+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
    Nie zarejestrowany
    Guest

Na co mam alergię?

ja mam pokrzywkę od 3 lat nie umiem się jej pozbyć na początku chodziłam po lekarza robiłam testy i nic nikt mi nie powiedział tylko jem od kilu lat zyrtec i alerzin .Chciałabym teraz zaplanować dziecko ale nie wiem jak to bedzie podczas ciąży jak nie wezmę co drugi dzień tabletki to mnie wszystko swędzi.Czy ktoś mi coś pomoże

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar routine
    Mieszka w
    Wroclaw

alergia

Bardzo dziwne, ja mialam podobnie, ale moj lekarz uparcie robil mi testy, wreszcie odkrylam ze mam uczulenie na nikiel, truskawki, bialko, kakao i kilka jeszcze innych przedmiotow codziennego uzytku. Podobno nazywa sie to atopowe zapalenie skory, na poczatku objawialo sie pokrzywka, potem zaczelam miec takie suche plamy. Smaruje te miejsca dobrymi kremami na AZS i jest znaczna poprawa. Moze u CIebie bedzie podobnie.

Nie zarejestrowany
    Guest

Alergia na pyłki

Ja jestem uczulona na pyłki traw i wakacje są dla mnie koszmarem. Ciągle muszę wszędzie chodzić z zapasem chusteczek, bo ten wodnisty katar jest nie do wytrzymania. Katar, to niestety nie jedyne objawy, dlatego też mój alergolog doradził mi odczulanie, jako sposób leczenie, który może całkowicie wyeliminować alergię z mojego życia. Terapię odczulającą rozpoczyna się przed okresem pylenia, więc muszę jeszcze poczekać, ale już nie mogę się doczekać, mimo, że wiem, że to leczenie długotrwałe. Dla zainteresowanych, polecam alergianapylki.pl

Nie zarejestrowany
    Guest

odczulanie

Ja też się odczulałam na pyłki traw. Skończyła się odczulać dwa lata temu, efekt świetny, zero problemów. Odczulałam się purethalem, a Ty czym się odczulasz ?

Nie zarejestrowany
    Guest

uczulenie na jad owadów

Miałam alergię na jad owadów błonkoskrzydłych, do których należą osy i pszczoły. To było straszne, bo wiedziałam, że użądlenie może mnie doprowadzić do śmierci. Przestałam się bać tych owadów dopiero, kiedy przeszłam w szpitalu terapię odczulającą. Szpital ten znalazłam na liście ośrodków umieszczonej na stronie osa.org.pl w zakładce terapia odczulająca. W ośrodkach tam wymienionych taka terapia jest w pełni refundowana.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Sissi jeżeli to pokrzywka związana z atopowym zapaleniem skóry to spróbuj zastosować na nią protopic 0,1% jest to bardzo dobra maść która wyleczyła mi swędzące powieki (które miałam od 1/2 roku - to było straszne, straszne swędzenie łuszczenie, zaczerwienienie) po protopicu jak reką odjął. Maść kosztuje - mała tubka 50 zł ale jest naprawdę skóteczna, potem co jakiś czas trzeba lekko posmarować. Sprawdz na ulotce, czy mogą ją stosować kobiety w ciąży..polecam.

Nie zarejestrowany
    Guest

w ciązy odstawiłam leki

U mnie też alergia na pyłki, również myślę o odczulaniu. Na razie pomaga clatra w tabletkach - całą dobę działa i kataru nie ma. A w ciąży musiałam odstawić. Trzeba wtedy unikać alergenu jak ognia, ewentualnie zapytać lekarza o coś, co można wtedy stosować. Ja po prostu przepłukiwałam nos wodą morską, robiłam sobie inhalacje ziołowe, myłam się po każdym wyjściu, a wychodziłam przed południem, gdy pyłków było mniej. A spacery dłuższe zawsze po deszczu, gdy to dziadostwo przewiało z powietrza. Nie trzeba sie załamywac na starcie - będzie dobrze

gumabalonowa
    Guest
    podczas ciąży zalecane jest odstawienie wszystkich tabletek, ja też myślałam że umrę bo tylko clatra mi pomagała ale starałam się przez ten czas unikać kontaktu z alergenem. odczulania nie polecam - u mnie były to pieniądze wyrzucone w błoto

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Kraków
    Spróbuj zastąpić zyrtec tabletkami zilola. Mi pomogły wygrać z pokrzywką, która mnie męczyła prawdopodobnie po truskawkach. Można je stosować w ciąży, ale lepiej sie skonsultować z lekarzem.

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Koniecznie należy przeprowadzić testy alergologiczne, które wykażą na co masz uczulenie. Nie działaj na ślepo, warto wiedzieć z czym walczysz.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 21-07-15 o 10:00

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości