+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38
    ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Jeśli mężczyźni nie zmuszą się do rutynowych badań ,nadal będzie wzrastać liczba śmierci na nowotwór prostaty. Myślę ,że trzeba edukować płeć męską. Nie wiem dlaczego ale stale jest to temat tabu w Polsce. Powinny powstawać różne akcje na temat związany z prostatą
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 22-08-13 o 14:44

CZĘSTO BYWAM NA FORUM Avatar Katarzyna i Jerzy
    Mieszka w
    Kraków
    Najprościej to zrobić raz w roku badanie krwi na PSA.
    http://zdrowadroga.com/

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM Avatar Stach123
    Mieszka w
    Radom
    Dzisiaj oglądłem w TV program, gdzie powiedzieli, że jest badanie krwi, które może określić prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty w ciągu najbliższych 20 lat. W Polsce jest tylko krew pobierana i wysyłana do analizy do jakiegoś jedynego takiego laboratorium w Europie. Wie ktoś, jak nazywa się to badanie.
    Stach

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Kraków
    Witam państwa,
    Aktualnie w nowym medycznym programie jesteśmy w trakcie przygotowania tematu dotyczącego korzystania z nowoczesnych metod leczenia raka gruczołu krokowego. Chcielibyśmy porozmawiać z mężczyznami, którzy korzystali z leczenia za granicą lub z opcji prywatnych w Polsce, np.metody HIFU. Jeśli któryś z panów jest zainteresowany oczywiście na początku nie zobowiązującą rozmową telefoniczną w celu wyjaśnienia szczegółów proszę o wysłanie numery telefonu w odpowiedzi na maila. Bardzo serdecznie proszę o pomoc i współpracę.
    Serdecznie pozdrawiam,
    Magdalena Rauk
    m.rauk@tvn.pl

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar Sieć Diagnostyka
    Mieszka w
    Kraków
    Przydatny w diagnostyce i monitorowaniu leczenia raka prostaty jest PSA całkowity, czyli marker przerostu prostaty, który oznacza się we krwi. Jego wzrost jest charakterystyczny dla gruczołu krokowego, a nie nowotworu. Po konsultacji z lekarzem wynik należy interpretować w kontekście innych badań i objawów klinicznych.

Badanie to, wraz z wieloma innymi, wykonać można w obniżonej o połowie cenie, w ramach naszej kampanii: wszystkogra.diagnostyka.pl

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Toruń
    Mój tato chorował na prostatę. Na szczęscie był to rozrost łagodny. ]Poradnia Urologiczna Poznań zajmuje się między innymi takimi problemami. Na miejscu wszystkie konieczne badania a zabiegi w trybie jednodniowym, co bardzo minimalizuje stres.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 30-12-17 o 21:33

gery
    Guest
    Łagodny rozrost prostaty to mały pikuś. Na szczęście można to fajnie opanować lekami, a jak jest większy problem to trzeba zrobić zabieg przecewkowy i po kłopocie.
    Gorzej jeśli facet zaniedba wizyty kontrolne u urologa przez wiele lat i okazuje się, ze ma raka. Wiecie, że rak prostaty rozwija się co najmniej 10 lat! Jest mnóstwo czasu żeby się wyleczyć. potem jak już są przerzuty jest za późno.
    Faceci kontrolujcie się. Co roku od 45 roku życia! Tak jak kobiety chodzą na cytologię Wy do urologa!
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 09-07-19 o 20:20

Roman G.
    Guest

kontrola to podstawa

Moim zdaniem regularna kontrola prostaty w pewnym wieku powinna stawać się dla każdego faceta normą. Bo niestety, kobiety bardzo często mają problem z piersiami (dlatego naprawdę odpowiedzialne panie po prostu regularnie się badają), natomiast mężczyźni - właśnie z tym organem. Dlatego ja zbliżam się właśnie do 50-ki, a jako że mój ojciec też miał kiedyś problem z prostatą, ja również już rok temu zacząłem chodzić do dra Curyło z krakowsiej SCM Clinic na kontrole w tym zakresie. Zresztą, nieważne gdzie i do kogo, ale po prostu - dla świętego spokoju lepiej jest mieć sprawy po prostu pod kontrolą.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości