+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
    Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam, jak przekonać prawie trzyletnie dziecko, że kupkę robimy do nocnika lub ubikacji?? A nie w majty lub pieluchę.. z siusianiem nie mamy problemu.. No i ten straszny bunt, krzyki i tupanie nogami, ojoj... pozdrawiam

Nie zarejestrowany
    Guest
    witam, potrzebuje rady. jestem opiekunka czternastomiesięcznego Wiktora. dziecko jest grzeczne, ale pojawił sie problem z zasypianiem- konkretnie nie chce zasypiac w łóżeczku jedynie na ręku badż we wózku. wcześniej problem ten nie istniał, maluch sam zasypiał w łóżeczku i to dość szybko. teraz gdy kłade go do łóżęczka strasznie krzyczy i łacze.próbowałam nawet niezwracac uwagi na to zachowanie ale nic nie pomogło. nawet przez dobre 20 min to trwało. po wzieciu na reke lub do wózka odrazu zasypia.nawet jak jest spiacy marudny nie chce tak zasnać. ani ze mna ani sam. tylko na reku. staje sie to uciąliwe bo jednak rosnie przybiera na wadze a po takim usypianiu nie cuje reki juz. co robić???

Nie zarejestrowany
    Guest
    Mam 3.5letnią córkę i od pewnego czasu jest nie do wytrzymania.Nie słucha jak ją proszę żeby czegoś nie robiła.gdy nie chce jej czegoś włączyć albo dać to wpada w histerie mówi już Cię nie lubię nie chcę cię nie kocham itp!!a co najbardziej mnie martwi,że bawiąc się z dziećmi jest tak samo jak ktoś jej przez przypadek coś zrobi jej reakcja jest szokująca zaczyna krzyczeć uważaj sobie płakać już cię nie lubię głupi jesteś itp.Stosowałam kary,prośby,zakaz bajek dworu ale nic nie skutkuje!!obiecuje już nie będę ale za chwile jest tak samo.Boje się,że jak będzie starsza to nikt jej nie będzie lubił.Jest jeszcze jeden problem,że ja też jestem nerwowa przez to wszystko!!

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    warszawa
    Cytat Napisał Nie zarejestrowany Zobacz post
    Mam 3.5letnią córkę i od pewnego czasu jest nie do wytrzymania.Nie słucha jak ją proszę żeby czegoś nie robiła.gdy nie chce jej czegoś włączyć albo dać to wpada w histerie mówi już Cię nie lubię nie chcę cię nie kocham itp!!a co najbardziej mnie martwi,że bawiąc się z dziećmi jest tak samo jak ktoś jej przez przypadek coś zrobi jej reakcja jest szokująca zaczyna krzyczeć uważaj sobie płakać już cię nie lubię głupi jesteś itp.Stosowałam kary,prośby,zakaz bajek dworu ale nic nie skutkuje!!obiecuje już nie będę ale za chwile jest tak samo.Boje się,że jak będzie starsza to nikt jej nie będzie lubił.Jest jeszcze jeden problem,że ja też jestem nerwowa przez to wszystko!!
    Podejrzewam, że musiałaś zapoczątkować taki stan u małej wcześniej. Możliwe, że za często ulegałaś jej zachciankom, spełniałaś każde życzenie. Teraz będzie coraz trudniej jest ją uczyć, że nie może mieć wszystkiego. A zamiast zakazów może postaraj się jej wyeksponować zalety pozytywnego zachowania. Może spróbuj też pokazać jak ona by się poczuła, gdyby była tak potraktowana przez innych..

Tak czy inaczej polecam Ci poszukać jakiś wskazówek w książkach traktujących o metodzie montessori. Jedną z ważniejszych zasad tej metody jest właśnie unikanie systemu nagród i kar. To może okazać się pomocne.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Można kupić coś z minionków żeby zmotywować naszą pociechę...znalazłam ciekawą stronę na której jest duży wybór fajnych prezentów www.epinokio.pl naprawdę polecam.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 08-06-16 o 07:56

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    minionki fajna sprawa...widziałam lampkę dla dzieci w kształcie minionka...

Mieszka w
    ełk
    i tez uwazam ze rozpieszczać trzeba,....w końcu można i robi się tylko dla dzieci, jak jesteśmy starsi, dorośli..to nikt tego dla nas już prawie nie robi...chyba ze trafimy na naprawdę cudowną drugą połówkę...

Rozpieszczanie dzieci jest dobre ale tylko do pewnego momentu...bo mogą one wejść nam na głowę...

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości