie jest co najmniej kilka rodzajów i kilku producentów miodu. Jak się domyślam tak jak i wśród naszych będą podróbki.

Nie zarejestrowany
27-08-12, 13:29
Czy miód manuka wzmaga apetyt? Mam syna niejadka, stosowałam różne preparaty kupowane w aptece i niestety nie pomagały.

L_enka
28-08-12, 16:39
Przepraszam, że troszkę offtopuję ale naprawdę wiele informacji i przydatnych rad znajdziecie na forum miodymanuka. Najlepiej jeśli tam zapytasz. A co dziecku jest, że niejadek? Ma jakieś objawy?? Konsultowałaś z lekarzem, jakieś badania?
Teraz albo dzieci jedzą za dużo albo za mało.

ergan
29-08-12, 12:57
No niestety cena tego specyfiku faktycznie jest bardzo wysoka...
A co do dziecka niejadka - może dziecko nie dostaje do jedzenia tego co lubi? może za dużą presję wywieracie z jedzeniem? a może tylko wydaje Wam się, że dziecko mało je (często zapomina się, że żołądek dziecka jest duuuużo mniejszy od dorosłej osoby)?

Nie zarejestrowany
30-08-12, 11:23
Z dzieckiem mam problemy od 3 lat jeśli chodzi o jego apetyt. W chwili obecnej ma 5 lat i dalej ten apetyt jest słaby ,gdyby mógł to by nie jadl caly dzień. Za nim cokolwiek spróbuje to juz mówi ,że to mu nie smakuje. Nie ukrywam też, że często mi choruje, gardło ,katar, stany zapalne uszu. Znajomi i rodzina mówią,żeby spróbować go przegłodić,aż sam przyjdzie i powie ,że chce jeść ale ja nie mam sumienia. Śniadania ,obiady i kolacje są dla mnie męką, bo trwaja do godziny. Wiadomo bo to chłopiec jest bardzo energiczny,nie ma czaasu na jedzenie i nie potrafi sie na nim skupić ale nie wierze ,ze nie jest głodny. Miło by było popatrzeć jak dziecko zjada cały posilek i wtedy "serce nie boli" :) Dodam ,że jest bardzo szczuplutki:(

Nie zarejestrowany
24-10-12, 14:20
Rada ode mnie: skonsultuj to z lekarzem, czasem dzieci które jako małe starsznie wybrzydzają potem wszystko jedzą ze smakiem. Jeśli ten miód w 100% jest naturalny to na pewno nie zaszkodzi dziecku o ile będzie chciał go jeść. Głównie słyszałam że biorą go osoby chorujące na wrzody.

Redakcja
20-12-12, 19:11
Miód manuka nazywany jest naturalnym probiotykiem, ponieważ ma właściwości antybakteryjne, antywirusowe, przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze. Można go kupić w sklepach ze zdrową żywnością oraz za pośrednictwem sklepów internetowych

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/miod-manuka-naturalny-probiotyk-w-domowej-apteczce_40312.html

Nie zarejestrowany
24-04-13, 10:57
Na tej stronie: http://swiatmanuka.pl/ znajdziesz wiele informacji dotyczących stosowania tego miodu, również opinie pacjentów. Temat dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego potraktowany jest całkiem obszernie.

Nie zarejestrowany
22-05-13, 15:40
wiadomo jak to jest, strony się przeżucają informacjami że są najlepsze, każdy zachwala swój miód heh.. Warto wpaść na profil fejsbukowy manukazdrowie.pl i tam sa opinie ludzi a przy okazji ciekawostki jak można z miodu manuka i nie tylko skorzystać. Ciekawe rzeczy można znaleźć moje dziecko zakochało się w stroju pszczółki :)

Allisa
17-08-13, 20:47
Jakieś doświadczenia w związku z stosowaniem miodu? To o czym wspominasz, to ten drugi miód. Piszę drugi, bo ma inne oznaczenie. Bardziej interesują mnie naukowe badania dotyczące Manuki, a nie zdjęcia pszczółek i słodkich ciasteczek. Ale może ja nie jestem targetem fejszbuka bo większość profili jest prowadzona w ten sposób.

Gosia--
21-08-13, 13:31
Pomaga może na zgagę?Na zgagę jest wiele innych fajnych zaleceń żywieniowych, bo przede wszystkim trzeba dbać o to co się je, wtedy objawy zgagi można załagodzić, a nawet ich się pozbyć :) niestety zgaga czasem jest taką chorobą, że nie wiele da się z nią zrobić. Warto na pewno zgłosić się do lekarza i wykonać odpowiednie badania, są takie, które sprawdzają środowisko żołądka i jaki jest dokładny powód zgagi. Ja polecam przede wszystkim odżywiać się http://vivalavita.pl/choroba/zgaga-5.html w odpowiedni sposób, jeżeli np. jemy za kwaśne produkty to nasila zgagę i jej objawy. Trzeba dbać o siebie :D

piotrEK23
29-08-13, 21:49
Miód Manuka na zgagę? To już chyba lekka przesada, jest to miód dosyć drogi i silny. Jeśli stosować go na żołądek to wrzody, helikobakter ale nie na zgagę proszę! Na zgagę jogurt, maślanka albo manti. Powodzenia i zmnień trochę swoją dietę.

masskotka34
15-10-13, 15:23
Zgadzam się w 100% z przedmówcą nie wierzę, żeby miód działał na zgagę. Raczej ostrożnie podchodzę do takich rewelacji. Zresztą nie do końca chce mi się wierzyć, żeby pomagał na wrzody i Helicobakter, ale kto wie.

Dystrybutor_Manuka MGO
20-11-13, 15:38
Myślę, że w temacie właściwości miodu z Manuki najlepiej sięgać po fakty czyli dostępne wyniki przeprowadzonych badań. To nad czym warto się zastanowić to właściwość antybakteryjna miodu, w szczególności w stosunku do szczepów bakterii Helikobakter. Według badań przeprowadzonych w 1994 roku, jest w stanie niszczyć lub hamować rozwój bakterii w zależności od stężenia. Miód zadziałał na 7 szczepów Helicobacter Pylori.
Zachęcam do zapoznania się z artykułem dotyczącym właściwości miodu Manuka i wrzodów żołądka, Helikobakter. http://leczeniemiodem.pl/choroby/wrzody-zoladka-i-helicobacter-pyroli/

Nie zarejestrowany
17-05-14, 00:22
Witam ja powiem krotko Miod manuka warto kupic moja tesciowa wyzdrowiala z ... Raka pluc i wody pluc i brala wlasnie ten miod lekarze nie wiedzieli jakim cudem nie patrzcie na koszt nie warto bo pomaga naprawde !!!!!!!!!!!!!!!

Nie zarejestrowany
17-05-14, 00:26
zgadzam się w 100% z przedmówcą nie wierzę, żeby miód działał na zgagę. Raczej ostrożnie podchodzę do takich rewelacji. Zresztą nie do końca chce mi się wierzyć, żeby pomagał na wrzody i helicobakter, ale kto wie.
witam miod pomaga na wszystko i to nie jest klamstwo . Moja tesciowa wyzdrowiala walczyla z woda w plucach i miala raka pluc lekarze nie dawali szans . Zaczela jesc miod i wyzdrowiala lekarze stwierdzili ze to cud . Polecam warto

Dystrybutor_Manuka MGO
28-07-14, 19:34
To dobra wiadomość, że miód Manuka pomógł w leczeniu aczkolwiek proszę nie uważać tego produktu za cudowny sposób na każdą chorobę. Silne właściwości antyzapalne, antygrzybiczne ale i odżywcze miodu są zbadane i jest to fakt. To właśnie jego oddziaływanie na bakterie sprawiają, że stosowany jest jako środek wspomagający leczenie wrzodów, IBS, Helicobakter Pyroli. Jednak nie jest to lek na te choroby. Osoby zainteresowane tematem odsyłam do opracowań naukowych dotyczących właściwości miodu, które dostępne są online.

Nie zarejestrowany
23-03-15, 11:52
Osobiście mogę zaświadczyć, jeśli chodzi o działanie na rany. Błyskawicznie goi trudne rany, także korzystałam po operacji na rany i pięknie się goiły. POLECAM!

Nie zarejestrowany
15-03-16, 21:54
Cooo? Manuka?

Martyna1980
31-01-17, 21:15
Miód manuka jest dobry nie tylko na problemy żołądkowe! Więcej na temat jego zdrowotnych właściwości znajdziecie na http://www.promater.pl/miod-manuka-wlacz-go-do-swojej-diety/