+ Odpowiedz na ten temat
Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 199
    DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Poznań
    Ciekawe te jadłospisy Nabrałam ochoty na rybę po grecku :P

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Witaj, jest fajna książeczka "Żywienie w niedoczynności tarczycy" wszystko ładnie opisane co można jeść, czego nie itp..sa też jadłospisy tygodniowe, pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest

niedoczynoość tarczycy

zmagam się z tym problemem - trochę to trwało zanim lekarze postawili diagnozę. Po konsultacji z lekarzem postawiłam najpierw na naturalne pokarmy i składniki diety. Biorę jod organiczny - Kelp, zmieniłam dietę na bardziej białkową ograniczyłam węglowodany i musiałam zrezygnować z ulubionych sałat, innych kapustnych -jednym słowem produktów ograniczających wchłanianie jodu.
    Zanim lekarze postawili diagnozę to przytyłam w krótkim czasie do 120 kg - najpierw podejrzewali że to wina hormonów, ale okazało się ze to niedobór jodu i wynikająca z tego niedoczynność tarczycy. Schudłam już bez specjalnego wysiłku do 90 kg w ciągu 8 miesięcy. Stosując tylko odpowiednia dietę i ograniczając poruszanie się autem - tylko w miarę możliwości - pieszo!
    Czuję się znacznie lepiej i nabrałam znów ochoty do życia!

Nie zarejestrowany
    Guest

tarczyca

Czytałem ostatnio o wodach na woda-lecznicza.pl i oni tam mają niby takie co wspomagają organizm przy niedoczynności tarczycyc. Ktoś to próbował i moze podzielic sie spostrzezeniami, jakies skutki to miało?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 27-05-15 o 10:30

Bartek
    Guest
    Ta woda z jodem musi być*niezła 4,7 to dość*spory współczynnik. Nie widziałem czegoś*takiego. Dzięki za link.

PS: testowałeś to?

Mieszka w
    Koszalin
    Moi drodzy. Mnie faktycznie interesują schorzenia kręgosłupa.
    Odnosnie niedoczynności tarczycy----- zbadajcie TSH ale nie tylko. Musi do tego być zrobione FT4 i FT3///////
    Na podstawie tych wyników lekarz da lekarstwo i obniży się WAM na pewno TSH. Dieta bardzo ważna też jest.

Wiecie, że norma jest do 4, ale jak ktos pragnie miećdziecko- powinien mieć TSH mniejsze od 2
    Życzę zdrowia. Kto chce- niech poczyta o bólach kręgosłupa.

www.cyriax.pl/bol-plecow.htm
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 18-11-15 o 10:28

Mieszka w
    Dąbrowa górnicza
    Z tego co się orientuję bardzo dobry wpływ na tarczycę ma zróżnicowana dieta z użyciem wodorostów, zresztą tu można poczytać więcej:
    http://www.bio-zycie.pl/zdrowie/wodorosty-morskie-bogactwo-glebin
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 04-03-16 o 10:09

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar Anna89
    Mieszka w
    Jastrzębia góra
    Ja z tego co pamiętam to nie powinno się jeść kapusty - nie wiem czemu ale moja znajoma ma właśnie niedoczynność tarczycy i lekarza jej tak powiedział, że nie powinna jeść.

Nie zarejestrowany
    Guest

Lightbulb Nasza dieta powinna być bogata w jód. 1/3 polski ma niedobór.

Jód jest odpowiedzialny za wydalanie toksyn. Obecne zanieczyszczenia środowiska oraz dieta bardzo uboga w jód sprawia, że coraz więcej osób cierpi na choroby związane z tarczycą(składa się ona w 70-80% z jodu). Zmiana diety często nie jest w stanie zaspokoić całego naszego zapotrzebowania. Na airvitai.pl możecie kupić urządzenie które oczyści powietrze z toksyn oraz sprawi że będziecie mogli inhalować jód bez przerwy aż do całkowitego przejścia choroby.

Nie zarejestrowany
    Guest

Badania

Czy robienie badań po nocnej zmianie może dać nieprawidłowy wynik ?

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 18 z 20 PierwszyPierwszy ... 81617181920 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości