+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Celiakia

Widok mieszany

celiakia
    Guest

Celiakia

Najprawdopodobniej mam celiakię - ujawnioną już w dorosłym życiu. Długo myślałam, że to alergia, niestety Przeszłam już testy krwi, teraz czekam na biopsje jelita i wyszukuję przepisy na jedzenie bezglutenowe. Czy znacie smaczne dania bez glutenu? proszę o przepisy i pozdrawiam

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Kraków
    Teraz celiakia może być nawet wybawieniem od okropnie niezdrowych produktów! U mnie rozpoznano tą chorobę też w wieku dojrzałym, jakieś pół orku temu. Od tamtej pory przeszłam na restrykcyjną dietę. Znalazłąm sklep internetowy i tam kupuję wszytskie produkty. Przyprawy też kupuję ekologiczne. Dzięki temu wiem co jem, zaczęłam czytać etykiety zanim coś włożę do buzi
    Z jakiegoś powodu cieszę się, że mam celiakię, bo wcześniej robiłam ze swojego organizmu śmietnik. Dzięki temu moi znajomi też zaczęli bardziej o siebie dbać, widząć jak bardzo ja się staram! Jem wszystko to co przed diagnozą, tylko bezglutenowe Naleśniki, makarony, chleb (piecze mi go babcia z mąki bezglutenowej) Straciłam sporo kilogramów i stram sie je odzyskać, bo teraz mam niedowagę - 172 i 48 kg, ale czuję się bardzo dobrze!
    Anto

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Witam serdecznie,

Asortyment produktów bezglutenowych jest w tej chwili naprawdę spory. Sklepy ze zdrową żywnością oferują całą gamę produktów naturalnie bezglutenowych oraz bezglutenowych odpowiedników tradycyjnej żywności. Można spróbować bardziej "egoztycznych" zbóż o ciekawym smaku - amarantus, tapioka, maniok. Dzięki temu można komponować naprawdę zróżnicowane i smaczne jadłospisy. Jedynym problemem jest cena tych produktów. Szacuje się, że dieta bezglutenowa jest około 30% droższa od tradycyjnej.

Pozdrawiam
    Joanna Chudzicka - specjalista dietetyk z firmy Mapa Zdrowia

Banned
    Nie znam się na diecie przy celiakii, ale mam znajomą z celiakią i wiem, że czeka cię rewolucja żywieniowa i życzę ci dużo samozaparcia i wytrwałości. Wszystkiego dobrego!

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Wrocław
    Lekarz podejrzewa u mnie nietolerancje glutenu. Wyslal mnie na badania na celiakie. Jestem z Wrocławia, znalazłam już nawet ośrodek blisko mnie. Boję się jednak samego badania. Czy któraś z was ma już je za sobą? Jak to wygląda?
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 03-08-16 o 16:20

Nie zarejestrowany
    Guest
    @up.
    Serio, zamieszczasz jakąś wymyśloną historię, żeby podać linka, bez wartości dla SEO i to dla jednego z najgorszych laboratoriów w Polsce w dziedzinie diagnostyki celiakii?

Nie zarejestrowany
    Guest

wątpliwości?

A "najgorsze" dlaczego? Bo napisał tak niezarejestrowany? Skąd wynika ich słabość?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar telika
    Mieszka w
    Warszawa
    A gdzie kupujecie jedzenie?

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar dariana
    Mieszka w
    Warszawa
    Polecam po prostu wybrać się do pierwszego lepszego marketu bo dostępność takich produktów jest coraz wieksza wraz z tym jak rośnie świadomość społeczna o celiakii. Kupując w takich miejscach zwróć uwagę na oznaczenia oraz na skład. Obecnie wielu producentów zapewnia o bezpieczeństwie swoich wyrobów umieszczając na etykietkach wytwarzanych przez siebie produktów znak „przekreślonego kłosa”. Oznacza to, ze taki produkt jest zupełnie bezpieczny. Duży wybór produktów bezglutenowych znajdziesz również w mniejszych sklepach ze zdrową żywnościa.
    Polecam również wziąc pod uwagę sklepy online, szczególnie jeśli chodzi o wyroby cukiernicze oraz przyprawy. Jak tutaj https://bezgluten.pl/sklep/109-wyrob...e-bezglutenowe
    Ostatnio edytowane przez dariana ; 09-08-19 o 08:49

marleta
    Guest
    Fajnie, że wypuścili takie produkty. Dobrze, że chociaż niektórzy producenci starają się dostosować do osób z celiakią. Widziałam, że jest kilka tych produktów, a nie tylko jeden. To bardzo dobrze!

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości