+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 198
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Brałam kwas foliowy już w momencie starań o dziecko - czyli w efekcie na 4 miesiące przed poczęciem. Jak tylko zaszłam w ciążę, mój ginekolog kazał mi brać bardziej zbilansowany zestaw witamin i zalecił Feminatal Metafolin 800, bo lepiej się w nim wchłania kwas foliowy - bo metafolina jest lepiej przyswajalna przez organizm.

Nie zarejestrowany
    Guest
    też brałam feminatal, ten z metafoliną. mój gin sugerował podobnie, jak większość - że lepiej się przyswaja. nie miałam powodu mu nie ufać niemniej jednak czytałam sporo na temat folianów i trzeba przyznać, ze faktycznie feminatal jest dość przełomowym preparatem na naszym rynku.

Nie zarejestrowany
    Guest
    <p>Ja na przykład stosuje bardzo fajne naturalne produkty CaliVita i też jestem bardzo z nich zadowolona zawierają masę witamin i minerałów specjalnie dla nas ciezarnych.</p>

Administrator Avatar admin
    Forum.Poradnikzdrowie.pl
    ja brałam kwas foliowy przed ciążą i w trakcie pierwszego trymestru - lekarz zalecił podwójną dawkę

LUBIĘ FORUM Avatar natulinka
    Tak naprawdę to kobiety w wieku rozrodczym powinny kwas foliowy brać stale, bo z ciążą nigdy nie wiadomo kiedy się przydarzy, a ryzyko wystąpienia wad u dzieci przy niedoborze folika jest bardzo duże.

LUBIĘ FORUM Avatar Yzma
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Napisał natulinka Zobacz post
    Tak naprawdę to kobiety w wieku rozrodczym powinny kwas foliowy brać stale, bo z ciążą nigdy nie wiadomo kiedy się przydarzy, a ryzyko wystąpienia wad u dzieci przy niedoborze folika jest bardzo duże.
    Czy tak zupełnie nie wiadomo to nie wiem ale fakt, sporo tych ciąż jest nieplanowanych, więc faktycznie lepiej brać profilaktycznie niż nie brać

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Mieszka w
    Warszawa
    tak naprawdę każdy lekarz Wam powie, że kobiety mogące zajść w ciążę powinny przyjmować 1 tabl. na dzień, co najmniej przez 3 miesiące przed poczęciem i w I trymestrze ciąży, ale ostatnio dowiedziałam się, że warto wrócić po urodzeniu dziecka do przyjmowania kwasu foliowego, ponieważ zapobiega on miażdżycy, chroni serce i usprawnia pracę mózgu, a nawet o połowę zmniejsza ryzyko alzheimera.

LUBIĘ FORUM Avatar Yzma
    Mieszka w
    Warszawa
    No to wychodzi na to, że nie ma co się rozstawać z kwasem foliowym i zielonymi warzywami też

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    Mieszka w
    Warszawa
    a nawet wręcz przeciwnie, bo proponowałabym się z nimi bliżej zapoznać i zaprzyjaźnić, jeśli chcemy być zdrowe My i nasze maluszki.

LUBIĘ FORUM Avatar Yzma
    Mieszka w
    Warszawa
    W sumie racja Mi łatwiej przychodzi łykanie tabletek niż wcinanie brokuł Ale i tak same warzywa nie wystarczą także nie mam wyrzutów że za nimi nie przepadam

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 20 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości