PDA

Zobacz pełną wersję : Kasze - cudowny "pokarm życia"?

tabasco
24-02-15, 15:10
Cześć wszystkim. Zauważyłam że ostatnio do łask wracają kasze wszelkiego rodzaju. Przypisuje się im "cudowne" właściwości - podobno rozgrzewają i odkwaszają organizm, dostarczają witamin z gr. B i w ogóle są jakimś dietetycznym skarbem. Co o tym myślicie i które kasze polecacie?

MKoza
24-02-15, 21:07
Kasza pęczak, jaglana i kasza gryczana nie palona.

tabasco
25-02-15, 09:54
Nie palona? To jakaś inna niż ta standardowa gryczana? Gdzie to kupić?

krystyn
25-02-15, 10:10
O matko wyszukiwarka nie boli.Niepalona kasza jest bardziej wartościowa, bo w procesie prażenia giną witaminy. Ale uwaga niestety (dla niektórych) biała gryczanka smakuje inaczej, nie ma tego charakterystycznego posmaku z którym większość ją kojarzy. Jest dośc neutralna w smaku. I kupuj "luźną", nie do gotowania w workach - te folie są toksyczne.

tabasco
27-02-15, 11:18
A ta którą pokazujesz jest w woreczku ;p Ale spoko dzięki za info.

tabasco
27-02-15, 11:22
Ale w ogóle widzę że fajny asortyment kasz i innych zdrowych produktów mają w tym sklepie piotr i pawel. Zaintrygował mnie ten organiczny mix strączkowych, próbowałaś może tego?

MKoza
27-02-15, 22:31
Są dobre kasze na ryneczkach, od chłopa z worków jutowych. Trzeba poszukać. Gotowe produkty, podane na tacy, to tylko w hipermordercach.

Nie zarejestrowany
30-04-16, 01:55
u mnie najlepiej sprawdza się jaglana na śniadanie , a także probiotyk ( lactoral) , ponieważ brałam długo antybiotyki i miałam duże problemy trawienne