+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    LUBIĘ FORUM Avatar anet

Kiedy robiłaś cytologię?

Cytologia to krótkie, bezbolesne badanie, które może uchronić m.in. przed rakiem szyjki macicy. Każda ubezpieczona Polka w wieku od 25 do 59 lat ma prawo raz na 3 lata zrobić badanie cytologiczne w dowolnej placówce mającej kontrakt z NFZ. Ale jak się okazuje, cytologię robi tylko 20 proc. kobiet objętych programem!
    Pamiętacie o tym ważnym badaniu? Jak często je robicie?

Administrator Avatar admin
    Forum.Poradnikzdrowie.pl
    wstyd się przyznać ale dawno

Nie zarejestrowany
    Guest
    niestety wiele z nas zapomina o tym badaniu, ba! wiele z nas nie chodzi regularnie do ginekologa! Czas zmienić świadmość Polek!!! Badajmy się regularnie!!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

Polki nie lubią cytologii

No i w tym problem właśnie. Najgorzej jest ze starszym pokoleniem. Zdarza się, że z poważnymi dolegliwościami (podejrzenie nowotworu dróg rodnych) zgłasza się do ginekologa pani 70-letnia i na pytanie "a kiedy pani była ostatnio u ginekologa", pada odpowiedź - "No, jak rodziłam dzieci", a to było PÓŁ WIEKU TEMU. Przez ten czas nie było potrzeby, by robić jakiekolwiek badania. Niestety.
    A cytologię sobie trzeba wpisać do kalendarza jak termin wpłaty OC, wizyty kontrolnej u dentysty, zebrań w szkole itp.

Nie zarejestrowany
    Guest
    ja robię regularnie, raz w roku, bo mam wirusa hpv, nie wiem jakim cudem i kiedy się zaraziłam, ale niestety tez typ wirusa wywołuje raka szyjki macicy ( może a nie musi wywołać) Stosuję zapobiegawczo jeszcze żel papilocare, bo słyszałam, ze on potrafi naprawdę wyeliminowac wirusa, po dłuższym stosowaniu

+ Odpowiedz na ten temat

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości