PDA

Zobacz pełną wersję : Bez cukru...

Nie zarejestrowany
22-11-12, 12:13
Wykryto u mnie cukrzycę. Bardzo boję się tej choroby i pogorszenia stanu zdrowia. Jednak nie jestem wstanie przełknąć gorzkiej kawy, której nie umiem sobie odmówić. Czym ją mogę posłodzić jeżeli nie ma to być cukier?

Redakcja
22-11-12, 18:30
Spróbuj zastąpić cukier słodzikiem. Jest słodszy i ma mniej kalorii:)

http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/czy-slodziki-moga-zastapic-cukier_33896.html

Nie zarejestrowany
22-11-12, 19:58
Wykryto u mnie cukrzycę. Bardzo boję się tej choroby i pogorszenia stanu zdrowia. Jednak nie jestem wstanie przełknąć gorzkiej kawy, której nie umiem sobie odmówić. Czym ją mogę posłodzić jeżeli nie ma to być cukier?

Nie bój się ważne, żebyś stosował się do zaleceń lekarza wówczas na pewno nie dojdzie do powikłań, najlepiej zgłosić się do dietetyka lub diabetyka, jeżeli nie możesz zrezygnować ze słodzenia możesz stosować słodziki tylko one mają zły wpływ na zdrowie, najlepiej codziennie zmiejszać dawkę cukru aż wreszcie organizm się przyzwyczai można zrezygnować z cukru wiem coś o tym :P http://vivalavita.pl/pytanie-do-dietetyka/dopasowanieodpowiedniejdietyniskosodowacukrzycowan iskobialkowa-116.html tutaj masz fajnie opisane zalecenia dotyczące diety w cukrzycy, pamiętaj żeby dbać o to co jesz, stosować się do zaleceń to ważne dzięki temu unikniesz pogorszeniu stanu zdorwia.Pogorszy się tylko wtedy, gdy będziesz właśnie słodził i nie stosował się do zasad. Uszy do góry :)

ulalala85
15-12-12, 21:49
Z cukru można zrezygnować. Kiedyś piłam tylko słodką herbatę i kawę też słodziłam, ale doszłam do wniosku, że jeśli zrezygnuję z cukru, wyjdzie mi to tylko na zdrowie i uparłam się, że nic nie będę dosładzać. To kwestia przyzwyczajenie. A jeśli chodzi o napoje, to wg mnie cukier tylko psuje smak:)

pikwik
25-12-12, 17:32
Herbatę zawsze można posłodzić miodem:) Z tego, co wiem miód w niewielkich ilościach jest bezpieczny dla cukrzyków.

mamuśka
28-12-12, 18:53
Jeśli będziesz kontrolowac poziom cukru i stosować się do zaleceń lekarza to może okazać się, że nie będzie trzeba ze słodzonej kawy rezygnować - moja ciocia też jest cukrzykiem i jak kontroluje ten poziom to wie czy może sobie pozwolic na ciacho czy nie.

Nie zarejestrowany
08-01-13, 13:07
Polecam ksylitol. Sama używam.