+ Odpowiedz na ten temat
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63
    Oksyy
    Guest
    Często wzdęcia? Zapobieganie gazom - porady
    Porady, raczej przykład bo u każdego może co innego dać inny rezultat. U mnie gazy i wzdęcia pojawiały się zawsze po wypiciu gazowanego, zjedzeniu słodyczy oraz wszystkiego co było pieczone lub zawierało drożdże. Czyli wszystko co lubią bakterie patogenne czyli cukier, cukier, cukier i jeszcze raz cukier... Diagnoza - dysbioza. Leczenie - probiotykoterapia. Wskazania - zmiana diety. Nic dodać nic ująć. Odstawiłem cukier, znalazłem zamienniki w postaci ksylitolu, miodu. Zacząłem pic probiotyki joy day 3 razy dziennie i piłem je w ten sposób przez 4 miesiące. Teraz pije je raz dziennie. do swojej diety wprowadziłem więcej warzyw i ogólnie surowego pokarmu oraz staram się wyeliminować z diety wszystko co jest wysoko przetworzone (czasem się uda a czasem nie). Tak czy siak wzdęcia zniknęły. A jak zjem cos w stylu pizzy to wtedy wypijam od razu probiotyk w większej dawce i jest OK. Wiem że nie jest to najlepsze rozwiązanie ale przynajmniej dopóki nie zrezygnuje z tego "śmieciowego jedzenia" to przynajmniej tak wspomagam strawienie tego pokarmu. No i nie mam po nim wzdęć.

Wrzesien
    Guest
    Wzdęcia i gazy – jakie są ich przyczyny?
    Dolegliwości związane z nadmierną ilością gazów mogą być konsekwencją chorób czynnościowych przewodu pokarmowego. Wyróżnia się dwie grupy przyczyn gazów i wzdęć: fizjologiczne oraz związane z chorobami przewodu pokarmowego. Do przyczyn fizjologicznych gromadzenia się nadmiernej ilości gazów należą:

nadmierne połykanie powietrza, które jest wynikiem zbyt szybkiego jedzenia lub też szybkiego, przerywanego mówienia,
    wytwarzanie zbyt dużych ilości dwutlenku węgla po obfitych bogatobiałkowych lub bogatotłuszczowych posiłkach,
    nasilenie procesów fermentacyjnych bakterii w jelicie grubym po spożyciu nadmiernych ilości niektórych produktów spożywczych ( np. grochu, fasoli). (fr.art.Wzdęcia i gazy – o czym mogą świadczyć?

A sposoby na ich pozbycie sie to:
    - zmiana diety na lżej strawna
    - picie większej ilości wody
    - jedzenie mniejszych porcji jednorazowo
    - zamiast 3 posiłków zjadać mniejsze ale 5 posiłków
    - spokojniejsze, wolniejsze jedzenie
    - picie probiotyków, koncentratow probiotycznych pomagajacych w trawieniu i regenerujacych flore w jelitach
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 13-09-19 o 20:12

Cezane
    Guest
    Nie mam wzdęć a i tak pije probiotyki. Topinambur probiotyczny koncentrat już od, no prawie 2 lat. Wiec moze dlatego ich nie mam i nie narzekam na trawienie oraz gazy? Hm, tak o tym nie pomyślałam...

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości