PDA

Zobacz pełną wersję : Jak złagodzić biegunkę po antybiotykach u dziecka?

Nie zarejestrowany
21-07-19, 19:19
Mój syn ma obecnie zapalenie oskrzeli i lekarka przepisała antybiotyk. Kazała do tego brać probiotyk, ale nie powiedziała konkretnie jaki i wzięłam to co dała mi lekarka. Ale syn ma teraz biegunkę. Znacie jakiś dobry probiotyk, który naprawdę dobrze ochroni żołądek?

Milkaa
28-08-19, 18:28
Wiesz co, w aptece zapytaj o flostrum baby. Właśnie to podaje moim maluchom i nie ma problemów z biegunkami. W składzie są dwa dobre szczepy bakterii i to powinno wystarczyć. Zresztą po antybiotykoterapii też się dobrze sprawdza, choćby wzmacniając organizm przed infekcjami i chorobami.

Nie zarejestrowany
01-09-19, 11:07
Kupiłam acidolac, który zakończył kłopoty z beginką. Zresztą nadal go podaję, przyda się wzmocnienie jelit po antybiotyku. Staram się unikać takiego leczenia, ale tym razem naprawdę nie było wyjścia. Antybiotyk był koniecznością. Niestety bardzo mocno osłabił układ pokarmowy.

Wanka
20-01-20, 09:56
Córce przy antybiotykach podawałam Multilac Baby. Niestety antybiotyki bardzo osłabiają florę bakteryjną i warto podać sprawdzony probiotyk. Multilac jest synbiotykiem, więc zawiera również prebiotyk. To duża zaleta, bo wpływa na skuteczność.