PDA

Zobacz pełną wersję : Twarde stolce - co zamiast błonnika, żeby nie powodowało wzdęć?

Nie zarejestrowany
09-04-15, 22:15
Witam, mam dość wstydliwy problem, a mianowicie 2 lata temu zdiagnozowano u mnie szczelinę odbytu. Po około roku udało mi się zaleczyć jednak od tamtej pory mój stolec jest w kształcie twardych kulek o różnej wielkości przez co dość często dochodzi u mnie do zranień śluzówki odbytu. Próbowałam brać różne leki na zmiękczenie stolca, a także jeść więcej błonnika i pić więcej wody, jednak u mnie się to nie sprawdza. Leki nie dają żadnego efektu, zaś płatki owsiane, otręby czy nawet banany powodują u mnie poważne wzdęcia i gazy. Pracuję z ludźmi, więc nie mogę sobie pozwolić na takie "atrakcje powietrzne". Co ja mam zrobić, żeby wyeliminować problem zbyt twardego stolca jednocześnie unikając ww. skutków ubocznych, bo już sama nie wiem. Dodam, że staram się odżywiać odpowiednio, ale jestem typem niejadka i w sumie zjadam dość mało. Proszę, niech ktoś podrzuci mi jakiś pomysł, bo już nawet nie wiem do jakiego lekarza się zwrócić.

Nie zarejestrowany
21-06-15, 14:38
spróbuj co dzień rano pić na czczo dwie - trzy łyżki oleju lnianego. Mnie trochę pomaga.

Nie zarejestrowany
14-07-15, 22:35
spróbuj co dzień rano pić na czczo dwie - trzy łyżki oleju lnianego. Mnie trochę pomaga.

Spróbuj probiotyków/synbiotyków.