+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Temat: Cukrzyca

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Katowice
    Cukrzyca to bardzo podstępna choroba, atakuje po ciuchu a wogole to moja babcia ma nawet glukometr z diagnosis i jest bardzo zadowolona, musze potwierdzić jest dobry daje dokładne pomiary, poleciła jej pani diabetolog w gabinecie podczas wizyty.

BabciaJadzia
    Guest

glukometr

Taki glukometr diagnosis to ja dostalam nawet za darmo podczas wizyty u diabetologa. Wystarczy mieć rozpoznaną cukrzycę, a podczas wizyty u specjalisty można dostac taki sprzęt za darmo. Myślę, że warto się udać na wizytę, bo glukomierz jest naprawdę porządny i spisuje się dobrze.

Nie zarejestrowany
    Guest
    pamiętajmy, ze regularne badania potrafią nam kontrolować niektóre te schorzenia

CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM Avatar Sieć Diagnostyka
    Mieszka w
    Kraków
    Oznaczyć można profil genetyczny w zakresie genów, które odpowiadają za metabolizm węglowodanów i tłuszczów. Jednak jego wyników nie należy traktować jako usprawiedliwienia dla nadwagi lub "wyroku" skazującego na gorsze zdrowie.

Odpowiednia profilaktyka (przemyślana dieta i aktywny tryb życia) nawet u osób obciążonych niekorzystnymi polimorfizmami badanych genów, może pomóc uniknąć otyłości i rozwoju chorób metabolicznych (miażdżyca i inne choroby sercowo-naczyniowe, cukrzyca). Pomocą w skutecznej profilaktyce może też być regularne (coroczne) wykonywanie podstawowych oznaczeń biochemicznych z krwi, takich jak lipidogram czy glukoza.

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar dariana
    Mieszka w
    Warszawa
    O ile cukrzyca typu pierwszego rzeczywiscie jest choroba genetyczną i w zasadzie do tej pory naukowcy nie potrafią stwierdzić co jest jej przyczyną.

O tyle cukrzyca typu drugiego jest obecnie chorobą cywilizacyjną i coraz więcej osób na nia zapada Co jest związane z niezdrowym trybem życia jaki prowadzą: małą ilością uprawianego sportu, niezdrową dietę oraz otyłością.

Dodam, ze warto jest mieć w domu glukometr. Nie jest to drogie urządzenia a pozwoli nam raz na jakiś czas skontrolować poziom cukru we krwi. Polecam ten sprzęt https://diabetyk24.pl/accu-chek-active-glukometr-roche
    Ostatnio edytowane przez dariana ; 31-05-19 o 10:42

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości