+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Celiakia

juleczka19
    Guest

nie ma co płakać

Jasne, że nie ma co robic z siebie ofiar losu, chocby dlatego, że na tym świat się nie kończy, a negatywne podejście do sprawy tylko pogarsza samopoczucie.

Inga O
    Guest

nie jest to z pewnością już taki problem

Opcji dla osób chorych na celiakię, alternatywnych jest kilka, dlatego warto bardziej pozytywnie podejść do tematu.
    Wystarczy jednak przejrzeć ofertę. Forum Celiakia to dobra opcja jest jeśli jest się nastawionym na konkretne kategorie produktów i producentów.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Choruję na celiakię. I absolutnie się tym nie przejmuję. Cieszę się, że w sklepach jest coraz więcej produktów przeznaczonych dla bezglutenowców . Dziś jem pasztet z Profi, choć jeszcze rok temu nie pomyślałabym, że kiedykolwiek jeszcze zjem coś takiego (pasztetów przecież nie wolno!). Producenci coraz bardziej dbają o "celiaków" ;P.

Nie zarejestrowany
    Guest
    Bardzo ciekawy i pomocny artykuł. dzięki!

Nie zarejestrowany
    Guest
    może zamieścimy tu więcej artykułów na temat celiaki i zrobimy takie kompendium wiedzy, co wy na to?

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Kraków
    Teraz celiakia może być nawet wybawieniem od okropnie niezdrowych produktów! U mnie rozpoznano tą chorobę też w wieku dojrzałym, jakieś pół orku temu. Od tamtej pory przeszłam na restrykcyjną dietę. Znalazłąm sklep internetowy i tam kupuję wszytskie produkty. Przyprawy też kupuję ekologiczne. Dzięki temu wiem co jem, zaczęłam czytać etykiety zanim coś włożę do buzi
    Z jakiegoś powodu cieszę się, że mam celiakię, bo wcześniej robiłam ze swojego organizmu śmietnik. Dzięki temu moi znajomi też zaczęli bardziej o siebie dbać, widząć jak bardzo ja się staram! Jem wszystko to co przed diagnozą, tylko bezglutenowe Naleśniki, makarony, chleb (piecze mi go babcia z mąki bezglutenowej) Straciłam sporo kilogramów i stram sie je odzyskać, bo teraz mam niedowagę - 172 i 48 kg, ale czuję się bardzo dobrze!
    Anto

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Witam serdecznie,

Asortyment produktów bezglutenowych jest w tej chwili naprawdę spory. Sklepy ze zdrową żywnością oferują całą gamę produktów naturalnie bezglutenowych oraz bezglutenowych odpowiedników tradycyjnej żywności. Można spróbować bardziej "egoztycznych" zbóż o ciekawym smaku - amarantus, tapioka, maniok. Dzięki temu można komponować naprawdę zróżnicowane i smaczne jadłospisy. Jedynym problemem jest cena tych produktów. Szacuje się, że dieta bezglutenowa jest około 30% droższa od tradycyjnej.

Pozdrawiam
    Joanna Chudzicka - specjalista dietetyk z firmy Mapa Zdrowia

Banned
    Nie znam się na diecie przy celiakii, ale mam znajomą z celiakią i wiem, że czeka cię rewolucja żywieniowa i życzę ci dużo samozaparcia i wytrwałości. Wszystkiego dobrego!

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    ''Celiakia charakteryzuje się trwałą, genetycznie uwarunkowaną nietolerancją glutenu, białka zapasowego pszenicy, żyta, jęczmienia, owsa. Wielu chorych nie wie, że celiakia jest przyczyną ich dolegliwości, ponieważ często daje objawy, które można przypisać innym schorzeniom''.

Nietypowe objawy celiakii u dorosłych

Celiakia: przyczyny, objawy, badania. Leczenie celiakii

Celiakia - choroba trzewna. Objawy zależą od jej rodzaju

DIETA BEZGLUTENOWA: zasady oraz produkty zakazane i dozwolone

Nie zarejestrowany
    Guest

ciekawe przepisy

Polecam wywiad na pokrewny temat i całe mnóstwo sprawdzonych przepisów bez pszenicy - kuchnia-edukacyjna.com/2015/09/07/klasyfikacja-nadwrazliwosci-pokarmowych-rozmowa-z-dr-n-med-dorota-musial
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 15-10-15 o 15:47

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości