+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 119
    Nie zarejestrowany
    Guest

Pod jednym dachem z teściami

Jesteśmy od 2 lat małżeństwem. Najpierw myślałam, że mieszkać z moimi rodzicami będzie ok, ale nie do końca tak jest. Ich problemy nie są bez wpływu na nas i odwrotnie. Nie mamy jeszcze dziecka, ale bywa u nas mój brat z żoną i 3-letnią córcią. Oj, macie całkowitą rację. Dziadkowie to świetna instytucja, ale zdrowiej dla wszystkich jest korzystać z niej rzadziej niż częściej. Wtedy pojawiają się te dobre emocje, bo tęsknota za wnukami i dziećmi a z drugiej strony za rodzicami i dziadkami, bo wówczas całą uwagę poświęcamy sobie na wzajem a nie mało znaczącym drobiazgom i problemom codzienności, bo to rodzice są od wychowywania a dziadkowie od rozpieszczania (byle nie za mocno). Dlatego coraz bardziej skłaniamy się do tego by "pójść na swoje" zanim...

Nie zarejestrowany
    Guest

teściowa - synowa

ostatnio z mężem przekonaliśmy sie że to co na naukach było mówione było potrzebne i to całkowita prawda choć nie przywiązywaliśmy większej uwagi do tego. Mieszkamy z moją teściową i Ona próbuje mnie od samego początku wyeliminować. mieszkamy niecałe 4 miesiące razem a już odbyły się 4 awantury w sumie o nic... Myślimy już o swoim nawet o wynajmie czegoś... Ja psychicznie jestem już wykończona, mój maż także....

Nie zarejestrowany
    Guest

też tak uważam

Z mężem i córeczką mieszkamy niby u siebie(bo to tylko tak jest na papierze- dom jest przepisany na męża),ale tak naprawdę mieszkamy u teściów.Na początku bylo mi bardzo trudno,przyzwyczaić się,poznać nowe zasady itp.Teraz jest ciągle wytykanie,że np. nasza córcia coś popsula, albo , że ja coś źle zrobilam itd.Czasami myślę że już nie wytrzymam dalej takiej męczarni psychicznej.Mąż jest caly dzień w pracy a jak już wróci nie za bardzo rozumie i chce uwieżyć dla mnie. Nie tak sobie wyobrażalam wspólne mieszkanie.......................

Nie zarejestrowany
    Guest

Mieszkanie z teściami

Ja mieszkam z teściami. Jest strasznie.Nienawidzę teściowej najbardziej za to, że śpi ze swoim wnukiem, a synem mojego męża z pierwszego małżeństwa.Jest okropna.Ja narazie jestem na środkach antydepresyjnych.

Nie zarejestrowany
    Guest

Teściowa

Ja również mieszkam z teściami , ale dla mnie to kobieta skarb. Jestem wybuchowa a teściowa opanowana i to jest duży plus w naszych relacjach(ucze sie panować nad soba). Na początku było gorzej .Teraz mam córeczke i zawsze służy mi pomocą i poradą. Mówi "zrobisz jak będziesz uważała"- I ZA TO JEJ DZIĘKUJE.

Nie zarejestrowany
    Guest

między młotem a kowadłem

jesteśmy po ślubie już 7 lat mamy 2-je dzieci i mieszkamy u moich rodziców .Na początku zięć był super teraz to wróg nr 1 co by nie zrobił jest żle ,każda moja rozmowa z rodzicami kończy się tym że mój mąż mnie buntuje i nie okazuje im należnego szacunku to nie prawda kocham rodziców i wiele bym dała aby się dogadali z moim mężem ale nie mam już nadziei.Psychicznie już nie wyrabiam do męża się nie odzywają a na mnie się odgrywają .

Nie zarejestrowany
    Guest

teściowa z horroru

ja też mam problem z tesciową...myśli,że jest najmądrzejsza a ja jak to "ciele" będę jej we wszystkim słuchała..a jak coś nie jest po jej myśli to sie obraża. Problemy były jeszcze przed slubem..wiecznie miała o cos pretensje i szopki robiła..moja nienawiść do niej urosła do tego stopnia, że jak tylko się wyprowadzimy z mężem nie chę mieć z nią nic wspólnego..może wreszcie odzyskam komfort psychiczny.. A poki co udaję, ze to co mówi do mnei nie robi na mnie zadnego wrażenia ( bo przeciez gdzies w głębi to mnie cos chce trafić)..dodam ,że jestem w ciąży i nie powinnam sie denerwować..eh..los synowej

Nie zarejestrowany
    Guest

re:teściowa z horroru...

Ja mam dokładnie identyczną sytuacje, tylko mieszkam u teściowej dopiero 2 miesiące. Ona wszystko wie a ja z mężem jesteśmy głupi... I mimo iż córka ma dopiero 3 miesiące denerwuje mnie jak sie o nas z pogardą wypowiada przy niej... Ciągle jestem poprawiana i nie mam własnego kąta mimo, że wyremontowaliśmy dodatkową kuchnie "żeby sobie w drogę nie wchodzić" ale jej wizyty w "jej pokoju który nam udostępniłą tylko"odbywały sie minimum 5 razy dziennie. Nie obyło sie bez ostrej sprzeczki (obie jesteśmy wybuchowe) i stwierdziłam, że musze nasze kontakty ograniczyc do minimum absolutnego bo mi na łeb wejdzie i sie pożremy. Właśnie sie zastanawiam, czy to był dobry pomysł. Miał ktoś podobną sytuację, na dłuższą metę da tak radę???

Nie zarejestrowany
    Guest

Błąd

Jakaś zboczona ta twoja teściowa dlaczego na to pozwalacie, psuje się takiemu dziecku psychikę na całe dorosłe życie

Nie zarejestrowany
    Guest

Teściowa nie taka zła

na początku teściowa wcale nie wtrącała się do wychowywania naszego synka dopiero odkąd skończył 15 miesięcy babcia zafascynowała się wręcz wnukiem, z którym wcześniej nawet na spacerze nie była pomimo mieszkania wspólnie! Już zaczynałam się martwić, że nie odpowiada jej towarzystwo bobasa ale okazało się, że ona jako doświadczona mama 3 dzieci z czego najmłodsze ma dopiero 10 lat jest po prostu zdania, że dziecko wychowują rodzice a dziadkowie tylko rozpieszczają! Kiedy tylko miałam wątpliwości co do wysadzania maluszka na nocnik ona pomogła mi rozwiązać ten problem! Zdarzają się oczywiście dni lepsze i gorsze ale z każdym można się dogadać!

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości