+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 48
    Nie zarejestrowany
    Guest

z cukrzycą da się żyć

Mam 28 lat, cukrzycę wykryto u mnie trzy lata temu całkiem przypadkowo, podczas rutynowych badań. Poziom cukru wynosił 390 mg od razy szpital, kroplówki, insulina... Teraz wystarczy sama dieta i trochę ruchu!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

diaeta

Od miesiąca wiem ze jestem "słodka" zaczełam naczczo od 300 ,jestem na proszkach.Na szczęście żadnych zmian w nerkach i dnie oka, nie mam nadciśnienia za to nadwaę 54 lata i dużu choresterol. Dietę na podstawie książeczki z przepisami którą dał mi lekarz zaczęłam stosować rygorystycznie.Zero tłuszczu zwierzęcego, tylko oliwa z oliwek z pierwszego tłoczenia, oliwa zlnu( trochę gorzkawa nie nadaje się do pieczenia)ciemne pieczywo, wędlina zdrobi- w zasadzie sama duszę pierś indyka, chudy schab, albo chudą wołowinę i mam super wędlinkę, sól w minimalnych ilościach morską. posiłki głowne o 8,14 i 18 -tej i pomiędzy 2 przekąski( jogurg, mała kanapeczaka, owoc. Zbiłam cukier do 98 naczczo.Chudnę systematycznie mam nadzieję że tak mi zostanie.Pracę mam wymagającą dużo ruch, kuiłam steper i pedałuję( nie lubię spacerów)a tu można pochodzić oglądając tv.Boję się żeby nie przyszło załamanie i ochota na coś normalnego. albo słodkiego teraz w upały brakuje mi lodów.Kupiłam garnek do gotowania na parze (w TESCO za 40 zł) wychodzi super jedzonko (ziemniaki i ryba w 15 min. bez soli a b.smaczne. Pozdrawiam

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Polska

polecam wit. B15

Witam. Przez przypadek dowiedziałem się, że mam cukrzycę typu II.
    Miałem cukier 170-240. Zrobiłem badania i lekarz zapisał mi Glucophage 750. Przestałem jeść wyroby z białej mąki i dużo jeżdżę na rowerze.
    Kolega kupił sobie 4 opakowania witaminy B15 i jedno mi odstąpił. Brałem 2 tabletki B15 po 50 mg po obiedzie. Po miesiącu cukier mi się unormował na 90. Już dwa miesiące nie biorę Glucophage tylko profilaktycznie B15. Cukier mi się ustabilizował na 90-110. Mam lepsze samopoczucie i wydolność fizyczną.
    Witaminy B15 nie można kupić w aptece. 100 tabletek po 50 mg to koszt ok 20 zł .

Nie zarejestrowany
    Guest

dieta dla cukrzyka

Od tygodnia wiem, że mam cukrzyce typu II. Interesuje mnie witamina B15, a właściwie gdzie ją można kupić. Za informacje z góry dziękuję.

Nie zarejestrowany
    Guest

cukrzyca ciążowa

Lekarz strwierdził u mnie cukrzycę ciążową.Od dwóch dni jestemna ostrej diecie,4 razy dziennie pobieram krew i badam sobie poziom cukru,na razie wyniki są bardzo dobre,widać ,że dieta działa.Mam nadzieję że po ciąży wszystko wróci do normy i już nie będę miała cukrzycy,bo jednak przeraża mnie ta perspektywa wiecznego kontrolowania tego co jem i non stop badanie się.Nie jest łatwo,ale dla dziecka zrobi się wszystko.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam państwa mam córke ktora ma cukrzyce typu 1i chciałbym się dowiedziec j jle dać sałaty jarzynowej j czy mam to liczyć na wymienniki

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar BlankaQUAID
    Mieszka w
    Warszawa
    PRZY CUKRZYCY WAŻNYM JEST, ABY DOSTOSOWAĆ ODŻYWIANIE DO TABEL Z TZW. NISKIMI WĘGLOWODANAMI:
    Są to węglowodany, które po spożyciu podnoszą poziom cukru we krwi maksymalnie do 26% wzrostu, czyli nie nadwyrężają trzustki. Jemy niskotłuszczowo, 0% negatywnych TOKSYN, energetyczne węglowodany wyłącznie NIE przekraczające po spożyciu DOZWOLONEJ granicy; czyli 26% wzrostu. Pokarmy o właściwym doborze białek, oraz co niezmiernie istotne, nie zawierające toksyn spowalniających i zatruwających nasze organizmy.

CHORUJĄC NA CUKRZYCĘ POWINNIŚMY ZATEM, REALIZOWAĆ DIETĘ:
    Wg tzw. NISKICH węglowodanów, tj. do 26% wzrostu, i nie chodzi bynajmniej o ilość czy o to, że są cukry proste lub złożone. Chodzi o to, aby klasyfikować węglowodany wg wzrostu poziomu cukru jaki POWODUJĄ we krwi po spożyciu. Nie uwzględniają tego wymienniki WW węglowodanowe, które pokazują wyłącznie ilości węglowodanów jako ilości, a nie uwzględniają JAKOŚCI !!

Nie zarejestrowany
    Guest
    Leczenie cukrzycy to długotrwały proces i tu zgadzam się z wieloma osobami wypowiadającymi się przede mną, że da się z tym żyć. Moja mama ma cukrzycę wtórną,bo kilka lat temu przeszła przewlekłe zapalenie trzustki. Leczenie cukrzycy traktuje jako codzienną dietę i obowiązek jednocześnie. Dokładnie nauczyła się co ma robić, co może jeść, a co jej szkodzi. Na początku miała z tym trudności, więc siedziałyśmy w necie i sprawdzałyśmy różne produkty, układałyśmy potrawy, które lubi i może jeść. Teraz traktuje swoją chorobę jak "higienę na talerzu". Nie ma tu śmieci, jedzenia przypadkowego i wszelkich zapychaczy nafaszerowanych ukrytym cukrem i chemią przy okazji.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 11-04-16 o 08:46

OdchudzonaxP
    Guest
    Też myślę, że przy chorobie nie można samemu brać się za układanie sobie diety bo można sobie zrobić krzywdę. Ja w krakowie z całą pewnością mogę polecić Panią Edytę Sekułę przyjmuje w Intima Clinic. Schudłam z nią 16 kilogramów i robię za jej chodzącą reklamę

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC
    KOlega robił w delegacjach na budowach kotłów dla elektrowni. Do domu zjeżdżał kilka razy w roku. Poza domem jadł głównie jajecznicę na boczku bo tylko to umiał zrobić i był zdrów. Wrócił już na stałe do domu i kochającej jego pieniądze żony, która narzuciła mu swoją dietę. Pół roku na diecie: brokuł i kalafior z parowara, zero mięsa i tłuszczu same witaminy. Efekt, cukier 200, ciśnienie 200. PAnika, pojechał prywatnie do specjalisty. Za zmierzenie ciśnienia i przepisanie tabletek zapłacił 150 zł to samo u specjalisty od zbijania cukru. Stracił 300 zł i się dowiedział, że będzie musiał co 3 tygodnie odwiedzać tych "specjalistów" i dawać im 300 zł za dobieranie tabletek i tak do końca życia. Specjalisty od tabletek na ciśnienie zapytał jaką by mu polecił książkę do przeczytania na temat jego dolegliwości. "Specjalista" się obraził i nie potrafił wymienić choć jedną pozycję. Kolega po męczarniach na diecie żony wyrwał się z kolegami na ryby i znowu wrócił do jajecznicy na boczku. I się zdziwił jak zmierzył cukier bez tabletek 110 i ciśnienie w normie. Tylko kilka dni nie jadł witamin od żony i poczuł się dużo lepiej.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości