PDA

Zobacz pełną wersję : Badaj piersi

anet
20-09-11, 23:30
Na raka piersi każdego roku zapada 13 tysięcy Polek, z czego prawie połowa umiera. Dlaczego? Bo nie zgłaszamy się na profilaktyczne badania piersi, nawet gdy są bezpłatne. Dlatego tylko 1/5 przypadków raka piersi wykrywa się we wczesnym stadium, kiedy są duże szanse na całkowite wyleczenie. (Informacje o tym, jak chronić się przed rakiem piersi, a także jak go leczyć, znajdziesz w październikowym "Zdrowiu").
A jak jest w Twoim przypadku - kiedy ostatnio robiłaś samobadanie piersi, USG lub mammografię? Wyczułaś jakąś zmianę w piersiach? Coś Cię niepokoi? Zapraszamy do dyskusji.

nict
03-03-16, 12:11
Mammografia i USG to podstawowe badania piersi, oczywiście poza samokontrolą. Mammografia jest badaniem inwazyjnym, tzn że pacjentka zostaje napromieniowana w tym wypadku promieniami RTG. W przypadku USG sprawa ma się zupełnie inaczej. USG jest nie inwazyjnym badaniem piersi, profesjonalnie nazywanym "Badaniem USG sutków". USG jest też badaniem o wyższym stopniu dokładności i tym samym wyższym badaniem referencyjnie. Dlatego warto, jeśli ktoś może sobie na to pozwolić wykonywać badania USG piersi w celach profilaktycznych. To co jest możliwe teraz w tego rodzaju zaawansowanej diagnostyce, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii można zobaczyć na tej stronie http://www.ultramedica.pl/usg_piersi_krakow.html

gagatek
01-12-16, 20:33
Tak naprawdę mammografia jest przeznaczona dla kobiet po 50 roku życia, poza tym jest to bardzo niekomfortowe i bolesne badanie, nie ma co się oszukiwać ale tak jest. Badania USG są dużo bardziej komfortowe ale nie każdy moze się na nie dostać, dlatego dzisiejsza technologia wychodzi naprzód kobietom, ostatnio interesowałam się urządzeniem Braster, które jest przeznaczne do badania piersi, jego skuteczność jest taka sama jak skuteczność USG, badanie jest bezbolesne i można je wykonać w zaciszu domowym. Wygodnie no i mamy piersi pod kontrolą więc warto pomyśleć o zakupie takiego urządzenia zwłaszcza jeśli któraś z Nas musi być pod stałą kontrolą.

Halinka_Na
11-12-16, 14:27
Kobiety powinny znacznie wcześniej myśleć o swoich piersiach niż po ukończeniu 50-tego roku życia. Nie chcę pisać, że jest to trochę taki cykający zegar, ale przez szacunek do swojego ciała powinno się o nie dbać. Nowotwór piersi to z jedej strony drugi po raku płuc powód zgonów u kobiet, a z drugiej strony w większości przypadków (odpowiednio wcześnie wykryty) jest wyleczalny. Pozatym metoda palpacyjna jest mało wiarygodna, bo zawsze się coś znajdzie pod palcem podczas badania, co niekoniecznie musi być zmianą, a my już sie tym zestresujemy.

gagatek
14-12-16, 19:58
dlatego ja osobiście uważam, że regularna kontrola to podstawa do uniknięcia rak piersi, rak piersi rozwija się bardzo szybko, w przeciągu kilku miesięc, jak sobie odpuścimy temat to możemy przeoczyć moment w którym można było reagować a to nie o to chodzi tylko o to, żeby reagować w miarę wcześnie. Co do zachorowalności to rzeczywiście jest to najczęstszy rak który dopada kobiety i to coraz łodsze, więc prawda jest taka, że pod stałą kontrolą nasze piersi powinny być już od 18 roku życia.

Nie zarejestrowany
19-02-17, 13:21
Niestety statystyki nie mylą i niestety coraz więcej kobiet w młodym wieku choruje na raka piersi. Badanie piersi jest bardzo ważne. Ja mam 32 lata i na mammografie jestem za młoda a podobno jest bolącą. USG piersi to pewnie mój lekarz powinien zalecić. Ja obserwuje swoje piersi i jak czyje jakies zmiany to konsultuje to z lekarzem. Dziewczyny, badajcie się regularnie!!!

agentura
09-05-17, 00:28
Jest jeszcze takie urządzenie jak braster. Można nim sobie w domu robić badanie. Aplikacja przeprowadza przez cały proces, po kilkunastu godzinach jest dostępny opis naszego badania. Ja już go mam, muszę przyznać, że świetny sprzęt, czuje się dobrze przebadana co miesiąc, mimo że robię to sama w domu. Usg mimo wszystko raz do roku.