+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
    Nie zarejestrowany
    Guest

Metody usypiania dzieci - jakie?

ja też usypiam bez kołysania, tyle że układam sie z synkiem i pozwalam mu pomruczeć poprzytulać się sama też nie szczędząc czułości. trwa to zwykle kilka minut( wcześniej codzienna kąpiel i pielęgnacja, pozegnania z rodzeństwem i tatą- chyba że tata wytarguje usypianie, itp).Szymuś zasypia bezpiecznie i słodko, nie ma płaczu(5,7 minut? brrr) ja łapię oddech przed tym co mnie czeka kiedy skarbek śpi. Czy to nie fajnie tak kończyć dzień? tak wychowałam starszą czwórkę i oni wspominają przytulanki i łóżeczkowe bajki wcale nie są rozpieszczeni a nawet zazdroszczą braciszkowi takich forów teraz. pewnie jeszcze zatęsknie to spokoju zasypiania utulonego dziecka więc póki jeszcze tak chce zasypiać to z rozkoszą to robię. Nieliczę tych kilkunastu(czasem więcej) minut jeśli nam wszystkim przynoszą przyjemność. Myślę tylko dlaczego inne dzieci mają tak poukładane dzieciństwo, że im się odbiera takie chwile dla komfortu rodziców
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 07-11-14 o 12:15

Nie zarejestrowany
    Guest

zasypianie bez klysania- nawiazanie do doroty

brawo Dorota,martwi mnie nie zrozumienie przez ciebie tak banalnego tematu.jesli zastanawiasz sie nad tym poukladanym dziecinstwem tak bardzo to pozwol ze ci odpowiem dlaczego tak powinno byc.dzieciom przez wlasnie to poukladane dziecinstwo stwarzasz poczucie bezpieczenstwa i ze wszystko ma rece i nogi.To pozniej owocuje ich wspanialym humorem bo sa wyspane i wiedza co kiedy i jak.i wcale to nie jest tak ze poukladane dziecinstwo odbiera im cokolwiek to wlasnie rodzice ktorzy mysla tak paradoksalnie odbieraja im spokoj rownowage i poczucie bezpieczenstwa.i nikt tu nie mowi o rygorze w chowaniu dzieci,mowimy tu o madrej milosci madrych rodzicow,ktorej niestety tobie brakuje.przemysl jeszcze raz temat i nie popelniaj gaf.pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

Zasypianie bez kołysania

Moje bliźniaki zasypiają od urodzenia same,mają teraz 9 miesięcy.nawet przez okres dwóch miesięcy karmienia piersią dzień i noc,po nakarmieniu odkładałam je do łóżeczka.

Nie zarejestrowany
    Guest

zasypianie bez kołysania

Jestem młodą mamą-mam 20 lat.Mój synek,Filipek,ma teraz 2 miesiące i niestety długo muszę się nagimnastykować,żeby go uspać. Muszę chodzić po pokoju z nim na rękach-nawet jeśli trzymam go na rękach siedząc-płacze.Próbowałam dostosować się do rad P.Kasi ale nie wytrzymuję-nie mogę słuchać jak mały rozpacza, kiedy go zostawiam samego w łóżeczku;( Nie wiem co z tego będzie...ehhhh...

Nie zarejestrowany
    Guest

zasypianie bez kołysania-cz.II

Zapomniałam dodać,że jak już uda mi się położyć śpiącego synka w łóżeczku, to tylko i wyłącznie w pozycji na brzuszku Nie ma szans,żeby spał inaczej-od razu się budzi

Nie zarejestrowany
    Guest

zasypianie bez kołysania

mój synek ma 12 miesięcy i wciąż budzi się w nocy od urodzenia jeszcze a ni jednej nie przespałam

Nie zarejestrowany
    Guest

zasypianie bez kolysania

hey.jestem mama 16 miesiecznej Tosi,która (az wstyd mi przyzanać)ciagle usypiam na recachod uraodzenia Tosia przestawiła sie tak ,ze spała w dzien ,a noc uważała za dzien,(to przez moja prace,bo pracowałam nocami gdy byłam w ciazy) i gdy była mała brało sie na rece i bujało ja czy tata,i tak niestety zostalo do tej pory.Tosia nawet nie chce słyszec o tym zeby tata ja uspil,bo odrazu mówi --nie mama---prosze pomozcie mi jak ja mam ja tego wszystkiego odzwyczaic.czasami brak mi sily.tłumacze a ona swoje,jak nie pasuje to placze ,az sie czasami chce zaniesc.pomocy pozdrawiam.

Nie zarejestrowany
    Guest
    w artykule wspomniana jest książka, w której jest ewidentnie napisane, że metoda "z wchodzeniem i wychodzeniem" czyli 3-5-7 jest OD 6 MIESIĄCA ŻYCIA !!!!
    Wcześniej dziecko nie jest gotowe na takie drastyczne kroki. Nawet autorka książki przyznaje.
    trochę mało rzetelny ten artykuł

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Katowice
    Moja siostra 6 lat borykała się z problemem usypiania dzieci. Szukałam informacji na ten temat w internecie i znalazłam bardzo ciekawy artykuł, który okazał się niezwykle pomocny: http://www.wiadomosci24.pl/artykul/koniec_nocnej_zmiany_258109.html
    Jakimś cudem stosując się do rad problem zniknął. Wciąż nie mogę w to uwierzyć.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 19-12-14 o 10:18

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Sulejówek
    a sprawdzone metody jak czytanie, kołysanki itd nie działają? Słyszałam ze dawanie cukru pobudza też dzieci, przez co później mogą mieć problem z zasypianiem.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości