+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
    CHYBA BĘDĘ NA TYM FORUM
    Mieszka w
    Warszawa
    ludzielubia mówić o sobie, więc pytaj i dopytuj a temat jakos sam poplynie, tak uwazam

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ Avatar Nieśmiały
    Mieszka w
    Polska
    Również mam z tym problem gadając z kimś czuję się osaczony i tak jakby druga osoba miała gdzieś nieśmiałość
    to co mówię , i po prostu nie kontynuje dalej tej rozmowy, ale myślę że to tylko moje myśli a na prawdę jest inaczej.nieśmiałość
    forum nieśmiałość
    forum dla nieśmiałych
    niska samoocena
    nieśmiałość u dzieci
    czat dla nieśmiałych
    Ostatnio edytowane przez Nieśmiały ; 17-01-16 o 02:27

TEN PIERWSZY RAZ NA FORUM
    Pomysł z ćwiczeniem konwersacji w domu jest bardzo dobry!

Nie zarejestrowany
    Guest
    Gdy nie wiem, o czym rozmawiać z ludźmi wybieram temat uniwersalny, czyli filmy, seriale i książki, bo przecież każdy ogląda telewizję lub programy w internecie. Ostatnio bardzo dobrze przedstawiono kilka sposobów rozpoczynania rozmów na jednym z blogów, które czytam: www.gosiarella.pl/2016/10/jak-zabic-cisze-czyli-o-czym-i-jak.html
    Przy okazji sądzę, że dobrym sposobem na ćwiczenie rozmów z "obcymi" ludźmi jest wymiana komentarzy na forach, czy blogach. Ma się wtedy więcej czasu na zastanowienie co odpowiedzieć, a można przełamać strach.
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 10-10-16 o 09:53

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Dobrze radzi się komuś gorzej jak ten problem dotyka nas.Wydaje mi się że ten problem ma coraz więcej osób zwłaszcza młodych.Przyczynę upatruję w nowoczesności Dawniej pisaliśmy listy,dużo rozmawialiśmy.Obecnie głównie piszemy smsy i porozumiewamy się przez internet.Nikomu nie zależy na poprawnej polszczyźnie Coraz rzadziej słychać słowa proszę,przepraszam dziękuję a dominuje słownictwo typu ty taki i owaki.Nie martw się więc lecz więcej przebywaj w gronie przyjaciół .

Mieszka w
    Wejherowo
    no bo ludzi trzeba umieć czymś zainteresować. Opowiedz o filmie, książce którą ostatnio widziałaś.. zapytaj się o stanowisko w jakiejś kwestii. Np. co myślisz o zanieczyszczaniu naszej planety? może się z tego wywiązać ciekawa rozmowa. Czasami wystarczy jedno pytanie a potem rozmowa już sama idzie i krąży po róóóżnych tematach. Ja czasami jak popadnę z kimś w rozmowę i rozmowa się kończy to często orientuję się ze zaczęliśmy od zupełnie innego tematu. Poza tym to nie tylko Ty masz dbać o rozmowę, oprócz Ciebie jest też Twój rozmówca, on też rozmawia nie zapominaj żeby uważnie słuchać

Mieszka w
    Wawa
    Dokładnie, nic tak nie interesuje rozmówcy jak mówienie z pasją o swoim hobby

Nie zarejestrowany
    Guest

Ehh

Niektórzy już tak mają, że są mało gadatliwi. Z natury. Czasem jest też tak, że mamy blokadę, boimy się wyjść na głupków, zastanawiamy sie co ktos o nas pomysli. Wydaje mi się, że tak moze byc w Twoim przypadku. Warto czasem po prostu wziac na luz i mówić o tematach - jesli tego oczywiscie chcesz - ktore dla Ciebie sa ciekawe, o ktorych cos wiesz i ktore są Ci bliskie. Poza tym bardzo pomaga czytanie ksiązek jezeli chodzi o elokwencje. Mozesz tez skorzystac z rady psychologa tylko radze znaleźć naprawde dobrego bo kiepski tylko wszystko moze zepsuć. Warto wejsc na wyszukiwarkę, np tu https://ranking.abczdrowie.pl/s/Psycholog , popatrzeć na opinie na to kim jest i sie do niego udać. Ja w kazdym razie wierze że uporasz sie z tym. Pozdrawiam cieplutko

Nie zarejestrowany
    Guest

" Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi"

Polecam Ci książkę " Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi", poznasz proste prawdy życiowe i może to pomoże Ci znaleźć sposób na komunikację. Często jest też tak że ze względu na niską samoocenę ,rozmyślanie o tym co rozmówca o mnie pomyśli i czy pytanie nie będzie głupie, na tyle nas dekoncentruje że nie możemy się skupić na rozmowie . Może poprzez prac nad sobą i nie omijanie sytuacji stresujących rozwiążesz problem Często też wydaję się że ludzie rozmawiają nie wiadomo o jak fajnych tematach ,wcale tak nie jest. Może po prostu powiedz rozmówcy ,o tym jak się w tej chwili czujesz że nie możesz znaleźć tematu do rozmowy , może to Ci pozwoli się rozluźnić I pamiętaj nie ta krowa co dużo ryczy, więcej mleka daje

ZACZYNA MI SIĘ TU PODOBAĆ
    Mieszka w
    Szczecin
    Może znajdź sobie jakieś hobby i poznaj ludzi związanych z nim a wtedy na pewno znajdziecie mnóstwo tematów do rozmów. Nawet w codziennym życiu jest mnóstwo tematów do rozmów np. jedzenie, ulubione potrawy, seriale , filmy, itp. wystarczy się otworzyć
    Ostatnio edytowane przez Redakcja ; 05-07-19 o 19:23

+ Odpowiedz na ten temat
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

• Możesz zakładać nowe tematy
  • Możesz pisać wiadomości