Zobacz wyniki ankiety: Co zwykle jesz poza domem?

Głosujących
7. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Tradycyjne dania

3 42.86%
  • Kebaby, hamburgery i inne fast-foody

2 28.57%
  • Pizzę

1 14.29%
  • Podjadam słodycze

1 14.29%
  • Owoce i warzywa

2 28.57%
  • Inne

2 28.57%
Ankieta wielokrotnego wyboru
+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Moderator forum
    Guest

Co zwykle jesz poza domem?

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	ksiazka kucharka.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	52.2 KB
ID:	35

Tytuł: 366 obiadów. Praktyczna książka kucharska - reprint z 1930 r.

Autor: Maria Gruszecka

Wydawnictwo: Wydawnictwo SOWA

366 Obiadów..." to książka kucharska z początku XX wieku napisana przez autorkę Marię Gruszecką, "Kucharza krakowskiego". Zawiera wypróbowane przepisy smacznych i zdrowych potraw, ciast, kremów, konfitur, soków, likierów oraz praktycznych porad wraz z dyspozycjami obiadów na każdy dzień roku. Reprint niniejszego wydania z 1930 r. pozostaje wciąż aktualnym źródłem przepisów kuchni staropolskiej, z biegiem lat pozycja to wielokrotnie wznawiana i uzupełniana przez autorkę - zagościła niemal w każdym krakowskim i galicyjskim domu.
    Kraków miał także swoją popularną autorkę. "Kurier Warszawski", ten sam, który pisał pochlebnie o Lucynie Ćwierczakiewiczowej, w 1892 r. informował czytelników: "Literatura kulinarna nasza, w której dotąd pierwszorzędnym blaskiem wartości i powodzenia świeciło 365 obiadów wzbogacona została nowym dziełem: "Kucharz krakowski dla oszczędnych gospodyń. Smaczne i tanie obiady dla domów obywatelskich"".
    Autorką książki była Maria Gruszecka. W informacji o nowej książce pisano, zgodnie z nowymi tendencjami, że "zaletą główną nowego utworu jest baczenie na hygieniczność kuchni domowej". Maria Gruszecka napisała jeszcze kilka innych książek, a wśród nich były: "366 obiadów. Mała kuchnia krakowska dla oszczędnych" oraz "Ilustrowany kucharz krakowski dla oszczędnych", będące wyraźnym nawiązaniem do dziełka Ćwierczakiewiczowej. Książki te wydawały oczywiście oficyny krakowskie.
    Marię Gruszecką zaliczyć można do nowej generacji autorek podręczników kulinarnych usiłujących wprowadzić do kuchni polskiej zdobycze nauki o higienie żywienia, zerwać ze szkodliwymi dla zdrowia przyzwyczajeniami, z kuchennym konserwatyzmem.

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Co jadam poza domem? Zalezy gdzie sie znajduję. Do pracy zwykle szykuję sobie kanapki lub obiady w domu. Będąc ma mieście zdarza mi sie zjeść hamburgera, kebaba czy pizzę. Jednak korzystając z fast foodów staram sie wybierac zdrowe jedzenie, które bardzo lubię, a więc sałatki, grzanki, kukurydzę w kolbach. Latem będąc u znajomych często grillujemy, wtedy zwykle jem tłusto i niezdrowo, bowiem króluje karkówka, boczek i kiełbaski. Powoli przekonuję znajomych do grillowania warzyw, ziemniaki i kukurydza już są numerem 1

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar Cassie
    Mieszka w
    Szczecin
    Najczęściej, do szkoły, czy tez pracy zabieram surowe warzywa i owoce. Gdy mam rano czas do małego plastikowego pojemniczka pakuję pokrojonego pomiroda, sałatę, bazylię i co w rękę wpadnie, zalewam oliwą i sałatka gotowa Kiedy jestem na mieście przelotem, lub kompletnie nie planowo kupóje zazwyczaj shakeKiedy idziemy celowo coś zjeść wybór pada przeważnie na chińczyka - po wielu poszukiwaniach zjalazłam tego najlepszego i najtańszego w mieście No i u Niego zupa z owoców morza- samym aromatem można się najeść
    Cassie

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar Cassie
    Mieszka w
    Szczecin
    I jak z rozstrzygnięciem?:P
    Cassie

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Katowice
    Nie przepadam za jedzeniem czegokolwiek na mieście, a zwłaszcza jedzeniem "na szybko" i dla zapchania się. Obiady wolę gotować w domu, bo używam dokładnie takich skladników i ilości, jakie lubię. Natomiast wybieram się od czasu do czasu na pizzę, która zawsze poza domem smakuje lepiej

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości