+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Cukrzyca

Nie zarejestrowany
    Guest

Cukrzyca

Wie ktoś czy to prawda, że cukrzycę dziedziczy sie co drugie pokolenie? Moja babcia zachorowała na tą chorobę w wieku 19 lat, tak samo jej brat i przez całe życie muszą uważać na dietę i przyjmować insulinę. Boję się, że i ja zachoruję. Ostatnio nawet czuję większe pragnienie niż zwykle i schudłam trochę nie będąc na żadnej diecie. Co prawda robiłam badania krwi i moczu ale nie wykazały żadnych nieprawidłowych wyników. Czy mimo to możliwe jest, że i u mnie zaczyna rozwijać się cukrzyca?

Nie zarejestrowany
    Guest
    Jeśli wyniki badań są dobre i lekarz nie widzi żadnych niepokojących objawów to raczej można być spokojnym. Na pewno warto kontrolować sytuację robiąc regularnie mocz i krew, a jeśli boisz się że objawy jak pragnienie itp mogą wskazywać cukrzycę spróbuj stosować dietę dla diabetyków. Jest to raczej zdrowa dieta, na pewno pomoże zdrowo troszkę schudnąć jeśli są problemy z wagą. Ja na twoim miejscu zaufałabym lekarzowi.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar balbina1
    Tu znajdziesz dobrą dietę dla siebie:
    http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/dieta-w-chorobie/by-cukier-wroci-do-normy_35233.html
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 15-10-14 o 10:32

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    Spróbujcie oczyścić organizm z toksyn. Zacząć przyjmowac płyny organicznie czyste.Żadnych chemicznych napojów, cukrowanych, aromatyzowanych, barwionych - to zabójstwo dla wątroby!!!

Nie zarejestrowany
    Guest

niekoniecznie

Skoro badania nic nie wykazały śpij spokojnie. Ale co jakiś czas kontroluj poziom cukru, bo jednak cukrzyca to po części choroba genetyczna

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Pozytywne badania krwi i moczu powinny Cię całkowicie uspokoić - nie stresuj i nie martw się na zapas, tego typu stres negatywnie wpływa na zdrowie i ogólne samopoczucie.

Mieszka w
    Warszawa
    Witajcie,
    wkrótce uruchomiony zostanie nowy serwis dla osób zmagających się z cukrzycą. Chcielibyśmy, aby znalazło się tam wszystko, co mogłoby być przydatne i ważne dla osób, które cierpią na tę chorobę, dlatego chcielibyśmy prosić o wasze sugestie. Co chcielibyście w takim serwisie znaleźć i o czym przeczytać? Czekam na odzew, ponieważ wasze opinie pomogą nam stworzyć serwis, który będzie odpowiadał waszym potrzebom.

Przede wszystkim przydatna będzie informacja jak podczas cukrzycy powinno się odżywiać oraz jak z nią funkcjonować na codzień

Mieszka w
    Warszawa
    Można też kupić sobie glukometr i codziennie badać poziom cukru.

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Łuć
    Ja bylbym na Twoim miejscu spokojny, ale warto jak wspomniala Aniella kupic glukolmetr i badac! Wtedy bedziesz na biezaco wiedzial co sie dzieje.

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości