PDA

Zobacz pełną wersję : Morfologia krwi - co mówi wynik? Jak przygotować się do badania - jak wykonać badanie

Nie zarejestrowany
25-02-13, 14:58
Jak przygotować się do badania krwi? Wiem, że morfologia krwi jest bardzo ważnym badaniem. Lekarze zalecają nawet wykonywać profilaktycznie raz do roku. Co nam pokazuje taka morfologia krwi? W skrócie czy jesteśmy zdrowi czy chorzy?

Nie zarejestrowany
25-02-13, 15:06
Najlepiej na badanie zgłosić się na czczo. Tym bardziej jeśli zamierzasz badać poziom cholesterolu albo poziom glukozy we krwi. To musisz przyjść z pustym żołądkiem i nic nie jeść przez kilka godzin przed badaniem.
Mozna jedynie pić trochę wody, ale też nie jakiejś wysoko zmineralizowanej. Ewentualnie niesłodzona herbata też może być jak na przykład zażywasz leki i nie masz jak połknąć.

Ale jak nie mierzysz poziomu cholesterolu ani poziomu glukozy we krwi to możesz przyjść po śniadaniu. Wówczas nie obowiązuje - przy takim podstawowym badaniu krwi - wymóg niejedzenia.

Co robić aby po pobraniu krwi nie zrobił się wylew? Najlepiej uciskać w miejscu wkłucia. NIe zguinaj ręki, gdzie była pobrana krew.

Nie zarejestrowany
12-11-19, 12:20
też skorzystałam z tych porad, przydatne są

mellia
12-11-19, 14:16
Tak, podrzucę te rady mojej mamie, właśnie pobrałam dla niej kupon rabatowy ze strony diagnostyki w ramach akcji droga do zdrowia i mama zrobi 17 najważniejszych badań za pół ceny