+ Odpowiedz na ten temat
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
    TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Mieszka w
    Ułanowo

Odchudzanie dziecka

Mam problem "duży" problem, a jest nim mój syn. Synek chodzi do pierwszej klasy podstawówki i przy wzroście 148 cm waży 45 kg ma dopiero 8 lat chciałabym żeby zgubił ten tłuszczyk ale on nie chce. Co jest najlepsze od dużo nie je zjada trzy główne posiłki dziennie, do tego śniadanie w szkole tylko dwie skibki i między obiadem a kolacją jabłko albo marchewkę. Dania w domu nie są tłuste i nie je słodyczy dużo się rusza, więc nie wiem skąd ta waga?! ja jestem chuda i mąż też a tu niespodzianka. Proszę o pomoc?!

WTAJEMNICZONY FORUMOWICZ - MOŻE POMÓC Avatar Redakcja
    Coraz więcej rodziców ma podobne problemy. Proszę zajrzeć do naszego artykułu: http://www.poradnikzdrowie.pl/odchud...cka_39937.html, lub napisać wiadomość do jednego z naszych ekspertów, którzy postarają się Pani pomóc.
    Powodzenia!

DOMOWNIK FORUM
    Mieszka w
    Poznań
    Jeśli faktycznie nie wiesz skąd u syna nadwaga, warto zrobić odpowiednie badania i sprawdzić czy nie ma np. problemów z tarczycą. Piszesz, że nie je tłusto, ale czy zdrowo? Czy w posiłkach syna jest dużo warzyw? ryb (lub kwasów omega-3 w innej formie np. oleju rzepakowym lub orzechach włoskich)? nabiału?

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Warszawa
    A byłaś z nim u lekarza? Przede wszystkim powinien się tym zainteresować pediatra, bo jeżeli waga dziecka jest rzeczywiście za duża to powinien chociaż poradzić Ci co powinnaś z tym robić. A jeżeli faktycznie dieta jest wg Ciebie w porządku i ruchu jest odpowiednia ilość to ja bym sugerowała wycieczkę do jakiegoś lekarza, bo to nie jest właściwa reakcja organizmu. Na początek na pewno sprawdzony, starający się pediatra. Później może dietetyk - bo niestety, ale to co nam się wydaje "zdrowe" i w "małych ilościach" wcale nie musi być odpowiednie i właściwe. Sama się kiedyś na tym złapałam...
    Najważniejsze, że widzisz problem i chcesz z nim walczyć - może teraz syn nie będzie z tego powodu szczęśliwy, ale kiedyś Ci podziękuje

LUBIĘ FORUM Avatar natulinka
    Wizyta u lekarza w takim przypadku to podstawa. Moja koleżanka znalazła dobrego dietetyka dla swojego syna w Gdyni kierując się rankingiem i opiniami o lekarzach.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 10-06-13 o 11:29

-Gosia
    Guest

Dieta

Przede wszystkim trzeba zmienić jego nawyki żywieniowe, a zacząć trzeba od całej rodziny. Dziecko wiedząc, że jego rodzeństwo je produkty fast food, a on sałatkę z rybą, będzie czuło się bardzo źle i wkrótce zamanifestuje swoje niezadowolenie. http://wwww.vivalavita.pl/artykul/jakodchudzicswojedziecko-987.html jest wiele fajnych zasad, które można wprowadzić do codziennego żywienia, aby odchudzić dziecko
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 17-06-13 o 11:26

CZĘSTO BYWAM NA FORUM
    Mieszka w
    Rzeszów
    Po pierwsze, lepiej jeść mniejsze posiłki, ale za to częściej niż trzy duże, a bardzo syte. Rozumiem, że syn chodzi do szkoły, ale postaraj się tak rozplanować jego porcje, żeby nie były zbyt obfite. Po drugie, ruch, czyli to czego brakuje wielu dzieciom. Sezon letni sprzyja zabawie na zewnątrz, chodźcie na rodzinne spacery, wycieczki rowerowe itp. Może syn ma jakieś zainteresowania, którymi mógłby się zająć na przykład piłka nożna? Zachęć go do aktywności.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 19-06-13 o 10:50

Nie zarejestrowany
    Guest
    Witam wiem że należy walczyć z otyłością i w tym celu założyłem bloga o odchudzaniu z dietami, ćwiczeniami i poradami http://schudnij92.blogspot.com/

+ Odpowiedz na ten temat

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości